J. v. M. v. E. Eveneens een bijzonder woord van waardering voor het manmoedig optreden van Mevr. Lee mans, die als eerste (en tot nu toe helaas enige) dame onze schaakgelederen is komen versterken. Natuurlijk wil ik geen huisvrede breuk plegen, doch ik heb wel geconstateerd dat zij aan het bord der 64 velden voorlopig nog haar man als haar meerdere zal moeten erkennen. Of deze krachtsverhouding thuis echter ook geldt, daar heeft U niets mee te makenen ik ook niet. Hulde voor deze dappere dame en moge haar voorbeeld (voor zo ver mogelijk) haar sexegenoten aansporen ook als lid toe te treden! Momenteel nemen we weer met twee tientallen deel aan de wintercompetitie van de R.S.6. Beide tientallen wonnen hun eerste wedstrijd en hebben hun tweede afgebroken in iets onvoor deliger stand. We willen ons echter niet aan voorspellingen wagen: volhouden, is ons devies. Ons ledental beweegt zich de laatste tijd in dalende lijn, voornamelijk tengevolge van avondschool en andere studieredenen. We zijn thans 23 man 1 dame sterk. Als voorzitter fungeert en figureert nog steeds onze gemoe delijke hr. Steinder, die achter het schaakbord nog immer een gevreesde tegenstander is. De heer Boone is onze rustige energieke wedstrijd leider, die" met het te zijner beschikking staande mensenmateriaal het meest mogelijke tiacht te presteren. Ons speelmaterieel berust onder de goede zorgen van de heer Skala, terwijl de heer van Tol de bibliotheek beheerst en bewaakt. De Secr.-Penningmeester bezit blauwe ogen en een blauw pak en behartigt de bijzondere be langen der berooide beurzen benevens bijdra gen als bovenomschreven. Wij allen tezamen, vormende de Afd. Schaken van de Pers. Ver. W.F. bewaren aan 1948 een prettige herinnering en wensen heel ons bedrijf en al zijn leden en verenigingsafdelingen een gezegend gunstig 1949. Leve de afd. Schaken! Maandag, 6 December, kwam Gusto I ons een bezoek brengen; niet uit louter belangstelling, maar met het doel om aan ons le tiental een nederlaag toe te brengen. Of ze hierin geslaagd zijn, valt nog niet met zekerheid te zeggen, aangezien twee partijen (laten het nu net de eerste en de laatste bordspeler zijn) moesten worden afgebroken. Voorlopig echter staat Gusto vóór met 4J-23?3- doch ze kunnen nog niet zeker zijn van de overwinning. Dit min of meer falen van ons le tiental kan misschien hierin zijn oorzaak vinden, dat sommige spelers nog niet genoeg hadden aan de St, Nicolaasboterletters en daarom trachtten een bok te schieten, hetgeen blijkbaar niet zo moeilijk was. Enfin, er worden door buiten staanders ook fouten gemaakt en dan heb ik speciaal deze fout op het oog: dat men zich nog niet heeft aangemeld als lid van de afd. Schaken. U hebt echter nog gelegenheid, dit verzuim voor het einde van dit jaar goed te maken, daarom: Wees wijs en neem een kloek besluit, Ga als schaaklid 1948 uit! AFD. TENNIS. Aan het einde van 1948 willen wij nog eenmaal omzien naar de resultaten van het afgelopen seizoen. Onze verwachtingen hieromtrent zijn grotendeels wel uitgekomen. Hadden wij bij de opening van onze banen in Juni 1947 een overwegend aantal beginnende leden, langzamerhand is er verbetering merk baar. Voor een enigszins behoorlijk spelpeil moet nu eenmaal enkele jaren flink geoefend worden. Het ledenaantal is in 1948 weer omhoog ge gaan en, nu de materiaalschaarste nagenoeg overwonnen is, verwachten wij voor 1949 een nog grotere aanwas. Dit jaar werd voor het eerst door een team aan de competitiewedstrijden deelgenomen. Wij bereikten de derde plaats op de ranglijst. Geen slecht resultaat. Acht leden maakten de trip naar Engeland mee. Hoewel hier alleen vriendschappelijke wedstrijden werden gespeeld, die zij nog groten deels verloren ook, bewaren zij aan deze Whit- suntide-trip toch de prettigste herinneringen! Na de competitie werden verschillende wed strijden tegen bevriende clubs gespeeld. Uit het feit, dat onze club de meeste van deze wed strijden wist te winnen, blijkt wel dat wij niet langer meer behoeven onder te doen voor vierde klassers. Het hoogtepunt van het seizoen was weer het onderling clubtournooi in September j.l. Op een enkele na namen alle leden hieraan deel, met een nog groter enthousiasme dan vorig jaar. Dit alles geeft aanleiding met frisse moed voort te gaan op de ingeslagen weg. We hopen dat onze plannen voor het volgend jaar bewaarheid zullen kunnen worden en dat we veel vooral stééds aanwezige nieuwe leden zullen kun nen boeken. Wij laten het op het ogenblik alleen bij de gebruikelijke wens: Een goed 1949 enveel mooie tennisdagen. HET BESTUUR. AFD. ZANG, Het jaar, dat bijna weer voorbij is, was voor het Mannenkoor een jaar van bijzondere be tekenis en van veel extra repetities. Het begon al in Februari, toen wij, daartoe aangezocht door het Hoofdbestuur, onze mede werking verleenden aan een Contactavond in de Rivièrahal te Rotterdam. Door het Koor werden 3 nummers gezongen, die zeer goed werden uitgevoerd. Ook over de uitspraak werden waarderende woorden gesproken. Daarna moesten wij ons gaan inzetten voor deelname aan de Reünie in Hardinxveld, die in Juli werd gehouden. Uitgevoerd werden „De Bruid'' van B. Verweel (eerste uitvoering) „Der Spielmann" en het „Freiheitslied". Een gedeelte van deze Reünie werd door de Radio uitgezonden, dus konden wij ons zelf die avond horen zingen. Intussen naderde het hoogtepunt van dit jaar, n.l. ons 10-jarig bestaan. Dit mocht niet onge merkt voorbijgaan. Door het Bestuur was een feestcommissie benoemd, die zich geweldig heeft ingespannen om dit feest te doen slagen, waar voor hierbij nog onze hartelijke dank. Het feestconcert, dat plaatsvond in de zaal van de Ned. Kath. Volksbond te Schiedam, was in alle opzichten af. Medewerking verleenden het Gem. Koor „Het Westen" en het Orkest „Semper Vixo" uit Delft. Op dit concert had ook de installatie plaats van onze cre-voor- zitter, de heer Ir. M. J. Römer. Wij mogen op een zeer geslaagde avond terugzien. Tot besluit van dit jaar volgt onze medewer king met de Harmonie W.F. aan de Cabaret avond van O. en A. Het koor is nog steeds groeiende en ook konden wij enige nieuwe donateurs inschrijven. Moge dit in het nieuwe jaar ook zo zijn. Aan alle leden, donateurs en begunstigers een gelukkig en voorspoedig Nieuwjaar toegewenst. AFD. ZWEMMEN. Zwemfeest op 11 December 1948 in het Sport- fondsenbad te Schiedam. Precies 7.45 opende onze directeur, de heer S. van West, dit zwemfestijn en memoreerde in zijn toespraak het ongeval, overkomen aan sprekers mededirecteur Ir. M. J. Römer. Daar om kon deze niet aanwezig zijn en de heer van West sprak de hoop uit, dat snelle ge nezing zou volgen. „De sport in het algemeen en in het bijzonder de zwemsport speelt een belangrijke en zeer nuttige rol in onze samenleving", zei de heer van West, waarna hij dit nader toelichtte. Daarna de deelnemers en de talrijke toeschou wers een sportieve en gezellige avond toewen sende, verklaarde hij dit feest voor geopend, waarmede tot uiting kwam, dat de taak eens directeurs van een scheepsbouwbedrijf zich ten slotte toch nog specialiseert inte water laten: het ene moment van de dag laat hij schepen te water gaan en slechts enkele uren later stuurt hij een flink aantal menselijke vaartuigen het natte element in. Ja, lezer, menselijke vaartuigen, want er waren er bij die zwemsters en zwemmers, die op vaartuigen geleken door de snelheid en het gemak, waarmede zij door het water snelden en het zou heus zo gek nog niet zijn, als onze aanwezige technici uit dit zwemgebeuren nog enige gegevens putten voor de uitbreiding van hun scheepsbouwkennis t.o.v. bouw en voort stuwingsvermogen van hun geestesproducten. Voor de toeschouwers was elk nummer een evenement: groten en kleinen hebben sportief en enthousiast gegeven wat ze konden. Om alle deelnemers afzonderlijk te vermelden zou een boekdeel vergen, want in luttele uren worden afzonderlijke en gezamenlijke prestaties geleverd, die op zichzelf reeds vermeldenswaard zijn. De kleine peuter in de familie-estafette (een prachtnummer), de jonge deelnemers, de nieuwelingen, de groteren, de veteranen (ze doen het maar goed!) de „keien", zij kunnen niet afzonderlijk vermeld worden. Wij moeten ons tot het geheel beperken. En daarover zal ieder het eens zijn: dit was een gezellig .en sportief waterfestijn, waarbij zelfs de toeschou wers hun deel kregen van enkele „overkomen de" watergolfjes. Wat te bereiken is door training, toewijding en beheersing van lichaam demonstreerden de springsters de dames Floor en Keller, die in hun onderlinge wedstrijd om de eerste plaats het publiek iets te zien gaven, waarvan het intens en onder grote stilte aandachtig genoot. Gelukkig, dat de Jury uit kenners bestaat, want voor de niet-ingewijde is alles af en mooi en wij zouden gaarne alles met een 10 beloond hebben. De beide dames mochten bloemen en een korte speech van de Voor zitter, de heer Koster, in ontvangst nemen. Een afzonderlijke vermelding is eveneens wel ver diend voor de „Giethoornse Boerenbruiloft", die als afschrikwekkend voorbeeld kan dienen, voor hen, die trouwplannen „per boot" heb ben. Er zijn echter altijd nog mensen, die graag „in de boot" genomen worden. Bruid en Bruidegom, van harte hoor! Wij zouden nog andere hoogtepunten kunnen en willen noemen, maar kent U de Redactie leden van het W.F. Nieuws? Zo ia, dan weet li genoeg, zo niet, stuur dan een lang verslag in en U zult hen allen kennen. Te 10.30 uur vond in de hal de uitreiking der prijzen plaats door de voorzitter van het hoofdbestuur, de heer C. Keyzer, die in een korte krachtige toespraak vaststelde, dat het feest geslaagd was. De spreker legde er de na druk op, dat teamgeest in de sport moet leiden tot teamgeest in de dagelijkse arbeid, met hetzelfde enthousiasme, en dat ook dan de beloning niet uitblijft. Daarna reikte hij met een persoonlijk woord aan alle winnaars hun prijs uit: 2 wisselbekers van de directie W.F., eeuwige wisselprijs van de heer Otterloo (een pracht stuk houtsnijkunst), 14 medailles en andere prijzen. Het bestuur van de Zwemclub der Personeels vereniging W.F. kan terugzien op een best geslaagde avond en wanneer toeschouwers en deelnemers (vooral de jongere) in den vervolge zoveel mogelijk zouden kijken en zo min moge lijk spreken, dan zijn de wedstrijdleiders de volgende dag zeker niet hees en gillen in hun dromen niet steeds: Stilte! L. G. Van enkele afdelingen kwam de copy te laat binnen. Deze zal in het volgende nummer wor den opgenomen. Copy voor het eerstvolgende nummer inzenden vóór 31 Dec. 1948

Wilton Fijenoord Nieuws | 1948 | | pagina 12