I AFD.TAFELTENNIS 1 ivj onze secretaris V woont S l' RUySDAËUAAN 3C I SCHIEDAM 1 13 reidwilligheid zelve. Vervolgens de heer C. van Tol, de trouwe toegewijde beheerder onzer bibliotheek, een man die altijd zich zelf gelijk is en immer sympathiek. De se cretaris-penningmeester, dat is een lastige kerel, doch nou ja, die neem je op de koop toe. En de kas is zo gezond als een visje, ■daar gaat het maar om, nietwaar? En de leden in het algemeen, och, als de onderlinge verhouding in de vergadering der Verenigde Naties zo was als in de afdeling Schaken van Wilton-Fijenoord, dan was het hier reeds een paradijs. Is er iemand die het niet ge looft? Welnu, dat hij (of zij) zich overtuige des Maandagsavonds kwart voor acht in ons fijne Clubgebouw! Alle Wiltonnezen, in het bijzonder de leden <ler Personeelsvereniging met afdelingsbe sturen en Hoofdbestuur: EEN GELUKKIG, VOORSPOEDIG 1950, Verenigingsnieuws is er deze maand niet veel te vermelden. Ons 2e tiental heeft een klinkende overwinning behaald op H V.O. 3 (82 ongeveer, de uitslag van de laatste par tij is mij momenteel nog niet bekend). Het le tiental heeft deze maand vrijaf van de Bondswedstrijden en speelt Vrijdag, 6 Ja nuari tegen R.S.R. 2. We hopen dat dit dan tevens onze 3e overwinning worden zal. De stand van de huishoudelijke competitie is thans als volgt: GROEP I: Van Meeuwen 5 uit 5 Van Driel 3 uit 4 1 afg. Steinder 3 uit 4 Van Baardewijk 3 uit 5 Hesselberth 2 uit 5 van Oyen 2 uit 5 van Veen 1 uit 3 van Dijken 1 uit 4 Leemans 1 uit 4 van Winden 1 uit 5 1 afg. GROEP II: Vastenhout 5 uit 6 1 afg. Kazenbroot 4 uit 9 Dirks 3 uit 7 1 afg. den Uyl 2/2 uit 3 1 afg. van Leeuwen 2'/2 uit 4 van Tol 2'/2 uit 7 2 afg. v. d. Starre 2 uit 3 P. v. d. Berghe l'/2 uit 2 Vermey 1 uit 4 1 afg. Mevr. Leemans 1 uit 5 Wanneer doet U ook mee? Wanneer U vlug bent, kunt U nog net dit jaar als lid wor den ingeschreven. Maandagavond, kwart voor acht, wordt ook U verwacht! J. v. M. AFD. TENNIS. Weer is het jaar bijna voorbij en weer staan we even stil om een blik achter ons te wer pen. Wanneer we ons hierbij tot het tennis- seizoen bepalen, dan mogen wij niet onte vreden zijn. Het ledenaantal is in 1949 weer aanzienlijk gestegen, zij het in hoofdzaak met pas be ginnende spelers (sters). Vooral voor hen geldt het eerste jaar het devies: doorzetten en nog eens doorzetten, om een peil te be reiken waarop tennis inderdaad een zeer aantrekkelijk spel wordt. Ons competitie-team heeft zich in zijn af deling behoorlijk geweerd. Hopelijk zullen zij er in 1950 in slagen afdelings-kampioen te worden. Naast de competitie-wedstrijden speelden de gevorderden talrijke vriend schappelijke wedstrijden, met het gevolg dat zij hiervan veel geleerd hebben en de nodige herinnering wordt aan deze wedstrijd be waard. Voor de 4de klas-buren uit de om geving behoeven zij thans niet meer onder te doen. Maar het peil moet omhoog en daarom hebben zij als devies gekozen: Vol houden, een wedstrijd is nooit verloren voor dat de laatste bal geslagen is. Het bezoek van het gezelschap Engelsen met Pinksteren was een der hoogtepunten van dit jaar, hoewel het onderlinge club-tournooi in begin September toch wel de kroon spande. Fel en sportief werd hier gestreden en menige verrassende overwinning be haald. Hoewel daarna nog enkele vriend schappelijke wedstrijden werden gespeeld en sommige zich zelfs opmaakten om deze win ter door te spelen, maakte het natte jaar getijde aan deze schone plannen spoedig een einde. Als definitief afscheid van het seizoen '49 was op 10 Dec. jJ. St. Nicolaas bij onze club te gast. Thans resten ons nog enkele maandjes win- terrust. In Maart a.s. hopen wij weer het racket in de hand te kunnen nemen om weer met een verwoed enthousiasme opnieuw te starten. Nieuwe leden zullen hierbij van harte welkom zijn. Voor heden wensen wij allen een voorspoedig en succesvol 1950. JAARVERSLAG AFDELING TONEEL. In het afgelopen jaar zijn er diverse moei lijkheden geweest door ziekte van enkele spelers, waardoor korte tijd vóór een uit voering de rollen omgezet moesten worden, zodat hetgene, wat in het spel behoorde te zijn, niet volledig tot uitdrukking kon wor den gebracht. Desondanks werden de stukken, die opge voerd werden, tot tevredenheid der toe schouwers ten tonele gebracht en bleek ook ten opzichte van het vorig seizoen het spel peil in het algemeen hoger opgevoerd. In het seizoen werden gehouden 4 bestuurs- en 5 ledenvergaderingen. 3 Uitvoeringen werden gegeven in de Koffie kamer op onze werf in Schiedam. Opgevoerd werden als blijspel of klucht „Millioenen- regen op New-York", „Hoera, 't Ï5 een jon gen", „Het begon in een gracht". Een uitvoering werd gegeven in Hardinx- veld voor de Personeelsvereniging van de Werf „De Merwede". De plannen, gemaakt voor het winterseizoen 19491950 werden doorkruist door het niet meer disponibel zijn van de koffiekamer te Schiedam en het verkrijgen van een andere, voor ons doel geschikte zaal. We zaten im mers al ver in het seizoen en meerdere zalen waren reeds lang te voren door andere ver enigingen besproken. Dit is dan ook de reden dat de eerste uit voering, welke het bestuur eerder had ge dacht te houden, eerst thans plaats zal vin den op Zaterdag 14 Januari a.s. in de grote zaal van Musis Sacrum te Schiedam. Meerdere gegevens omtrent deze avond vol gen zo spoedig mogelijk. Ten slotte wensen we allen prettige Kerstdagen en een voor spoedig 1950. Op Zaterdag 14 Jaunari a.s„ zal er een uit voering gegeven worden in de grote zaal van Musis Sacrum, Lange Haven te Schiedam. Opgevoerd zal worden „Voor één dag dame", een klucht in drie bedrijven, door G. Huis mans. Zoals gewoonlijk is er ook nu na af loop bal tot 2 uur, met medewerking van „The Jolly Meikers", onder leiding van Siem Broekhuizen. Inlichtingen en kaarten verkrijgbaar in de cantines te Rotterdam en Schiedam en ver der bij de heren: Magielsen, afd. Scheepsbouw, Rotterdam. Verschuur, afd. Klinkers, Rotterdam. Jansen, afd. Timmerlieden, Schiedam. Detmeyer, afd. Lassers, Schiedam. Mak, afd. Bankwerkers, Schiedam. Dirks, afd. Fitterij, Schiedam. Bongers, Spanjaardstraat 62c, Rotterdam, en bij bestuur en leden. HET BESTUUR. JAARVERSLAG AFD. VOETBAL. Bij het einde van het jaar heeft men altijd de behoefte om in zijn gedachte even alle gebeurtenissen van dat jaar de revue te la ten passeren. Als wij dan onze voetbalver eniging i onder de loupe nemen kunnen wij in grote trekken tevreden zijn. Ons ledental wordt steeds groter en ook dit jaar is ons aantal elftallen weer met één toegenomen. Ook de belangstelling van buitenstaanders voor onze verrichtingen is steeds groeiende. In het seizoen 1948/49 mocht het geen van onze elftallen gelukken om een kampioen schap te behalen. Maar aan het einde van dit jaar, terwijl bijna de helft van de competitie 1949 '50 verspeel dis zien wij de eerste drie elftallen staan in de kopgroep van hun afde lingen. Als de verwachtingen niet bedriegen zullen wij dit jaar weer ons woordje mee spreken in de strijd om het kampioenschap. Alleen ons 4de elftal, dat nog in opbouw is, prijkt onder aan de ranglijst van de afdeling. Onze junioren verkeren in het midden van hun afdeling en slaan in deze sterke afdeling een behoorlijk figuur. Ook de sportuitwisse- ling had onze aandacht. Met Pinksteren werd gespeeld tegen een Engels elftal van de Re- diiiusion en S.E.M. uit Londen. In Antwer pen werd gespeeld tegen een elftal van de Antwerpse Scheepsherstellers en in Augus tus werd hier in Schiedam weer gespeeld tegen een elftal van de scheepswerf Mercan tile uit Antwerpen. De wedstrijd tegen de Engelsen werd een overwinning. Tegen de Belgen moesten we echter tot twee keer toe het onderspit delven. Alles bij elkaar een jaar dat tot dankbaarheid stemt, dankbaar heid tegenover hen die ons financiëel en moreel steunden en onze indruk, dat we met

Wilton Fijenoord Nieuws | 1949 | | pagina 13