WILTO ONS WERK ZEEMANSCANTINE 10e Jaargang 12 December 1947 No*20 ORGAAN VAN EN VOOR HET PERSONEEL VAN WILTON-FIJENOORD, SCHIEDAM Inzendingen aan de Redactie-commissie Het motorschip „Annenkerk", groot 11.500 ton dw., dat in Maart 1940 door de Ver- eenigde Nederlandsche Scheepvaartmaat schappij te Den Haag bij ons besteld werd en waaraan gedurende de oorlog slechts spaarzaam kon worden gewerkt, is thans zover gevorderd, dat het sch'p eerstdaags zijn proeftocht kan houden Daarmede is dan het laatste nog vóór de oorlog in bouw ge geven handelsschip voltooid. Vol moed zet ten wij nu de werkzaamheden voort aan de reeks van schepen, die sedert de bevrijding in opdracht zijn gegeven. De „Annenkerk" is een belangrijke aanwinst voor de Neder landse koopvaardij en wanneer wij er in slagen de thans in aanbouw, zijnde schepen in een vlot tempo gereed te krijgen, dan zal mede door onze bijdrage het herstel van de Nederlandse handelsvloot en daarmede da* mogelijkheid om een stuk van onze natio nale welvaart te herwinnen, wederom enige stappen zijn gevorderd. In de maand October werden door ons reparaties verricht aan: 25 Nederlandse schepen 9 Noorse schepen 1 Frans schip 6 Engelse schepen 2 Amerikaanse schepen 1 Braziliaans schip. In de maand November werden reparaties verricht-aan: 22 Nederlandse schepen 7 Noorse schepen 1 Zweeds schip 1 Prans schip 6 Engelse schepen 3 Amerikaanse schepen 1 Grieks schip 2 Panamese schepen .4 Deense schepen. Uit artikelen in diverse couranten heeft men kunnen constateeren. dat de verwilde ring in de havens schrikbarende afmetingen heeft aangenomen. Als gevolg hiervan zijn en wor den besprekingen gevoerd om te trachten hierin verbetering te brengen. Ook onze Directie dieeft een open oog voor de heer- schende misstanden, welke in Schiedam en speciaal in de naaste omgeving van de werf, zeker n'et minder, zoo niet erger zijn dan in de Rotterdamsche havens. Reeds op 25 Augustus 1947 had een eerste bespreking plaats tusschen de heeren Ir. M. J. Römer, W. Wilton en den chef van afd. Sociale Zaken, den heer C. Keyzer eener- zijds en den Engelschen dominee W. Popham Hosford en een bestuurslid van The Missions to Seamen anderzijds. Deze be spreking had tot resultaat, dat onze Directie aan The Missions to Seamen een gebouwtje op de werf te Schiedam ter beschikking stelde met de toezegging, dat het gebouwtje geheel opgeknapt en voor het beoogde doel geschikt gemaakt zou worden, terwijl The Missions to Seamen de taak op zich nam, het gebouwtje te meub deeren en te exploi- teeren Sindsdien is veel werk verricht, er is ge hakt, getimmerd en geverfd, terwijl The Miss'on inmidde's alles in het werk stelde om het benoodigde meubilair bijeen te krijgen. Onze Directie heeft hier een nobele daad verricht door zich thans buiten het vele wat reeds voor eigen personeel gedaan wordt, ook het lot van de zeelieden, zoowel Hol- landsche als buitenlandsche, aan tc trekken en gerust mag men hier van een un'cum op dit'gebied spreken. Een zeemanscantine op een werf! Onze werf heeft, voor zoover stel ler dezes bekend, hiervan de primeur! Dit buitengewoon mooie gebaar heeft on middellijk van alle zijden svmpathie onder- Vonden. Om te beginnen, met ons eigen per soneel, hetwelk de restauratie van het ge bouwtje moest uitvoeren: niet alleen dat het werk tot in de puntjes werd uitgevoerd, maar men kon zoo echt aanvoelen, dat allen er belangstelling voor hadden en getracht heb ben er meer" van te maken, dan redelijker wijze verwacht mocht worden. Timmerlieden, metselaars, schilders, enz., allen kwamen zij met één of meer raadgevingen naar voren, waaruit hun interesse bleek en een woord van hulde voor al deze medewerkers is hier zeker op zijn plaats. Ook van buitenaf werd veel medewerking verkregen. The ^liss;on kan hierover meepraten; door verschillende firma's werden giften verstrekt en het eind resultaat wat betreft aankleeding van het gebouwtje is werkelijk verbluffend. Het gebouwtje beval een recreatievertrek met ping-pong tafel en Russisch biljart (over een groot biljart is men nog doende), sjoel bak', darts, enz., terwijl voorts gelegenheid bestaat voor schaken, dammen, kaarten, De cantine (zie foto) bevat diverse ge zellige zitjes van armstoeltjes met lage tafels, piano, radio en het geheel maakt met de noodige planten in vensterbanken en op tafels een huiselijken indruk. Het buffet en de toonbank zijn zeer een voudig. doch smaakvol uitgevoerd, volgens aanwijzingen van onzen eigen architect, den heer Noordam. De keuken is up to date uit-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1947 | | pagina 1