WILTON-FVEMdDCD Proeftocht en overname M+S* „BAUD" s.s» „Robert Lowry" 12e Jaargang 6 Mei 1949 No 8 ORGAAN VAN EN VOOR HET PERSONEEL VAN W1LTON-FIJENOORD, SCHIEDAM Redactie-commissie: L. Giphart, C. Keyzer, J. Koppe, W. Weber. Redactie-adres: Afd. Sociale Zaken Toen de „Baud" eind Maart verhaald werd naar de „Vijfsluizen", teneinde de hoofdmotor voor de wal liggende te beproeven, was het voor een ieder duidelijk, dat ook dit schip spoedig de werf zou gaan verlaten. In koorts achtige haast werd door de diverse afdelingen van ons bedrijf gewerkt om ook de „Baud" vóór de proeftocht zover mogelijk gereed te krijgen. Talrijke moeilijkheden waren hierbij te overwinnen. Allerlei materialen en onder delen lieten tot op het laatst op zich wachten en veroorzaakten door hun afwezigheid talrijke stagnaties. Vooral de schilder, die eigenlijk pas goed kan beginnen wanneer een ander klaar is, zag dit alles met grote bezorgdheid aan en brak zich het hoofd, hoe deze kwestie opgelost kon worden. Niettemin werd Zaterdag 9 April, begunstigd door stralend zomerweer, de zoge naamde stabiliteitsproef gehouden, die de tech nici een inzicht moet geven in de stabiliteit van het schip. Zondag 10 April werd een tochtje naar de Waalhaven ondernomen, waar de meteorologische dienst de gelegenheid kreeg, de compassen te compenseren. Inmiddels had „de Bilt" voor een onaangename verrassing gezorgd, zodat de Maandag besteed werd aan het laden van ca. 1150 ton zand, teneinde het schip bij minder gunstig weer enigszins hand zamer te maken. Dinsdagmorgen. 12 April, was dan eindelijk het grote moment aangebroken, waarop het schip voor de eerste maal zee koos. Bevolkt door een grote menigte bemanning, technici en gasten, vertrok het schip even na 10 uur van de werf, nagestaard door velen, die geruime tijd hun beste krachten aan deze K.P.M.-er gegeven hadden. Na een alleszins geslaagde proeftocht op de Noordzee, werd Woensdagavond weer aan de werf gemeerd. Nog enkele dagen van noeste arbeid, afgewis seld door een paar zomerse Paasdagen, scheid den ons van de officiële overname door de rederij. Vrijdag, 22 April, werd na een korte rondgang over het schip even na 12 uur door onze directeur, de heer S. van West, de „Baud" overgedragen aan de rederij. De heer van West sprak in het bijzonder zijn dank uit voor de prettige samenwerking met de technische staf van de K.P.M. Hierna werd het woord ge voerd door de heer Jhr. Backer, president van de Raad van Bestuur der K.P.M. Deze aan vaardde het schip en sprak zijn erkentelijkheid uit voor het feit, dat de „Baud" niettegen staande de grote wijzigingen in een zo korte tijd na de tewaterlating opgeleverd kon wor den. Nadat de gezagvoerder zijn dank uitge sproken had voor het in hem gestelde vertrou wen, werd de werfvlag naar beneden gehaald, terwijl gelijktijdig de rederijvlag in top ging. Met deze symbolische handeling was ander maal een bij Wilton-Fijenoord gebouwd schip overgedragen aan de Koninklijke Paketvaart Maatschappij. Moge dit schip een lange reeks van jaren de nationale driekleur hoog houden op alle zeeën in het Verre Oosten. S. dit plan uitvoerbaar te zijn en op de foto's ziet U het transport en het plaatsen in dok en aanbouw van het voorschip. U ziet dus, dat het oude devies „Bij Wilton is alles mogelijk" nog steeds geldt. Dit Liberty-schip, dat met een zwaar bescha digd voorschip aan onze werf kwam, moest, als gebruikelijk, zo snel mogelijk worden ge repareerd. Onze reparatie-afdeling kwam op het idee, van het voor sloop in Hendrik-Ido- Ambacht liggende Liberty-schip „Sam Long" het voorschip af te branden en aan te bouwen aan de „Robert Lowry". Na opmetingen bleek

Wilton Fijenoord Nieuws | 1949 | | pagina 1