W. F.WERKERS WORDEN LID VAN DE VERENIGING s. Biljart Bridge Duivens port Hand bal Harmonie Ontw. ft Amus. Schaken Tennis Toneel Voetbal Zwemmen Zang AFD. ZWEMMEN. Ongetwijfeld schuilen er onder het W.F.- personeel nog vele zwemliefhebbers, die tot nu toe nog niet hebben kunnen besluiten om zich aan te sluiten als lid van onze afd. Zwem men. Wij raden U aan om dit thans te doen. Welke voordelen biedt het lidmaatschap dei afd. Zwemmen? 1. Een lage contributie 1,50 per maand). 2. Voor deze contributie heeft li gratis toe gang tot onze club-uren: Elke Zaterdag van 1213.30 uur in het Sportfondsenbad te Schiedam. Bovendien des zomers extra-club-uur elke Vrijdagavond 89 uur in het Gem. Zwembad te Schiedam. 3. Prachtige douche-gelegenheid. 4. Gratis zwemles voor beginnelingen, te geven door bekwame instructeurs. 5. Uw familieleden kunnen eveneens lid worden tegen dezelfde voorwaarden. 6. Op een speciaal club-uur is gelegenheid voor zwemles voor meergevorderden (wedstrijd- en diplomazwemmen). Contri butie 2,per maand. 7. Opleiding tot polo-speler met deelname aan polo-wedstrijden. Elke Zaterdag van 12-1 uur kunt U zich tijdens het club-uur als lid aanmelden, terwijl U dan tevens alle verdere gewenste inlichtin gen kunt verkrijgen. Zoals reeds eerder gemeld, zal bij voldoende deelname in de loop van September a s. gele genheid worden gegeven om examen te doen voor de diverse K.N.Z.B.-zwemdiploma's. De eisen, gesteld voor de K.N.Z.B.-diploma s 1 en 2, luiden als volgt: Diploma 1. (Voorbereidend zwemdiploma). a. Te water gaan van de bassinrand met rechtstandige sprong voorwaarts gestrekt, onmiddellijk gevolgd door 125 meter zwemmen, waarvan de eerste 75 meter met de schoolslag en de laatste 50 meter met de enkelvoudige rugslag, met de han den op de heupen, moeten worden afge legd. b. Te water gaan van de bassinrand met rechtstandige sprong voorwaarts gestrekt, onmiddellijk gevolgd door 1 minuut wa tertrappen met de wijsvingersboven water. Iedere candidaat(ate) moet de onder a en b genoemde onderdelen direct na elkaar uitvoeren, terwijl de afstanden zonder afbreking (d.w.z. zonder met de bodem in aanraking te komen) moeten worden af gelegd. Diploma 2. (Diploma Geoefend Zwemmer). a. GEKLEED te water gaan van de bassin rand met rechtstandige sprong voorwaarts gestrekt of met startsprong, onmiddellijk gevolgd door 50 meter zwemmen met de schoolslag. b. Te water gaan van de bassinrand met rechtstandige sprong voorwaarts gestrekt of met startsprong gevolgd door 150 me ter zwemmen, waarvan de eerste 100 me ter met de schoolslag, de volgende 25 meter met de enkelvoudige rugslag met de handen op de heupen en de laatste 25 me ter met de enkelvoudige rugslag met de armen gekruist over de borst moeten wor den afgelegd. c. Te water gaan van de bassinrand met rechtstandige sprong voorwaarts en ver volgens 1 minuut watertrappen, waarvan de laatste 25 seconden met de handen BOVEN water. De onderbrekingen tussen de onder a, b en c genoemde onderdelen mogen elk niet langer dan 5 minuten duren. De onder a en b genoemde afstanden, resp. 50 en 150 meter moeten zonder on derbreking worden afgelegd. Copy voor het eerstvolgende nummer inzenden vóór 26 Aug. 1949

Wilton Fijenoord Nieuws | 1949 | | pagina 8