Bent U al lid van de Vereniging Wilton-Fijenoord? J. v. M. Neen? Meld II dan onverwijld aan bij één der volgende afdelingent De verdediging van W.F. kreeg het na de rust wel zwaarder te verantwoorden dan voor de rust, maar verder dan 2 doelpunten kwamen de Meeuwen niet, terwijl W.F. voorhoede nog 3 doelpunten wist te maken. W.F. 2Meeuwen 2 64. Het 2e herenelftal wist in deze wedstrijd het ongeslagen record van de- Meeuwen te breken. Een mooie prestatie van onze jongens. Tot aan de rust ging de strijd gelijk op en werden beide doelen tweemaal doorboord, 22. Hoewel de Meeuwen de voorsprong wisten te herove ren, slaagde W.F. erin, de fouten in de ver- dediging van de Meeuwen te benutten en werd de achterstand omgezet in een 63 voor sprong. Een minuut voor het einde vonden de Meeuwen ook nog een gaatje en zo werd het 64 voor W.F. 2. Op 30 October werd de le Contactavond van de Handballers gehouden, die zeer geslaagd is. Niet alleen werd hetgeen ten tonele werd ge bracht met veel applaus gewaardeerd, maar er werden ook nieuwe leden en donateurs inge schreven. Hebt U zich reeds als lid of donateur laten inschrijven? Tot 12 uur was men gezellig bijeen. H.V.L.—W.F. 4—9. Ondanks slecht veld en slecht weer is W.F. met de overwinning uit Leiden teruggekeerd. De wedstrijd werd begonnen met tegen regen en wind in te spelen. Dit belette de voorhoede niet om in het offensief te gaan en reeds na een minuut of 8 het eerste doelpunt te noteren, spoedig gevolgd door het tweede. Beide doelen werden flink onder schot genomen, maar de rust brak aan met een kleine voorsprong 45. Door kleine mankementen gehandicapt konden de voorwaartsen niet meer hun spel zo ont plooien, maar ze bleven toch in het offensief. De H.V.L. voorhoede kwam na de rust wel flink opzetten, maar de verdediging hield stand. Hierna gaf H.V.L. het op, maar de W.F.- voorhoede wist de keeper van H.V.L. nog vier maal te passeren. W.F. 2—D.O.N.K. 2 18—1 In deze wedstrijd zijn de W.F.-ers flink van leer getrokken tegen het zwakke D.O.N.K. 2. Terwijl het doel van D.O.N.K. roodheet be stookt werd, stond de W.F.-keeper te bevrie zen. Met de regelmaat van de klok werd de stand opgevoerd. Kees, het ene doelpunt zij je vergeven, je handen zaten zeker bevroren onder je oksels. W.F.Ambaro 50. De dames die voor de competitie vrij waren, speelden een vriendschappelijke wedstrijd tegen de nieuwe vereniging Ambaro. Een personeels vereniging van de Amsterdamse Bank te Rot terdam. Hoewel de dames niet opgewassen waren tegen de W.F. dames, belooft haar spel wel iets voor de toekomst. Ruststand 40. AFD. O. EN A. Dat de misdadiger niet ongestraft zijn misdaden bedrijft, zijn lusten zonder scrupules, uitleeft, leert ons het marionettenspel, Don Juan, op gevoerd voor O EN A. door het gezelschap Bert Brugman. Zelfs worden de daden van Don Juan zijn dienaar te gortig en al is deze een gewone luchthartige mens met vele fouten en gebreken, hij weet nog maat te houden en waarschuwt telkens zijn heer. De uiteindelijke straf komt over de misdadiger, die zonder berouw te tonen, verloren gaat, ook al werd hem de weg naar vergeving en ver lossing duidelijk aangetoond; hij wenst tot het einde te volharden in het kwade. Al met al een vlot gespeeld kijkspel met keurige belichting en zeer goed aangepaste be wegingen der marionetten. 24 November en 1 December 1948. FILMAVOND; afhalen der kaarten op Maan dag 22 November 1948 op de bekende plaatsen en tijden. AFD. SCHAKEN. Over onze huishoudelijke en bondswedstrijden hoop ik in het volgende W.F. Nieuws meer te kunnen mededelen; wie er nu vast belang in stelt, kome zich 's Maandagsavonds eens op de hoogte stellen. Voor ditmaal wordt Uw bijzondere aandacht gevraagd voor een tweede „dichterlijke" ontboezeming, welke ten doel heeft Uw belangstelling voor het edele schaak spel te wekken of aan te wakkeren, luister maar: Hebt U reeds gezien, gehoord, Waar een leger wordt vermoord? Kom dan 's-Maandags maar eens kijken, Zij verslaan daar koninkrijken Op het zwart en witte veld. Maarhier wordt geen mens geveld! De pionnen gaan ten strijde, Lopers hollen, paarden rijden Van het één naar 't andere veld, Koningin komt aangesneld; Zie, daar wijken grote stukken! Kastelen zien we zijd'lings drukken. Langzaamaan verscherpt de slag, En de Koning schenkt een lach Aan de beste van zijn mannen. Die, geheel volgens de plannen Vooruit trekken, of terug, Listig sluipend, dan weer vlug, Soms ontwijkend, dan weer hollend, Links en rechts de vijand „mollend", Tot de beste schaker wint, En een volgend spel begint! Verdere aanbeveling is toch zeker overbodig? AFD. ZWEMMEN. GROOT ONDERLING ZWEMFEEST OP ZATERDAG 11 DECEMBER 1948 IN HET SPORTFONDSENBAD TE SCHIEDAM. AANVANG 19.45 UUR. Hieraan wordt deelgenomen door: Leden van de afd. Zwemmen. Leerlingen van de Bedrijfsschool. De aangesloten verenigingen van de R.B.Z. op het nummer 4 x 50 m. vrije slag, gemeng de estafette. Een drietal prominente schoonspringsters, die bij wijze van demonstratie een wedstrijd zullen houden. Niet-leden-werknemers van W.F. op het num mer 5 x 25 m. vrije slag, Bedrijfsestafette. TOEGANGSPRIJS 0,60. Plaatsbespreken: 0,10 (niet verplicht). Kaarten zijn verkrijgbaar in schafttijd bij de volgende adressen: De diverse cantines op de werf. Hoofdkantoor; Mej. B. v. Tol, afd. Soc. Zaken. Machinefabriek: J. Krommenhoek. Schilderswerkplaats: G. Immerzeel. Oude Brandweerkazerne: J. B. Martin. Alsmede ten allen tijde aan het loket van het Sportfondsenbad te Schiedam. Plaatsbespreken uitsluitend aan het Sportfondsenbad. Gezien de buitengewone belangstelling voor onze vorige Onderlinge Zwemfeesten belooft de kaartverkoop dit jaar wederom hard te zullen gaan. Daarom raden wij U aan om U tijdig van een plaats te verzekeren. Begeeft U zich nog hedenavond naar het Sportfondsenbad en schaft U de door U benodigde toegangs bewijzen aan. Enkele grepen uit het programma: Schoonspringwedstrijd met Olympische deel neemsters. Pantomime, voorstellende „Een Giethoornse Boerenbruiloft". 3 x 50 m. persoonlijke wisselslag om de Eeuwige wisselprijs. (Wisselprijs beschikbaar ge steld door Hr. Otterloo winnaar 1947 A. Bijloo). Bedrijfsestafette. Bedrijfsschoolestafette. Familie-estafette 4 x 25 m. vrije slag. Gemengde estafette 4 x 50 m. borstcrawl tussen aangesloten verenigingen der R.B.Z. Verder persoonlijke nummers. WIJ REKENEN OP ZATERDAG 11 DECEMBER OP EEN VOLLE ZWEMZAAL. S. Copy voor het eerstvolgende nummer inzenden vóór 26 Nov. 1948 Biljart: Hr. Heymink (Tekenkamer. Bridge: Hr. Visser (Reparatie). Duivensport: Hr. van As (Houten Scheepm. Reparatie). Handbal: Hr. de Gorter (Techn. Inkoop). Harmonie: Hr. den Besten (Draaierij Mach.f.). O. en A.: Hr. v. d. Broek (Sociale Zaken). Schaken: Hr. van Meeuwen (Rekeningen). Tafeltennis: Hr. v. Rooy (Bedrijfsboekhouding). Tennis: Mej. Verburg (Boekhouding). Toneel: Hr. J. Magielsen (IJzerw.). Voetbal: Hr. Speksnijder (Bedrijfsboekhouding). Zang: Hr. Ekelenburg (Bouwbedrijf). Zwemmen: Hr. Schoon (Techn. Inkoop).

Wilton Fijenoord Nieuws | 1948 | | pagina 8