wordt, zodat er uiteraard steeds een gezellige sfeer heerst. Er zijn vanzelfsprekend als overal goede, betere en nog betere spelers, doch stel U gerust, het zijn niet alle „keien", zodat er voor elke klasse spelers in de vereniging plaats is. De vereniging is deze winter met 4 viertallen uitge komen in de viertallen-competitie van de Ned. Bridge bond, en hopelijk: zal het haar gelukken ten minste een plaats in de eerste klasse te veroveren. In het afgelopen jaar heeft de Afd. Bridge haar mede werking verleend bij de organisatie van de welbekende 'N l.W.I.N. bridgedrive, welke op 31 Mei j.l. in „Musis Sacrum" te Schiedam werd gehouden, aldus bijdragend tot het voor dit 20 sympathieke doel behaalde sudcea. HANDBAL. Wanneer wij» aan het eind van dit jaar een blik terug werpen, dan mogen wij over de behaalde resultaten van onze afdeling niet ontevreden zijn. Bij het einde van de competitie 1946- 47 bleek ons Heren-elftal kampioen van de afdeling R'dam te zijn geworden en hun pres taties-waren van dien aard, dat het Districtsbestuur zich gerechtigd achtte om dit elftal zonder promotie-wed strijden in de Districts 2e klasse in te delen. Ons eerste dames elftal eindigde de competitie 19w— y op de derde plaats, hetgeen ook een bijzonder fraaie prestatie genoemd mag worden. Ook de elftallen, die in de Zaterdagmiddag Oompe titie speelden, stonden ongeveer in het midden van de ranglijst en sloegen dus ook een goed figuur. In Juli van dit jaar begon de nieuwe Competitie 1948, waarvan als gevolg van het lang aanhoudende goede weer, het einde reeds nabij is. Ons le Heren-elftal heeft ook hier weer een zeer goed figuur geslagen en staat op dit ogenblik in de dis- trictsklassc 2 op de tweede plaats. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat zij alsnog de eerste plaats zullen bereiken, maar lukt dit niet. dan nog is dit een zeer fraaie prestatievoor onze Heren. Het eerste Dames elftal, dat wederom \n de Afd. Rotterdam speelt, staat nu op de vierde plaats en hieraan £al wel niets ver- anderen. Zij hebben ditmaal zeer krachtige ploegen tegenover zich gekregen. Met de dames in de Z.M.C. is het niet zo gunstig - gesteld, hetgeen een gevolg fc van een onjuiste indeling door de Competitieleider die hen in een te hoge klasse heeft ingedeeld. Over ons tweede Hereb-elftal. dat eerst kortgeleden in de afd. Rotterdam is ingedeeld kunnen wij nog niet veel zeggen. Ons ledenaantal blijft thans ongeveer constant op circa 70 st«an. doch binnenkort zullen wij een actieve propa ganda beginnen om zodoende het ledenaantal op te voeren. Het bezoek van de trainingsuren moet verbeteren, vooral van de jonge en nieuwe spelers, dan zullen de resultaten van onze lagere elftallen ook spoedig beter worden. M' d' G' fiARMONIE WILTON—FEIJENOORD. Hiermede geven wij een kort overzicht van de pres taties der Harmonie in hel afgelopen jaar. 22 Maart gaven wij een zeer goed geslaagde muzieK- uitvoering voor onze donateurs en begunstigers in de R.K. Volksbond alhier. - 5 April hebben wij luister bijgezet aan de Handbal- en Voetbalwedstrijden op het S.V.V.-tererin. die door de Personeelsvereniging Pieterman waren georganiseerd. 3 Mei btachten onze tamboers treurmarsen ten gehore vanaf het Stadhuis Schiedam naar het monument voor gevallenen ia de Plantagé. 5 Mei begeleidden wij de Volkszang op de Grote Markt alhier. 10 Mei gaven-wij op uitnodiging van de Muziekver eniging Crescendo te Sliedrecht aldaar ccn concerh 24 Mei verleenden wij onze medewerking bij het bezoek van de Londense Sportclub Redifrusion aan W.F. 31 Mei speelden wij in de Riviérahal. bij de uitreiking van de Vererende Getuigschriften door de Ned. Mij.«v. Nijverheid en Handel. 3 Juli lieten wij oüs niet onbetuigd bij de tewater lating van met m.s. „Annenkerk". c 26 Julk hebben wij deelgenomen aan het Federatie* Concours te Poortugaal,^ waar wij 3 eerste prijzen en het hoogste aantal punten behaalden. 30 Augustus namen wij deel aan de taptoe voor het Stadhuis te Schiedam. 1 September begeleidden wij de Volkszang op de Broersvest Schiedam. J3 December was er een feestavond voor de leden met hun dames in de koffiekanter. -Ook brachten wij nog diverse serenades, welke wij wegens plaatsgebrek niet. kunnen, vermelden. Wat wij nog wel willen vermelden is, dat op 15 Juli de heer Ir., B. Wilton is benoemd tot eere-voorzitter onzer vereniging. 1 Tot slot danken wij ónze donateurs voor hun steun in het afgeiopen jaar en wij wensen hun bij de intrede van het Nieuwejaar veel geluk en voorspoed toe. D. DEN BESTEN. AFDELING ONTWIKKELING EN AMUSEMENT. Aan het einde van het jaar is het goed zich even te bezinnen óp wat is geweest en wat komen gaat. Het ledental van onze afdeling is gestadig gegroeid v en bedraagt momenteel ruim 200, welk aantal het Be stuur voor avonden waarvan te verwachten is dat alle leden met introducé gebruik zullen maken in verband met de beschikbare zaalruimte, voor grote moei lijkheden plaatst. Zo moét onze jaarlijkse Cabaret-avond reeds worden gegeven in de zaal van de R.K. Volksbond te Schie dam. terwijl aan die nieuwe leden, die zich na Novem ber 1947 als lid opgaven, moest worden medegedeeld, dat zij voor wat betreft de bijwoning van de Cabaret-avond op een watrhtlijst «eouden worden geplaatst. In het afgelopen jaar Werden 6 filmavonden en 2 ■lezingen met lichtbeelden geboden, terwijl gedurende de zomervacantie 8 tochten' per touringcar naar de mooiste delen van ons land werden georganiseerd. Het Bestuur stelt zich voor waarbij de opgedane ervaringen Van groot nut zullen zijn ook het komende jaar dergelijke tochten te organiseren. Ook aan het houden van excursies zal de nodige aan dacht worden besteed. Ten slotte raden wij U nu vast aan de navolgende avonden Vrij te houden: 6 Januari: Lezing Jan P. Strijbos: Walvisvangst m. d. Willem Barendsz. 21 Januari: Lezing H. J. Stüvel: Bij de glaskunste naars van Leerdam. 7 Februari: Cabaret-avond. HET BES1UUR. AFDELING SCHAKEN. Eèn der onderafdelingen van de rijk-gevarieerde Per- aoneelsver. Wilton—Fijenoord is de afdeling SCHAKEN, weiike zich hierbij voor de laatste maal in dit jaar bij U, waarde lezer, aandient, om U te melden dat zij het uitstekend maakt. Per Januari 1947 begonnen met 21 leden, beëindigen wij dit jaar met 31 leden, tenzij na het lezen van dit 'stukje alsnog meerdere schakers be sluiten hun Maandagavond op nuttige en prettige wijze bij ons door te brengen, We constateren dus een -toe name van het ledental met 50 pCt.. voorwaar een ver heugend feit. Momenteel kunnen daardoor 2 tientallen deelnemen aan de competitie van de R.S.B., resp. in de 3e en 4e klasse. Nog enige aanmeldingen, mannen, en ook ons 3e tiental is afgebouwdl Ter beschikking van de leden staat een behoorlijke bibliotheek met 56 werken (groot en klein, eenvoudig en voor meer ontwikkelden). Verder hebben we. dank zij de medewerking van hoger hand een demonstratiebord en een kast laten vervaardi gen, waar ons speelmateriaal bestaande uit 19 borden en spellen plus een dozijn klokken hun rustverblijf vinden. Diverse klokken en borden zijn nog in aanbouw. Gedu rende de zomermaanden werd een overgangscompetitie gespeeld, waardoor enige spelers van de le groep naar de 2e verhuisden en omgekeerd. Nu eens smaakt men het genot van de overwinning, dan weer prikkelt een nederlaag tot verhoogde krachtsinspanning, doch altijd brengt het schaakspel de beste krachten in de mens als zelfbeheersing, gedachten concentratie, doorzettings- en uithoudingsvermogen tot ontwikkeling Dat ook gij in 1948 de vreugde van het schaakspel moogt 'ervaren is de wens van het Bestuur. J. v. M. AFD. TAFELTENNIS. ftls gevolg van de prachtige tafeltennisdemonstratle met* Pinksteren tussen onze Engelse gasten en een Schiedams team, werd het plan opgevat ook in de Ver eniging Wilton-Fijenoord een afd. Tafeltennis op te richten. Vrijdag 27 Juni 1947 werd de oprichting hiervan een feit en Dinsdag 1 Juli hadden wij onze eerste speel- Bcgonnen. wij enthousiast met een ledenaantal van 32, de animo voor Tafeltennis scheen vlug te verflauwen. Af en _toe druppelde er nog eens een nieuw lid binnen, maar het merendeel liet ons in de steek en zo hebben wij nu nog maar 12 leden. Meen niet, dat het Bestuur hierbij heeft stilgezeten, meerdere malen werd in het W.F.-Nieuws een ppwekking geplaatst. Met ingang van 9 September is de heer A. Zuidgeest, bekend uit de wedstrijd tegen Wandsworth,^ als trainer aan onze afdeling verbonden. Onder zijn leiding wordt er elke Dinsdagavond terdege getraind en naar wij hopen zal dit het volgend jaar. wanneer wij in de N. 1.1.13. gaan spelen, niet zonder succes blijven. 1!December ^peelden *wij onze eerste vriendschappelijke wedstrijd tegen de heer Ritman en c.s. Was het .eind resultaat teleurstellend voor W.-F., wij verlorefl met 9—3, met de revanche in Januari 1948 hopen wij een beter figuur te slaan. Van deze gelegenheid maken wij tevens gebruik een ieder, die maar iets-voor Tafeltennis voelt, op te wek ken zich als lid aan te melden. Al kent U het spel niet. dat hindert niets! Onze oefenavonden zijn Dinsdag en Donderdag 8 uur n.m. in de Koffiekamer. A. W. VALSTER. afdeling tennis. Het -jaar 1947 ligt bjjna achter ons en een terugblik op de behaalde resultaten is wel dé moeite waard. Wij mogen dan over het verloop van dit jaar niet onte vreden zijri. De Afd. Tennis beleefde een groots seizoen: op 14 Juni n.l. had de. officiële opening plaats van twee tennisbanen, die met de beste uit de omgeving kunnen wedijveren, Reeds enkele weke* tevoren waren ze in ge bruik genomen (onze Engelse gasten speelden er 2c Pinksterdag op), maar 14 Juni waren ze kant en klaar en werden ze ingewijd door de heer Röme^en enkele Nederlandse internationals.' Ons ledenaantal is nadien flink opgelopen, het heelt zich ongeveer verdrievoudigd, terwijl het zeker is, dat in 1948 de tennissport nog meer opgang zal maken bij het personeel van W.Fr Tegen het einde van het seizoen werden wedstrijden gespeeld tegen bevriende verenigingen als Mees. Smash en B.P.M. Wij ontvingen zelfs een uitnodiging om naar Maastricht te komen, maar dit werd tot 1948 uitge- Een hoogtepunt vormde ons clubtouxnooi op 4, 5 en 11 October, dat *de leden cn zeker de winnaars der wisselbekers niet spoedig zullen vergeten. Qit was voor de meesten tevens het afscheid van het tennisseizoen 1947. Met frisse moed gaan we nu het nieuwe jaar in pn wensen allen een voorspoedig 1948. AFD. DILETTANTEN TONEEL. Een terugblik werpende over het afgelopen jaar heeft W.F.D.T. kunnen constateren, dat er aan vele ver wachtingen en verlangens omtrent het wel en wee van de vereniging is tegemoetgekomen en zeer velen heeft voldaan. Door de bijzondere ^welwillende medewerking van Directie en Hoofdbestuur is het steeds mogelijk ge bleken onze plannen ten uitvoer te brengen en alzo dit jaar weer vier uitvoeringen te geven, welke alle ge slaagd genoemd kunnen worden. Door reorganisatie van de vereniging, inhoudende spelers en regie verliep een en ander niet zo vlot als steeds gewenst was. Dit is nu evenwel ondervangen en wij zullen dan ook in het ko mende jaar verschillende stukken brengen, waarin deze verbetering merkbaar is. Het bestuur heeft voor bet volgende jaar besloten op 28 Februari een uitvoering te geven in de koffiekamer van het hoofdgebouw te Schie dam. Opgevoerd zal worden eea klucht1' in drie bedrij ven: „Daar liegen wij ons uit". Regie de heer Weete ling. Houdt allen deze avond disponibel. Het is de moeite waard. De kaarten zijn tegen die tijd verkrijg baar aan de bekende adressen. Het bestuurdankt tevens de Directie en het Hoofdbestuur, leden en donateurs voor de steun, die tij ons in het afgelopen jaar hebbea gegeven. Wij wensen hen een voorspoedig 1948. AFD. VOETBAL. Het bestuur van onze afdeling heeft het tot haat plicht gerekend, om in dit laatste W.F.-nieuws van 1947 een kort overzicht te geven van het w.el fen wee van onze afdeling ovar het thans bijna weer achter ons liggende jaar. Natuurlijk zijn de moeiten en zorgen onze jonge vereniging in het afgelopen jaar niet ge spaard gebleven. Iedere insider weet, dat deze zorgen zwaar drukken op ons huidige bestuur en op de ver eniging, maar ondanks dit alles bevindt onze vereni ging zich in sterk stijgende lijn. De prestaties van onze elftallen zijn bijzonder goed te noemen en ik zou onze spelers van deze plaats af nog eens willen toeroepen: „Jongens, doe het in het nieuwe jaar, waar mogelijk, nog beter dan in het oude". Ook ons ledental stijgt met de dag en dit stemt tot bijzondere tevredenheid, omdat hieruit blijkt dat het volle werk en de propaganda van onze eigen leden niet onbeloond blijven.' Wij kunnen thans 1 jaar na de oprichting zeggen, dat wij lid zijn van een vereniging die jong en gezond is en die overal meetelt. Jammer is het dat wij over onze training niet zo optimistisch kunnen schrijven. Velen schijnen de training nog te beschouwen als een last of plicht inplaats van een ontspanning. Maar laten we afspreken, dat alle spelers in het nieuwe jaar. de training met hernieuwde energie iedere Dinsdagavond zullen bezoeken. Mag ik dan dit korte overzicht besluiten met onze leden een gelukkig Nieuwjaar te wensen en in het nieuwe jaar ve?l succes pp de groene velden. S. AFD. ZANG, Nu wij. bijna aan het eind van het jaar zijn, is het goed om even een terugblik te werpen op de verrich tingen van het Mannenkoor. De koude van de winter van 1947 was de oorzaak dat de repetities niet altijd goed bezet waren. Toch duride het bestuur het aan om met het Westerkoor en het Leidsch Politiekorps een co-.cert Je g£vcn op 21 April in den Volksbond te Schiedam. Dit concert was een succes. Enige nieuwe leden meldden zich en er werd daarna weer flink gerepeteerd. In Augustus werd, na^ovcrleg met het Hoofdbestuur, besloten, dat wij -een ander repetitielokaal zouden zien te krijgen. Dat lukte en zo repeteren we dan in de „Amstelbron", waar een ieder, die zingen wil, op ons repetitieuur welkom is. Het bestuur besloot voor uitbreiding van ons koor een propaganda-nvond te organiseren. Deze werd ge houden op 18 October en werd opgeluisterd door het Roozendaal-Toneclgezclschap. Het wérd een pracht avond en wij -konden 9 nieuwe leden inschrijv^p plus een 15-tal donateurs. En nu zal. als dit blad verschijnt, ook het Kerstcon cert .voorbij zijn, wat' hopelijk^ ook zei slagen. Dit is dan heel in het kort het wel en wee van ons Mannenkoor in het jaar 1947. Wij gaan vol góeden moed verder en hopen in 1948 nog meer van. ons te doen horen, want' er staat heel wat op het programma. Al degenen, die daarvan meer willen weten, kunnen Donderdagsavonds 8 uur in de - „Amstelbron". Brocrsvest, Schiedam, komen luisteren en lid worden van heet Mannenkoor Wilton-Fijenoord. v. E. AFD. ZWEMMEN. Bij hj^t beëindigen van het jaar 1947 wenst het be stuur van de afd. Zwemmen haar leden een prettige jaar wisseling cn een voorspoedig 1948 toe. Op het thans afgesloten jaar kan onze afdeling met voldoening terugzien. Het ledenaantal nam belangrijk toe en werd zejfs verdubbeld. Voor de ingestelde léssen vo|r beginners" meldden zich steed* meer gegadigden. Sommigen van hen waren reeds zoyer gevorderd dat zij aan ons Onderlinge Zwemfeest konden meedoen. Viel de deelname aan de wedstrijdtraining aanvankelijk tegen, de laatste maanden valt hierin een belangrijke verbetering te constateren. In Augustus zijn wij begonnen met de waterpolotraining. Hierin volgt een kort overzicht van wed,strij'den e.d.. waaraan onze leden deelnamen: 5 April: 18 leden behaalden het K.N.Z.B.-diploma 2. 22 Mei: Onderling Zwemfeest R.B.Z. Hierbij behaalden wij 3 eerste 4 tweede en 4 derde prijzen. 24 Mei: Ondér leiding van de Heer Verheijden gaven wij een demonstratie voor de Engelse gasten van de RediJfusion Sports Club. t 3 Juli: Aan 9 leden konden wij het K.N.Z.B.-diploma 4 uitreiken. 5 Juli: Prestatietocht 500 meter gekleed Zwemmen Scbiedamse Reddings Brigade. 9 leden namen hieraan deel. Siem Herlaar behaalde hierbij de tweede prijs. 6 Sept.: Tweekamp R.D.M.-W.F. Het resultaat hier van was een nederlaag van 43 tegen 17 punten. 23 Oct.: Algemene Ledenvergadering. Het voorgestelde Huish. Reglement werd goedgekeurd. 13 Dcc.: Onderling Zwemfeest 1947.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1947 | | pagina 12