c VERENIGING W.F- Het Hoofdbestuur van de vereniging ,,Wilton-Fijenoord" wenst mede namens alle afdelingsbesturen de leden en donateurs veel heil en zegen in het nieuwe jaar. De Redactie-Commissie wenst alle lezers en lezeressen veel geluk en voorspoed in het nieuwe jaar. laten, dat een ander uil onverschilligheid met een paar modderschoenen in de kamer kwam, of dat zij een paar vuile vingers op de muur zouden afdrukken? Of zouden zij in dat geval het ermee eens zijn, dat een buurvrouw een paar viskoppen over de vloer keilde met de woorden: „Voor je poessie"? Natuurlijk-niet. Het enige verschil bij die mensen is, dat het hen wel kan schelen, als het van hen zelf is, maar dat het hen volkomen koud laat als het van een ander, desnoods van hun eigen maat is. Want een kras op de verf betekent toch niets anders, dan dat de eigen maat dat vuiltje maar weer moet opknappen en een beschadigde matras Wil niets anders zeggen dan dat een andere maat die schade maar weer moet herstellen Nu praten we nog niet over de volkomen nodeloze extra kosten v®n het geval. Er zit dus meer in de mensen dan wat we van hen te zien krijgen in hun dagelijks werk. Toch zouden die mensen, die genoeg hersens hebben om hun eigen belangen te begrijpen, als het dingen geldt die zij met hun 'blote ogen kunnen zien, ook in hun dagelijks werk hun „betere ik" inschakelen, als zij een pietsie verder keken dan hun neus lang is. Zij zouden begrijpen, dat ook dit hun eigen belang was. In de eerste plaats is het daarbij evenwel nodig, dat zij liefhebberij in hun werk krijgen; zij zullen hun werk dan met meer plezier en nauwkeurigheid doen en zul len zich na afloop van hun dagtaak meer tevreden gevoelen. Zij zouden begrijpen, dat hoe meer zij kunnen en hoe meer hun werk „af is" de mogelijkheid op het verkrijgen van een betere baan groter is. Wij kunnen toch moeilijk in de fabriek een kruliejongen zonder meer tot binnenhuis architect bevorderen. Maar diezelfde krulle- jongen kan het wel brengen» tot baas en als hij de moeite neemt om door te studeren, is er nog wel een hogere betrekking voor hem. En waar zit nu het gehele geheim? Een Rotterdamse iongen zou zeggen: „Als je maar gein in je werk hebt". Dan gaat het leren vanzelf, spelenderwijs. De een, die be gaafd is, zal er korter «ver doen dan een ander, die niet zo goed kan leren, maar wie volhoudt, komt er. Het hele geheim van het leven is, wat de Engelsman zegt: „To make your hobby your job", of in het Hollands: „Maak van je lief hebberij je baantje". En nu zit het heus niet in het soort werk, dat men verricht Het zou wel ongelukkig zijn als alle mensen plezier in hetzelfde werk hadden. Maar een schilder vindt het fijn, als hij nu eens een scheepshut aflevert, die gezien mag worden. Maar net zo goed en met hetzelfde recht, kan een kraanmachinist trots op zijn werk zijn als hij geen stukken maakt en zijn materiaal net precies neerzet, waar het moet zijn. Zelfs de mannen, die spiraalmatrassen moeten wegbrengen en dit doen zoals het behoort, of de man die met een lange pijp door een dienstgang loopt, zonder ergens tegen aan te tikken, kan daar trots'op zijn. Een ieder heeft zijn plaats en wie met die plaats niet tevreden is, kan een andere krij gen, een hogere desnoods, als hij maar zorgt, dat er wat meer kennis onder zijn haren en wat meer vaardigheid in zijn handen komt. Bedenk, dat een scheepsbouwkundige meer moet weten en meer moet kennen dan een nageljongen. PERSONALIA. Op 15-12-'47 is aangesteld als baas in de Ijzergieterij Fijenoord: P. BODE, terwijl op 8-12-'47 is aangesteld als onder baas van de afd. Bankwerkerij-Reparatie (Machinefabriek) J. F. v. TOL. VERLOREN. Een brede Soldatenriem verloren op het -St. Nicolaas- Mest. De vinder wordt verzocht deze terug te beza gen bij de Heer DE WIT. IN MEMORIAM. De Vereniging van Bazen en onderbazen van W.-F. wenst de Directie, Chefs, Col lega's en verdere medewerkers een voor spoedig 1948, Het is een goede gewoonte aan het einde van het jaar even je gedachten te laten gaan over hetgeen in dat jaar de bijzondere aandacht neeft gevraagd. Ook het Hoofdbestuur van de Vereniging ..Wilton-Fijenoord" heeft met deze goede gewoonte niet willen breken. Toen het echter de diverse afdelingen de revue,liet passeren, bleek al gauw, dat een rèsumè van alle wederwaardig heden op verenigingsgebied een dergelijke omvang zou aannemen, dat het aan velen wellicht de lust zou ont nemen het te lezen. Dank zij de medewerking' van de Redactie, werd iedere afdeling in de gelegenheid gesteld een kort overzicht over 1947 te publiceren, hetgeen onze taak wel bijzonder heeft verlicht en het voor de lezers en lezeressen wellicht fnteressanter maakt. Wij menen dan ook te mogen volstaan met -de verrichtingen van de afdelingen in Uw welwillende aandacht aan te bevelen. Wij willen echter .niet nalaten van deze gelegenheid gebruik te maken om alle afdelingsbesturen en hen, die zich voor de een of andere taak beschikbaar hebben ges'eld, dank te brengen voor de vele werkzaamheden, welke zij geheel belangeloos in het afgelopen jaar voor de vereniging hebben verricht. HET HOOFDBESTUUR. OVERZICHT AFDELING BILJARTEN. De Biljartvereniging mag zich nog steeds in de belangstelling van het personeel der werf verheugen. In het afgelopen jaar hebben 5 leden zich bedankt en gaven zich 10 nieuwe leden op. terwijl 3 leden werden geroyeerd. De afdeling bestaat thans uit 40 leden en 2 donateurs. Tweekampen werden in het afgelopen jaar aangegaan met de biljartverenigingen ..Pleinzicht" en ,,R.E.S.*-\ welke kampen beide werden verloren. Voor het nieuwe jaar hebben wij weder verschillende tweekampen op het programma staan, niet alleen in Rotterdam, maar ook daar buiten. Onze clulfcompetitie is geëindigd met als clubkampioen de Heer Leentvaar, die hiermede in het bezilf kwam van de wisselbeker, uitgeloofd door de Directie. Het clubkampioenschap 1947—1948 is thans in volle gang en belooft een even spannend verloop te hebben als de voorgaande jaren. De clubavond is op Vrijdag van 19 30 tot 23 uur. in de Biljart-Academie, Tidemanstraat, Rotterdam. Het bestuur bestaat uit de Heren: Bosdijk. Voorzitter, Tekenkamer. Heijmink, Secretaris Tekenkamer. -Boogaers, Penningmeester, Correspondentie. Berberich, Commissaris, Centraal Magazijn. Vismans, Commissaris, Modelmakerij. Wedstrijdleider op de clubavonden is de Heer Chaigneau, Bouwbedrijf. AFD. BRIDGE. De afd. Bridge heeft alle reden met grote voldoening op het afgelopen jaar terug te zien. en het is verheugend te constateren, dat vele nieuwe leden uit de kring van ons personeel, zowel van de binnen- als van de buiten dienst, zich gedurende 1947 hebben aangemeld. De club telt momenteel 50 leden, hetgeen wil zeggen dat er in elk geval nog wel enige ruimte is voor verdere uitbrei ding van het ledental. Inschrijvingen van nieuwe leden worden dan ook gaarne bij het bestuur ingewacht. Elke Maandagavond wordt er gebridged in Maison Westhuis, Warande, Schiedam (aanvang 7.30 uur), en een ieder zal U kunrlen ver tellen, dit er met veel animo en spórtiviteit gespeeld (vervolg blz. 8) Tot ons leedwezen moeten wij ken nisgeven, dat de volgende werknemers en oud-werknemers van ons zijn been- gegaan: G. C. EIKENBROEK die 22 jaar is werkzaam geweest in de Fitterij (overleden ll-12-'47). J. A. J. WEIJKAMP die 33 jaar heeft gewerkt in de [Jzergieterij (overleden 7-12-'47). A. HUTTEMAN die van 19001927 als hoofdbaas in de Kopergieterij is werkzaam geweest (overleden 28-ll-'47). C. V. d. PERK die 42 jaar heeft gewerkt in de afd. Scheepslieschieters (overleden 2-12-'47) Hun nagedachtenis zal door ons in ere gehouden worden. DANKBETUIGINGEN Ondergetekende betuigt hiermede haar hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling en medeleven bij het verlies van haar Echtgenoot, aan de Directie, Chefs. Bazen, Onderbazen en Collaga's. Wed. A. KIEBOOM—LADAGE en Kind. Ie Gijsingbstraat 47, R'"dam-West. Rotterdam ll-12-'47. Ondergetekende betuigt haar hartelijke dank, ook namens haar kinderen, a^n de Directie, Chefs,. Ambtenaren en Bazen, en in het bijzonder aan de afd. Gieterij, voor de vele blijken van belangstelling en deelneming, welke zij bij het overlijden van haar lieve man en der kinderen zorgzame vader mochtontvangen. Wed. J. W. WEYKAMP—BAKEMA. 20 DECEMBER 1947. Met gemengde gevoelens heb ik deze dag tegemoet- ge^en. Dankbaarheid, gepaard met blijdschap, hebben mij kracht gegeven om mijn werk neer te leggen, ma'&r toch moet ik bekennen, dat mij dit zwaar valt en mijn wilskracht moet hier de w.eemoed verdrijven. Inderdaad, zo is het, blijdschap en droefheid samengeweven zijn mijn huidige belevenissen. Wij willen allen graag de pen sioengerechtigde leeftijd bereiken en als het zover ge komen is, dan zijn wij met .weemoed" vervuld. Toch wil ik mijn werkzaamheden bij ónze werf W.F. overdenken en dan is de eindoverwinning tevredenheid. Mijn werk eens met jeugdenergie aangepakt, wordt door anderen Voortgezet. Ik zie met dankbaarheid op mijn werkzaamheden bij W.F. terug, niet omdat alles zo goed was, maar meer omdat ik mijzelf in alles gegeven heb. Ik kon niet meer, ik heb mijn plicht gedaan, zoals ik die zag. Nu heb ik alleé losgelaten in stille berustihg, doch de vakopleiding voor jeugdige personen kan ik niet verge ten, deze leg ik neer met bloedend hart. Ik wil nu in ons Wilton-Fijenoord Nieuws mijn dank betuigen aan Directie, chefs, collega's bazen en werk lieden en aan allen die het mij mogelijk maakten, een prettige en vruchtbare werkkring te scheppen bij W.F. In gedachten verblijf ik enige minuten bij de mij door den dood'ontvallen medewerkers. F. VAN DIJK, Bedrijfsbureau Scheepsbouw. Commissie van Redactie: L. GIPHART. C. K^'YZER. J. KOPPE. J. M. SCHUURS. Redactie-adres: Afd. Sociale Zaken.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1947 | | pagina 11