s. Werf» kantoor en werkplaats- Rubriek van en voor de jeugd stopplaatsen zo maar in of uit een rijdende bus of tram te springen. Dus ook op de werf naar de stopplaatsen, een behoorlijk teken geven en daar opstappen. En als men er uit wil tijdig signaal geven, dat men bij de eerstvolgende halte wenst af te stappen. Hebt U materiaal mee te vervoeren, gooi dit dan in of op de bak, niet op de treeplanken. Heeft de chauffeur een wit bordje met rood kruis, dan stopt hij niet bij de haltes, want dan heeft hij een gewonde op de wagen. Laten wij veiligheid betrachten, allen samen, dan kan ons bedrijf uitgroeien tot een ware ge meenschap. Geachte Redactie, Gaarne willen wij aan Uw verzoek voldoen om enkele woorden te schrijven over „Heide- bad al gaat het ons misschien niet zo ge makkelijk af. Toen in het begin van dit jaar de mededeling in het ,,WiIton-Fijenoord Nieuws" verscheen dat employe s van Wilton-Fijenoord zich bij de Afd. Soc. Zaken konden melden en zich aldaar opgeven om hun zomervacantie in het Vacan- tiecentrum „Heidebad" door te brengen, ston den velen hier nog enigszins terughoudend tegenover. Er werd gesproken over vrij vervoer naar en .van het Vacantiecentrum, doch dit was nog niet zeker. Velen hebben zich echter op gegeven en zijn niet bedrogen uitgekomen. De Directie liet ons niet in de steek, want op de dag van het vertrek verscheen voor onze woning een pracht autobus en een vrachtwagen voor de bagage. Wat een service! De reis naar het Vacantiecentrum was schit terend, mooie wegen, een plezierig zittende bus en bovenal twee vertrouwde chauffeurs die geen haast hebben en niet „jakkeren". De aankomst in „Heidebad" was al even prach tig als de reis. Vrolijke employe's van Wilton- Fijenoord die ons van alles en nog wat hadden te vertellen over het Vacantieoord, maar we moesten het zelf maar ondervinden. Nu, we hebben het ondervonden. Het is een ideaal oord voor wandelaars, wielrijders en mensen die van rust willen genieten. Ook voor amusement wordt volop gezorgd door het geven van gezellige avonden in de prachtige cantine. (Wat hebben de „kaffers" van de Bedrijfs- school hun best gedaan op de Bonte avond). De Gebr. Büter, laten hun gasten niet in de steek. Van alles wordt gedaan om het de gasten zo aangenaam mogelijk te maken, n.l. het organiseren van wandel-, bus- en fietstoch ten, ja zelfs een tocht per boerenwagen, wat alle ware triomphtochten zijn geworden. Alle bezienswaardige plekjes in bos en hei werden daarbij bezocht, en door de Heren Büter toe gelicht met verschillende sages over reuzen, verdwijnende kloosters, etc. Het is een week geworden om nooit te ver geten, wat de chauffeurs en leiders wel gemerkt zullen hebben aan het gezang op de terugweg. Een woord van dank willen wij nog brengen aan de Directie die het mogelijk heeft gemaakt om deze week in Heidebad door te brengen. Bij deze dank vergeten wij niet de Leiders en Chauffeurs die zoveel vrije Zaterdagmiddagen opofferen en last but not least de Gebr. Büter die er zoveel toe bijdragen' om de gezelligheid te verhogen. Men hoort in „Heidebad" dikwijls zeggen: wat zijn die Gebr. Büter „pracht kerels". Het relaas zou te lang worden om alle bizon- derheden te vertellen, alleen willen wij er de wens aan toevoegen het volgend jaar weer in de gelegenheid te worden gesteld om van de mooie omgeving en het vermaak te kunnen genieten. Fam. VISSER en WESTERDIJK. afd. Bewaking. V AC ANTIEKAMP BEDRIJFSSCHOOL W.F. Voor de derde maal werd een vacantiekamp gehouden van 12 Juni23 Junj 1948 in het nu wel zeer bekende „Heidebad" te Epe. Evenals van de voorgaande kampen in de jaren 1946 en 1947 kan ook van dit kamp gezegd worden, dat het volkomen geslaagd is. Na de voorbereidingen, die elk goed kampeer der moet treffen, was dan eindelijk de lang verwachte dag van vertrek aangebroken. Zater- dag 12 Juni 1948 omstreeks 13.00 uur gingen wij met twee autobussen richting Epe. Er heer ste direct een prettige stemming tussen de leiders en hun jongens. Tijdens de rit door ons mooie Nederland werd er volop gezongen en gelachen. Al pratende bereikten wij om onge veer 17.30 uur ons einddoel. Allen waren vol van de komende heerlijke tien dagen, die ons in „Heidebad" te wachten stonden. Het verdere gedeelte van de dag werd besteed aan het in richten van ons kamp; reeds om 18.00 uur werd ons kamp „de Kafferkraal officieel door onze leiders geopend. Na het aanheffen van een drie werf hoera ging de rood-witte wimpel de vlag- gemast in. Ons kamp was dus een feit gewor den. De organisatie was in een woord voor treffelijk; ons „Kokkie in de keuken" zorgde voor volop eten. Vele wandelingen werden ge maakt en niet te vergeten de prachtige autobus tocht over de Veluwe. Voorts kregen wij Don derdags bezoek van onze directeur, de heer Romer, die zich persoonlijk op de hoogte kwam stellen van ons kamp. Ook de heren Keijzer en v. d. Jagt kwamen ons met een bezoek vereren en hebben de gehele dag op prettige wijze met de kampeerders doorgebracht. Veel te snel echter gingen de dagen voorbij, maar het waren onvergetelijke dagen. Tot diegenen, die dit jaar niet mee zijn gegaan kan ik maar één ding zeggen: „Ga volgende vacantie met W.F. mee naar ons Vacantieoord te Epe in de Kafferkraal". Gaarne breng ik dan ook mede namens alle andere kampeerders hartelijk dank aan de Direc tie en andere personen, die ons in de gelegen heid hebben gesteld van een onvergetelijke vacantie te genieten. Tevens dank aan onze leiders en ass.leiders voor hun hard en onver moeid werken. Een kampeerder der Bedrijfsschool W.F. DANKBETUIGINGEN. Bij mijn afscheid op 1 Juli j.l. heb ik van directie, collega s, bazen en tal van gepension- neerden, vele vriendelijke woorden gehoord. Het maakt mij trots iets betekend te hebben in het grote Wilton-Fijenoord gezin. Voor al deze blijken van sympathie zeg ik U, mede namens mijn vrouw en kinderen, hartelijk dank. Voor zover ik U niet persoonlijk heb kunnen bereiken dank ik de deelnemers voor de buitengewoon fraaie geschenken, die mij bij mijn afscheid werden aangeboden. Een bijzonder woord van dank wilde ik nog toevoegen voor de prettige wijze, waarop ik in mijn langdurige loopbaan met U heb mogen samenwerken. U hebt deze dag tot een onvergetelijke voor mij gemaakt. F. H. DE MEEL. Afd. Inkoop. Ondergetekende zegt Chef, Bazen en Collega's, mede namens zijn vrouw, hartelijk dank voor het mooie cadeau en de vele blijken van be langstelling bij hun huwelijk ondervonden K. KALKMAN. Ondergetekende betuigt ook namens vrouw en kinderen zijn hartelijke dank aan allen, die ons op 5 Juli 1948, de dag, waarop wij 35 jaar door de band des huwelijks waren verbonden, met hun belangstelling, cadeaux en bloemen hebben bedacht. A. VAN VEEN. Mede namens de familie betuig ik mijn oprechte dank aan Directie en Personeel voor de vele blijken van medeleven bij het overlijden en de belangstelling bij het teraardebestellen van mijn Echtgenoot W. Brand, in leven verbandmees- ter. Het heeft mij diep getroffen, dat wijlen mijn Echtgenoot zoveel sympathie en erkente lijkheid van de zijde zijner superieuren, collega's en oud-collega s is ten deel gevallen. Wed. BRAND-GROENEWEGEN. Mede namens de familie betuigt ondergetekende hierbij haar hartelijke dank aan allen die bij het overlijden van haar echtgenoot blijk gaven van hun deelneming. A. DE GROOT-ANDERS. Ondergetekende betuigt hiermede, ook namens vrouw en kinderen, zijn hartelijke dank voor het cadeau ontvangen van de afd. Branders bij zijn 30-jarig huwelijksfeest. F. VUCHT. Mede namens vrouw en kinderen betuig ik mijn hartelijke dank aan Directie, Chefs, Ambtenaren, Bazen en Terreinpersoneel, voor de waarderen de woorden, de prachtige cadeaux en de bloe men, mij aangeboden bij het afscheid van de werf Wilton-Fijenoord. M. DE KEIZER, Afd. Terreindienst.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1948 | | pagina 7