OFFICIËLE MEDEDELINGEN SOCIALE RUBRIEK VACANTIE 1949. Na met de kern gehouden besprekingen is be sloten. de vacantie 1949 als volgt vast te stellen: WERF SCHIEDAM: van 813 Augustus 22—27 Augustus WERF ROTTERDAM: van 16 Augustus 1520 Augustus ETABLISSEMENT FIJENOORD: van 813 Augustus Het is de bedoeling, dat vóór 30 April a.s. wordt opgegeven, welke week gewenst wordt. Op Zaterdag vóór Kerstmis en op Zaterdag vóór Nieuwjaar (Oudejaarsdag) wordt de werf gesloten en deze twee Zaterdagen zullen als één Snipperdag worden beschouwd. Van de 5 resterende snipperdagen (4 volle en 1 Zaterdag) mogen er 3 aansluiten op de 6 aaneengesloten vacantiedagen, bijv. Zaterdag vóór en Maandag en Dinsdag na de vacantie- week. De opgaven kunnen aan de bazen worden ge daan, die dan voor het doorgeven aan de afd. Sociale Zaken zullen zorgdragen. Zij, die reeds een afspraak voor hun vacantie in een andere week dan de bovenstaande heb ben gemaakt, moeten dit eveneens direct aan hun baas opgeven en daarmede zal dan zoveel mogelijk rekening worden gehouden. Dit geldt ook voor de inmiddels gedane reserveringen voor „Heidebad". Betrokkenen moeten er ech ter op rekenen, dat indien de fabriek, waar zij werkzaam zijn, in de vacantieweek geheel wordt gesloten, zij eventueel op één van de andere fabrieken worden tewerkgesteld. Bijv. iemand, die in Rotterdam werkzaam is en vacantie heeft besproken in een andere week dan de le of 3e week van Augustus, moet er rekening mede houden, dat bij sluiting van de fabriek in Rot terdam hij op de fabriek in Schiedam wordt tewerkgesteld. Zij, die op 30 April a.s. hun wensen niet ken baar hebben gemaakt, worden in ieder geval in één der vastgestelde vacantieweken inge deeld. Schiedam, 3 Maart 1949. DE DIRECTIE. WILLY WILTON-FONDS. Gedurende de maand Februari 1949 werd aan 100 leden van ons personeel in totaal een bedrag van 1508,16 uitgekeerd. Ontvangen: 76,Machinefabriek, Schiedam: opbrengst verkoop klein materiaal. 318,25 Centraal Magazijn, idem. 151,10 Werf Rotterdam, idem. 18,Reductie melkverkoop Koffiekamer Hoofdkantoor. WAT DE KERN BESPRAK. Vacantie en snipperdagen 1949. Na onderling overleg is vastgesteld, dat Zater dag vóór Kerstmis en Zaterdag vóór Nieuwjaar als 1 vaste snipperdag zullen gelden. Er blijft dan nog 4J^ snipperdag over, t.w. 4 volle dagen en 1 Zaterdag, waarvan bijv. Zaterdag vóór en Maandag en Dinsdag na de vacantie kan worden opgenomen. Voor Schiedam zijn vastgesteld de weken van 813 en van 22—27 Aug.; voor Rotterdam van 16 en van 1520 Aug.; voor Fijenoord de week van 813 Augustus. Aanstellen van aanpikkers. Er is reeds een aantal arbeiders als zodanig werkzaam al is het onder een andere benaming. Door de heer Ir. M. J. Römer is op 19 October j.l. aan de Contactcommissie Ambtenaren, het Bestuur van de Bazenvereniging en het Bestuur van de Fabriekskern het volgende voorstel ter bestudering gedaan, t.w.: Bij overlijden van een werknemer der onder neming in actieve dienst, wordt door het gehele personeel in actieve dienst een bedrag van 0,20 p.p. beschikbaar gesteld. Het totaal bedrag, hetwelk dus afhankelijk is van de personeelsterkte op die dag en bij de huidige bezetting ongeveer 1300,zal belopen, zal in geld of in natura worden beschikbaar gesteld aan de nagelaten betrekkingen. De vertegenwoordigingen van Ambtenaren, Bazen en Arbeiders gevoelen grote sympathie voor dit voorstel en zijn er van overtuigd, dat elk lid van het personeel gaarne bereid is aan de uitvoering daarvan zijn medewerking te ver lenen. Zij stellen derhalve voor deze zeer be langrijke sociale maatregel op 1 April 1949 te doen ingaan, tenzij de meerderheid van het personeel hiertegen zou zijn. Bezwaren kunnen vóór 26 Maart a.s. worden ingezonden aan de afd. Sociale Zaken. SPREEKUUR: Voor hen die te werk zijn: Maandag t/m. Vrijdag van 12.30 uur. Zater dags na werktijd. Voor hen die niet te werk zijn: Maandag t/m. Vrijdag van 12.00 uur12.30 uur. Zaterdags na werktijd. Vrijdags bovendien van 15.00 uur17.00 uur. LOONRECLAMES: Vrijdag en Zaterdag na werktijd. Zij, die tot de „Nachtploeg" behoren of gebruik maken van de „Personeelsboot" of „Gereser veerde tram of bus", Maandag van 12.00 uur 12.30 uur. LOONBETALING: Voor hen die te werk zijn: Uitsluitend op de daartoe aangewezen dag, dus op Vrijdag. Voor hen die niet te werk zijn: Uitsluitend op Vrijdag van 15.00 uur17.00 uur. In Schiedam geschiedt dit in het betaal- huisje aan de Vlaardingerdijk. Verdere bijzonderheden: I. Men wordt er nogmaals aan herinnerd dat ieder op de aangewezen dag en tijd, loon, ziekengeld enz. in ontvangst dient te nemen, daar op andere dagen niet meer betaald wordt en men dus moet wachten tot de volgende betaaldag. Bij de loonbetaling stelle men zich zoveel mogelijk op nummer op, dit bespoedigt de betaling. II. Wanneer loon enz. voor een ander, onver schillig wie, in ontvangst wordt genomen (bij ziekte, ongeval, enz.), dient men een behoorlijk ingevulde en ondertekende volmacht in te leve ren. Het plaatsen van valse handtekeningen is strafbaar. Gedrukte volmachtformulieren zijn verkrijgbaar bij de Tijdcontrole, maar het ge bruik hiervan is niet verplichtend, men kan zélf ook een volmacht schrijven. III. Wil men voor een ontslagen collega tarief in ontvangst nemen (dit tarief is Vrijdags na werktijd ook nog verkrijgbaar in het betaalhuisje aan de Vlaardingerdijk) dan moet men boven dien het laatste ontslagbewijs van betrokkene tonen. IV. Niet-tewerkzijnden (ziek, ongeval, enz.), kunnen hun loon enz. Vrijdags ook in ontvangst nemen aan de Westkousdijk of aan de Piek- straat indien dit aangevraagd wordt Donder dags vóór 12.00 uur (middag) bij de Tijd controle op de werven Schiedam, Rotterdam, Fijenoord. Men behoeft dit slechts éénmaal te doen "oor de duur der afwezigheid. V. Zieken enz. kunnen hun loon enz. door collpoa's laten medebrengen. Dit moet dan, als hiervoren aangegeven, vóór Donderdags 12.00 uur worden aangevraagd. Zo lang de afwezig heid duurt, wordt het loon enz. dan aan die collega medegegeven. Men zorge echter voor een behoorlijke volmacht. VI. Niet-afgehaald loon, tarief enz. van de vorige betaling is een week na deze betaling nog verkrijgbaar in het betaalhuisje aan de Vlaardingerdijk en zij, die te werk zijn, kunnen dit na 17.00 uur nog daar in ontvangst nemen. Voor hen die niet te werk zijn is dit Van 15.0017.00 uur. VII. Zij die niet tot het personeel der Machine fabriek behoren, doch wel aan de zijde dier fabriek werkzaam zijn en daar ook prikken worden in de Machinefabriek (bij de afd. Repa ratie en eventueel Grote Stelplaats) uitbetaald. Voor het in ontvangst nemen van hun loon hebben zij vóór 17.00 uur geen toegang tot de Machinefabriek. VIII. Wanneer men de dienst van Wilton- Fijenoord verlaat, moet men bij het in ontvangst nemen van het laatste loon inleveren: 1. het loonzakje van de voorgaande week; 2. de legi- timatiekaart; 3. een bewijs dat men zijn gereed schap, ketelpak, enz. heeft ingeleverd. Ook al heeft men geen gereedschap in bruikleen gehad, dan dient men toch dit bewijs (te verkrijgen bij de afdeling Gereedschap in het Magazijn) over te leggen. IX. Zij die de dienst van Wilton-Fijenoord verlaten en nog tarief tegoed hebben, kunnen dit per postwissel opgezonden krijgen. Zij die nen dit op te geven bij de Betaalmeester. X. Geef van het verloren gaan van een loon zakje direct kennis bij de afd. Bewaking, li ontvangt Uw loon dan niet op Vrijdag, maar Zaterdags na werktijd bij de Betaalmeester op het Hoofdkantoor. Zorg echter dat U zich daar kunt legitimeren. Adres-wijzigingen: Verandering van adres moet zo spoedig moge lijk worden opgegeven bij de Tijdcontrole: het is ook in Uw eigen belang dat het juiste adres ten kantore bekend is. Klopt het adres op LIw prikkaart niet met de werkelijkheid, verander dit dan niet zélf, maar rapporteer het bij de Tijdcontrole. VOORZORG EILIGHEID OORSPOED EEri5 HAAR DE VERZAMELING .GEBREKKIG'GEREED- "V VEIUGf1EID5nuS£Uq («OBBEnASTR.22. ADAM) KVK Eft Hij gebruikt nooit meer een beitel met braam. Maar het is nog beter voorkomen dan genezen. Als de braam zo groot wordt, dat deze onge vallen veroorzaakt, ruil dan Uw beitel in. Doe het veilig! Alcoholgebruik vermeerdert de kans op onge vallen. Dat is heel goed merkbaar, want na de tweede wereldoorlog is het gebruik van dit geestrijke vocht sterk toegenomen (in het dood arme Nederland wordt per jaar 500 millioen gulden hieraan besteed) en daarmee zijn ook vooral de verkeersongevallen belangrijk ge stegen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1949 | | pagina 2