OFFICIËLE MEDEDELINGEN SOCIALE RUBRIEK VVV NIET ST WILLY WILTON-FONDS Het was een dankbare taak, welke de sociale verzorgsters enkele dagen vóór Kerstmis konden vervullen. Een gehele dag was er aan gewijd om met één van de kleine bestelwagens Rot terdam en omgeving door te rijden en een be zoek te brengen aan hen, die reeds geruime tijd ziek zijn. De bestelwagen had een flink: vracht Kerstpakketten (levensmiddelen enz.) aan boord bij het vertrek en eer alle adressen 60) waren bezocht, was de dag reeds geen dag meer. Ja, het was een dankbare taak, maar niet minder dankbaar waren zij, die op deze wijze werden verrast en een klein deel van hun zorgen zagen weggenomen. Mogen zij spoedig weer hersteld zijn en hun taak kunnen hervatten. Ontvangen: 25,36 reductie melkverkoop Koffiekamer Hoofdkantoor 2,50 van fam. Br. 18,59 reductie melkverkoop Koffiekamer Hoofdkantoor In de maand November 1948 werd aan 99 leden van ons personeel in totaal ƒ2191,84 uitge keerd. VERLAGING ZIEKENFONDSPREMIE Met ingang van 1 Januari a.s. zal de premie worden verlaagd van 3.8 tot 3.6 Hier van draagt de werkgever en de werknemer ieder de helft. De inhouding op het loon wordt dus ingaande 1 Januari a.s. 1.8 in plaats van 1.9 TIJDELIJKE LOONBIJSLAG AD 1 PER WEEK Van 1 November 1948 af zal de loonbijslag acJ 1,per week ook worden uitbetaald aan: a. gehuwde mannelijke werknemers beneden de leeftijd van 23 jaar; b. gehuwde vrouwelijke werknemers bene den de leeftijd van 23 jaar, voor zover kostwinners; c. ongehuwde mannelijke en vrouwelijke werknemers beneden de leeftijd van 23 jaar, voor zover kostwinners zijnde. Het kostwinnersschap is genomen in de zin van de wachtgeldregeling. De bijslag zal worden gegeven in de gevallen, genoemd onder b. en c., indien een daartoe door de werknemer gedaan verzoek wordt bevonden te voldoen aan de bovengenoemde formule omtrent kostwinnerschap. Voor niet gewerkte uren wordt ook voor deze categorie 2 cent per uur in mindering gebracht. VERHOGING KINDERBIJSLAG Ingaande 1 October 1948 zal de Kinderbijslag vanaf het tweede kind met 4 cent per dag wor den verhoogd. De kinderbijslagen zullen dan bedragen: A voor het eerste kind 0,40 per dag voor het tweede kind 0,44 per dag voor het derde kind 0,44 per dag voor het vierde en volgende kinderen 0,54 per dag, per kind. Wat de berekening van de loonbelasting betreft, heeft het Ministerie van Financiën bekend ge maakt, dat tot nader order met deze verhoging geen rekening behoeft te worden gehouden. HEIDEBAD Zij. die dit jaar hun vacantie in „Heidebad" willen doorbrengen, kunnen zich hiervoor reeds thans bij de afdeling Sociale Zaken laten in schrijven. Uit den aard der zaak kan bij de in schrijving geen enkele garantie worden gege ven, dat inderdaad aan het verzoek kan wor den voldaan, doch wij hopen hieromtrent zo spoedig mogelijk een beslissing te kunnen nemen. Het verdient echter aanbeveling niet te lang met het opgeven te wachten. Volstaan kan worden met een opgave van naam en controle- nummer, het aantal personen en de week of weken, welke men in Epe zou willen door brengen. Ook in de vóór- en nazomer is het mooi in „Heidebad" en omgeving, en hun, die geen schoolgaande kinderen hebben, wordt aangera den hiervan te profiteren. AFSCHEID „Er is een tijd van komen en van gaan" is een gezegde, waaraan velen op Vrijdag 31 Decem ber j.l. zullen hebben gedacht bij het vertrek van een aantal werknemers wegens het bereiken van de gestelde leeftijd. Om 10 uur waren zij in de koffiekamer bijeengekomen, waar onze direc teuren, de heren Van West en Wilton, een woord ter a'scheid spraken. Wanneer men gedurende vele jaren er was er zelfs érn van meer dan 50 jaren - een werkzaam aandeel in de groei en bloei van een onderneming heeft gehad, dan valt het zwaar, zijn arbeid te moeten neerleggen, ook al is men op een leeftijd gekomen, dat men van zijn wel verdiende rust moet gaan genieten. We begrijpen dat en ook de moeilijkheden, wel ke de financiële terugslag voor hen betekent. Daarnaast past echter een gevoel van dank- baaiheid voor de vorderingen, welke op het gebied van de ondersteuning bij ouderdom zijn gemaakt. Mogen alle „oud-gedienden" nog vele jaren in goede gezondheid terugdenken aan de tijd, ge durende welke zij hun krachten aan de onder neming hebben gegeven. CONTACT- COMMISSIE. In de vergadering van 4 Januari 1949 heeft Ir. B. Wilton officiëel zijn functie als voor zitter neergelegd en werd met algemene stemmen de heer P. Bergh (chef betaal meester) als zodanig benoemd, die enige hartelijke woorden van afscheid tot Ir. B. Wilton richtte, waarmee nog weer eens werd onderstreept, wat in de commissie leefde: de overtuiging, dat met het heengaan van deze figuur, de C.C. een voorzitter verloor, die vooral de geest van goede samenwerking op de juiste wijze demonstreerde en tevens zijn soms idealistische en optimistische zienswijze wist over te dragen. De C.C. wenst hem op zijn verdere weg het beste toe. In dezelfde vergadering werden de nieuwe leden, de heren v. d. Gaag en van Vuuren geïnstal leerd. NIEUWS VAN DE KERN Op Vrijdag 17 December j.l. is door de direc teur, de heer S. van West, in bijzijn van de directeur, de heer W. Wilton, de nieuwe kern geïnstalleerd. De heer v. West bedankte allereerst de oude kernleden, die in de nieuwe kern geen zitting meer hebben, voor het vele en belangrijke werk door hen verricht. Daarna richtte de heer v. West zich tot de nieuwe kern. Spr. hoopte tijdens de zittingsduur der nieuwe kern op een gezonde en succesvolle samenwerking en wenste de nieuwe kern veel goeds toe. Nadat de directie en de niet herkozen kern leden de vergadering hadden verlaten, werd overgegaan tot bestuursverkiezing, met als uit slag: J. W. Weber, voorzitter J. Vlot, secretaris J. v. d. Keur J. M. v. Driel L. Brusselman INSTALLATIE KERNBESTUUR Op Zaterdag 18 December werd het nieuwe kernbestuur door de heer S. van West in bij zijn van de heer W. Wilton geïnstalleerd. De heer v. West lichtte op zakelijke wijze de taak van het bestuur toe, zoals hij deze binnen het raam van de C.A.O. zag, waarna ondergete kende op de hem eigen manier uiteenzette, hoe hij zich deze taak voorstelde. Al met al was dit naar de mening van onder getekende een vergadering, die zeker vrucht zal kunnen afwerpen. KERNVERGADERING, GEHOUDEN IN DE KOFFIEKAMER OP 20 DECEMBER 1948 Nadat ondergetekende allen hartelijk had wel kom geheten werd door de kern de volgende werkwijze aanvaard. Het personeel van W.F., voor zover het onder de kern valt, richt zich met verzoeken recht streeks tot het kernlid van zijn afdeling. Deze geeft alles wat hij binnenkrijgt door aan een bestuurslid, t.w.: Machinefabriek: L. Brusselman. Scheepsbouw (Nieuwbouw): J. Vlot. Reparatie: J. W. Weber. Rotterdam, Westkousdijk: J. v. Driel Fijenoord, Piekstraat: J. v, d. Keur Ondergetekende houdt geen spreekuur, aange zien hij gewoon in het bedrijf werkzaam blijft. Spoedgevallen worden zo spoedig mogelijk door de bestuursleden doorgegeven aan afd. Sociale Zaken, of aan hen, die deze behoren te behan delen. Daarna werd overgegaan tot het behandelen van een ingekomen schrijven van Lagarde en anderen, waarin verzocht werd om een Kerst gratificatie. Na toelichting van Lagarde en rechtzetting van ondergetekende naar aanlei ding van het Ministerieel besluit, werd door de meerderheid der kern besloten, aangezien de directie ook aan bovengenoemd Min. besluit gebonden is, het schrijven van Lagarde e.a. voor kennisgeving aan te nemen en dit niet aan de directie voor te leggen. Daar ook Lagarde c.s. gezien het Ministeriële besluit ten aanzien van het geven van een Kerstgratificatie geen oplossing kon geven en de meerderheid der kern geen behoefte had aan een gebaar of een politieke stunt, was dit besluit het enig juiste. Het bestuur van de kern wenst alle perso neelsleden een gelukkig Nieuwjaar. J. W. WEBER, voorzitter. Er zijn er gelukkig maar heel weinig meer in ons bedrijf, van dit soort trappen met zo'n gammel touwtje, maar LI moet thuis, wat dit be treft, de zaak eens inspecteren. U zult er ver steld van staan, hoe dikwijls daar Uw leven hangt aan een draad als dit touw niet sterk is. Maakt het veilig op Uw werk thuis.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1949 | | pagina 2