Werf, kantoor en werkplaats Ouderen onder ons weten nog wel, hoe vroeger des Maandags werd „gelapt". Dan moest door de jongens jenever worden gehaald en dan werd die dag speciaal geofferd aan Bacchus, in plaats dat er gewerkt werd. Nu schijnt het gebruik van dit vocht zich meer verschoven te hebben naar andere lagen van de bevolking. Maar te allen tijde en waar ook vermeerdert de kans op ongevallen door het alcoholgebruik. Veiligheid betrachten, allen samen, maar dat moet dan ook vanzelf zonder alcohol. IJZER- EN KOPERGIETERS OPGELET 1 Dit is een optische bril, gedragen door iemand, die steeds bij het ijzergieten aanwezig moest zijn. Al de zwarte stippen en vlekken, welke U op de glazen ziet, zijn spetten van heet gietijzer, dat is ingebrand. Hoeveel maal zal door deze bril voorkomen zijn, dat deze persoon een gang naar dokter of verbandmeester moest maken, om van erger gevallen niet te spreken. Met deze bril is dus overduidelijk bewezen, dat het een dure plicht is, dat elkeen, die bij het gieten van metalen aanwezig moet zijn, een goede veiligheidsbril draagt. Trouwens door de Veiligheidswet kunt LI in grote moeilijkheden komen, indien gij deze plicht verzaakt. Dus allen een goede beschermingsbril bij het gieten. ONZE JONGENS IN INDIË. Nieuw adres: Sold. Ie KI. J. v. d. BERG, 1-15 R.I., le Comp. Legernr. 270730101, Djokja. Van Dpi. Sold. J. B. v. ZUUREN, stb.nr. 270415205, LTD 714, 2e Inf. Brig. Wpl., Veld postkantoor Batavia, ontvingen wij het vol gende schrijven: „Met deze deel ik U mede, dat met mij alles „goed gaat. Van de actie heb ik geen last „gehad, alleen een beetje drukte in de werk- „plaats. Ik ontvang het W.F.-Nieuws regel- matig, alleen de laatste 2 maanden niet, maar „dat kwam door de toestand. Maar nu gaat het „weer vrij aardig. Wat de tijd hier aangaat, „die draait hier best. Het weer is op het „ogenblik wel niet veel, want de natte moeson „is nog niet afgelopen. Met Kerstmis en Nieuw- „jaar hebben we gezellige dagen .gehad. Hoewel „wij natuurlijk liever thuis waren, want we „zijn die dagen wel erg met onze gedachten in „Holland geweest. „Nu, ik ga weer eens eindigen en zal nog wel „eens wat van me laten horen. Dus groet ik „langs deze weg directie, bazen en personeel „van de Scheepsbouw Nieuwbouw". EEN WEEKEND OP BENTVELD. Het is goed gezien van de Arbeiders Gemeen schap der Woodbrookers om op geregelde tijden een weekend te organiseren en daar sprekers van verschillende politieke richtingen en levensbeschouwing actuele problemen te laten behandelen. Zo was het ook gedurende het weekend van 26-27 Februari j.I„ toen de achtergrond van de bedrijfsorganisatie op het programma stond. Het wetsontwerp Publiek rechtelijke Bedrijfsorganisatie is in Juni 1948 aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal aan geboden en zal dus t.z.t. in behandeling komen. Over de bedrijfsorganisatie is reeds veel ge schreven en zij, die daarover meer wensen te weten, kunnen zich het best tot de boekhandel wenden, alwaar ongetwijfeld hun verlangen bevredigd zal kunnen worden. Het is hier niet de plaats om over de pro's en contra's te gaan uitwijden; bovendien kunnen we dat beter over laten aan hert, die bevoegd geacht mogen worden daarover te schrijven of te spreken. Wat we hier speciaal naar voren willen brengen is de bereidheid van hen, die na de werkweek te hebben volbracht, zich de kosten en moeiten getroosten een dergelijke cursus te volgen. Het is zware „kost", welke wordt voorgezet en de verwerking daarvan zal dik wijls heel moeilijk zijn. De sfeer, welke ge durende een dergelijke cursus heerst, wekt ver trouwen en geeft de toehoorders moed aan aan de op de inleidingen volgende discus sies deel te nemen. Onder leiding van Ds. A. van Biemen kwamen achtereenvolgens aan het woord Prof. Mr. W. F. de Gaay Fortman, Drs. J. M. den Uyl en J. G. Suurhof, die het hun toegewezen onder deel met kennis van zaken naar voren brachten. Ds. van Biemen, die ook de Zondagochtend wijding op een loffelijke wijze verzorgde, mag terugzien op een weekend, dat tot dankbaarheid en tevredenheid stemt. Op Bentveld wordt goed werk verricht. In het gezelschap van 100 waren meer dan 30 leden van het personeel van W.F., waar onder vele kernleden, die zich onder leiding van Sparreboom hadden geschaard. De reis heen en terug werd per bus gedaan, uit en thuis duurde zij van Zaterdag 14 tot Zondag 21 uur. Terwijl in een scheepvaartkantoor een groep gegadigden voor de betrekking van marconist wachtte om ondervraagd te worden, was er zo'n geroezemoes van stemmen, dat de punten en strepen die uit de luidspreker kwamen, ieder een ontgingen. Er kwam juist een nieuwe sollicitant, die rustig apart ging zitten. Plotse ling werd zijn aandacht getrokken, hij stapte het privé-kantoor binnen en kwam lachend terug. „Zeg", riep er een uit de groep, „hoe kwam het dat je vóór ging? Wij waren hier het eerst „Een van jullie zou het baantje ge kregen hebben", antwoordde hij, „als je ge luisterd zou hebben naar de boodschap uit de luidspreker „Welke boodschap?" vroegen ze verrast. „Wel, het morse-bericht", antwoordde de pas aangekomene. „Dit luidde: „De man, die ik nodig heb, moet altijd op zijn hoede zijn. De eerste man. die deze boodschap opvangt en direct naar mijn privé-kantoor komt, zal als marconist geplaatst worden op één van mijn schepen!" (Bijdrage van Walter C. Mello in Reader's Digest v. Februari 1946). v. R. IN MEMORIAM. Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van K. VERHAGE, die 6J-2 jaar als electrisch lasser bij de onderneming in dienst is geweest. (Over leden 26-2-1949). J. A. VAN KRIMPEN, oud werknemer, die de onderneming 52 jaar als ijzergieter heeft gediend. (Over leden 25-2-1949). Hun nagedachtenis zal door ons in ere gehouden worden. DANKBETUIGINGEN. Ondergetekende betuigt zijn hartelijke dank aan Directie, Hoofdingenieurs, Collega's, Tekenaars, Bazen en Voorlieden voor de belangstelling en het fruit, ontvangen tijdens zijn verblijf in het ziekenhuis en daarna. J. G. NOORDAM, Chef afd. Bouwbedrijf. Langs deze weg zegt ondergetekende, ook namens zijn vrouw, hartelijk dank aan het Willy Wilton-Fonds voor de grote steun, ont vangen bij de uitzending van zijn dochtertje. H. A. JANSEN. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor het cadeau, dat wij mochten ontvangen van de afd. Branders, Schiedam, voor onze 12J-2-jarige echtvereniging. D. W. v. GENT en Echtgen. Hiermede zeg ik dank aan hen, die mij bij het mij op 21 December 1948 op het s.s. „Hilver sum" overkomen ongeval bijstand hebben ver leend. S. G. DE GEUS. Ondergetekende betuigt ook namens zijn echt genote zijn hartelijke dank voor de mooie cadeaux hem aangeboden door Bazen en Perso neel van de Machinefabriek ter gelegenheid van hun 35-jarig huwelijksfeest. P. F. LEGERSTEE, Ondergetekenden betuigen hiermede hun welge meende dank aan de Jubileumcommissie der afd. Schilders W.F. voor het cadeau ontvangen ter gelegenheid van hun zilveren huwelijksfeest. W. A. VAN ES en Echtgen. Hiermede betuigt ondergetekende, mede namens zijn vrouw en dochter, zijn hartelijke dank aan Bazenvereniging, Chefs en Administratief Per soneel van het Bedrijfskantoor, Bazen en On derbazen voor de cadeaux en de vele bloem stukken, hem aangeboden bij zijn 25-jarig huwelijksfeest. Ook mijn vrienden uit Buchenwalde hartelijk dank voor hun geschenk en de mooie woorden. A. WALRAVEN. Hiermede betuigt ondergetekende, ook namens zijn echtgenote, zijn hartelijke dank voor de prachtige cadeaux, hem aangeboden door Bazen, Onderbazen en Voorlieden van de afd. Repa ratie op zijn 40-jarig huwelijksfeest. J. P. ZEVENBERGEN. Het is mij een grote behoefte langs deze weg chefs en bazen afd. Machinefabriek van harte te bedanken voor de vele attenties, mij bewezen tijdens mijn ziekte. S. SIJLAAR. Hiermede betuig ik, mede namens mijn vrouw en kinderen, .mijn hartelijke dank aan Directie, Chefs. Bazen en Collega's, voor de bloemen, cadeaux en toespraken, die wij ontvingen ter gelegenheid van mijn 25-jarig dienstjubileum. Voor de cadeaux onder couvert zal een pas sende blijvende herinnering worden gekocht. C. A. DE GRAUM.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1949 | | pagina 3