Tewaterlating m*s+ ttCAMPHUYS i m SB mmmm lle Jaargang 8 October 1948 No 18 ORGAAN VAN EN VOOR HET PERSONEEL VAN WILTON-FIJENOORD, SCHIEDAM fcMifc Redactie-commissie. L. Giphart, C. Keyzer, J. Koppe, J. M. Schuurs. R.dactie-adres. Afd. Sociale Zaken u Op Vrijdag, 17 September 1948, werd. zoals dat heet, „met goed gevolg" het m.s. „Camp- huys" tewatergelaten. Het was inderdaad met goed gevolg, ondanks het bijgeloof, dat men nooit op Vrijdag een schip tewater moet laten. Zo werden dus de bijgelovige lieden „teleurgesteld", omdat ze nu eens ongelijk hadden. Bovendien werden vele mensen teleurgesteld, die gedacht hadden, dat „Zij" (het schip) toch wel even vast zou blijven zitten en ze dus wel wat later konden komen. Het resultaat was een gezicht op een lege helling met een schip in het water, en dat kan je iedere dag zien. Vijf minuten voor vier werd het sein naar de tribune, waarop de vele genodigden een plaats hadden gevonden, gegeven „alles Haar". Wei nige minuten later sprak Mevr. S. Delprat- Veth, echtgenote van Mr. D. A. Delprat, gedel. lid van de Raad van Bestuur der Kon. Paket- vaart Mij., de doopformule uit, haalde de handle over en gelijktijdig met het stukslaan van de champagnefles op de huid, viel de klink. Zonder enige aarzeling gleed het schip z'n element tegemoet, waar het opgevangen werd door de gereedliggende sleepboten. Na de tewaterlating zijn de genodigden in de Koffiekamer ontvangen, alwaar onze Directeur, de heer S. van West, een toespraak heeft gehouden, waarin hij o.a. dank bracht aan op drachtgevers voor het in Wilton-Fijenoord ge stelde vertrouwen. VOORLICHTING. Heel veel wordt er over voorlichting gesproken en meestal komt dan tot uiting, dat de voor lichting niet voldoende of foutief is. Het is prettig hier eens gewag te kunnen maken van goede voorlichting op het juiste moment. Toen de „Camphuys" zijn element tegemoetging, stond met grote letters op één van de kraan- huizen aangegeven, naar wien het schip ge noemd was en wanneer hij had geleefd. De encyclopaedic bleek hier als bron gediend te hebben. Bravo, dat is juiste voorlichting, al moet men dit stukje niet zien als een vrijbrief om overal op de fabriek maar te gaan kalken. Hoe mijn 4-jarig zoontje het gezien heeft en 's-avonds thuis navertelde: De boot stond op de brug. Toen hamerden ze de blokken weg. Toen gooiden ze een fles tegen de boot en toen ging de boot van de brug af. En toen pikten de kleine boten 'm.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1948 | | pagina 1