VERENIGING W.F, Aan alle leden prettige feestdagen en onze beste wensen voor het komende jaar. (Hoofdbestuur v.w.F.) TEWATERLATING M.S. „BAUD" Hoort 't zo? 't Was Zaterdag 11 December. De tewater lating van het m.s. „BAUD" zou om 12.30 uur plaats hebben. Om iedereen in de ge legenheid te stellen deze gebeurtenis bij te wonen, was het einde van de werktijd ver vroegd tot 12.00 uur. Een geste, die bijzonder op prijs te stellen is. Wat zien wij echter om 12.00 uur gebeuren? Terwijl van de ene zijde honderden belang stellenden de werf opstromen, verlaten hon derden leden van ons eigen personeel (kantoor en werf) het terrein. Dit moet op deze belang stellenden toch op zijn minst wel een zeer eigenaardige indruk hebben gemaakt. Het tewaterlaten van een schip is toch vanouds een feestelijke gebeurtenis voor de werf. Her inneren wij ons nog hoe blij wij in de tijd van grote werkloosheid waren, als het onze werf gelukte een opdracht voor de bouw van een schip te bemachtigen. Is onze belangstelling nu weer zodanig verflauwd, dat het resultaat van maandenlange inspanning en samenwer king van allerlei vakmensen ons niets meer zegt, al hebben wij niet direct aan de bouw medegeholpen. 't Is toch wel een kleine morele plicht om daadwerkelijke interesse te tonen, wanneer de kroon op een mooi stuk werk wordt gezet. Wij hebben altijd graag, dat er met aandacht en begrip naar onze wensen en verlangens wordt geluisterd. Laten wij dan, van onze kant, tonen, dat het werk, waar per slot van rekening alles van moet komen, onze volle belangstelling heeft. Doen wij het een volgend maal beter? OBSERVATOR. JUBILEA 40 jaar A. HOEK ZaDdvormer 25 jaar C. J. v. d. VELDE Riemenmaker-sjouwer DANKBETUIGINGEN. Hiermede betuigt ondergetekende zijn hartelijke dank aan Directie, Chefs, Administratief Per soneel, Bazen en Collega's voor het geschenk en de vele gelukwensen, die hij bij zijn 40-jarig jubileum in ontvangst mocht nemen. A. HOEK. Hiermede betuig ik ook namens mijn vrouw en kinderen, mijn oprechte dank voor het mooie cadeau, dat mij is aangeboden door Bazen en Personeel van de Smed erij ter ge legenheid van onze 25-jarige echtvereniging. H. J. FÖNS. Ondergetekende betuigt hiermede zijn dank voor de blijken van belangstelling en het mede leven ondervonden van zijn collega's uit de afd. Revolverdraaierij. J. v. RIJSWIJK. Hiermede betuig ik mede namens vrouw en kinderen mijn hartelijke dank aan de branders van W.F. voor het cadeau ontvangen op ons dertig-jarig huwelijksfeest. DONKS. Voor de vele blijken van belangstelling, be toond tijdens de ziekte en het overlijden van onze geliefde Zoon en Broeder P. Landsbergen, betuigen wij aan Directie, Chefs, Bazen en Collega's van de afd. Lassers onze hartelijke dank. Fam. LANDSBERGEN. Aan de Personeelsvereniging ,,De Pijp" onze hartelijke dank voor de belangstelling en prach tige cadeaux, welke wij bij ons huwelijk moch ten ontvangen. A. A. M. HARMS-Scheer. H. J. HARMS, Aan Bazen en Collega's van de Draaierij der Machinefabriek, betuigen wij onze hartelijke dank voor de bloemen en het cadeau ter ge legenheid van onze 25-jarige echtvereniging. L. WIELAARD. H. WIELAARD-Kersten. Het jaar 1948 was ook voor onze Vereniging een jaar van opbouw. Het ledental groeide gestadig, we werden verrijkt met een sintel- baan, het sportgebouw nadert zijn voltooiing, kortom we mogen met dankbaarheid op het afgelopen jaar terugzien. Gaarne laten we de afdelingsbesturen aan het woord om U een indruk van ons verenigingsleven te geven. HET HOOFDBESTUUR. AFD. BRIDGE. Ook onze afdeling wil dit jaar besluiten met een propagandistisch woord en de bridgers bij W.F. (en dat zijn er velen) opwekken het nieuwe jaar in te gaan met een bewijs van lidmaatschap van de Bridge-club in hun zak. 1948 heeft zich gekenmerkt als een zeer ge slaagd en gezellig verenigingsjaar, dat in het teken heeft gestaan van de goede verstand houding waarin onze leden onderling verkeren, en dat ook voor de toekomst vele goede be loften inhoudt. In Januari werd een vriendschappelijke wed strijd gespeeld tegen de „Bijenkorf" en in Maart tegen „Gisolf" (Gist- en Spiritusfabr. Delft), welke beide door ons werden gewon nen. Laatstgenoemde club was in Sept. bij ons te gast, en in een in onze koffiekamer ge speelde wedstrijd heeft deze revanche genomen door met klein verschil te winnen. Elk winterseizoen wordt door onze vereniging deelgenomen aan de viertallen-competitie van de Ned. Bridge-Bond, tot nu toe met gunstig resultaat, en elk lid krijgt gelegenheid zich hier voor op te geven. Ook deze wedstrijden zijn, als aanvulling op onze eigen wekelijkse com petitie, zeer in trek en bijzonder leerzaam. Het is een competitie in verschillende klassen van de bridge-clubs onderling onder auspiciën van de Ned. Bridgebond, zodat het aan spanning niet ontbreekt. Kosten voor deelname hieraan zijn voor onze leden persoonlijk niet verbon den. Daar onze vereniging zich bij de Ned. Bridgebond heeft aangesloten, wordt ieder onzer leden ook automatisch lid van deze bond en ontvangt hij elke maand gratis het bridge- orgaan, welks interessante en onderhoudende inhoud ten zeerste tot lering strekt. Indien men meent, dat onze bridge-club haar leden meer uitsluitend uit het technische of administratieve personeel recruteert (deze ver onderstelling hebben wij n.l. al eens horen uiten) dan is men ten enenmale foutief inge licht of onder een verkeerde indruk; zowel hoofd- als handarbeiders zijn er in vertegen woordigd en welkom. Verdere inlichtingen verstrekt het bestuur U gaarne op aanvraag. Is Uw interesse eenmaal gewekt, schroomt dan niet U nog heden als lid op te geven. Ook gezinsleden van W.F. employés komen voor het lidmaatschap in aan merking. Speelavond.' 's Maandags 7.30 in Maison Westhuis, Waranda, Schiedam. AFD. DUIVENSPORT. Hier volgt dan een kort overzicht van hetgeen de Postduivenvereniging, in de korte tijd dat zij bestaat, heeft tot stand gebracht. Voor een volledig jaarverslag bestaat zij te kort. Allereerst moet melding worden gemaakt van de gestadige groei van het ledental. Bij de oprichting waren er ca. 20 leden en nu telt de afdeling ca. 60 leden, wat zeker vermelding waard is. Wij maakten een reis naar Tilburg en op 8 en 9 Januari 1949 houden wij een Tentoonstelling, op de werf te Schiedam, waaromtrent hier nog enkele gegevens volgen; Het inkorven is op Vrijdag, 7 Januari, van 79.30 uur. De prijs bedraagt 0,50 per duif. Elke inzender is verplicht op de voorzijde van het inkorfstaatje zijn naam en adres te ver melden. Op de achterzijde naam en adres van de Vereniging en adres van de secretaris. De opening zal ca. 4 uur geschieden. Zij, die eventueel een ereprijs beschikbaar willen stellen voor deze tentoonstelling, kunnen dit opgeven aan de 2e penningmeester, de heer v. d. Velden, die zich speciaal hiermede belast, of bij een der andere bestuursleden. Over het afhalen der -duiven volgt nog een nadere kennisgeving. De verzorging der duiven (eten en drinken) geschiedt gratis. Deze ten toonstelling is ook gratis toegankelijk voor niet- leden en buitenstaanders. Klasse-indelingt Klasse I Oude doffers II duiven III doffers ii IV duiven V Jonge doffers VI duiven ii VII doffers VIII doffers i, IX Late jonge doffers X duiven Voor de laatste klasse moeten de vogels nog op ten minste 3 oude pennen staan. D. VAN AS, Secr. AFD. HANDBAL. JAAROVERZICHT. De handballers van de Vereniging W.F. start ten in Januari 1948 met 61 leden, t.w. 31 dames- en 30 herenleden. Hoewel er nieuwe dames werden ingeschreven, blijkt, dat door bedanken als lid. een terugslag van 10 dames valt te noteren, zodaf thans 21 dames staan ingeschreven. Bij de heren slaat de schaal naar de andere kant ever en thans staan er 35 heren ingeschreven. In de competitie 1947—1948 kwamen 4 elftallen ir het veld, t.w. 1 dames elftal in d<_ Zaterdagmiddag-, 1 dameselftal in de Zondag- en 2 heren elftallen in de Zondag competitie. Resultaten; Het Zaterdagmiddag dameselftal was zwak, zodat niet hoog geklommen kon worden. Het Zondagelftal had meer resultaat en eindig de als 4e. Hieraan werd een halve voorjaars- 1300 km 1300 km boven 300 km 300 km 1—150 km 1—150 km boven 150 km 150 km

Wilton Fijenoord Nieuws | 1948 | | pagina 10