14 onze vereniging op de goede weg zijn, met hun steun bevestigden. Mij is verzocht om nog even de aandacht te vestigen op onze Clubavond. Deze avond wordt gehouden op Vrijdag 30 December a.s. in „De Seinpost" te Schiedam. Voor vervoer naar huis zal worden gezorgd. AFD. ZANG. Op Zondag, 25 December, le Kerstdag, geeft ons koor een concert van 10.30 tot 12.00 uur, voor de patiënten, die verpleegd worden in de Ziekenbarakken aan de Boezem te Rotter dam. Ten overvloede verzoeken wij al onze leden op tijd aanwezig te willen zijn op de daarvoor afgesproken plaats. Namens het Bestuur, B. MOLENDIJK, 2e secr. Nu er weer een jaar voorbij is, is aan mij de taak om U hiervan een kort verslag te geven en dat doe ik gaarne. In December 1948 hebben wij onze mede werking verleend op een avond van O. en A. In Februari 1949 gaven wij een concert in 2 Ziekenhuizen in Schiedam wat zeer in de smaak viel. Op 28 April werd door ons, samen met het Gemengd Koor „Het Westen", een concert gegeven. Zaterdag, 18 Juni vond de reünie plaats op onze werf, die wegens het slechte weer niet zo geslaagd kon genoemd kon worden. In Juli zijn we met bussen naar Krimpen aan de Lek geweest, waar we een goed con cert hebben gegeven, dat op hoog peil stond. In Vlaardingen gaven wij op 5 Augustus een zeer geslaagd concert. 30 October concerteerden wij met veel suc ces in het Ziekenhuis Bergweg. Op Zaterdag, 17 December zullen wij naar het Huis van Bewaring trekken om een concert te geven en op le Kerstdag geven wij nog een concert in de Boezembarakken te Rotterdam. Hiermee is dan voor ons koor het jaar vol. Mij rest nog om namens bestuur en leden van het Mannenkoor Wilton-Fijenoord het hoofd bestuur hartelijk te bedanken voor alles wat het voor ons koor heeft gedaan. Namens het bestuur, J. GABREËLS, Secr. AFD. ZWEMMEN. Voor de afd. Zwemmen is het afgelopen jaar niet steeds gemakkelijk geweest. Het jaar begon met een niet onbelangrijke achteruit gang in ons ledenaantal, waardoor we al direct in financiële zorgen kwamen te zitten. Dank zij de ingestelde bezuinigingen hebben we ons hiervan kunnen herstellen. Ook ons ledenaantal is in de loop van het jaar weer aardig op peil gebracht. Het heengaan van de heer Verheijden, in leven o.a. trainer van onze afdeling Zwem men, heeft ons diep getroffen. Niet alleen was hij onze bekwame trainer, doch tevens was hij ons aller vriend, bij wien men nooit tevergeefs om raad kwam vragen. Ondanks de moeilijkheden, waarmede we te kampen hebben gehad, kan toch niet gezegd worden dat onze afdeling heeft stilgezeten, Dit moge blijken uit onderstaand overzicht der gebeurtenissen, waarvan het op 26 Nov. j.l. gehouden Internationale Zwemfeest w ;1 het hoogtepunt vormde. Op 28 Januari: Filmpropaganda-avond, ver zorgd door Heer Schmidt, propagandist van de K.X.Z.B. Op 16 April: Feestavond met medewerking van de afd. Toneel. Op 30 Juli: 3 W.F.-leden namen met succes deel aan Alphense 2 K.M.-wedstrijd. Op 8 en 10 October: Examen K.N.Z.B.-diplo ma's met als resultaat: Diploma 1: 16 geslaagden - 1 afgewezen. Diploma 2: 22 geslaagden - 1 afgewezen. Diploma 3: 3 geslaagden - 4 afgewezen. Op 3 September: Tweekamp WEKWF. Einduitslag: W.F.-heren winnen met 40 punten voor en 38 punten tegen. W.F.-dames verliezen met 10 punten voor en 61 punten tegen. Op 26 Nov.: INTERNATIONAAL ZWEM FEEST met medewerking van Sporting Club COCKERILL, uit Antwer pen. W.F.-heren winnen met klein ver schil. Onze dames verliezen. Op 27 November: Cabaretmiddag ter ere van onze Belgische gasten. Verder was het een belangrijke gebeurtenis dat we voor het eerst in ons verenigings leven inschreven voor de Polo-competitie van de Z.R.O. De resultaten zijn nog wel niet overweldigend, maar alle begin is moeilijk. Met vreugde kan geconstateerd worden dat er vooruitgang in het spel van onze spelers zit. Dit jaar sloten wij ons rechtstreeks bij de K.N.ZJB. aan. Onze cluburen in het Sportfondsenbad werden over 't algemeen goed bezocht. Daarente gen ondervond het zomeravondclubuur in het Gemeentebad te Schiedam slechts ge ringe belangstelling. Al met al mogen we niet ontevreden zijn over de in dit jaar bij onze wedstrijden bereikte resultaten. Hulde aan onze trai ners, de heren Garnaat en Bloem, die hiertoe zoveel bijdroegen. Wij besluiten ons jaaroverzicht met een dankwoord aan het Hoofdbestuur voor de ons verleende medewerking. ZWEMFEEST IN HET SPORTFONDSEN- BAD TE SCHIEDAM OP 26 NOV. 1949. Er zat gang en vaart in, nadat de voorzitter der Zwemclub, de heer Koster, met, aan de sport aangepaste, korte, krachtige woorden de vele aanwezigen welkom heette, waar onder als vertegenwoordiger der Directie, de heer W. Wilton, de Hoofdbestuursleden, de gasten, deelnemers en leiders van de Cocke- rill Sportingclub, R.E.T., U.S.V. en W.E.K. Het is in dit verslag niet de bedoeling om de persoonlijke prestaties te belichten. Bekeken vanuit het standpunt teamwork, wordt een sportgebeuren als dit tot de juiste proporties gebracht: men nodigt verenigingen uit en al wordt er ook nog persoonlijk gekampt, toch zien wij de uitslagen als successen of neder laag voor de bepaalde club(s). Het geheel heeft als zodanig niets te maken met het kweken van sterren in onze personeelsver enigingen. En dit werd zo heel aardig gedemonstreerd in het komische springnummer, met die kleine, leuke, maar absoluut niet trotse waterrat en zijn grote, domme leerling. Be waar ons voor film-, muziek- en waterster ren van omstreeks 6 jaar! Maar wat deden de kleuters hun best in de familie-estafette! Wat een kamplust om de familie-eer te ver dedigenook bij de oudere vechters. En nu het festijn in zijn geheel. Dat ken merkte zich door de snelle afwerking der nummers. Wel, wel, wat ging het gesmeerd! Behalve dan misschien de microfoongelui den, die meer leken op onderaards gerom mel en diergaardegeluiden. Maar toch het werd gehoord en verstaan. De organisatie was af en men herkent toch altijd weer de sportmens in het vlotte af werken. Geen spoor van aarzeling bij star ter en deelnemers. Zoals reeds gezegd is, zal in dit verslag niet nummer voor nummer worden besproken, maar in vogelvlucht de indrukken worden verwerkt. Ook zou het wreed zijn om critiek (als deze er nog zou zijn) uit te oefenen, wanneer men de overgave heeft gezien, waar mee groot en klein hun nummers brachten. Dit is wel de beste garantie, dat zij in de toekomst nog meer zullen bereiken voor hun team. Een aparte vermelding echter mag toch niet achterwege blijven voor het nummer figuur- drijven door Schiedamse schoolmeisjes. Hier demonstreerde zich duidelijk de geoefend heid en zelfdiscipline en wat met toegewijde training en goede lessen valt te bereiken. Dit nummer kan misschien als voorbeeld dienen voor de poloclub, die zo zielig werd verpletterd. Spelen hier minimale training en mindere toewijding een rol? Maar och, men kan nu eenmaal niet direct in alles rut- blinken en onze verwachtingen zijn werkelijk hooggespannen ten opzichte van alle deelne mende clubs. Wil men de bedrijfssportbeoefening zien als een middel tot het naar elkaar groeien van werkers in één bedrijf en van bedrijven on derling, en als een zelfgekozen vorm van vrije tijds-besteding, dan is met zulke sport gebeurtenissen een doelpunt gemaakt. Rus tig verder gaan op de ingeslagen weg en er wordt nog meer gescored. Het bestuur der W.F. zwemclub kan o.i. te rugzien op een welgeslaagd waterfestijn (en een drukke voorbereidingsperiode!), dat hoe is het mogelijk geen deeltje waterig heid bevatte. De toeschouwers hebben genoten bij het zien van al die gezonde, elkaar bekampende corpi en misschien was er wel sprake van enige droefheid en weemoed, omdat zij er buitenzaten. Toch speelt leeftijd blijkbaar geen rol, want er waren veteranen, die heus de XXXX achter de rug hadden en de W.F.-club (ook de andere?) telt leden, die heel wat ouder zijn, maar dat mag niet worden verklapt. En tochze zwemmen en genieten en de zwemleraar weet er ook nog wel raad op om ze een diploma te doen halen. 27 November. Uitreiking der prijzen en Feest. In Musis Sacrum reikte de voorzitter der Personeelsvereniging W. F., de heer Keyzer, de prijzen uit. In een kort openingswoord begroette hij de Belgische en andere gasten, sprak de hoop uit, dat in het volgend seizoen een herhaling mocht plaatsvinden en hij gaf als zijn mening te kennen, dat het zwem feest geslaagd was. Hij hoopte, dat het „achtermiddagfeest" (dat is nou Belgisch) ook zou slagen. De bedrijfs-estafette kreeg een extra woord je, want harde zwemmers zijn vanzelfspre kend flinke werkers en die heeft W. F. nodig. Het bestuur der Zwemclub mocht een pluimpje in ontvangst nemen en na een tot weerziens aan alle gasten, wenste de heer Keyzer ons een gezellig feestje, na al de zware zorgen en ging over tot de prijsuit reiking, die telkens door hartelijk applaus werd onderbroken. Wij volstaan met te vermelden, dat één der twee hoofdprijzen (twee mooie bekers) door de 4 dames van U.S.V. werd gewonnen en de andere door de 5 heren van W. F. Zelfs de diploma's werden dankbaar aanvaard en.... meegenomen naar huis. Het kleine vriendschapsgeschenk van onze zuiderburen (een vaandel in zakformaat), werd door W. F. bijzonder op prijs gesteld. En toenhet feest. Een dansje, een voordrachtje, een stukje Hawaian-muziek, een nummertje echte zang

Wilton Fijenoord Nieuws | 1949 | | pagina 14