W.F.WERKERS WORDEN LID VAN DE VERENIGING Biljqrt Bridge Duivensport Hand ba! Harmonie Ontw. Amus. Schaken Tafel tennis Tennis Toneel Voetbal Zwemmen Zang konnen er niet mee ophouwen. As ie die knapen bezig ziet, zou je op het eerste gezicht zeggen: wat een saaie dooie beweging is dat. Maar as je een maal schakersogen gekregen heb, dan zie je ondank, alle stilte een geweldige strijd achter dat bord. Soms kan je derlui hersens horen kraken. Wat zeg ie, opschepperij? Nou, dan moet je het zelf maa. eens proberen, as je tenminste hersens hebt. anders kan je het wel laten. Weet je wat ook mooi was Maandagavond? Dat die Vastenhout zijn tegenstan der zo netjes versloeg, waardoor W.F. I aan Vlaar- dingen II de vellen gaf met 5%4 V2Als Wilton- nees ben je daar toch wel een beetje trots op, ook al ben je zelf nog geen kei in het schaken. Ja, wo moesten eigenlijk veel meer propaganda maken voor die mooie sport. Nou maat, aan mij zal het niet liggen, hoor. D'r is nog plaats genoeg in de koffie kamer en als je soms 's Maandags zelf niet weg mag van je vrouw, stuur dan je zoon maar. want die willen ze ook wel als lid hebben. Ook met schaken is het zo: Jong geleerd, oud gedaan: Wilton-Fijenoord bovenaan! Saluutjes Tafeltennis: Secretaris: J. van Rooy, afd. Bedrijfsboekhouding. Club-uren: Dinsdags en Donderdags 2022.30 uu/, Koffiekamer. Competitie Tafeltennis: 28 Februari: Iro 8Wilton 2. 3 Maart: Wilton 1Haka 1. 10 Maart: Hagero 3Wilton 1. 11 Maart: S.V.A. 5—Wilton 2. Tennis: Secretaresse Mej. T. Verburg, afd. Boekhouding. Op Maandag 14 Februari j.l. had onze afdeling haar jaarlijkse ledenvergadering. Vele onderwerpen kwa men hier ter sprake, welke alle echter op sportieve wijze konden worden opgelost. Eén bestuurslid trad af, nl. de Heer W. van der Ende. Zijn plaats zal voorlopig niet door een ander worden ingenomen. Een voorstel tot contributieverhoging werd na enige discussie met algemene stemmen aangenomen. Het punt competitie bracht verschillende meningen naar voren. Uiteindelijk werd besloten met één team aan de competitie-wedstrijden deel te nemen, terwijl daar naast tegelijkertijd jvoor de andere leden wedstrijden tegen bevriende clubs zullen worden georganiseerd. Tegen het einde van de vergadering sprak de voor zitter enkele afscheidswoorden tot onze wisselbeker- houdster, Mevr. Hamerslag—v. d. Ree, die op 1 Maart a.s. naar Indonesië vertrekt. Als blijk van waardering voor de prettige tijd die wij allen met haar doorgemaakt hebben en als herinnering aan de W.F.-tennisclub, bood hij haar de wisselbeker aan die zij feitelijk nóg eenmaal had moeten winnen om definitief houdster ervan te worden. Uit haar dank woord bleek, dat zij dit bijzonder op prijs stelde en dat het haar moeite kostte om afscheid van onz» club te nemen. Wij hopen door deze vergadering de tennisgevoelens van onze leden weer wakker geschud te hebben. Nog een maand en het tennisseizoen breekt weer aan! Mogen wij andere, nog niet tot onze afdeling behorende Wiltonnezen er opmerkzaam op maken, dat er thans gelegenheid bestaat in te schrijven als lid van de Afdeling Tennis met ingang van 1 April a s. (of voor avondscholieren per latere datum tegen een lagere contributie). Wij hebben reeds een pro- paganda-actie op touw gezet, maar kunnen hier mede niet iedereen bereiken Onze speeltijden zijn: Dinsdag-, Woensdag- en Donderdagavond, Zaterdag middag en -avond, en Zondag de hele dag. Indien U interesse heeft, vraagt dan inlichtingen of meldt U direct als lid bij: W. van der Ende. Westkousdijk. Rotterdam. J. Hoogcndoorn, Fitterij. Schiedam. E. Smit, Tekenkamer Machinefabriek. Schiedam. T. Toonen. Tekenkamer Scheepsbouw. Schiedam. Mej. T. Verburg, Hoofdboekhöuding, Schiedam. Vanaf 7 Maart a.s. zal er iedere Maandagavond in het nieuwe sportgebouwtje getraind kunnen worden door beginnelingen en gevorderden. Degenen die aan deze training willen deelnemen, gelieven zich in verbin ding te stellen met Mej. Verburg. Toneel: Secretaris. p.a. J. Magielsen, afd. Scheepsbouw Repetitie: Woensdags 2022.15 uur. Kantoor Rotter dam. Voetbal: Secretaris: W. Speksnijder, afd. Bedrijfsboekhouding. Van Oe verrichtingen van onze elftallen van de laatste weken valt momenteel weinig te melden. Ons derde elftal speelde thuis tegen D.R.Z. en won met 20. Waarlijk een heel goede prestatie als men rekent dat drie spelers wegbleven door een verkeerde mededeling van ,,Het Vrije Volk" en het elftal aan gevuld moest worden met enige junioren. Over deze publicatie van ,,Het Vrije Volk" is nog al het een en ander te doen geweest. ,,Het Vrije Volk" publiceerde namelijk de dag voor de bewuste wedstrijd een bericht, dat alle wedstrijden voor de afd. Rotterdam waren afgelast. Dit was echter niet waar want alleen de wedstrijden voor Zaterdag wa ren afgelast, en de Zondag wedstrijden hadden normaal doorgang moeten vinden. Dit is echter in vele geval len niet gebeurd en een wijze les geweest voor menig voetballer om niet af te gaan op de publicaties van een dagblad maar wel degelijk de officiële keurings lijsten van de K.N.V.B. te raadplegen. De wedstrijd van het tweede elftal ging die dag niet door. De daarop volgende Zondag speelde ons eerste elftal een oefenwedstrijd tegen R.K.W.l.K. uit Vlaardingen Deze goede wedstrijd werd met 32 verloren. R.K.W.l.K. speelde een frisse partij voetbal met fanatieke aanvallen W.F. stelde daar slechts een matige partij tegenover. De spelers leefden in de waan dat het toch maar een vriendschappelijke wedstrijd was en gaven zich niet voor de volle 100 procent. Op verzoek van de K.N.V.B. richten wij nogmaals een oproep tot diegenen die er iets voor voelen om te gaan scheidsrechteren. Zij zijn van harte welkom want het tekort aan scheidsrechters is nog steeds erg groot. Zij kunnen zich mondeling of schriftelijk melden aan het Bondsbureau, Beukelsweg 55. Rotter dam-W. Wij geven dan hier nog even het programma. Zaterdag 26 Februari: W.F.aM.V.V. '27a 3.45 uur Zondag 27 Februari: W.F.2Flakkee 2 2 uur. Zondag 27 Februari: V.I.R. 2W.F. 3 2 uur Voor de volledigheid geven wij hier dan nog do stand van ons eerste elftal bijgewerkt tot en me' 19 Februari. W.F. 14 8 3 3 19 33—13 Singelkwartier 15 8 3 4 19 41—22 Hurricanes 10 6 2 2 14 28—15 D.O.K. 11 5 4 2 14 21—16 L.M.O. 11 5 2 4 12 35—31 R.M.I. 13 4 5 4 13 26—36 S.V.D.P.W. 12 3 3 6 9 14—22 V'erpolders 12 3 2 7 6 *2033 H.B.B. 12 2 10 2 14-44 Vierpolders 2 extra verliespunten. S. Zang: Secretaris: A. Ekelenburg, afd. Bouwbedrijf. Repe titie: Donderdags 2022 uur in ,,De Seinpost" Broersvest, Schiedam. Zwemmen: Secretaris: L. C. M. Schoon, afd. Techn. Inkoop. Cluburen: Zaterdags 12.4513.30 en Woensdags 17.30 18.30 uur, Sportfondsenbad Schiedam. Wij willen ons thans eens richten tot onze leden, die behoren tot de groep geoefende zwemmers(sters), met ot zonder K.N.Z.B.-diploma, en wel spec.aal tot hen, die zich tot op heden streng ervan afzijdig hielden om zich onder leiding te stellen van een der instructeurs voor de beoefening van een der onder delen van de zwemkunst, netzij diploma-zwemmen, figuurzwemmen, wedstrijdzweramen o! waterpolo. On der deze groep bevinden zich vele jonge mensen, die aanleg hebben om iets in de zwemsport te bereiken. Zij bepalen zich er toe om een douche te nemen, een duik in het water te doen en verder wat rond te zwemmen, kortom als we aan een van deze jonge mensen vragen of zij iets voor een of andere training gevoelen, dan krijgen we dikwijls het antwoord: ,,Ik doe daar niet aan mee, want ik zwem uitsluitend voor mijn genoegen." Heel goed, wij behoren ook wel eens graag tot die genoeglijkheidszwemmers. We betwijfe len het echter of dit genoeglijkheidszwemmen op de lange duur een genoegen zal blijven voor jongelui, die er toch meer bevrediging in zullen vinden om zich verder in de zwemkunst te bekwamen. Hiervoor biedt onze afd. Zwemmen vele mogelijkheden. Nadere in lichtingen over deelname aan een der oefeningen wil het bestuur gaarne verstrekken. Wedstriidzwem- mers en polospelers hebben we trouwens hard nodig. Doet eens een keer mee op Zaterdag om 1.30 uur met het waterpolo of kom eens een keer kijken op een Maandag van 17.30 17.45 uur, waar de oefenin gen voor het diplomazwemmen en het wedstrijdzwem- men plaatsvinden. Figuurzwemmen Dames. Tengevolge van de tijdelijke splitsing der cluburen zijn de oefeningen voor het figuurdrijven voorlopig ge staakt. Het bleek niet mogelijk te zijn om hiermede door te gaan. aangezien de ene groep dames op Zaterdag komt zwemmen eni de andere groep op Woensdag. Wij hebben daarom besloten deze oefenin gen voort te zetten, zodra de cluburen weer normaal zijn. Samenstelling huidig bestuur. Op de laatst gehouden bestuursvergadering van de afd. Zwemmen werden de functies der huidige be stuursleden als volgt verdeeld: Voorzitter: Th. Koster. 2e Voorzitter: M. Platje. Secretaris: L. C. M. Schoon. 2e Secretaresse: Mej. T. v. Burg. Penningmeester: A, Kuiper. 2e Penningmeester: B. Zondag. Materialencommissaris: H. Erkelens. Besprekingen enz. met secretariaat uiteraard niet in werktijd- Copy voor het eerstvolgende nummer inzenden vóór 4 Maart 1949

Wilton Fijenoord Nieuws | 1949 | | pagina 8