VERENIGING W.F, JUBILEA IN ONS BEDRIJF 25 jaar 25-jarige echtvereniging: D. VAN SON. Voor medeleven van bootpersoneel tijdens ziekte en overlijden van zijn vrouw en voor financiële hulp ontvangen van W.W.-Fonds: CHR. BOOM. Voor medeleven tijdens ziekte door W.W.-Fonds en „De Pijp": P. VAN LEEUWEN. Voor bijdrage van W.W.-Fonds in kosten gehoorapparaat: W. KOOGJE. Voor financiële steun van W.W.-Fonds: H. DE HAAN. Voor tegemoetkoming in verpleegkosten: A. v. d. ENDE. Voor fruitmand ontvangen van „De Pijp" na ongeval: C. VRIJENHOEK. 45-jarige echtvereniging: D. VAN LEEUWEN. 40-jarige echtvereniging A. DE RUITER. Voor blijken van belangstelling bij de ter aardebestelling van hun Vader P. v. Deijk: Fam. VAN DEIJK. Voor vele blijken van belangstelling en de geldelijke steun, ontvangen van Sociale Ver zorging en Willy Wilton-Fonds tijdens lang durige ziekte: P. H. DE MAN. B. den Boer V oorman-bikker "Verenigingsnieuws onder redactie van P. Bergh, T. Koster en W. Speksnijder. Biljart: Secretaris: Th. A. Heymink, Tekenkamer. Club-uren: Dinsdags en Vrijdags 19.30—23.30 uur. Clubgebouw Werf Schiedam. Bridge: Secretaris: A. M. Visser, Kantoor Reparatie, Club- uren: Woensdags 19.3023 uur, Clubgebouw Werf Schiedam. Duivensport: Secretaris: J. D. H. van As, Afd. Scheepmakers. Handbal: Secretaris: p.a. M. W. H. de Gorter. Harmonie: Secretaris: D. den Besten, Machinefabriek Reparatie. Repetitie: Zaterdags 1618 uur, Clubgebouw, Werf Schiedam. Kunstkring: Secretaris: C. de Wit, Lichtdrukkerij. Club-uren: Zaterdags 12.3015.45 uur. Clubgebouw, Werf Schie dam. Ontwikkeling en Amusement: Secretaris: J. van den Broek, afd. Sociale Zaken. Schaken: Secretaris: J. v. Meeuwen, afd. Rekeningen. Club-uren: Maandags 19.30—22.30 uur. Clubgebouw, Werf Schiedam. Tafeltennis: Secretaris: J. van Rooy, Afd. Bedrijfsboekhouding. Club-uren: Dinsdag en Donderdag 20—22.30 uur, Clubgebouw, Werf Schiedam. Tennis: Secretaresse: Mej. T. Verburg, Afd. Boekhouding. Toneel: Secretaris: p.a. J. Magielsen, afd. Scheepsbouw Rotterdam. Repetitie: Woensdag 2022.15. Kantoor Rotterdam. Voetbal: Secretaris: W. Speksnijder, Afd. Bedrijfsboekhouding. Zang: Secretaris: J. Gabreëls, afd. Timmerwinkel. Repetitie: Donderdag 2022 uur in ,.De Seinpost", Broersvest Schiedam. Zwemmen: Secretaris: L. C. M. Schoon. Club-uren: Zaterdags 1213.30 uur in het Sport- fondscnbad Schiedam. AFDELING BILJARTEN. Na een gezellige en spannende clubcompetitie in het afgelopen seizoen, heeft Zaterdag 25 September de prijsuitreiking in ons nieuw clublokaal plaats gevon den- Deze avond, welke eenvoudig van opzet was, werd opgeluisterd door een gezellige Band en door de bij W.F. welbekende humorist de heer Berberich, die ons bezig hield met enige gezellige liedjes en geestige moppen. Ook de dames Wouters en Haak gaven een zangnummertje ten beste. De heer B. Scholte bracht ons met een aardige schets in een antiquiteitswinkel. Na dit eerste gedeelte van de avond vond de prijs uitreiking plaats, waarbij de voorzitter, de heer Bos dijk, een toepasselijk woordje sprak. De prijzen wer den door de volgende heren gewonnen: Huksloot, Kampioen. Bosch, le prijs afdeling 1. Leent vaar, le prijs afdeling 2. Huksloot, le prijs afdeling 3. Binnenkamp, 2e prijs afdeling 1. Bosman, 2e prijs afdeling 2. Den Outer, 2e prijs afdeling 3. Pelgrim, 3e prijs afdeling 1. Huyzer, 3e prijs afdeling 2. De Graaf, 3e prijs afdeling 3. Hoogste serie afdeling 1: Vismans (20). idem, afd. 2: Breddels (24). idem, afd. 3: Huksloot (17). Beste prestatie 1: v. d. Plas. idem 2: Zuiderwijk.. idem 3: den Outer. Dat de sportiviteit in onze vereniging zeer hoog staat, blijkt wel uit het volgende. De eerste prijswinnaar van afdeling 2, de heer Leentvaar, die reeds in één der voorgaande jaren kampioen van zijn afdeling was, dus reeds in het bezit van een gewonnen queue, bood spontaan de thans gewonnen queue aan de 2e prijswinnaar in deze afdeling, de heer Bosman, aan. Na dit officiële gedeelte trad de heer Bosman op het podium met een door hem zelf gemaakte schlager op onze verenigingen verbonden aan W.F., welke een geweldig succes bleek te zijn. Na nog gezel lig wat gedanst te hebben, sloot de voorzitter om streeks 1 uur ook deze geslaagde prijsuitreiking. Sec. Heijmink. DUIVENSPORT. Op Zondag, 13 November a.s. zal te Antwerpen de Kampicenendag worden gehouden. Voor niet-leden, die de reis daarheen willen mee maken zijn de kosten 5,te voldoen vóór 5 No vember aan de tweede penningmeester, de heer v. d. Velden. Vertrek der bussen: 8.uur v.m.: Schiedam, Rotterdamsedijk. 8.15 uur v-m.: Rotterdam, Mathenesserbrug. 8.30 uur v.m.: Rotterdam, Oostplein. Kampioenen 3e africhting Jonge Duiven zijn de na volgende heren: Terlouw le 14 pr. v. Houwelingen 2e 13 pr. den Oude 3e 11 pr. Kreuk 4e 9 pr, v. d. Linden 5e 9 pr. D. v. AS, Secr. HANDBAL. W.F.Athene: 12. Zaterdag, 24 September zijn de dames van W.F. in de Z.M.C. gestart tegen Athene. Dit is een sportieve wedstrijd *eweest waarin W.F. voor de rust het meest toonaangevend was en na de rust Athene. Voor de rust was het W.F., die vlot combinerend het Athenedoel belaagde. Dank zij het goede keepsters- werk van de Athene-keepster bleef de score tot 10 beperkt in het voordeel van W.F. Na de rust vlotte het aanvalsspel niet meer van W.F. en Athene kwam herhaaldelijk mooi combinerend op het W.F.-doel af. De W.F.-keepster kreeg het druk, maar wist vele schoten te keren. Doorboring bleef niet uit en na 10 minuten lag de gelijkmaker in het net. Er kwam pit in voor het winnende doelpuntje. In de laatste halve minuut slaagde Athene erin met een wat je noemt sofballetje het goaltje te maken, waardoor de stand werd 12. W.F.W.I.K.: 12—5. De heren startten Zondag tegen het onbekende W.I.K. Er werd een levendig, snel en open partijtje handbal gedemonstreerd, zoals de heren lang niet gespeeld hebben. Ook W.I.K. speelde een zeer spoitief en mooi handbalspei alleen voor doel ging het niet meer zo vlot en werd het samenspel te ver doorgevoerd. De rust ging in met een veilige 83 voorsprong voor W.F. Na de rust hetzelfde snelle en mooie open aanvalsspel van beide partijen. W.F. schoot beter en sneller en voerde de stand op tot 125. W.F. 2—D.W.S. 4: 8—7. Het tweede heren-team haalde ook de eerste 2 pun ten binnen nadat het aanvankelijk met de rust met 35 achterstond. Na de rust werd er beter gespeeld en kon de achter stand ingehaald en daarna aan de overwinning ge werkt worden. W.F.O.K.K. 1—i. Zaterdag, 1 October, speelden de dames haar 2e thuiswedstrijd tegen Ó.K.K. Het is geen hoogstaande wedstrijd geworden. Voor de rust werd met 10 in het voordeel van W.F. gedraaid. Na de rust wist O.K.K. gelijk te maken, waarbij het is gebleven. Kom, kom dames, het kan beter! W.F.H.M.S.: 9-6 De heren maakten hun le uitstapje naar Wassenaar. Voor de rust werd H.M.S. geheel overspeeld door de snelle aanvallen van W.F. Na de rust ging H.M.S. forser spelen, hetgeen het spel niet bevorderde en W.F. liet zich hierdoor enigszins uit het evenwicht slaan. De le aanval was voor H.M.S., die echter direct on schadelijk werd gemaakt; W.F. snelde naar voren over de vleugel en het was meteen raak: 01. De stand werd opgevoerd tot 05 voordat H.M.S. een tegenpuntje kon maken. De rust ging in met 26. Zoals gezegd, na de rust werd de wedstrijd forser en H.M.S. kwam meer in de aanval. W.F. kon echter voldoende stand houden en won deze tweede wedstrijd verdiend met 9—6 Meeuwen 2W.F. 2: 55. Bijna zat W.F. 2 in de boot. In een sportieve en snelle wedstrijd stond het 2e met de rust met 31 achter. Kort na de rust werd het zelfs nog 41. Nu was het genoeg. De tanden werden op elkaar gezet, de opstelling enigszins gewijzigd en succes bleef niet uit. De stand werd opgehaald tot 44. Het werd weer 54 voor de Meeuwen. Maar uiteindelijk had W.F. 2 het laatste woord en het werd 55. L. J. V. HARMONIE. Het zal de trouwe lezers van het W.F.-Nieuws zijn opgevallen, dat gedurende de zomermaanden weinig over onze Harmonie is geschreven. Dit is echter geen bewijs, dat zij gedurende deze tijd heeft stil geze ten. Integendeel. Hoewel dirigent en leden op hun beurt 's zomers ook met vacantie gaan, waaronder de repetities vanzelfsprekend hebben te lijden, is ondanks dit alles zeer dikwijls en met succes in het openbaar opgetreden. 23 April bezochten wij het Internationaal Fed. Con cours te Aalsmeer, waarvan wij het succes reeds in een vorig nummer vermeldden. 4 Juni luisterden wij, zij het dat een gedeelte der leden met pinkstervacantie was, een boottocht op rond het eiland IJsselmonde. 2e Pinksterdag, 6 Juni, zetten wij de Voetbalwedstrijd Wi.F. tegen Engelse gasten uit Wandsworth luister bij. 18 Juni verleenden wij muzikale medewerking bij le Culturele Reünie, uitgeschreven door de Mannenzang- vereniging W.F. 4 Juli gaven wij een avondconcert in de Rotterdamse Diergaarde Blijdorp. 23 Juli bezochten wij een Festival te Dordrecht. 5 Augustus openden wij het Vacantiekinderfeest te Vlaardingen met mars- en concertmuziek. 13 Augustus namen wij deel aan het Festival te Kethel. 10 September gaven we een concert in Tuindorp Heyplaat te Rotterdam. 17 September lieten wij ons horen bij de doopplech- tighied van het m.s. ,,Mitra" aan onze werf. 22 October a.s. zullen wij evenals het vorige jaar onze medewerking verlenen aan de Speldjesdag te Rotterdam ten bate van de uitzending van on- en minvermogende t.b.c.-patiënten naar Davos. Uit het bovenstaande blijkt dus wel duidelijk, dat wij deze zomer niet hebben stilgezeten, als men be denkt, dat voor bijna elk optreden een extra voor bereiding nodig is. Thans zijn weer nieuwe werken in studie genomen voor onze winteruitvoering, waarvan we U de datum echter nog niet kunnen mededelen. En dan last but not least staat op ons programma het a.s. zilveren jubileum van onze Harmonie, waar van de officiële datum 1 Mei 1950 is, maar daar komen we een volgend maal weieens op terug. D. DEN BESTEN, Secr. HENGELSPORT. Er zijn ste men opgegaan om te komen tot de op richting van een afd. Henge'sport. Hiervoor schijnt onder het personeel veel belangstelling te bestaan- Voorlopig hebben zich onderstaande werknemers op gegeven. Gegadigden gelieven zich bij één hunner te melden, waarna binnenkort een oprichtingsvergade - ring zou kunnen plaats hebben. De datum voor deze vergadering zal nog nader worden bekendgemaakt. No. 1516 J. G. Scheffer (Plaatwerkerij). No. 6983 K. Kok (El. lasser). No. 5473 S. Breedveld (El. lasser). No. 577 W. Oetker, (Nieuwbouw). No. 2825 D. Christen (Verzinkerij). No. 5486 A. v. d. Veer (Plaatwerkerij). No. 5123 P. in 't Veld (Terreindienst).

Wilton Fijenoord Nieuws | 1949 | | pagina 3