alleen uit drang samen dat te bereiken, wat men alleen niet kan. Men praat veel over betere verhou dingen. Deze kunnen alleen verkregen worden als'men zich verenigt. Dus niet praten, maar doen. mede werken om Uw sport op te voeren, Uw cultureel peil te verhogen, want maatschappij en cultuur zijn nauw met elkaar verbonden en dit vindt U in de Vereniging Wilton-Fijenoord. Velen zijn U reeds voorgegaan en hebben zich als lid van een der afdelingen aangemeld, doch velen willen opbouwen, maar weten het gereed schap niet te vinden. Wij kunnen U aan dit sportieve en culturele gereedschap helpen. Wij bieden elck wat wils. Vele afdelingen kunnen nog worden opgericht Zet Uw schroom van U af en komt eens kennis maken en U zult van U dan zelf moeten zeggen ,,dom dat ik niet eerder' gegaan ben". van TOOR. AFD. DAMMEN. Van de Rotterdamse Dambond is een brief ontvangen van de volgende inhoud ,,Van een redacteur van één der grootste Rotterdamse „dagbladen ontving ik een exemplaar van het „Wil- „ton-Fijenoord Nieuws" met de opmerking, dat, waar „het bij een grote firma als de Uwe met enige duizen den personeelsleden mogelijk is een schaakvereniging ,,te hebben met enkele tientallen, het toch evenzeer .mogelijk moet zijn voor belangstellenden een dam- vereniging op te richten. .Uiteraard onderschrijft het bestuur van de Rotter damse Dambond deze mening volkomen en zou het „daarom zeer gaarne zien dat bij% Wilton-Fijenoord „stappen werden ondernomen teneinde tot dit doel ,,te geraken. „Gaarne is het bestuur van de R.D.B. bereid U „daarbij behulpzaam te zijn en desverlangd is onder getekende bereid eens met U te komen praten over „een en ander en U event, inlichtingen te verstrekken. „Mocht U b.v, de voorkeur geven aan een causerie „over het damspel of een simultaanseance teneinde de „belangstellenden op die wijze bijeen te krijgen, dan „zal daarvoor zeker de gelegenheid bestaan". Behoort U tot die „belangstellenden" en zoudt U gaarne aan de Vereniging een afdeling Dammen ver bonden zien, deel dit dan mede aan het Hoofdbestuur, R.D B. AFD. HANDBAL. Zondag 11 April j.l. was voor onze Afd. Handbal wederom een dag met successen. Het begon om 10 uur met de wedstrijd Dames W.F. 1 tegen Rotterdam 2, welke eindigde in een 8—0 overwinning voor onze dames. Zij staan in de halve Voorjaars Competitie nu bovenaan met 5 gespeelde wedstrijden, welke alle 5 gewonnen werden dus 10 punten opleverden. Het aantal doelpunten is thans 28 voor en 3 tegen. Een uitstekende prestatie. Hierna volgde om 11 uur de wedstrijd heren W.F. 2 —Dynamo 3. Het begin was voor W.F. niet gunstig en Dynamo 3 wist al spoedig het W.F.-doel te vin den. Onze roodwitten gaven echter de moed niet op en wisten uiteindelijk te winnen met 64. De grote strijd van deze Zondag was de eerste promotiewedstrijd, die ons 1ste Herenelftal in Den Haag moest spelen tegen S.O.S. Met een „geladen" ploeg trokken wij naar Den Haag om daar een zwaar en niet al te best veld aan te treffen. Toen de wed strijd begon bleek al spoedig, dat S.O.S. besloten had zijn huid zo duur mogelijk te verkopen en verviel al spoedig in ruw spel. De ruststand was 21 in het voordeel van S.O.S. Onze ploeg was hierdoor echter niet in het minst terneer geslagen en zat er in de tweede speelhelft danig op. Zij slaagden er ten slotte in, de 21 ach terstand om te zetten in een 32 overwinning. Vermeld dient nog te worden, dat voor de aan vang van de wedstrijd onze aanvoerder de aanvoerder van S.O.S. bloemen heeft aangeboden in verband met het 12%-jarig bestaan van S.O.S., hetgeen op hoge prijs werd gesteld. Bij het verschijnen van dit nummer is de tweede promotiewedstrijd reeds gespeeld ttegen Herms uit Den Haag. We zullen er het beste van hopen. M. d. G. AFD. O. A. Op 7 April j.l. hield de heer Mr. Drs. Th.^ Regout een lezing over „Zwerftochten tussen Afrika's keer kringen", waarbij tevens een prachtige kleurenfilm werd vertoond. Een zeer groot aantal leden woonde deze geslaagde avond bij en zij hebben genoten van al het schoons wat te zien en te horen was. Een hartelijk applaus vertolkte de dank van de aanwezigen voor de spreker. Het winterseizoen, waarin afwisselend lezingen, film- en voordrachtavonden konden worden gebracht, is thans weer ten einde, waarbij wij met genoegen kunnen vaststellen, dat er een steeds stijgende belang stelling voor alle avonden is geweest. Ook het ledental vertoont een opgaande lijn, van 216 leden per 1 Januari 1948 tot 256 leden per 1 April j.l. In de komende zomermaanden zullen wij trachten meerdere excursies te organiseren. Voorstellen van de zijde der leden worden dan ook gaarne ingewacht en indien mogelijk zal het bestuur trachten deze ten uitvoer te brengen. Voorlopig hebben wij bij voldoende deelname het navolgende op het programma staan. Ie Autotocht op een of meer Zaterdagmiddagen in de 2e helft van Mei naar de luchthaven Schiphol met rondleiding aldaar. Vertrek 2 uur. Kosten per persoon f 3,50. 2e Autotocht' naar Apeldoorn in de 2e helft van Juli met bezoek aan de Nationale Bloemendemonstratie in Copy voor het eerstvolgende nummer inzenden vóór 30 April 1948 het schitterende natuurpark „Berg en Bos" aldaar. Wij noemen U enkele bijzonderheden van deze ten toonstelling. Buitenbeplanting: Deze wordt verzorgd door enige nationale kwekersorganisaties, een groep zaadtelers uit Enkhuizen, particuliere kwekers uit het gehele land; officiële inzendingen Uit de plantentuinen van Buiten zorg, Paramaribo en Curasao, „drijvende tuinen" in de vijver, modeltuinen enz. Binnendemonstralies in de bloemenhal: Rozen, dahlia's, gladiolen, chrysanten enz. enz. Beeldhouwwerk: Meerdere inzendingen van de Kring van Ned. Beeldhouwers. Bijenteelt: Demonstratie van Nederl. Bijenteelt door imkers. De deelname-prijs zal ca. 5,per persoon be dragen, t.w. de kosten voor de autobus. Wij stellen ons voor de verder door de deelnemers te maken onkosten zo laag mogelijk te houden, o.a. door: a. de toegangsprijs voor de tentoonstellingsterreinen „Berg en Bos" voor rekening van de afdeling te nemen. a b. het zelf medenemen van dranken (bier en limo nade). Deze zullen dan bij de leider der excursie tegen inkoopprijs verkrijgbaar zijn. Het bestuur heeft gemeend deze tocht op werkdagen te moeten organiseren. Aangezien echter door ver schillende leden gevraagd is ook een tocht op Zondag te maken, wil het bestuur bij voldoende deelname hiertoe medewerken. 3e Excursie naar de Philips-fabrieken te Eindhoven: De prijs hiervoor zal ca. 5,per persoon bedragen. Kosteri voor excursie te betalen aan Philips komen voor rekening van de afdeling. Datum in de 2e helft van Juli nader vast te stellen. MELDT U AAN ALS LID. TENEINDE AAN DEZE EXCURSIES TE KUNNEN DEELNEMEN EN OOK STRAKS VAN ALLE AVONDEN TE KUNNEN GENIETEN AFD. TAFELTENNIS. Donderdag 8 April kreeg onze afdeling bezoek van de Personeelsvereniging der Bedrijfshoreca uit Den Haag. Ook nu weer behaalde ons eerste team de o vei winning. De uitslag werd 64, doch naar onze mening zou een 82 overwinning de verhouding beter weergegeven hebben. Speelden de zenuwen de onzen teveel parten? Ons tweede team leed een zware nederlaag, uitslag 19. Doch wij laten ons niet ontmoedigen. 29 April spelen wij onze returnwedstrijd in Den Haag en dan zullen wij trachten twee overwinningen in de wacht te slepen. Verder kunnen wij nog steeds nieuwe leden gebruiken en wij nodigen ieder uit Dinsdagsavonds eens een kijkje te komen nemen in de Koffiekamer. Wij zijn er van overtuigd, dat het dan niet bij één avond zal blijven. AFD. TENNIS. Op 6 April j.l. had onze afdeling een vergadering ter opening van het seizoen. Om de beginners enig idee te geven van de tennissport, had onze Heer Karsten aangeboden een uiteenzetting te geven van het spel. Gewapend met een racket, een stuk krijt en een schoolbord heeft hij de voornaamste knepen van het vak zeer aanschouwelijk gedemonstreerd en enige aardige ervaringen verteld. Aan het slot raadde hij allen aan thuis zgn. droog te trainen. Wie heeft dit tot nu toe gedaan? Nadat de voorzitter hem bedankt had voor de prettige wijze waarop hij een en ander had uitgelegd, werd overgegaan tot het afhandelen van de punten der agenda. Als eerste punt kwam ter sprake het voorstel om het bestuur met twee leden uit te breiden. Met alge mene stemmen werden de heren van der Ende (R'dam) en de Ronde (Inkoop) resp. tot vice-voorzitter en 2e secretaris-penningmeester gekozen. Daarna maakte het bestuur de samenstelling van het competilieteam de aanvoerder en de te spelen wed strijden bekend, terwijl het punt training van zowel dit team als de overige spelers door eeïi sportieve geste van enkele heren op en voor allen zeer bevredi gend^ wijze werd opgelost. Na de beantwoording van enkele bij de rondvraag gestelde vragen van algemeen belang, slöot de voor zitter de vergadering met een aansporing om de opge dane the oretische kennis betreffende het tennissen in daden om te zetten. AFD. VOETBAL. Op 4 April speelde ons eerste elftal voor de pro motie-Degradatie competitie haar eerste uitwedstrijd tegen Voorwaarts. Het was stormachtig weer en dat heeft haar stemoel gedrukt op de gehele wedstrijd. Na circa 10 minuten kreeg Voorwaarts een corner te nemen en deze werd op gelukkige wijze in een doelpunt omgezet. De resterende 80 minuten zijn onze jongens voortdurend in de aanval geweest, maar slaag den er desondanks niet in het net te vinden. Wel ketsten enige ballen van paal of lat weer terug in het veld, maar verder wisten zij het niet te brengen. Het was een wedstrijd om zo gauw mogelijk te ver geten. Op 11 April stond weer een uitwedstrijd op het programma en wel tegen Rood Groen op Duive- stein. Dit was een spannende wedstrijd met gelijke kansen aan beide zijden. De wedstrijd eindigde zoals zij begon met 00. Het was jammer dat wij met een gelijk spel genoegen moesten nemen, want wij hadden het beste van het soel g^had. In de laatste twee wedstrijden hebben wij geen kans gezien om een doel punt te maken, terwijl er in de competitie zoveel gemaakt werden. Hieruit blijkt wel, d^t promotie wedstrijden heel wat zwaarder en moeilijker zijn dan gewone competitiewedstrijden. De stand van de Promotie /Degradatie competitie 2/3 Klasse is thans: Gesp. Gew. Verl. Gel. Punten N.R.C. 2 11 3 5—2 W.F. 3 1113 3—2 S.S.A.V.R. 1 1 r~ 2 2—0 Rood Groen 2 2 2 00 D.C.B. 2 - 2 2 1—1 Voorwaarts 2 1 1 2 12 Hurricanes 2 «- 2 0 27 Tevens kunnen wij nog mededelen, dat in tegenstelling n et vroegere berichten van deze afdeling niet drie maar vier verenigingen over gaan naar de tweede klasse. Op 10 April j.l. vierde onze vereniging in gebouw Musis Sacrum" het behaalde kampioenschap. Toen om 8 uur de Voorzitter de heer Riemeier de avond opende was de zaal geheel gevuld met leden en donateurs. De heer Riemeier sprak over de goede clubgeest die bij W.F. heerste en hoopte, dat het volgend jaar met 3 of 4 elftallen aan de Zondag competitie en 1 Zaterdagmiddagelftal deelgenomen zal kunnen worden. Tevens sprak hij de hoop uit, dat het volgend jaar W.F.-junioren in het veld zullen komen. Hierna sprak namens het hoofdbestuur de heer J. Pulleman en bood bij zijn gelukwensen tevens een nieuwe voetbal aan. Het gezelschap van M. van Schie verzorgde het overig programma. Na de pauze sprak nog de heer van Lita als consul en namens de K.N.V.B, afd. Rotterdam. Hij wekte W.F. op om op de ingeslagen weg voort te gaan. Na hem bood de Voorzitter van de R.V.V. Varkenoord bloemen en gelukwensen aan. Een geanimeerd bal besloot deze avond. AFD. ZANG. Op Heldengedenkdag, 8 uur, zal ons Mannenkoor zijn medewerking verlenen aan een avond. waarop alle 'Mannenkoren hier ter stede twee nummers zullen zingen bij het voorlopig monument in de Plantage. De nummer» die gezongen zullen worden zijn: „Beati Mortoui" en ,,Exe quomode moritur". Ter gelegenheid van het 50-farig RegerinPjubileum van H.M. de Koningin zal een gecombineerd concert worden gegeven in de openlucht. Waar dat plaats zal vinden is nog niet bekend. Op 17 Juli gaan wij met de dames op reis naar de reünie van bedrijfskoren, die is uitgeschreven door het Mannenkoor „Merwede" uit Hardinxveld. Voorts staan er nog enkele reizen op het programma, waarvan de juiste data nader zullen worden bekend gemaakt. Voor hen die eens willen komen kijken en luisteren: onze repetities worden gehouden elke Donderdag 8 uur in „de Seinpost", Broersvest 43 te Schiedam. AFD. ZWEMMEN. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Sportvereniging R.E.T. te Rotterdam (Afd. Zwemmen) worden grote zwemwedstrijden georganiseerd, waar aan ons W.F. wedstrijdteam zal deelnemen. De samen stelling van dit team zal, op enkele uitzonderingen na, gelijk zijn aan het team, dat in Antwerpen is uit gekomen op het Cockerill Zwemfeest. De toegangs prijs bedraagt: f 0,60 zitplaatsen f 0,40 staanplaatsen. BestellingeÖ voor plaatsen kunnen worden opgegeven bij de bekende adressen bij het Bestuur tot uiterlijk 24 April a.s. W.F. iq België op 3 en 4 April 1948. De wijze, waarop de Sportiiïg Club Cockerill in Antwerpen als gastheer is opgetreden tegenover haar zusterverenigingen, is kortweg „af" te noemen. Ont vangst en verzorging waren prima. De Directeur van de werf Cockerill, alsmede de voorzitter van C.S.C-. openden de feestelijkheden met korte speeches, welke door de Heer Koster werden beantwoord. Al heel spoedig waren Nederlandse en Belgische sportbroeders in druk gesprek gewikkeld. Overweldigd door de vele indrukken bleken velen vergeten te ziin, waarom naar de Belgique gegaan was en het was daarom een goede gedachte van de Heer Garnaat, de Belgische trainer, de dames en heren toe te spreken en hun te ver tellen. dat zo langzamerhand het ogenblik aangebroken was om zich volledig te gaan concentreren op de komende wedstrijden. Zondagmiddag te drie uur namen de wedstrijden in het Koningin-Astrid-bad een aan hang met acht Belgische en één Nederlandse Bedrijfs- zwemvereniging. Het» is een zeer vlotte en sportieve strijd geworden. Onze zwemmers hebben gedaan wat zij konden, doch de Verenigingen Cockerill en Rijks wacht uit Antwerpen.waren ons op de meeste nummers dc 'baas. Niettemin wist Mej. B. van Tol als eerste aan te tikken op de 50 meter schoolslag in de tijd van 51,1 sec. Onze estafette-ploeg 4 x 50 meter schoolslag, beslaande uit de heren Brentjes, Schewe, de 'Ronde en van Alphen smaakten ook het genoegen een eerste prijs te bemachtigen en zodoende beslag te leggen op de daarvoor uitgeloofde wisselbeker. In het totaalklassement behaalden onze gastheren het hoogste aantal punten en kwamen daardoor ln bezit van de schaal Jones". W.F. bezette van de negen deel nemende clubs een eervolle derde plaats. Des Zondagsavonds werd per touringcar de terug reis weer aanvaard. Wij allen kunnen terugzien op enkele onvergetelijke dagen en hopen t.z.t. de Sporting Club Cockerill op even waardige wijze te- kunnen ont vangen in Schiedam. Vermeld zij nog. dat de heren Pulleman, Keijzer en Berg van het Hoofdbestuur blijk gaven van hun be langstelling. Ingevolge papiertoewijzing B.P.P:, No 3560, d.d. l©-12-'47, verschijnt deze uitgave 2 x per maand en is de omvang van dit nummer 4 pag., formaat 25 x 32 cm.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1948 | | pagina 8