OFFICIËLE MEDEDELINGEN SOCIALE RUBRIEK V-V-V X geritst met 2 dubbele electrische kookplaten en 2 electrische thee-, en koffieketels. De zeeman kan in de cantine o.a. het navolgende koopen: thee, koffie, limonade, coca cola, gebak, biscuits, cake, belegde 'broodjes en warme maaltijden indien hij aan boord uit de voeding is. Voorts vindt hij "hier alles waaraan hij behoefte kan hebben, zooals tandpasta, schoensmeer, postzegels, briefpapier, souveniers voor thuis, enz. Tegenover'deze (lokaliteiten aan de andere zijde van de gang vinden we achtereenvol gens een eenvoudig, doch keurig ingericht kerkje,zelfs voorzien van een klein orgel, voorts een kantoortje, lees- en schrijfkamer met Hoilandsche, Engelsche en Noorsche lectuur, waschgelegenheid en douches met warm en koud water ert toiletten. Het ge bouwtje heeft centrale verwarming. Op Zaterdag 22 November j.l werd het on officieel in gebruik genomen en gedurende de eerste 7 dagen door 114 zeelieden be zócht, Dat o.a. de schrijfkamer in een be hoefte voorziet moge blijken uit het feit, dat gedurende de eerste week voor de zee lieden 40 brieven werden gepost. Een groot gedeelte van de zeelieden aan onze werf bestaat uit Noren en in verband hiermede heeft The Missions to Seamen zich verzekerd van de medewerking van de Noor sche zeemanskerk. Veel hulp wordt ook on dervonden van den Gereformeerden predi kant te Schiedam, Ds. W. A. Krijger, die o.a. vrijwel allé* vrijwillige medewerkers en -werksters voor de cantine wist^te recrutee- ren en ook het orgel voor de kerk in bruik leen afstond. Op Donderdag 27 November j.l. te 4 uur nam. vond de officiëele opening plaats. De genoodigden werden door onze Directie ont vangen in de directiekamer van het hoofd kantoor. Allereerst werd door, den heer Ir. M. J, Romer het woord gevoerd in het Engelsch en Noorsch, die daarna aan den Engelschen dom'nee de sleutel van het ge bouwtje overhandigde. Rev. W. Popham Hos- ford bedankte voor alles Vat onze Directie heeft gedaan, waarna achtereenvolgens de Noorsche Consul Mr. L. Grönvold en de Engelsche Consul Mr, G. L,. Rogers woorden van groote waardeering aan het adres van onze Directie richtten. Vervolgens noodigde de heer Römer de aanwezigen uit de zee- manscantine te gaan bezichtigen. Rev. Popham Hosford opende de deur met de zoo ju'st aan hem overhandigde sleutel. Buiten het gebouwtje waren voor deze gelegenheid d Hoilandsche. Britsche, Noorsche. Zweed- sche en Deensche vlaggen opgesteld, terwijl van het gebouwtje de Wilton-Fijenoord wim- p.cl en de „Flying Angel" vlag wapperden. In de cantine werd een kopje thee met een gebakje geserveerd. Onder de talrijke aanwezigen bevonden z:ch buiten de reeds genoemde autoriteiten o.m de heer H. v. Veen, Commissaris van Politie te Schiedam, de Noorsche Dominees, de Schotsche dominee, dominee SchokKing van de Hoilandsche varende gemeente, vertegen woordigers van de Afd. Zeelieden van den Centralen Bond van Transportarbeiders en het Noorsche zeeliedenvakverbond, kapi teins. officieren, machinisten en vertegen woordigers van bemanningen van aan de werf liggende schepen, het Hoofdbestuur van de" Vereeniging Wilton-Fijenoord en Be stuursleden van The Missions to Seamen. Verheugend is het te mogen corxstateeren, dat terwijl- men in Rotterdam nog in het stad:um van bespreking is, hier in Schiedam, dank zij onze Directie, reeds resultaten be reikt zijn. (Oude spelling) Bo. VERMINDERING VAN LOONBELASTING. Zij, die voor 1948 voor vermindering van Loonbelasting (art. 13 en 14 van het Besluit) of aftrek voor meerderjarige kinderen (art, 8a van het Besluit) in aanmerking komen, dienen zo spoedig mogelijk een daartoe strekkend verzoek te richten aan de Inspec teur der Belastingen in hun woonplaats, ten einde te bevorderen, dat dc eventueel te verlenen vermindering of aftrek 1 Januari 1948 kan ingaan. De verzoeken dienen in te houden: a. naam en adres aanvrager; b. reden van het verzoek; c. naam en adres werkgeefster; d- stamnummer werkgeefster (1192); Op de enveloppe dient te worden vermeld: „Inspectie Belastingen te Afdeling Loonbelasting" GEVONDEN VOORWERPEN. Bij de afdeling Bewaking, werf Schiedam, bevinden zich de navolgende gevonden voor werpen! Duimstokken (hout en staal). Schuifmaat (D.E.L.A.). Nagelmaatji. Portemonnaie met inhoud. Portefeuilles. Sigarettenétui. Schroevendraaier. Voeler. - Bril met hoornen montuur. Krompasser. Diverse sleutels. Er wordt een beroep gedaan op ieder om gevonden voorwerpen bij de afdeling Bewa king te deponeren. Het mag toch niet voor komen, dat verloren voorwerpen niet aan de eigenaars kunnen worden teruggegeven, om dat de vinder zich deze onrechtmatig toe eigent. Een woord van dank is hier op zijn plaats voor een arbeider die ervoor heeft zorg ge dragen, dat een door hem gevonden kolen- kaart, waarop alle bonnen nog aanwezig waren (12 hl) aan de eigenaar kon worden teruggegeven, ONS WILLY WILTON-FONDS. Als lid van de Commissie voor het Willy Wilton Fonds wil ondergetekende enige be kendheid geven aan hetgeen door dit Fonds wordt gedaan. Toen de heer W. Wilton de cadeaux onder couvert, die hij ter gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum als directeur had ontvangen ter beschikking stelde voor een doel ten gunste der werknemers,, werd besloten tot de oprichting van een Fonds, dat de naam kreeg Willy Wilton-Fonds". Plet bestuur van het fonds bestaat uit de heren Römer, directeur, Keyzer. chef Sociale Zaken, B. Wilton, voorzitter Contact-Com missie Ambtenaren, Bakx. voorzitter Bazen, vereniging, ondergetekende, voorzitter Kern en Stekelenburg, lid bestuur Afdelingszie kenkas. Door de schenking van de heer W. Wilton kon het Fonds onmi'ddellijk zijn werk be- ginnen en op 1 April 1946 werdfen reeds de eerste ingekomen verzoeken behandeld. Sindsdien zijn vele aanvragen behandeld. Veel werk wordt gedaan door onze sociale verzorgsters, die de aanvragen onderzoeken, huisbezoeken afleggen en rapport uitbren gen, Hierna wordt door Mej. v. d. Linden van de afd. Sociale Zaken een rapport aan de Commissieleden gezonden, die bet advies al of niet goedkeuren. Ieder lid van het personeel kan, indien zich in zijn gezin buiten zijn schuld moei lijkheden voordoen, een beroep op het Fonds doen. Ondergetekende heeft moeten constateren, dat er onder het personeel enkelen zijn, die denken, dat het Willy Wilton-Fonds een boompje is, waaraan zij slechts hebben te schudden en de moeilijkheden zijn opgelost. In verband hiermede adviseert bij: beperkt het verlet zoveel mogelijk; maakt, dat het- niet meer nodig is opmerkingen te maken, dat weieens wat te gemakkelijk wordt ver zuimd. Bij te gemakkelijk verzuimen onder vindt U ten eerste zelf nadeel. Over het algemeen wordt 2/3 van het uurloon ver goed, dus verliest U Uw tarief 1/3 van Uw uurloon. Ten tweede komen deze niet dringend noodzakelijk verlet le uren ten na dele van de productie. Ten derde kan bet Fonds het hiervoor uil te keren bedrag beter voor ernstiger gevallen gebru'ken. Herhaaldelijk ontvangt de Commissie ver zoeken' van werknemers,, die zich hebben ziek gemeld, om vergoeding van de carenz- dagen. Aan deze verzoeken kan niet worden voldaan. Ter tegemoetkoming in deze zou een andere oplossing moeten worden ge zocht De hiertoe voorgestelde oplossing is door het personeel met grote meerderheid afgewezen. Het Willy Wilton-Fonds* heeft in de korte tijd van zijn bestaan heel wat noden in ver schillende gezinnen kunnen lenigen, wat door velen zeer wordt gewaardeerd. De.sociale verzorgsters houden bovendien regelmatig contact met langdurige zieken, zowel thuis als in de ziekenhuizen en met de gezinnen, die met andere moeilijkheden te kampen hebben. Het werk, dat door het Willy Wilton-Fonds wordt gedaan, mag worden gezien. J. M. SCHUURS. WILLY WILTON-FONDS. In de maand October 1947 werd aan 78 leden van ons personeel in totaal 2042,54 uitgekeerd. No. 4063 KOREN, die in verband met een door hem gemaakte opmerking een gratifi catie ontving van 5,heeft dit bedrag ter beschikking gesteld van het Willy Wilton- Fonds. HET DODELIJK ONGEVAL OP m.s. „EGDA". In betrekkelijk korte tijd is dit het tweede tragische ongeval met dodelijke afloop. Een goed en nog betrekkelijk jong mens ging van ons heen. Dit moet en zal voor ons een aansporing zijn om desnoods, met de tanden op elkaar ons nog meer in te spannen voor „Veilig werken allen samen". Welk een leed houdt deze gebeurtenis in voor de nabestaanden van het slachtoffer. Woorden zijn gebrekkige tekens om des men sen innerlijk voelen en denken kenbaar te maken en toch willen we hierbij onze deel neming betuigen aan de diepgetroffen nabe staanden. In verband met het bovenstaande zou ik naar. aanleiding van hetgeen Prot. W. Ban ning in zijn boel^ „Religieuze Opbouw schrijft over het lijden het volgende willen zeggen: Wanneer wij een die ons lief was hebben verloren, laten wij dan het leed emzetten in een strijdbare liefde voor onze naaste, zo wordt het lijden vruchtbaar, de opstandigheid daadkrachtig. Wij zullen ons nimmer overgeven aan de waan, dat wij mensen ooit alle leed kunnen uitschakelen. (vervolg bladz. 4)

Wilton Fijenoord Nieuws | 1947 | | pagina 2