zwemmen. Met deze nederlaag is W.F. een plaatsje gezakt. De stand is: Wings: 9 7 11 15 p. Phoenix: 9 7 2 14 p. Turnlu8t: 10 6 4 12 p. W.F.: 10 5 1 4 11 p. Krachtsport: 9 5 4 10 p. Meeuwen: 12 5 7 10 p. H.V.L.: 11 2 1 8 5 p. S.O.S.: 12 2 1 9 5 p. Van de Nederlaagserie, uitgeschreven door D.O.S. en S.R. uit den Haag, staan de heren bij allebei op de 2e plaats. Van het 2e herenelftal volgende keer meer! Zondag 23 Januari. W.F.H.V.L.j 2-3. Het is de heren in hun laatste thuiswedstrijd niet gelukt de puntjes in Schiedam te houden. Een H.V.L., dat in de gevaarlijke zone verkeert, was met vaste wil naar Schiedam gekomen om te winnen. Helaas, bij W.F. was die wil niet aanwezig. W.F. begon voor de rust tegen de laagstaande zon en tegen de wind in te spelen. Dit was een handicap, waarvan H.V.L. gebruik maakte om spoedig een 02 voorsprong te nemen. W.F, liet toen zien dat het toch ook nog iets kon en spoedig werd het 12, maar voor de rust scoorde H.V.L. nog eenmaal, zodat de rust met 13 inging. Na rust was het al W.F. wat de klok sloeg, steeds was men in de aanval, maar verder dan 1 doelpunt kwamen de heren niet tegen een met ,,hand en tand zich verzettend H.V.L. W.F. 2Snelwiek 2 2—7. Ook ons 2e Heren-elftal heeft een lelijke steek laten vallen. Hun anders vlotte combinatiespel wilde ditmaal niet vlotten. Snelwiek was goed op dreef met een goede verdediging en breed opgezette aanvallen. De ruststand was reeds 04. De competitiestand is hier: D W.S. 3 13 11 2 24 p. Donk 1 9 6 2 1 14 p. W.F. 2 11 5 2 4 12 p. Meeuwen 2 10 7 3 12 p.* Snelwiek 2 115 6 10 p. Dynamo 3 10 4 6 8 p. U.V.G. 10 2 - 8 4 p. Vir. et Cel. 2 2 2 Op. Donk 2 6 6 Op." 2 punten in mindering wegens niet-opkomen. ONTWIKKELING EN AMUSEMENT. Secretaris: J. van den Broek, afd. Sociale Zaken. 9 en 16 Febr.: Lezing Hr. Strijbos. 9 en 16 Maart: Filmavond ,,So proudly we hail (Zil. die wij vereren) met bijprogramma. 6 April: Hr. v. d. Hidde: Lezing ,,S.O.S. 27 April: Hr. v. d. Hidde: Lezing .Bergers' Op 19 en 26 Januari hield de heer v. d. Hidde van Maassluis een lezing met lichtbeelden over de Zee- sleperij, zoals die zich van riviersleperij in pl.m. 1840 ontwikkelde tot wat het heden is. Als vakman kon de heer v. d. Hidde ons in een goed gedocumenteerd be toog duidelijk maken, dat ons land in de zeesleperij nummer één was en nog is, al is de concurrentie na de oorlog toegenomen. Tal van vaak humoristische voorvallen demonstreerden ons, dat de ,,sleperij een ruw vak is, dat beoefend wordt door bekwame vak lieden, die de naam van Nederland hebben hooggehou den, overal ter wereld. Reizen naar China, naar de Westkust van Zuid-Amerika, naar Nieuw-Zeeland. reizen van maanden lang, die door sommigen onmogelijk werden genoemd, brachten ,,de kerels van de sleep- vaart" tot een goed eind. En vraag als ze thuiskomen zeker niet om een uitvoerig reisverhaal, want praten kunnen ze niet zo best, maar .slepen" zoveel te beter. Dit alles en meer nog vertelde ons de spreker, die door zijn wijze van zeggen zijn gehoor van begin tot eind boeide. Wij hopen hem nog eens te .charteren en willen niet nalaten, de wegblijvers te vertellen, dat zij een leerzame en interessante avond misliepen. Aan het slot memoreerde spreker de grote betekenis der zeeslepersvrouw, die Vader en Moeder tegelijk moet zijn in het gezin, als de man afwezig is en omdat deze weet, dat thuis alles gaat zoals het moet. kan hij alle aandacht aan zijn werk besteden. Dit is mis schien dan ook wel een der oorzaken van het succes der sleperij. Met een korte herdenking van de gevallenen in de oorlogsjaren werden deze avonden besloten. SCHAKEN. Secretaris: Boone, Afd. Repar. Kantoor. Club-uren: Maandags 19.3020.30 uur. Koffie kamer Hoofdkantoor. 3 Maart: S B.O. 2W.F. 1 20 u. Corner House, Hu- bensplein Schiedam. 4 Maart: Gusto 2W.F. 2 20 u. Irene, Nieuwe Haven 155 Schiedam. Zeg, collega volle neef, nou moet je toch beslist eens op een Maandagavond een kijkje gaan nemen in de koffiekamer van het hoofdkantoor. Wat zeg ie, of daar dan wat bijzonders te zien is? Wis en zeker knul, Daar zal je een stelletje mannen zien zitten zoals je nog nooit gezien hebt. Ja, nou hoef je niet zo van die grote ogen op te zetten, want wat ik je smoes is heuselijk waar. Daar zit een stelletje grote kerels (én nog een heuse dame, die ook mee doet), ik zeg, die zitten daar op een houten stoel aan een houten tafel op een houten bord allerlei houtjes te verschui ven! Vin je dat een houterig gedoe? Die lui zullen Vavonds zeker met een plank in de achterkant van derlui broek thuis komen; wie weet. waar dat goed voor is! Maar, het gekste komt nou nog. Die zo saaie houtjes-schuivers schijnen er nog lol in te hebben ook, ondanks dat ze meestal zo ernstig zitten te staren, alsof er in die houtjes leven zit. Daar snap ik nou niks van, collega, jij wel? Wat zeg ie, zou er in dat schaakspel iets moois zitten, iets wat een niet-schaker niet ziet? Ja vriend, dat begin ik nou ook te geloven, want om je de volle waarheid te vertellen: ik heb na afloop (want tijdens het spel is het mondje dicht, en daar houden ze zich aan, zélfs die dame), toen heb ik met een paar van die snaken gepraat en is me toch dit lichie opgegaan, alsdat er in dat spelletje van: ik zie, ik zie wat jij niet ziet, een geweldige spanning zit, minstens net zo veel als bij voetöallen, hengelen of in de veiligheidsraad. Die schakers maken er geen kabaal bij, maar het genoegen is er niet minder om. Ik ga vast weer eens kijken a.s. Maandag en jij gaat natuurlijk ook mee, zo verstandig ben je wel, niet waar? Afgesproken! O ja, ze vertelden me nog dat het le tiental gelijk gespeeld heeft tegen Maassluis 1 en Gusto 1 en het 2e tiental heeft Unilever z'n vet gegeven met 6% 3^. Nou, dat is braaf gedaan van dat tweede tiental; over het eerste zal ik maar zwijgen, dat vind ik nou niet zo denderend. Maar wie weet, als ik zelf nog eens lid ben. zal het wel beter gaan, wat jij, collega. Daarom wordt het tijd dal wij ons ook gaan melden! TONEEL. Secretaris: p/a. J. Magielsen, IJzerw. Repetitie: Woensdags 2022.15 Kantoor Rot terdam. Zaterdagavond 8 Januari 1949 zijn we weer bij elkaar geweest om het nieuwe jaar in te zetten met een knalavond. Nu, dat is het geworden ook, dat kan ik U wel verzekeren. Juist even nadat de klok acht geslagen had, opende de ere-voorzitter, Ir. J. H. Wilton, de avond met een kort woord, waarin hij de aanwezigen welkom heette en hun een gezellige avond garandeerde. Direct daarna ging het doek op voor de opvoering van: .Hoera, 't is een jongen" en werden we meegenomen naar het huis van Prof. Weeber, waar we met spanning de verwikkelingen volgden. Om kort te gaan.... moet-je lange benen hebben, zegt men wel eens, maar het was een reuze leuk stuk en de lach klonk keer op keer uit de rijen der toeschouwers, hetgeen de stemming ten top deed stijgen. Na afloop van het stuk (ongeveer 11 uur) werd de zaal in ge reedheid gebracht voor een gezellig bal onder leiding van de heer S. Bongers. De Jolly Makers" zorgden voor het gebruikelijk rythme, terwijl de leider van de band, Siem Broekhuizen, in de tussentijdse rust pozen ons bezig hield met spelletjes. Zoals gewoonlijk ontbrak ook de rubriek: „Amateurs zetten hun beste beentje voor" niet op het programma. Hier werd gretig gebruik van gemaakt. Vermeld dient te worden het optreden van enige leden, die respectievelijk een pan tomime ten tonele brachten en een voetbalwedstrijd versloegen, zoals alleen Han Hollander dit deed. Dit laatste vooral oogstte veel bijval, zodat ieder, die op dit moment binnengekomen zou zijn, zou denken dat hij in het Olympisch Stadion verzeild was geraakt. Denk nu niet dat de avond uitging als een nachtkaars. Nee hoor. Tot 2 uur werd de dansvloer versleten door de dansliefhebbers en dat waren er niet weinig. Ja, het is zelfs niet overdreven als ik zeg, dat de Zamba alle benen van de vloer deed gaan, zij het niet allemaal tegelijk. Nee, als donateur behoeven wij geen spijt te hebben, want we kregen en blijven wadr voor ons geld krijgen, vooral als je na afloop nog met touring cars naar alle delen van Rotterdam gebracht wordt. J. B. Donateur TAFELTENNIS. Secretaris: van Rooy, Afd. Bedrijfsboek- houding. Club-uren: Dinsdags en Donderdags 2022.30 uur. Koffiekamer Hoofdkantoor. Competitie Tafeltennis. 24 Februari Wilton 2Vekazet 1 28 Februari Iro 8Wilton 2 3 Maart Wilton 1Haka 1 10 Maart Hagero 3Wilton 1 11 Maart S.V.A. 5-Wilton 2 VOETBAL. Secretaris: W. Speksnijder, afd. Bedrijfs- boekhouding. Sportmakkers, Gezien de resultaten der laatste Zondagen mogen we zeggen dat ons eerste elftal wederom de goede weg heeft ingeslagen. De overwinningen tegen Hurricanes, SVDPW, RMI eD HBB getuigen hiervan. Door enkele onfortuinlijke wedstrijden zag de elftalcommissie zich genoodzaakt wat wijziging in ons eerste aan te brengen, voornamelijk de vervanging van vele ouderen onder de spelers. Het lijkt mij wenselijk om hier even bij stil te staan en het volgende stukje uit een clubblad van een andere vereniging te laten volgen, waar blijkens de volgende regels, het bestuur en elftalcommissie met hetzelfde euvel te kampen hebben: „Misschien is het voor bepaalde ouderen niet prettig, als ze hun plaats moeten afstaan aan anderen, maar zo gaat het nu eenmaal in de voetbalwereld: je bent aan je vaste plaats in een elftal niet getrouwd, en het getuigt van een goed beleid van de elfalcommissie, wanneer men de zaak zo nu en dan eens door elkaar changeert, om zodoende uiteindelijk de beste combina ties te krijgen". En dit makkers, is volgens mij zeer juist. Van tijd tot tijd moet «r een verandering in een elftal komen. Dan vrienden, moet mij nog iets van het hart. en dat betreft dc TRAINING. Komt allen toch TRAINEN. Doet zo als één onzer leden. Toen wij voor de eerste maal in het Sportgebouw met onze indoortraining be gonnen kwam hij ook op ons aandringen. Na^ afloop verklaarde hij: „Ik wist niet dat het zo gezellig was, en wat was het zwaar". Nadien was hij iedere Dinsdag present. Vrienden, laat ons het nieuwe jaar goed beginnen, maar ook goed eindigen, dus trouw iedere Dinsdag avond om 7.30 uur in het Sportgeoouw op de Werf Schiedam om onder leiding van de Heer v. d. Lee te TRAli\EN. Ook nieuwe leden kunnen Dinsdagsavonds eens kennis- komen maken met onze vereniging. Het gymnastiek lokaal is nu schoongemaakt, in de verf gezet en verwarmd. De wasgelegenheid is ook in orde, zodat we nergens geen bezwaren meer tegen behoeven te hebben. Nu onze andere elftallen nog onder de loupe. Ons. tweede is prima op dreef, alleen jammer van die eerste wedstrijd die we tegen de kopploeg verloren. De eerste plaats is nog le bereiken, dus doet je best jongens. En dan het derde. Schitterend vrienden zoals jullie zijn vooruitgegaan in korte tijd. De eerste wedstrijd met 132 verliezen. Brrrrr, maar de returnwedstrijd met 2—1 winnen. Dat is prachtig werk. Gaat zo voort. Ook onze Junioren doen het steeds beter. Jammer alleen dat jullie nog te weinig wedstrijdroutine hebben, maar dat komt nog wel. We doen nog eens een beroep op de jongens van 14 tot en met 17 jaar die bij Wilton-Fijenoord werken. Meldt je aan om te komen voetballen, opdat wij het volgend seizoen met meerdere juniorelftallen in het veld kunnen komen en een goede kern kunnen vormen voor onze seniorelftallen. De Clubavond van 14 Januari mag zeer geslaagd ge noemd worden en de leiding voor deze avond was bij de heer G. Stotijn in goede handen. Meerdere van deze avonden moeten er komen om onze vriendschaps band steeds hechter te maken. v. No- Secretaris: Schoon, Technische Inkoop. Cluburen: Zaterdags 12.4513.30 en Woens dags 17.3018.10 u. in het Sportfondsenbad Schiedam. Van de Sportcommissie der K.N.Z.B. ontvingen wij de volgende mededeling: ,,Het komt nog herhaaldelijk voor dat jongens en heren aan de start verschijnen met niet anders dan een slipje, vaak nog van lichte kleur(en). Dit geeft in sommige gevallen aanstoot en daarom wordt er nog eens uitdrukkelijk op gewezen dat dit verboden is. Het is thans niet meer onmogelijk om aan behoorlijke zwemkleedij te komen en wij verwachten van alle betrokkenen, dat zij zich, om een goede gang van zaken bij wedstrijden te waarborgen, aan de desbe treffende voorschriften zullen houden. De betrokkenen, dat zijn in de eerste plaats de deelnemers, die verplicht zijn zich behoorlijk te kleden; in de tweede plaats de verenigingsbesturen, wier belang het is hierop toe te zien; in de derde plaats de fungerende voorzitters-kamprechters en waterpolo- scheidsrechters, die wij vanaf deze plaats nogmaals onder het oog brengen, dat zij verplicht zijn onbe hoorlijk geklede jongelui van deelneming uit te sluiten. Vanaf heden zal de Sport-commissie bij gevallen, waarbij aan deze voorschriften niet de hand is ge houden, streng optreden. Ter herinnering nog even de omschrijving van een behoorlijke kleding: voor jongens en heren: zwempak of zwembroekje met recht afgesneden pijpjes rondom het bovengedeelte der benen, donkerkleurig,- daaronder een slip. Voor dames: Donkerkleurig tricot uit één stuk. Pijpen rondom het been recht afgesneden. Verder als voor heren". Tot zover de mededeling van de Sportcommissie. Wij voegen hieraan nog toe dat deze mededeling dus ook voor onze wedstrijdzwemmers geldt. Zij dienen met bovengenoemde voorschriften rekening te houden. De afd. Zwemmen hield op Vrijdag 28 Januari j.l. haar jaarlijkse Ledenvergadering. Als bestuursleden traden af dc dames W. de Pater en B. van Tol, alsmede de heer J. B. Martin. Tot nieuwe bestuursleden werden gekozen: Mei, T. v. d. Burg cn de heren H. Erkelens, A. Kuiper en B. Zondag. Op de eerstvolgende bestuurs vergadering zullen de bestuursfuncties onderling worden verdeeld De heer Martin, onze ex-penningmeester had hartelijke woorden van de voorzitter in ontvangst te nemen. De voorzitter memoreerde dat de heer Martin tot een der oprichters van de afd. Zwemmen wordt beschouwd. Wat de heer Martin voor de afd. Zwemmen gedaan heeft, is ontzaglijk veel. Op voorstel van het bestuur werd vervolgens de heer Martin wegens zijn grote verdiensten als erelid van de afd. Zwemmen benoemd. Zwemlessen voor beginnelingen. Wilt U leren zwemmen? Komt U dan eens op een Zaterdag tussen 12.3013.30 uur of op een Woensdag tussen 17.3018.10 uur kijken in het Sportfondsenbad te Schiedam. Wij hebben dan clubuur en onze zwem- instructeurs zijn druk bezig om onze beginnelingen de eerste grepen van de zwemkunst bij te brengen. Snoedig zullen zij bemerken dat ze op het water kunnen drijven. Het gaat nog moeilijk, maar al gauw kunnen zij enige zwemslagen doen. Onder deze beginnelingen zijn niet alleen kinderen, maar ook ouderen, die bij zichzelf denken „Beter laat dan nooit". Wanneer U dat ge zien hebt. zult U ongetwijfeld het ook willen proberen. Het bestuur wilt U dan gaarne als lid van de afd. Zwemmen noteren. Berichtenbord. Is het onze leden al bekend dat wij in de hal van het Sportfondsenbad een berichtenbord hebben hangen? Alle mededelingen, die het bestuur aan onze leden te doen heeft, worden vanaf heden op dit bord bekend gemaakt. Als U dus van alles od de hoogte wilt blijven, dan dient U dus op elk clubuur eveu te kijken of er nog een nieuwe mededeling is bijgekomen. Copy voor het eerstvolgende nummer inzenden vóór 18 Febr. 1949

Wilton Fijenoord Nieuws | 1949 | | pagina 4