V mms, tóMTseuÊ ■■mmscmetw OFFICIËLE MEDEDELINGEN SOCIALE RUBRIEK IS WËTOUjÉ '-^susBgagaz OORZORG EILIGHEID OORSPOED VACANTIE 1948. Na met de kern gehouden besprekingen is besloten, de vacantie 1948 als volgt vast te stellen: WERF SCHIEDAM: van 9-14 Augustus van 2328 Augustus WERF ROTTERDAM: van 27 Augustus van 1621 Augustus ETABLISSEMENT FIJENOORD: van 27 Augustus "8 van 1621 Augustus Het is de bedoeling, dat de arbeiders vóór 30 April a.s. opgeven, welke week zij met vacantie wensen te gaan. Het isN daarbij toegestaan, van de 6 snipper dagen er 3 te doen aansluiten op de 6 vacantie- dagen, bijv. Zaterdag vóór en Maandag en Dinsdag na de vacantieweek. Zij, die de Oudejaarsmiddag vrij willen heb ben, kunnen deze combineren met een derde Zaterdag als snipperdag. Ook dit moet vóór 30 April a.s. worden opgegeven. Zij, die van deze laatste regeling geen gebruik willen maken, mogen op Oudejaarsdag geen verlet voor eigen rekening nemen. De opgaven moeten aan de bazen worden gedaan, die dan voor het doorgeven aan de afd. Sociale Zaken zullen zorgdragen. Zij, die reeds thans een afspraak voor hun vacantie in een andere week dan de bovenge noemde hebben gemaakt, moeten dit eveneens vóór 30 April' a.s. aan hun baas opgeven en daarmede zal dan zoveel mogelijk rekening worden gehouden. Dit geldt ook voor de in middels gedane reserveringen voor „Heidebad". Betrokkenen moeten er echter op rekenen, dat indien de fabriek waar zij werkzaam zijn, in de vacantieweek geheel wordt gesloten, zij eventueel op één van dé andere fabrieken wor den tewerkgesteld. Bijv. een arbeider, die in Rotterdam werkzaam is en vacantie heeft be sproken in een andere week dan de le of 3e week van Augustus, moet er rekening mede houden, dat bij sluiting van de fabriek in Rot terdam hij op de fabriek in Schiedam wordt tewerkgesteld. Zij, die op 30 April a.s. hun wensen niet kenbaar hebben gemaakt, worden in ieder ge val in één der vastgestelde vacantieweken in gedeeld. CONTACT-COMMISSIE. De heer Wiehe heeft, om gezondheidsrede nen, als le Secretaris en als lid der Contact- Commissie helaas moeten bedanken, met ingang van 10 Maart 1948. Dit alleszins begrijpelijke besluit is door de commissie met leedwezen ontvangen en zij wil op deze plaats een hartelijk dankwoord open baar maken aan het adres van de heer Wiehe, die vanaf de installatie der Contact-Commissie, en ook tijdens de voorbereidende werkzaam heden, tot aan het tijdstip, dat hij wegens ziekte alle werk moest staken, getoond heeft een hard werkende en toegewijde kracht te zijn in deze commissie. In de vergadering van 23 Maart 1948 werd in onderling overleg als zijn opvolger benoemd de heer L. Giphart, die reeds in de commissie als 2e Secretaris werkzaam was. Omtrent de verkiezing van een nieuw lid in de ontstane vacature volgen t.z.t. nadere mede delingen. Schiedam, 26 Maart 1948. Namens de CONTACT-COMMISSIE. Ambtenaren Wilton-Fijenoord, Ir. B. WILTON (Voorzitter). L. GIPHART (Secretaris). Naar aanleiding van een vraag uit het per soneel om meer dan één maal per jaar een verslag van de werkzaamheden in het W.F.- personeelsorgaan af te drukken, meent de Con tact-Commissie goed te doen regelmatig een driemaandelijks verslag te geven. Hieronder volgt dus het behandelde van Januari, Februari en Maart 1948. Niet ver meld zullen worden de telkens terugkerende be moeiingen bij de verdeling via afdeling Sociale Zaken beschikbaar gestelde goederen. In het algemeen kan gezegd worden, dat de inschake ling der Contact-Commissie bevredigend werkt. Er werd vijfmaal onderling 'vergaderd, één maal voltallig met de Directie en één maal Directie en dagelijks bestuur (Voorz. en Secr.). In chronologische volgorde opgesomd werden behandeld: Vragen over het Vacantie Centrum „Heide- bad" en wel voorlichting omtrent uitgebreider deelname voor het personeel. Met medewerking van de Redactie W.F.-nieuws werden enkele artikelen gepubliceerd, door enkele afgevaardig den werd een kijkje genomen, zodat tenslotte meer aanvragen binnenkwamen, dan plaatsen beschikbaar waren en teleurstellingen dus niet uitbleven. Aan een verzoek inzake de laatste salaris herziening van enkele calculators is ofschoon voor de betrokkenen misschien niet alle vragen werden opgelost zoals zij wensen in de mate van het mogelijke voldaan: Een aangevraagde reisgeld tegemoetkoming werd, onder bijzondere omstandigheden, voor 5 personen verkregen. Naar aanleiding van verschillende klachten inzake de rijwielstalling wordt medegedeeld, dat i.v.m. plannen voor een nieuwe stalling aan de oude weinig kosten meer gespendeerd worden. Een verzoek tot massaal jaarbeursbezoek voor technisch personeel werd door de Directie afgewezen op grond van het feit, dat er op deze wijze geen zakelijke belangen mee gemoeid zijn. Door enkele personeelsleden werden vragen gesteld over de deelname in W.F.-verband aan de Vierdaagse. De Contact-Commissie is van oordeel, dat deze kwestie in eerste instantie bij de Vereniging Wilton-Fijenoord aan het juiste adres is en heeft in deze zin de vragen be antwoord. Is er na verloop van tijd sprake, dat een flink getrainde ploeg kan meedoen, dan kunnen de verdere vragen nog altijd ter beoor deling aan de Directie worden voorgelegd. Inzake een verzoek betreffende studieverlof, voor candidaten eindexamen avond M.T.S. werd een bevredigende oplossing gevonden. Aan een verzoek om nogmaals vragen aan de Directie te stellen over de gratificatie (res tant 1947) kon volgens de mening der Contact- Commissie niet voldaan worden, omdat in de vergadering van December 1947 een duidelijke en concrete toezegging door de Directie is ge daan. Tenslotte zijn nog enkele zaken lopende, waarvan in het volgende overzicht verslag zal worden gedaan, terwijl verschillende vragen van geringe importantie kortheidshalve niet zijr, vermeld. OPMERKINGENBUS. D. BRAND (No. 1463) ontving voor opmerking inzake stoelen met lagefs en stelplaten waartegen zuigers ge spannen kunnen worden voor het lassen 25,-. WILLY WILTON-FONDS. Ontvangen van Machinefabriek 48,90 voor verkocht klein materiaal. Ontvangen van Centraal Magazijn 702,90 voor verkocht klein materiaal. Ontvangen van N.N. 2,50. KETTING-CONTROLE is wettelijk voor geschreven, maar elke wet wordt een dode letter, als deze niet wordt gedragen door de burgers, die er mee te maken hebben. Wij willen er dit mee zeggen, allen, die met ketting- hijsmateriaal omgaan, ziet toe, dat alles zo veilig mogelijk geschiedt. Laat Uw materiaal keuren en inschrijven. Wij hebben een inrich ting daarvoor onder speciaal toezicht van de heer Ploeg van de Tekenkamer. WAARSCHUWING Het is in korte tijd tweemaal gebeurd, dat een arbeider een heel ernstig ongeval is overkomen, doordat hij zich in één der ruimen van een aan de werf liggend schip begaf, zonder dat hij daar in verband met ziin werkzaamheden iets te maken had. Deze ruimten zijn geheel van daglicht afgesloten en men gaat dan op de tast door een zgn. vluchtkoker naar beneden. Loopt het verkeerdaf, zoals in genoemde 2 gevallen, dan tippelt men naar beneden, met alle gevolgen van dien. De getroffene krijgt een harde les, als hii het er levend afbrengt. Daar bij komt. dat het gehele gezin sterk gedupeerd wordt, allereerst door het leed, maar ook door de finaucieele gevolgen, want de R.V.B. aan- In Januari geeft onze ongevallenstatistiek aan 31,3% te late meldingen in de verbandkamer, waarvan 7,9% met geinfecteerde wonden. Dat is ons te bar, deze cijfers moeten omlaag! Wij zeggen er voorlopig dit van: „Een verstandige aibeider, laat ook kleine verwondingen met zorg behandelen. j Laat ook kleine verwondingen met zorq behandelen

Wilton Fijenoord Nieuws | 1948 | | pagina 2