AFD. HARMONIE We weten niet of er op Zaterdag. 23 Apri! j.l. in Zuid-Holland een verkeerstelling heeft plaats gehad, maar we durven met een aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid aannemen, dat in geen der andere provincies op die dag zoveel vervoersmiddelen ,.op de been" waren. Dat was ook geen wonder. In de eerste plaats was er in de bollenstreek het Bloemencorso, waar duizenden zich per trein, per fiets, per auto of autobus hadden heen begeven! Dan de voetbal wedstrijd HollandFrankrijk in Rotterdam, die wellicht een even groot aantal vehicles had opgeëist en in de derde plaatshet Muziek concours te Aalsmeer, waar ook de Harmenie Wilton-Fijenoord haai kunst (en) zou vertonen. De afdeling O. en A. had een bollentocht ge organiseerd met niet minder dan 8 bussen en als we daarbij voegen de bussen, die met de muzikanten in dezelfde richting vertrokken, dan is het maar een optelsommetje om te weten te komen, hoeveel leden van ons personeel, ver gezeld van hun vrouwen, verloofden of familie leden in verenigingsverband op stap waren. We waren zo gelukkig van beide evenementen iets te zien of te horen. Over de bollentocht vindt U een prachtig relaas in ditzelfde numr mer en we behoeven daaraan niets toe te voe gen. Onze bloembollen zijn dermate vermaard, dat reclame in ons personeelsorgaan gerust achterwege kan blijven. We zullen ons dus beperken tot onze Har monie en wel in het bijzonder tot het muzikale gedeelte van de tocht. Het is prettig, te kun nen zeggen, dat dit een groot succes is ge worden. Voor het verplichte nummer Ouverture l'Italienne a Alger, van Rossini werden 53 pun ten toegekend, terwijl het moeilijke vrije num mer Ouverture Neerlandta van Wesly 56 punten opbracht. In totaal 109 punten. Het betekende een le prijs. Weken achtereen was er gerepeteerd onder leiding van onze bekwame dirigent Joh. F. Pala. en het moet voor hem en zijn muzikanten wel een buitengewone vol doening zijn geweest toen de jury de cijfers bekend maakte. Wellicht is het aardig te we ten hoe de waardering geschiedt. Het eerste staatje geeft de cijfers weer van het orkest, terwijl het tweede het ..rapport" van de heer Pala laat zien. I. le nummer 2e nummer Zuiverheid 8 9 8 9 8 9 Klankgehalte 9 9 9 9 9 9 Dynamiek 9 9 9 9 9 9 Techniek 8 9 8 9 8 9 Samenspel 9 10 9 10 9 10 II. 10 10 Opvatting 10 10 10 10 en tempo Bravo muzikanten, proficiat hr. Pala. Dit was teamwork van de beste soort. C.K. AFD. O. A. Op 27 April hield de heer v. d. Hidde zijn laatste lezing uit een serie van drie voor onze afdeling, met als onderwerp: het bergen van schepen. Op vlotte wijze ontwikkelde de inleider de historische gang van zaken, waaruit bleek, dat feitelijk de moderne bergingsmaatschappij ontstaan is uit de strandvonderij, al hoewel deze vorm nog bestaat. Het begrip „bergen werd duidelijk gemaakt en aan de hand van vertoonde lichtbeelden bleek overduidelijk, wat dit vaak betekent: een moeilijk werk, door first-class vakmensen, onder en boven water, op rotsige en vlakke kusten, waar getijdenverschil het werk bemoeilijkt en slecht weer de werkers in gevaar brengt. En soms nog voor niets, want bij het bergen geldt als vrij algemene regel: geen succes, geen be taling. Toch schuilt er romantiek in dit werk en het jagersinstinct, dat nog in elk mer.s min of meer sluimert ontwaakt, wanneer de storm de kusten beuken, het S.O.S. sein wordt gehoord. Dan staan ze gereed: de redders, de bergers en de slepers, om de zee haar prooi te ontrukken. Stuk voor stuk de moeilijkheden en alle inte ressante voorbeelden hier toe te lichten, zou teveel plaatsruimte vergen. Wij volstaan met te zeggen, dat O. en A. mag terugzien op een serie lezingen, die de blik van degenen, die ze volgden, hebben verruimd t.o.v. de zeesleep vaart en het bergingswerk. Het waren goede en leerzame avonden, die de heer v. d. Hidde op de hem eigen wijze -vlot en geestig ons heeft gebracht. 14 Juli: Tocht door het Gooi met studio- bezoek; 4.75 per persoon. Aanmelden zo spoedig mogelijk. Op 23 April vertrokken 8 bussen, bezet door 300 deelnemers, te 2.15 van uit Rotterdam naar de bollenstreek. Stralend voorjaarsweer begunstigde de trip en zelfs de onvermijdelijke verkeersopstoppingen konden het goede hu meur niet bederven. Vlak voor Sassenheim daalde de snelheid tot 1 km per uur en in dit dorpje begon dan ook het grote oponthoud. De bursen verlieten de hoofdweg en werden geparkeerd op een zijweg. Hier zou het grote bloemencorso worden afgewacht om daarna de reis weer voort te zetten. Helaas wist niemand vooruit, dat het corso zo lang op zich zou laten wachten. Eerst te half zeven kwam dit langs de duizenden, die langs de weg stonden en toentoen vond ieder het wel de wachttijd waard. Een weelde van kleuren, originele vondsten en voorstellingen op allerlei gebied trok ons voorbij. Tijdens het oponthoud hebben de O. en A. leden zich in het dorp op allerlei manieren ver maakt. Zelfs waren er, die rustig zittende, de wedstrijd NederlandFrankrijk hebben mee gemaakt en de uitslag was spoedig doorgege ven. „Nou kan het me niet meer schelen." zei één der deelnemers. ,,al blijft dat bloemen corso nog 3 uur weg". Te kwart voor zeven werd de tocht voort gezet door Lisse, Hillegom. Vogelenzang, langs de bollenvelden. Prachtige vlakken paars naast helrood, wit, oranje, geel. Als elk jaar weer een lust voor het oog. Iets dat nooit ver veelt endat speciaal in deze jaren ook in onze deviezenpot zijn deel bijdraagt. Al lijkt deze overweging wat nuchter, toch waren ver schillende particuliere bloemenversieringen, aan gebracht in tuinen, geheel geïnspireerd door deze gedachte. Dit is een vanzelfsprekend iets: de nuchtere gedachtengang voor de bollen- kweker is wel: Hoe zal mijn gewas het meeste opbrengen? Wij bezoekers hebben echter alleen ge noten van de kleurenweelde en ons verder ner gens over bekommerd. Bij Noordwijkerhout kregen de echtgenoten en verloofden der deelnemers bloemen van de mannen en velen hebben deze gelegenheid aan gegrepen om een en ander goed te maken. Althans zag men vele mannen sjouwen met dit middel ter verzoening en schrijver dezes kreeg af en toe tranen van ontroering in de ogen, toen hij de aanbieding en de overhandiging aan vrouwlief zag. Mannenbroeders, gij hebt U goed gehouden hoor! In de beste stemming werd gestart, over Noordwijk, langs de boulevard. Wassenaar, Den Haag en te 10 uur waren de deelnemers weer in Rotterdam, waar afscheid werd ge nomen. Uw verslaggever had het geluk om in een bus te zitten, waar goede zangeressen en zangers het éne lied na het andere hebben weggeschald, tot aan het eindpunt der reis toe. en zelfs de chauffeur kon niet nalaten op rustige gedeel ten eens mee te neuriën. Het is voor velen een fijne middag en avond geweest en wanneer nu nog de Hoofdcom missaris van Politie te Rotterdam en zijn mede werkers evenals in de Maass'ad in de bollenstreek zich eens met het verkeer had den kunnen bemoeien, zou dit ook daar ideaal zijn geweest. G. AFD. TENNIS Op de 2e Paasdag werd onze le wedstrijd van dit seizoen gespeeld, nl. een onderling bliksem- tournooi, waarbij het wat zowel het weer als het spel betrof dikwijls warm toeging. De verschillende paren waren zo ingedeeld, dat de krachten vrijwel tegen elkaar opwogen en de meeste sets met slechts 2 games ver schil eindigden. Als uiteindelijke winnaars kwamen Mej. van Mil-de Ronde uit de strijd met een totaal van 8 punten. Dit tournooi was tevens een goede oefening voor ons competitie-team, dat op 24 April j.l. met een thuiswedstrijd tegen Blauw-Wit uit Rotterdam is gestart. Naast dit team zal er bovendien door een tweede team verschillende wedstrijden tegen bevriende clubs worden ge speeld. We hopen dat deze teams dit jaar een weer wat beter resultaat zullen boeken dan vorig iaar en dat het algehele spelpeil van onze club behoorlijk omhoog gebracht zal kunnen worden. AFD. ZWEMMEN Onze feestavond van 16 April j.l. Onder hen die onze feestavond van Zaterdag 16 April hebben bijgewoond, zal wel niemand zijn, die het gezelschap van de afd. Toneel een pluim zal willen onthouden voor de vlotte en aardige wijze waarop zij deze avond heeft verzorgd. Langs deze weg willen wij hun daarom nogmaals, mede namens onze leden, dankzeggen voor haar belangeloze samenwer king met onze afd. Zwemmen, welke samen werking ook de Hr. C. Keijzer in zijn openings toespraak zo zeer toejuichte. Na elk schetsje door het toneelgezelschap volgde gelegenheid tot dansen, waarvoor, zoals te verwachten was, veel animo bestond. Om ca. 12 uur werd ons ..Zwemfeest op het droge" besloten. Gratis Zwemmen? Wij bieden onze leden, die zich bij de komen de propaganda-ledenactie voor onze afd. Zwem men verdienstelijk maken, een maand gratis zwemmen aan op ons Zaterdagclubuur. De propaganda-ledenactie wordt gehouden in de maanden Mei, Juni en Juli. Op welke wijze kunt U zich verdienstelijk maken? U maakt propaganda voor onze afdeling en indien II door deze propaganda 5 nieuwe leden in de genoemde periode kunt aanbrengen, wordt li beloond met een maand gratis zwemmen. Werkt allen mede om onze afdeling Zwemmen sterk te maken. S. Copy voor het eerstvolgende nummer inzenden vóór 13 Mei 1949

Wilton Fijenoord Nieuws | 1949 | | pagina 8