VERENIGING W.F. jubilea 25 jaar D. Verhagen Calculator afd. Onderhi Verenigingsnieuws onder redactie van P. Bergh. F Koster en W. Speksnijder. UITWISSELING ENGELAND. Kort geleden hebben wij een vergadering belegd met hen, die verleden jaar de trip naar Engeland hebben meegemaakt. De bedoeling van deze bijeenkomst was een behoorlijk aantal leden van de vereniging bereid te vinden, reeds nu te gaan sparen voor de ontvangsi van onze Engelse vrienden in Juni a.s. Een vierdaags bezoek legt ons grote verplichtingen op. We moeten zorgen voor huisvesting, maar ook voor het behoor lijk bezighouden van onze gasten. Daarvoor kunnen uit den aard der zaak niet alleen wij zorg dragen, doch daaraan zullen velen moeten willen medehclpen. Een autobustocht of een eetpartijtje heeft slechts kans van slagen, indien zeker zoveel onzer als er Engelse gasten zijn er aan deelnemen. Reeds vele namen van hen. die 1,— of meer per week willen wegleggen, kregen wij op en ook mochten wij reeds van enkelen vernemen, dat zij één of meer Engelse gasten willen huisvesten. Hoe meer zielen hoe meer vreugd en daarom verwachten we nog vele opgaven. Ieder lid, van welke afdeling ook. is welkom. Ook niet-leden kunnen zich laten inschrijven. Reserveert de Pinkster- dagen en meldt U spoedig. H00FDBESTUUR. Biljart: Secretaris Th. A. Hevmink. Tekenkamer. Club-uren: Vrijdags 19.30—23 uur. Biljart-academie, Tidemanstraat Rotterdam-W. Bridge: Secretaris: A. M. Visser. Kantoor Reparatie. Club uren: Maandags 19.30—23 u., Maison Westhuis. Warande, Schiedam. Herinnerd wordt aan de grote N.I.W.I.N. Bridgedrive, welke gehouden wordt in .Musis Sacrum". Lange Haven. Schiedam, op Zaterdag 26 Maart a.s.. aanvang 2 uur n.m. Inschrijfgeld f 2 per persoon. Deze drive heeft een dubbele attractie: U heeft kans één van de fraaie prijzen te winnen en.... U steunt een sympathiek doel, daar de gehele opbrengst ten goede komt aan onze jongens in Indonesië. Inschrijvingen worden gaarne ingewacht bii de H.H. Ridder (Tekenkamer SchbJ en Aarnoudse (Rep. Afd.). Duivensport: Secretaris: J. D. H. van As. Afd. Scheepmakers. Handbal: Secretaris: p.a. M. W. H. de Gorter, Techn. Inkoop- TurnlustW.F. 1 106. Een pechdag voor de W.F.-handballers, sommige spe lers waren onverwachts ziek geworden en bovendien kregen zij, die in militaire dienst waren, geen verlof. Zowel het le als het 2e Heren-elftal moest de strijd met 10 man aanbinden. Het le heeft zijn huid zo duur mogelijk verkocht. Had men voor de rust geweten, wat men na de rust vst'ai "'ad Turnlust r.iet gewonnen. In het begin van de strijd viel W.F. wel verwoed aan, maar de juiste combinatie werd niet gevonden en om beurten werd gedoelpunt. Dynamo 3W.F. 2. Bii ons 2e elftal-heren lukte het evenmin de luiste methode te vinden om met 10 man te spelen. v nd en zwoegend stormden zij tegen de meer derheid op, maar gingen met IQ—2 ten onder. S.O.S.—W.F. 2—3. Met dezelfde uitslag als vorig jaar in de promotie- en degradatie-competitie sleepte W.F. de overwin- ning uit het vuur. Vóór rust, na ongeveer een kwar tier spelen, werd een 0—2 voorsprong verkregen. De kans, de voorsprong le vergroten door een penalty, werd gemist. Na een fel offensief van S.O.S. slaagde dit elftal nog voor de rust de stand op 2—2 te brengen en na de rust kregen beide verdedigingen het zwaar te verantwoorden voor het winnende doelpunt. W.F. h:eld stand en slechts 4 minuten voor het einde werd met het 3e doelpunt de overwinning in de wacht gesleept. Harmonie: Secretaris: D. den Besten. Machine-fabriek Reparatie. Repetitie: Zaterdags 1618 uur Koffiekamer. Op Zaterdag, 26 Maart a.s., geeft de Harmonie haar jaarlijkse muziekuitvoering, wederom in de Rivicrahal te Rotterdam. Het bestuur stelt alles in het werk om deze avond evenals die van het vorig jaar tot een succes te maken. Het programma zal bestaan uit zeer geva rieerde muziek; voor elck wat wils. Na de pauze zullen enkele bekende radio-artisten, o.a. Mr. Doodle en Kees Pruis, deze avond vullen, terwijl er voorts nog een prachtige muzikale show te bewonderen valt. Tot slot zal er voor de liefhebbers bal zijn tot 2 u. H.H. Donateurs der Harmonie, die hun donatie 1949 hebben voldaan, ontvangen voor deze uitvoering 2 toegangskaarten, terwijl er voorts nog een beperkt aantal toegangskaarten a 1,50 (bel. inbegrepen) voor deze avond bij de leden der Harmonie verkrijgbaar is Getracht zal worden om na afloop trams en bussen naar diverse stadsdelen te laten rijden. D. DEN BESTEN. Secr. Kunstkring: Secretaris: C. de Wit, Lichtdrukkerij. Club-uren: Vrijdags 20—22.30 uur. Sportgebouw. Ontwikkeling en Amusement: Secretaris: J. van den Broek, afd. Sociale Zaken. Naar de bollen, naar die heerlijke bollen, enz Bovenstaand vers moet op Zaterdag 23 April a.s. uit honderden O. en A.-kelen klinken. Wij stellen ons n.I. voor bij voldoende deelname op die datum een autotocht naar de bloeiende bollen velden te maken, met bezoek aan Noordwijk. Vertrek 14.00 uur van een punt zo dicht mogelijk bij Uw woonplaats, terug ca. 21.00 uur. Geeft U zo spoedig mogelijk, uiterlijk 19 Maart a.s., op. het zal weer een echt gezellige tocht worden. Kcsten f 2,50 per persoon. 6 April: Hr. v. d. Hidde: Lezing S.O.S. 27 April: Hr. v. d. Hidde: Lezing .Bergers Op 9 en 16 Febr. hield de heer Jan P. Strijbos een lezing met film over het onderwerp .Trekvogels en Vogeltrek". Deze avonden zijn een succes geworden en vooral de 2e avond werd druk bezocht. Wat de heer Strijbos ons had te zeggen was af en 3 uur lang heeft hij zijn gehoor geboeid door zijn interessante verhalen over de vogels. Voor velen zal het gehoorde een stimulans zijn om de ogen de kost te geven als men buiten :s. Er valt veel moois waar te nemen.... als men er eens op gewezen is. De kleurenfilm van een kam- peertocht in de Rhóne-delta zal bij velen vooral bij de jongeren onder de luisteraars het hart sneller hebben doen kloppen. Zulk een vacantieoord is ideaal. De heer Strijbos heeft O. en A. weer heel wat moois te zien en te genieten gegeven; mede door zijn ple zierige wijze van voordracht. Schaken: Secretaris: W. Boone, afd. Reparatie Kantoor. Club uren: Maandags 19.3022.30 uur. Koffiekamer. Allereerst een woord van hulde aan Mevr. Leemans en dhr. Dirks, welke beidendoor het winnen van hun partijen tegen Spangen 6 de eindstand wisten te bren gen op 55. Zo doorgaan natuurlijk! En nu even Uw aandacht voor een ernstig woord. Daags na onze laatste clubavond zijn we tot een verschrikkelijke ontdekking gekomen. Bij het weder betreden van de tempel waarin wij aan Caïssa offe ren, bemerkten we n.L, tot onze ontzetting dat on verlaten tijdens onze afwezigheid ons materiaal ge bruikt hadden en dit in wanorde achtergelaten. Overal lagen schaakstukken, lopers waren op de loop en ons beste witte paard het paard nog wel van de wedstrijdleider zat met z'n kop geklemd tussen het schuifdeksel van een schaakdoos. Een zwarte koning stond meewarig zijn hoofd te schudden, omdat de koninginnen deze omstandigheid, dat ze nu eens niet behoefden te schaken, heel prettig schenen te vinden en druk de „New Look" bespraken. Wij weten uit ervating dat schaken een prettig spel is, maar moet dit nu heus op deze manier? Breekt u toch niet in; indien u bij ons schaken wilt, geeft u dan op orthodoxe wijze op, dan kunt u bij ons schaken zoveel u wilt (tenminste op Maandagavond). Blijkbaar moeten de heren het moéten heren geweest zijn. want alleen héren breken in nog in een lastig parket geweest zijn ook. In een hoek stond op een bord n.L nog een afgebroken stelling en een papiertje met de opmerking, dat wit aan zet moést kunnen win nen. Wij wisten er wél raad mee. U ook? De stand was: Wit Kh2, Db3, Lg8; zwart: Kc4 en De8. Probeert U het eerst zelf maar eens en dan geven we u een volgende keer de oplossing. Veel succesl Tafeltennis: Secretaris: J. van Rooy, afd. Bedrijfsboekhouding. Club-uren: Dinsdags en Donderdags 2022.30 uur, Koffiekamer. Tennis: Secretaresse Mej. T. Verburg. afd. Boekhouding. Toneel: Secretaris. p.a. J. Magielsen, afd. Scheepsbouw Repetitie: Woensdags 2022.15 uur. Kantoor Rotter dam. Voetbal: Secretaris: W. Speksnijder, afd. Bedrijfsboekhouding. ATTENTIE VOETBALLERS! Training in het vervolg Dinsdag 5 uur n.m. Zang: Secretaris: A. Ekelenburg, afd. Bouwbedrijf. Repe titie: Donderdags 2022 uur in ,,De Seinpost Broersvest, Schiedam. Zwemmen: Secretaris: L. C. M. Schoon, afd. Techn, Inkoop. Cluburen: Zaterdags 12.4513.30 en Woensdags 17.30 18.30 uur, Sportfondsenbad Schiedam. Wist U dat het zwemmen in Nederland een der meest beoefen de takken van sport is; dat er jaarlijks toch nog vele verdrinkingsgevallen voorkomen, omdat men niet kon zwemmen; dat men nooit te oud wordt om te leren zwemmen; dat zwemmen voor ieder gezond is; dat onze afdeling Zwemmen gaarne nieuwe leden aan neemt; dat men als lid recht heeft op gratis zwemles op de cluburen; dat wij hiervoor bekwame instructeurs hebben; dat de afdeling Zwemmen ook gezinsleden als lid aanneemt; dat onze cluburen zeer gezellig zijn; dat er voor hen, die dit wensen, gelegenheid is om zich verder te bekwamen in de zwemsport, o.a. diploma-, wedstrijd- en polozwemmcn; dat elk jaar een groot Onderling Zwemfeest wordt ge organiseerd, waaraan, ieder, jong en oud. ook de minder geoefende zwemmers(sters) kunnen deel nemen; dat ons bestuur gaarne bereid is om nadere in lichtingen te verschaffen. S. Besprekingen enz. met secretariaat uiteraard niet in werktijd- Copy voor het eerstvolgende nummer inzenden vóór 25 Maart 1949

Wilton Fijenoord Nieuws | 1949 | | pagina 4