WILTON-FVENdDCD NIEUWS J Tewaterlating m*s* „BAUD" 12e jaargang 7 Januari 1949 No 1 ORGAAN VAN EN VOOR HET PERSONEEL VAN WILTON-FIJENOORD, SCHIEDAM f De Directie zegt bij deze dank voor de vele ontvangen gelukwensen voor het Nieuwe Jaar"en spreekt de hoop uit, dat 1949 voor alle leden van het personeel voorspoedig en gelukkig zal zijn. Het was haar niet mogelijk alle gelukwensen afzonderlijk te beantwoorden. De Vereniging van Bazen en Onderbazen der Dok- en Werf-Maatschappij Wilton-Fijenoord N.V. wenst Directie, Chefs en alle medewerkers een voorspoedig en gelukkig 1949. Zij vertrouwt, dat er ook in het komende jaar weer een goede samenwerking zal zijn in het belang van Wilton-Fijenoord. Redactie-commissies L. Giphart, C. Keyzer, J. Koppe, J. M. Schuurs. Redactie adrest Afd. Sociale Zaken mars over het terrein en begaf zich naar de hel ling, waar zij de nog resterende tijd kortte, door het geheel de nodige muzikale omlijsting te ge ven. Intussen waren de scheepmakers reeds begonnen met het losnemen der zij-stoppingen Precies op de daarvoor vastgestelde tijd werd aan de tribune het sein doorgegeven, dat alles gereed was voor de tewaterlating en kon onze directeur, de heer S. van West, mevrouw E. I. Quarles van UffordHarle uitnodigen de laat ste beletselen weg te nemen en het schip te dopen, beide tegelijkertijd door het overhalen van één enkele handel op de tribune. Terwijl de champagne bruisend langs de huid droop, gleed de „Baud" steeds sneller haar element tegemoet,waar zij opgevangen werd door de gereedliggende „Drydock's", die haar naar de haven sleepten. Werden we bij de tewaterlating van het m.s. „Camphuys" aangenaam verrast door een met krijt geschreven betekenis van de naam „Camp huys". ditmaal was het de heer Van West, die voor de verrassing zorgde, door in zijn ge bruikelijke speech de naam „Baud" nader te verklaren. Het is dan ook een merkwaardig toe val, dat de K.P.M. het door Wilton-Fijenoord te bouwen schip de naam van „Baud" heeft gegeven. Jean Chrétien Baud is mede-oprichter geweest van de Nederlandsche Stoomboot- Maatschappij, waaruit is voortgekomen de Maatschappij voor Scheeps- en Werktuigbouw Fijenoord, die nog in het tweede deel van de naam Wilton-Fijenoord voortleeft. In de ge schiedschrijving van ons bedrijf treedt de naam Baud herhaaldelijk op de meest lofwaardige wijze naar voren. Zijn bemoeienissen getuigen van grote bekwaamheid en diep inzicht in de toekomst, op een ogenblik, dat Nederland stond op een keerpunt in zijn economisch leven. De levensloop van dit naar hem genoemde schip zal dan ook met buitengewone belangstelling gevolgd worden en wij vertrouwen, dat Baud zich na de voltooiing van het onderhanden zijnde schip zich niet over het werk zijner nazaten zal behoeven te schamen. Opnieuw waren Zaterdag, 11 December, vele belangstellenden getuige van een voorspoedige tewaterlating. Ditmaal was alle belangstelling gericht op het m.s. „Baud", dat evenals haar zusterschip „Camphuys" in aanbouw is voor de Koninklijke Paketvaart Maatschappij te Am sterdam. Toen om precies 12 uur de sirene het sein gaf, dat ook de werknemers van ons bedrijf het werk konden beëindigen om dit toch altijd weer boeiende schouwspel bij te wonen, wapperden de vlaggen in een stralend December-zonnetje van de voor het schip opgestelde tribune. Be wonderd door een groot aantal reeds aanwezige genodigden, marcheerde de ons zo bekende W.F.-Harmonie onder de tonen van een pittige

Wilton Fijenoord Nieuws | 1949 | | pagina 1