Stemmen over het St* Nicolaasfeest* VAN ST. NICOLAAS ZELF. 4 HET ONGEVAL OP HET s.s. „ZIJPENBERG". Alweer moeten we schrijven over de gas- cylinder en niet zonder reden. Niet doen! leest U op onderstaand plaatje. Toch zijn er nog van die mensen, die op wat voor manier ook wat vet aan een schroefdraad smeren SPANJE, December 1947. Beste jongens en meisjes, Toen ik van de Directie van Wilton- Fijenoord een uitnodiging kreeg om voor mijn vertrek naar Spanje jullie op de werf te Schiedam te bezoeken, zag ik er eerst wel tegen op, daar ik het met mijn veijaar- dag altijd erg druk heb, zoals 'jullie wel weet. Maar de prettige herinneringen aan het feest van verleden -jaar bij Wilton- Fijenoord deden mij besluiten ook dit jaar weer 4e komen. En laat ik jullie direct ver tellen, dat ik er geen spijt van heb gehad. Gelukkig waren er vele mensen bereid om in hun vrije tijd te helpen met het vervaar digen van de cadeautjes. Ik had er eerlijk gezegd op gerekend, dat er zich meer aan gemeld zouden hebben dan verleden jaar, maar dat viel wel een beetje tegen. De mees ten, die het nu deden, hadden hef verleden jaar ook al gedaan. Wat hebben die mensen hun best gedaan en namens jullie dank ik allen, die medewerkten aan het vervaardi gen van de cadeaux, dan ook uit de grond van mijn hart. Maar daarnaast was er nog veel meer te doen om alles op Woensdag, 10 December, klaar te hebben en als Piet mij verslag uit bracht over de vorderingen, dan-Jiield ik mijn hart wel eens vast of alles wel op tijd klaar zou zijn. Maar gelukkig zijn er bij Wilton-Fijenoord mensen, die van aanpakken weten en zonder anderen tekort te doen, wilde ik hier graag de Heer De Wit dank brengen voor wat hij daarbij presteerde. Jullie kregen je uitnodiging en Dinsdagnacht kon ik gerust slapen; alles was klaar om je te ontvangen. Bij het binnenkomen in de garage was ik even onder de indruk. Wat geweldig veel kinderen en Moeders waren er gekomen en wat een massa werk was er gebeurd om alles van tevoren klaar te maken. Jullie hadden al zitten genieten van het spel van „Bobbertje Bloedworst" en aan je gezichten te zien was het wel naar je zin geweest. Jammer was het, dat er toch weer kinderen waren, die ondeugend waren geweest en bijna had ik er enkelen in de zak moeten stoppen. Gelifkkig hebben ze beloofd om van de meter. Dit is absoluut uit den boze. Niet meer doen! ttu over bovengenoemd ongeval. Verschei dene arbeiders waren aan het werk in een kolenbunker van de „Zijpenberg". Een bran der heeft zijn brandapparaat op de bodem gelegd en ging even weg. .Op de een of an dere manier is toen de slang van het apparaat afgeschoten en stroomde het butagas in de ruimte. Een electrisch lasser kwam even later naar beneden en begon zijn werk. Wat er toen gebeurde laat zich begrijpen: 3 Men sen Hepen brandwonden op bij de ontbran ding, welke er plaats had. Al is hier geen opzet in het spel, toch staat de brander schuldig. Het is Uw schuld bran der, dat deze 3 mensen niet alleen verwond werden, maar misschien hun hele leven gelittekend moeten rondlopen. De slang was n.l. op zulk een manier op het apparaat be vestigd, dat deze eraf moest schieten. U had, toen U merkte, dat de slang niet goed paste op Uw apparaat, naar het gereedschapmaga zijn moeten gaan en de zaak laten verhelpen. Er was en is goed materiaal. We hebben hier weer moeten leren met schade en schande. Wij roepen hier de mede.- werking in van allen die van goede wille zijn: Weest voorjichtig met dit goedje. U bent nu gewaarschuwd en een gewaarschuwd man telt voor twee. F. S. beter te zullen oppassen en ik vertrouw er op, dat jullie allemaal het hele jaar je best zult doen om gehoorzame en brave jongens en meisjes te zijn, zodat ik volgend jaar bij Wilton-Fijenoord alleen liever kinderen ont moet. De snoepjes en de limonade, die door een groot aantal dames werden rondgedeeld, waren best naar jullie smaak. Vonden jullie de cadeautjes niet aardig? Ik kan me ten minste best voorstallen, dat de mensen, die ze maakten over hun werk tevreden waren. Speelt er maar prettig mee en weest er zuinig op hoor! Het was een vermoeiende dag voor mij en voor allen, die er aan geholpen hadden, maar wij hebben het best naar ons zin gehad en we hopen jullie volgend jaar weer te ont moeten op de werf. Tot volgend jaar dus jongens en meisjes. De hartelijke groeten van SINT-NICOLAAS en ZWARTE PIET, die zo mooi kan zingen. Van de Kern Schiedamt Namens personeel en kern brengen wij de directie dank voor het geslaagde St, Nico- laasfeest. Hulde aan al degenen, die eraan hebben meegeholpen, dit feest een succes te doen zijn. Op verzoek van St, Nicolaas en Zwarte Piel trad Martin Rijken met zijn gezelschap op en bracht het kluchtige spel: „Bobbertje Bloedworst". De lachsalvo's der kinderen gaven blijk hoe zij hiervan genoten. Daarna werd door enkele debutantjes het vacantielied gezongen, dat Martin Rijken de kinderen pas had geleerd. En toen toen kwam St. Nicolaas te paard de zaal binnen, vergezeld van knecht Piet, onder het luide spontane gezang van totaal 2000 kinderen Hiermede was het tijdstip aangebroken, dat het grote boek van deugd en ondeugd, zou worden geopepd. Nadat alle kinderen een goede les van Sint hadden gekregen werden lekkernijen en speelgoed, dat door personeelsleden in hun eigen -tijd en in de leerschool, in werktijd voor hen was gemaakt, uitgereikt. Mede namens de ouders zeggen wij die moeders en andere helpsters dank, die de kinderen van alles hebben voorzien en op hun gemak gesteld. Tot het volgend jaar zullen wij hopen. Van de Kern Rotterdam: Nu het grote kinderfeest achter ons ligt, is een woord van dank zeker op zijn plaats aan allen die er aan hebben medegewerkt. In 't bijzonder dank aan de Directie, die het mogelijk heeft gemaakt dit feest te organiseren. Dat de organisatoren een berg werk hebben verzet, staat vast en daarom ook aan hen hulde. Critiek is er vanzelf ooK geweest, maar dan denk ik aan de stuurman die aan wal bleef. Waar waren de critici toen het speelgoed gemaakt moest- worden? Mogen wij deze critici volgend jaar ver wachten op de Zaterdagmiddagen in de 'werkplaatsen voor het vervaardigen van het speelgoed? Tot besluit, hulde aan de helpsters, die hebben getoond haar verantwoordelijkfmid tegenover de gemeenschap -te beseffen. De grootste dank voor allen was wel de blijde en- gelukkige kinderen te mogen zien. Van de Sociale verzorgsters: Het was een mooi gezicht zo'n grote massa opgetogen kinderen bij elkaar te zien en het kan niet anders of ook de Moeders moeten een dankbaar gevoel gehad hebben, dat hun kinderen zo'n prettige dag is aan geboden. Gelukkig horen wij dan ook in de gezinnen enthousiaste verhalen over het St. Nicolaasfeest. Laten wij nu maar hopen, dat Sint ons ook in 1948 weer vriendelijk gezind zal zijn en ons dan weer met zijn bezoek wil vereren. Mevr. J. Het St. Nicolaasfeest 1947 behoort weer tot het verleden en het is weer een succes geweest. De kinderen hebben er geweldig van genoten. De meesten hadden zich er al weken lang op verheugd. Alleen al het komen op de werf maakt grote indruk op de kinderen. De binnenkomst van St. Nicolaas op zijn paard en zijn knecht erbij, was erg aardig voor de kinderen en het is ook te hopen, dat de standjes, die St. Nicolaas aan enkele der kinderen heeft gegeven hun uitwerking niet missen, maar dat de ouders later b.v. zeggen: Na het W.F.-St. Nicolaasfeest is onze jongen of ons meisje veel gehoorzamer ge worden. Het speelgoed sloeg er ook in, de kin deren waren er mee in hun schik. Dit laat- f ste merk ik vooral bij mijn bezoeken in de gezinnen. Het Wilton-speelgoed krijgt meest al een ereplaatsje, dit was vorig jaar ook zo en daar het stevig gemaakt is. he^ft het meestal de langste levensduur van al het speelgoed. Uit een brief van een Moeder: Wat hebben allen gelachen om Bobbertje Bloedworst en Kareltje. Hoe intens leefden de kinderen met alles mede. Het hoogtepunt was wel toen de goede Sint op zijn paard kwam binnenrijden. Met groot gejuich en gezang werd hij ontvangen. Enkele kleuters mo#sten bij hem komen en kregen een vermaning van hem. Hierna werden de cadeaux en een zak met lekkernij uitgereikt en men zag menig glunder gezichtje. Ieder keerde tevreden huiswaarts. Uit de' Waarheid ll-12-'47: Men heeft veel moeite gedaan het de kleintjes naar de zin te maken. Een nieuw podium was er voor opgetimmerd, waarop Martin Rijken zijn best heeft gedaan, het programma leuk te presenteren. Wat hebben zij genoten van Bobbertje Bloedworst! Versnaperingen waren er genoeg en het speelgoed, door de Wilton-Fijenoord-arbei- ^lers Zelf vervaardigd, viel natuurlijk uit stekend in de smaak. De goedheilig man zelf ontbrak niet op zijn verjaarfeest.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1947 | | pagina 8