De electriciteitsvoorziening in Nederland Vol verwachting klopt ons hart lle Jaargang 19 November 1948 No 21 ORGAAN VAN EN VOOR HET PERSONEEL VAN WILTON-FIJENOORD, SCHIEDAM Redactie-commissie: L. Giphart, C. Keyzer, J. Koppe, J. M. Schuurs. Redactie-adres: Afd. Sociale Zaken De schade, door de oorlog toegebracht aan de Electriciteitsbedrijven, is op vrij korte termijn hersteld kunnen worden, echter heeft zowel in als aanvankelijk na de oorlog de gelegenheid ontbroken, uitbreiding aan het machinever- inogen te geven. Tegen veler verwachting in is het electriciteits- verbruik enorm gegroeid, zodat het machine vermogen gedurende enkele jaren tekort zal schieten, totdat nieuwe installaties in gebruik zullen worden genomen, hetgeen vermoedelijk in de winter '51'52 het geval zal zijn. Op dit ogenblik leven wij nog in de wintertijd (Midden-Europese tijd), waardoor wij vroeger opstaan, dus gedurende de tijd, dat het donker is. Hierdoor valt, vooral in de ochtenduren, de verlichting van de woonhuizen, waar een ieder bezig is op te staan en te ontbijten, samen met de aanvang der verschillende industrieën, het geen ten gevolge heeft, dat 's morgens een zeer grote belasting van de centrales optreedt. Zo groot, dat men in de a.s. winter niet meer aan de vraag zal kunnen voldoen, zodat naar middelen zal moeten worden gezocht om hier aan tegemoet te komen, daar anders het gehele bedrijfsleven, inclusief trams en spoorwegen, moeilijkheden zou ondervinden. Na vele besprekingen is besloten, dat Wilton- Fijenoord in plaats van om 7.30 uur om 8.15 uur zal gaan beginnen. De middag-schafttijd van 3 kwartier wordt met 1 kwartier bekort tot M uur, terwijl normaal tot 5 uur zal worden gewerkt, hetgeen dus per dag JZ uur te weinig is. De werktijd wordt dus, zowel voor Schiedam, Rotterdam en Fijenoord: 8.1512.30 en 13. 17.uur. 's Zaterdags zal gewerkt worden van 8.1512.30 uur, de normale werkduur. Wij komen dus per week te kort 5 x Yï uur of 2J-2 uur. Deze werktijdverschuiving zal ingaan Maandag, 22 November 1948, en vermoedelijk duren tot en met Zaterdag, 29 Januari 1949, of in totaal 10 weken. In deze tijd komen wij dus 25 werk uren te kort. Na 29 Januari 1949 zal weer om 7.30 uur worden begonnen, echter zal de middag-schaft tijd op Yi uur gehandhaafd blijven, waardoor elke dag 1 kwartier wordt ingehaald, terwijl 's Zaterdags van 7.30 tot 12.30 uur zal worden gewerkt, met de bekende onderbreking van 10 minuten, zodat per week wordt ingehaald 5 x J4 uur 2 uur, waardoor na 12J^ week de 25 uur weer zijn gecompenseerd. Er wordt gedurende de periode van 22 Novem ber 1948 tot en met 29 Januari 1949, waarin korter wordt gewerkt, 48 uur loon betaald, ech ter zal in de daarop volgende periode, waarin langer wordt gewerkt, eveneens 48 uur wor den betaald. Aan alle werklieden van de dagploeg, met uit zondering van hen, die gedurende de gehele week afwezig zijn door ziekte of ongeval, zul len dus met ingang van 22 November a.s. tot 29 Januari 1949, 1Yi uren per week worden bijbetaald. Gedurende de periode, dat de verkorte werktijd zal duren, zullen de meer dan 45J^ en gedurende de verlengde werktijd de meer dan 50 gewerkte uren per week als overuren worden beschouwd. De mogelijkheid bestaat, dat werklieden ge durende de inhaalperiode volle weken afwezig zullen zijn door ziekte of ongeval en daardoor niet in staat zullen zijn, uren in te halen. In dergelijke gevallen zal de op deze arbeiders drukkende schuld met kleine bedragen op hun weekloon worden ingehouden. Bij ontslag vindt verrekening plaats. Schiedam, 12 November 1948. DE DIRECTIE. Kunt U zich nog herinneren Ouders, hoe U als kinderen al weken vóór St. Nicolaas de winkelétalages ging bekijken en met Uw vriendjes en vriendinnetjes besprak, wat U wel graag van Sinterklaas zoudt willen heb ben? Uw kinderen zullen thans waarschijnlijk het zelfde doen en ook zij beseffen gelukkig niet, wat een offer het dikwijls voor U betekent, een stukje speelgoed te kopen. Wat een waar dering moeten wij dan hebben voor de werk nemers van W.F., die thans bezig zijn er voor te zorgen, dat Uw kinderen van 5 tot 10 jaar in ieder geval een aardig stukje speelgoed krijgen. Hebt U Uw peuters al opgegeven? Zo niet, doet het dan nog direct. Het belooft weer een aardig feest voor de kleintjes te worden. In het volgende W.F. Nieuws zullen wij U meer mededelen, o.a. waar het feest gehouden zal worden. T.z.t. zullen wij aan de mannen, die bij ons werkzaam zijn en hun kinderen hebben opge geven, de deelnemerskaartjes verstrekken. Het is misschien goed, dat U er reeds nu nota van neemt, dat slechts één begeleider per gezin in de zaal kan worden toegelaten. Het is en blijft een feest voor de kinderen en hoewel ook de ouderen het gaarne nog eens meemaken is het, gezien de plaatsruimte, niet mogelijk meer ouderen uit één gezin toegang te verlenen. Het feest zal worden gegeven op 7 en 8 December a.s. en wel 3 voorstellingen per dag, aanvangende te 9.30, 13.30 en 16 uur. Op de kaartjes, welke U t.z.t. voor Uw kinderen krijgt, staat aangegeven, hoe laat zij worden verwacht, terwijl bovendien op het kaartje zal zijn vermeld jongen of meisje en de leeftijd. Wij hebben inmiddels bericht uit Spanje ge kregen, dat Sinterklaas, ondanks de grote drukte in die dagen persoonlijk op het feest, hetwelk ter ere van zijn verjaardag voor de kinderen van het W.F.-personeel wordt ge geven, aanwezig hoopt te zijn. Zeer vertrouwe lijk werd er nog bijgezegd, dat er naast de cadeautjes ook wat te snoepen zal zijn. Moe ders, houdt dus bovengenoemde dagen vrij en laat Uw kinderen dit feest niet missen. Sinterklaas heeft ons nog gezegd, dat hij ook voor de kinderen, die door ziekte of derg. niet aanwezig kunnen zijn, een cadeautje zal mee brengen en dat U niet behoeft te schromen, dit even aan de afd. Sociale Zaken bekend te maken. Die goede oude Sint, die weieens 's werelds grootste kindervriend is genoemd, denkt toch aan alles! C. K.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1948 | | pagina 5