OFFICIËLE MEDEDELINGEN SOCIALE RUBRIEK J. K. WIJZIGING AANTAL WACHTDAGEN In het W.F.-Nieuws van 4 Juni j.l. is mede deling gedaan, dat ingevolge een wijziging van de C.A.O. het wettelijk vastgestelde aan tal wachtdagen bij ziekte met ingang van 24 Mei 1948 met één verminderd was. Vooi dat doel werd een afzonderlijk fonds gevormd, op het loon werd een extra premie ingehouden ten bedrage van '"4%, terwijl de ondernemnig eveneens >4% bijdroeg. Het Bestuur van onze Bedrijfsvereniging heeft thans besloten deze regeling over te nemen. Dientengevolge zal m i.v. 1 Aug. 1948, d.w.z. vóór de op of na die datum aangevangen ziektegevallen, het aantal wachtdagen tot twee worden verminderd. Evenals bij de wettelijke regeling blijft ook thans de Zondag eventueel als wachtdag mqetellen, zodat wanneer de eerste verzuimdag op Zaterdag valt, de uit kering dus zal ingaan op de volgende Maandag. De kosten aan deze regeling verbonden, zullen door werkgever en werknemers gelijkelijk worden gedragen, de thans geldende premie voor de Ziekenkas zal daardoor gebracht wor den van 1.25% op 1.35%. De tot heden toegepaste inhouding van 0.25% voor het per 24 Mei j.l. opgerichte afzonderlijke fonds komt te vervallen, aan een eventueel overschot in bedoeld fonds zal in overleg met de Kern een bestemming worden gegeven, OPENING CANTINE MACHINEFABRIEK Op 26 Juli j.l. werd door de heer Romer de nieuwe cantine voor ambtenaren en bazen ge opend in de Machinefabriek. De heer Römer betuigde hun, die hieraan hebben medegewerkt zijn hartelijke dank. De resultaten van het pogen om het 't perso neel zo aangenaam mogelijk te maken, groeien, al is het langzaam, zei spreker. Er is nog veel te doen, maar met saamhorigheid en goede wil is er veel te bereiken. Het is om verbaasd te staan, midden in een Machinefabriek een lokaal als dit hier aan te treffen. De aankleding is voortreffelijk, zo fris en degelijk, de beschildering is ook goed uitge voerd en een zitje -bier moet voldoening geven, zo besloot de heer Römer en hij verklaarde de cantine voor geopend. Daarna voerde de voorzitter van de Volks bond, de heer Bruins, het woord, die de Directie en de medewerkers namens de Volksbond dank zegde voor hun hulp en de hoop uitsprak, dat hij ook op de steun zal kunnen rekenen van hen, die van dit lokaal gebruik maken. Wij van onze kant, zei spr., zullen alles in het werk stellen om het hier zo aangenaam mogelijk te miaken. Hierna werd namens de Volksbond koffie met koek gepresenteerd. WAT DE KERN BESPRAK. Feestdagen 31 Augustus en 6 September 1948. Op beide dagen zal vrij worden gegeven. Vacantiecentrum „Heidebad". Naar aanleiding van het verzoek om uitbrei ding wordt medegedeeld, dat alle mogelijke moeite wordt gedaan om een vergunning te krijgen tot het bijbouwen van huisjes. Urinoir tegen bunker bij Bedrijfsschool. Dit punt is reeds door de Bedrijfsleiding besproken en heeft de aandacht. Verzoek'van 3 portiers uitgang Gieterij Fijen- oord om hun hetzelfde loon te betalen als de andere portier ontvangt. Wordt afgewezen. Drinkwaterleiding Modelmakerij. Dit punt heeft de aandacht. Commissie v. Vuil Werk. De indruk bestaat, dat de huidige gang van zaken bevredigend is. De beroepscommissie is thans als volgt samengesteld: HH. Aernoudse (afd. Reparatie), Bakker (walkapitein), Weber (afd. Kokers) en Hinten (afd. Klinkers). Verzoek van timmerlieden om vaststelling premie bij werkzaamheden in vries- en koel- inrichtingen. Zal na onderzoek opnieuw worden besproken. Betaling met terugwerkende kracht vóór 1 Mrt. 1948 van het voor buitendienst geldende loon aan chauffeurs, die reeds geruime tijd in de buitendienst rijden. Het hiertoe gedane verzoek wordt afgewezen. CONTACT-COMMISSIE. Beknopt drie-maandelijks verslag 2e kwartaal 1948. Er werd tweemaal met de Directie, eenmaal met het Bestuur der Bazenvereniging en drie maal onderling vergaderd. Verscheidene persoonlijke aangelegenheden konden, vaak met gunstig resultaat, worden afgehandeld, dank zij medewerking van ver schillende zijden. 1. Verzoek inzake promotiekansen van eigen personeel in een bijzonder geval. De oplossing werd gevonden door sollici tatie en psycho-technische keuring der ge gadigden. 2. Een schrijven van het Bestuur Pensioen fonds inzake aftreding, herkiesbaarheid en nieuwe candidaatstelling van 2 Bestuurs leden. Een en ander werd per circulaire aan het technisch en administratief personeel be kend gemaakt. 3. Verzoek inzake verlofregeling 1948. Inmiddels geregeld, ook wat betreft extra vacantie voor langdurig dienstverband van ambtenaren. 4. Verzoek van de Stichting 1940—1945 tot deelname aan de 1 uurloonactie. Daaraan is inmiddels voldaan. 5. Enkele verzoeken van calculators. De kwestie is nog in behandeling. 6. Pensioenkwestie gewezen NEVESBU-amb- tenaren. Deze zaak is nog steeds niet definitief ge regeld, zoals deze ambtenaren dit zouden wensen. 7. Omtrent de verkiezing van het 7e lid (volgens reglement) lijkt het de Contact- Commissie juist, daarmede te wachten tot het eind van 1948, omdat er dan toch nieuwe verkiezingen nodig zijn i.v.m. het eindigen van de reglementaire zittingstijd van 3 leden. Voorzitter Ir. B. WILTON. Secretaris L. GIPHART. ANONIEME BRIEVEN. Periodiek ontvangt de ^irectie brieven, waar in iemand meent, een klacht te moeten uiten, veelal over personen, zonder dit ronduit met zijn naam te durven ondertekenen. Men begrijpt, dat een dergelijke laffe houding we nig waardering kan vinden en deze brieven zonder meer in de prullemand ver dwijnen. DE DIRECTIE. WILLY WILTON-FONDS. Ontvangen van Centraal Magazijn voor ver kocht klein materiaal 667,15. Ontvangen van werf Rotterdam een bedrag ad 124,29 voor verkocht klein materiaal, en opbrengst rijwielstalling. ONZE JONGENS IN INDIË. Dpi. sold. L. van Os, legernr. 260122137 113 Divisie, 2e Mitr. Bat, le Cie. 2e Pel. Veldpostkantoor Soerabaia schreef ons als volgt: U zult wel verwonderd zijn plotseling een brief te ontvangen van één Uwer werknemers, die momenteel als dienstplichtig soldaat in de Oost dient, en misschien ook niet, maar ik voel de mij verplicht het een en ander van mij te laten horen. Ik kreeg n.l. de laatste 2 maanden het be drijfsblad toegestuurd, wat ik zeer op prijs stel. Het zal U misschien wel interesseren hoe ik het hier maak en waar ik ergens vertoef. Op dit ogenblik ben ik in het district Lawang, om precies te zijn, Soembei Porong-Poerwodadi. Wij maken het hier allen zeer goed en bren gen onze tijd met de dienst heel goed door. De natuur hier in de omgeving is schitterend en wij genieten daarvan. Soms is de dienst ook wat zwaar, maar daar bekommeren wij ons niet om wij redden het hier wel. Ook heb ik al veel gezworven en al veel van Indië gezien. Het allereerst werden wij in Buitenzorg ge- stationneerd, om na verloop van 2 weken over geplaatst te worden naar het bataljon Grena diers, waar wij 5 weken bleven en onze tropen- ervaring opdeden. Daarna werden we weer teruggeroepen naar ons eigen onderdeel, om op 12 November scheep te gaan naar Soerabaia, waar onze eigenlijke standplaats was. Daar ging ons bataljon uitéén en werden we over geheel Oost-Java onderverdeeld bij verschillende infan- terie-bataljons, voor ondersteuning. Ook Oost-Java heb ik al zo'n beetje door kruist en momenteel zijn wij dan in het district Lawang gedetacheerd. Ondertussen heb ik ook nog 3 maanden in het hospitaal doorgebracht, van half November 1947 tot half Februari 1948 en wel voor dysentrie en mijnworm. Van deze ziekten ben ik volkomen genezen en ik doe dan ook weer normaal dienst sedert enkele maanden. Het leven op zichzelf is erg eentonig en soms ook vervelend, maar ja, we hebben ook veel correspondentie en dat verlicht de zaak wel een beetje. De stemming bij de troep is uitstekend en we redden het wel. Vooral op een buitenpost, die verafgelegen is, waar qeen goed mens komt, daar is het je behelpen met allerlei dingen, maar een Hollands soldaat is vinding rijk. dus het zwiert wel. We hebben daardoor al veel ervaring opgedaan en heel wat mee gemaakt in ons kort soldatenleven en we slaan ons er best doorheen, hier m de rimboe van Oost lava. Over een kleine 2 maanden heb ik er één jaar tropentijd opzitten en dan gaan we min deren, wat wij allen zeer op prijs stellen, want het gesprek van de dag is hier „demobilisatie". Om op mijn adres terug te komen, dit is het zelfde gebleven, behalve het veldpostkantoor, dit is veranderd van Batavia in Soerabaia, reeds van November 1947 af. Ik ga dit briefje beëindigen en zeg nogmaals hartelijk dank voor het bedrijfsblad. Hartelijke groeten, ook voor mijn collega's. Sergt. F. J. de Jong schreef ons: Hartelijk dank voor het mij reeds enkele malen toegezonden „Wilton-Fijenoord Nieuws". Het doet mij genoegen, zo nu en dan' wat van Wilton-Fijenoord te horen. Ik stuur U hierbij mijn juiste adres: Sergt. F. J. de Jong, No. 140322102, Hoofd werkplaats L.T.D. 80, p.a. Ond. Off. Mess A LTD 11, Meester Cornelis, Velpostkantoor Batavia. Met deze laat ik U weten, dat mijn adres enigszins veranderd is, want het zou mij ten zeerste spijten, de Wilton-Fijenoord-krant te moeten missen, daar die het enige contact is, waardoor wij op de hoogte blijven van wat er alzo op de werf gebeurt, waar wij op werk zaam waren en naar wij hopen weer met open armen zullen worden ontvangen wanneer wij terugkeren, na onze taak voor het Vaderland

Wilton Fijenoord Nieuws | 1948 | | pagina 2