VERENIGING W.F. IN MEMORIAM. Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van: D. DUBBELMAN, dokknecht, die de onderneming ca. 30 jaar heeft gediend. (Overleden 27-4-49). K. L. K. AUERBACH, oud-werknemer, die gedurende 35 jaar als baas van de afd. Houten Scheep makers bij ons is werkzaam geweest. (Overleden 29-4-1949). J. BOSMAN, die slechts enkele maanden als volontair in onze Machinefabriek gewerkt heeft. (Overleden 30-4-1949). J. P. KORENHOF, oud-werknemer, die dl 20 jaar als chauf feur in onze dienst is geweest. (Over leden 4-5-1949). B. W. KUIPER, oud-werknemer, die 35 jaar als sjou wer in de draaierij heeft gewerkt. (Over leden 6-5-1949). Hun nagedachtenis zal door ons in ere gehouden worden. DANKBETUIGINGEN. Mede namens mijn echtgenote en kinderen be tuig ik mijn hartelijke dank aan Directie. Chefs, Bazen en Collega's voor de ondervonden be langstelling en het prachtige cadeau mij aan- qeboden bij mijn 25-jarig jubileum. G. DONK. Met deze betuigen ondergetekenden hun harte lijke dank aan het Jubileumfonds afd. Schilders voor het cadeau, dat zij hebben ontvangen ter gelegenheid van hun huwelijk. C. J. IMMERZEEL. E. IMMERZEEL-van Dorp. Langs deze weg wil ondergetekende, ook namens zijn vrouw, hartelijk dank zeggen aan het Jubileumfonds afd. Schilders voor het cadeau, aangeboden ter gelegenheid van hun huwelijk. P. VAN BERKEL. Hiermede danken wij alle leden van ,De Pijp voor het cadeau, ontvangen ter gelegenheid van onze 12J^-jarige echtvereniging. J. VALK. J. VALK-Drooger. Ondergetekende betuigt hiermede, ook namens zijn echtgenote, zijn hartelijke dank aan Direc tie, Chefs en Collega's voor de vele blijken van belangstelling, welke hij mocht ontvangen ter qeleqenheid van zijn 40-jarig jubileum. J. GOLDHAGEN. Ondergetekende betuigt hiermede haar oprechte dank aan oud-collega's en allen, die hun mede leven en belangstelling hebben getoond bij de ter-aardebestelling van haar innig geliefde man Jozeph Korenhof. Het heeft een diepe indruk op ons gemaakt. Mede namens de kinderen, WED. P. KORENHOF. Hiermede betuig ik, mede namens mijn vrouw, mijn hartelijke dank aan Directie, Bazen en Collega's voor de cadeaux en belangstelling ter qeleqenheid van mijn 25-jarig jubileum. P. DE MOOR. Verenigingsnieuws onder redactie van P. Bergh. T. Koster en W. Speksnijder. Biljart: Secretaris: Th. A. Heymink, Tekenkamer. Club-uren: Vrijdags 19 30—23 uur. Biljart-academie. Tidemanstraat Rotterdam-W. Bridge: Secretaris: A M. Visser, Kantoor Reparatie. Club- uren: Maandags 19.30—23 uur, Maison Westhuis, Warande, Schiedam. Duivensport: Secretaris: J. D. H. van As. Afd. Scheepmakers. Handbal: Secretaris: p a. M. W. H. de Gorter. Techn. Inkoop. Harmonie: Secretaris: D. den Besten, Machinefabriek Reparatie. Repetitie: Zaterdags 16—18 uur Koffiekamer. Kunstkring: Secretaris C- de Wit, Lichtdrukkerij. Club-uren: Vrijdags 20 —22.30 uur, Sportgebouw. Ontwikkeling en Amusement: Secretaris: J. van den Broek, afd. Sociale Zaken. Tafeltennis: Secretaris: J. van Rooy. Afd. Bedrijfsboekhouding. Club-uren: Dinsdag en Donderdag 2022.30 uur, Sportgebouw. Toneel: Secretaris: pa. J. Magielsen. afd. Scheepsbouw Rotterdam- Repetitie: Woensdag 20—22.15. Kantoor Rotterdam- Voetbal: Secretaris: W. Speksnijder, Afd. Bedrijfsboekhoudiag Zang: Secretaris: A. Ekelenburg afd. Bouwbedrijf. Repetitie- Donderdag 2022 uur in ..De Seinpost", Broersvest Schiedam. AFD. SCHAKEN. Secretaris: W. Boone. Afd. Reparatie, Kantoor. Club-uren: Maandags 19.3020.30 uur. Koffiekamer Hoofdkantoor. Aan alle schaakliefhebbers bij Wilton-Fijen- oord! Over de stand van onze huishoudelijke com petitie wilde ik U ditmaal niets vertellen. Wanneer U er op gebrand bent hier toch iets meer van te weten, komt U dan Maandag avond tussen 19.30 en 22.30 (geen 20.30) maar eens informeren in de koffiekamer en u zult het zelf zien en horen. Maar mèt (of zonder) uw verlof, zou ik nog maals met een reeds menigmaal gehanteerde hamer een slag willen geven op het bekende aambeeld: wordt nu toch eindelijk eens lid van de afdeling Schaken der Personeelsvereniging! Nu de geneugten van de schoonmaaktijd weer tot het verleden behoren, en U dus savonds niet meer met de witkwast tegen het plafond of de wrijflap op het zeil onder het wakend oog uwer ega uw energie behoeft te verspillen, nu is de tijd aangebroken om rustig achter het schaakbord uw geest in te spannen en toch tegelijk te ontspannen. Wat een leven en be weging schuilt er achter het schijnbaar saaie schuiven met die houtfiguren; immers, bezield door de geest des schakers doen lopers en torens stormaanvallen, vormen paarden een luchtbrug en doorbreekt de dame alle blokkades in zoverre de tegenstander achter het houten gordijn zulks natuurlijk niet kan voorkomen. Dit spel biedt talloze variaties en mogelijk heden. Voor het schaakgenie (groot of klein) bestaan géén grenzen, dan die van de tijd. Want al zit je nog midden in de strijd, om half elf geeft de wedstrijdleider het sein voor de wapenstilstand; volgende week gaan we verder vechten, vreedzaam, sportief en tot ont wikkeling van onze geest. Waarom bent U nog nooit bij ons geweest? Kom Maandag ook. dan is het zeker feest! J. v. M. AFD. TENNIS. Secretaresse: Mej. T. Verburg, Afd. Boekhouding. Uitslag van de tot heden toe gespeelde wed strijden: Competitieteam: 24 April Wilt.-Fijen.—BI. Wit R'dam 4—4 1 Mei Madozo, R'damWilt.-Fijen. 35 8 Mei Dash' Dordr.Wilt.-Fijen. 5—3 15 Mei BI. Wit R'dam—Wilt.-Fijen. 5—3 2e Team: I Mei Wilt.-Fijen.P.V.S.B., den Hg. 0-8 8 Mei Wilt.-Fijen.Unilever, R'dam 62 15 Mei Wilt.-Fijen.van Nelle, R'dam 17 Op 22 en 29 Mei worden de thuiswedstrijden W.F. resp. Madozo en Dash'35 gespeeld. AFD. ZWEMMEN. Secretaris L. C. M. Schoon. Technische Inkoop. CluVsren: Zaterdags 1213.30 uur in het Sport- londsenbad Schiedam. Cluburen: Zaterdag van 121.30 uur in het Sport- fondsenbad te Schiedam voor alle leden. Vrijdagavond van 89 uur in het Ge- meentebad aan de Westfrankenlandsedijk te Schiedam voor alle leden. Woensdagavond van 89 uur in hetzelfde Gemcentebad, alleen voor wedstrijdtraining en diplomazwemmen. Meer cluburen voor de afd. Zwemmen. Gedurende de Zomermaanden Juni. Juli e« Augustus zullen onze cluburen worden uitge breid. Naast ons clubuur op Zaterdagmiddag in het Sportfondsenbad zullen al onze leden gedurende bovengenoemde maanden in de ge legenheid zijn om elke Vrijdagavond van 89 uur te komen zwemmen in het Gemeentebad aan de Westfrankenlandsedijk te Schiedam, welk bad op dit uur uitsluitend voor onze leden is gereserveerd. Wij hopen dat onze leden van deze gelegenheid veel gebruik zullen maken. Laat U niet afschrikken door een open- luchtbad, want voor het slagen van dit clubuur geldt hier zeer zeker de zegswijze: ,,Hoe meer zielen, hoe meer vreugd". De deelnemers aan het Maandagavondclubuur is inmiddels reeds medegedeeld dat het clubuur op Maandag in het Sportfondsenbad gedurende de zomermaanden komt te vervallen. De oefe ningen voor diplomazwemmen en wedstrijd- zwemmen zullen gedurende deze maanden plaats vinden op Woensdagavond van 89 uur in bovengenoemd buitenbad. Waterpolo. De knoop is dan toch eindelijk doorgehakt. We doen mee aan de Waterpolo-zomercompe- titie 1949, uitgeschreven door de Z.R.O. (Kring Rotterdam van de K.N.Z.B.). heel bescheiden met 1 zevental in de laagste afdeling. Het heeft heel wat hoofdbrekens gekost alvorens de Techn. Commissie van de afd. Zwemmen tot dit besluit kon komen. Aan de ene kant waren we ons ervan bewust dat het spelpeil van onze spelers nog niet voldoende is om hiermede succes te kunnen boeken, maar aan de andere kant mochten we niet uit het oog verliezen, dat juist door het spelen van vele wedstrijden ons spelpeil omhoog móet gaan. Dit laatste heeft dan ook de doorslag gegeven en nu gaan onze waterpolospelers dus hun eerste compe titie tegemoet. Grote verwachtingen van de prestaties van onze spelers zullen dus niet moeten worden gekoesterd. Aan hen is thans de taak opgelegd om zich in deze competitie zo goed mogelijk te weren. Van deze gelegenheid willen we tevens gebruik maken om in het kort iets te vertellen over het mooie, doch moeilijke en zware waterpolo- spel. Moeilijk en zwaar is dit spel omdat men als goed waterpolospeler aan 3 factoren moet kunnen voldoen, en wel: 1. men moet goed crawlzwemmer zijn; 2. men moet veel uithoudingsvermogen bezit ten: 3. men moet balvaardigheid hebben. U merkt wel dat er vele en harde trainingsuren voor nodig zijn alvorens men het waterpolospel machtig is. Heeft U animo om het spel ook te leren, doet dan mee aan de polotraining elke Zaterdag van 1.30—1.50 uur. Versterkt onze ploeg; we hebben LI hard nodig. S. Copy voor het eerstvolgende nummer inzenden vóór 27 Mei 1949

Wilton Fijenoord Nieuws | 1949 | | pagina 12