T Stemmen over het St. Nicolaasfeest. Het bestuur van de kern spreekt namens de gehele kern de wens uit, dat het Nieuwe ]aar voor alle medewerkers in het bedrijf in alle opzichten gunstig mag zijn. JAARVERSLAG CONTACT-COMMISSIE AMBTENAREN W.F. Per 4 Januari 1949 nam Hr. B. Wilton als voorzitter afscheid en werd de Hr. P. Bergh als zodanig gekozen. De nieuwe leden, de Heren A. F. v. d. Gaag en A. van Vuuren, werden geïnstalleerd. In de loop van het jaar kwamen om. de na volgende punten ter sprake: 1. Pensioenkwestie van enige gewezen N.V.G.B. ambtenaren. Volgens schrijven van de betrokkenen aan de C.C. is deze zaak tot hun genoegen geregeld. 2. Liquidatie Ned. Vereen, van Ambt. in het Part. bedrijf. Ter liquidatie vergadering werd door de C.C. afgevaardigd de Heer A. Bosdijk. Een kennisgeving aan alle oud-leden dezer vereniging is inmiddels in hun bezit gekomen. 3. Jubileumfonds. Het standpunt der C.C. is, dat de afdelingen zelf een fonds kun nen vormen om daaruit dergelijke uit gaven te voteren. 4. Heidebad. Deze kwestie is besproken met de Heer C. Keyzer, die inmiddels reeds een lotingssysteem invoerde zodat ook andere liefhebbers een kans hebben om aldaar een vacantie door te brengen. 5. 1 uur loonactie Stichting 1940/45 op de zelfde wijze geregeld als in 1948, zie be kendmaking in het W.F. Nieuws (no. 13). 6. O verlij densbij drage. De eerste stappen werden reeds in Maart 1949 ondernomen en na overleg met Kern en Bazenbestuur kreeg deze maatregel zijn beslag op 8 October 1949. 7. Verzekering tegen ziekenhuis- en opera tiekosten voor niet-verplicht verzekerden. Na onderhandelingen met vertegenwoor digers van verzekeringsmaatschappijen was op 25 November 1943 de stand van zaken aldus: Het personeel zou een cir culaire over deze moeilijke kwestie wor den toegezonden om over de eventuele collectieve deelname een beeld te krijgen. Als dit verslag verschijnt zal inmiddels de zaak wel verder ontwikkeld zijn. 8. Vrijwillige spaarfonds. Van eventueel werkelijk genoegzame deelname is aan de C.C. niets gebleken en er werden geen verdere stappen ondernomen. 9. Verzoek om reisgeldvergoeding. Dit werd afgewezen. Door periodiek aftreden van de Heren L. Giphart en B. Stolk, die zich niet herkies baar stelden werd het nodig nieuwe ver kiezingen uit te schrijven. Zie daarvoor de verslagen in het W.F. Nieuws (Oct., Nov. en Dec., no. 16, 18 en 20). In het jaar 1949 heeft de C.C. aan enige be langrijke zaken hare aandacht besteed met gunstig resultaat. Zonder medewerking zou dit niet mogelijk zijn geweest en daarom kan de commissie ook haar dank betuigen aan alle personen en instanties, die deze me dewerking in ruime mate hebben verleend. Laten het dan geen daverende dingen ge noemd kunnen worden, toch mag hetgeen in dit jaar bereikt is, een aansporing zijn om te blijven voortgaan op dezelfde wijze, tot heil van medewerkers en onderneming. Tenslotte wenst de C.C. ieder, die werk zaam is bij W.F. een goed en gelukkig 1950. BERGH, Voorzitter. L. GIPHART, Secretaris. JAARVERSLAG BAZENVERENIGING. Het bestuur mag U thans wel een beknopt overzicht geven van het verenigingswerk, nu het jaar 1949 weer bijna ten einde is. Het was voor ons een jaar van herdenken. Wij hebben ons 30-jarig bestaan op waardige wijze herdacht, wat bij ons 25-jarig bestaan niet mogelijk was. De toestand was toen zeer ongunstig en wij waren toen ondergedoken. Ter gelegenheid van ons herdenkingsfeest hebben wij vele bewijzen van belangstelling ontvangen, ook van oud-leden onzer vereni ging. De vele arbeid, die aan de viering vooraf is gegaan werd met succes bekroond. Het bestuur heeft in goede harmonie samen gewerkt met de Contactcommissie Ambtena ren, wanneer beider belangen dit vraagden. In samenwerking met de Kern, en de Con tactcommissie Ambtenaren werd ook iets ge daan voor de nagelaten betrekkingen van hen die door de dood van ons heengingen. Wij hebben elkanders lasten en zorgen wil len dragen. Met de Directie hebben wij ook diverse fa- brieks- en sociale belangen mogen bespreken. Wij werden daartoe door de Directie wel willend ontvangen en aan onze vragen en wensen werd zoveel mogelijk gehoor gege ven. Hiervoor zijn wij de Directie dankbaar. Ook de belangen van het pensioenfonds zijn niet vergeter, doch hebben onze volle aandacht Aan onze financiële verplichtingen tegenover de leden kon worden voldaan bij sterfgeval len. pensionnering, ziekenhuisverpleging, enz. enz. Het werk was niet af, maar wij streven er naar om de belangen der leden zo goed mogelijk te behartigen. Laten wij met elkander samenwerken in het belang van Wilton-Fijenoord en in het belang van onze vereniging. Onze 2e penningmeester, de heer v. Gent, die jaren bestuurslid is geweest, hoopt eerstdaags met pensioen te gaan. In zijn plaats is op de laatstgehouden vergadering gekozen de heer Grondelle. Het bestuur is thans als volgt samengesteld: le voorz. Bakx: 2e voorz Sips; lesecr. v. d. Boo- gert; 2e secr Taverne: le penn de Lange; 2epenn. Grondelle; commissaris Polet. Het bestuur wenst namens de Vereniging van Bazen en Onderbazen van W.F. bij de intrede van 1950 een voorspoedig nieuwjaar toe aan Directie, Chefs, Collega's en verdere medewerkers in ons bedrijf. Bestuur Bazenvereniging. Hartelijk dank aan allen, die hebben mede gewerkt aan de St. Nicolaasfeesten 1949. Zij, die het genoegen hadden één der feesten mede te maken, zullen genoten hebben bij het zien van de blijdschap der kinderen. C. K. 1700 WILTON-KINDEREN HADDEN SINTERKLAASFEEST. Uit H.V.V Het grootste Sinterklaasfeest, dat tot dusver in Schiedam opgezet werd, heeft gisteren en vandaag Wilton-Fijenoord gehouden. In totaal nemen hieraan 1700 kinderen deel. Een zo groot aantal dat hier verplicht is ge weest zes voorstellingen vast te stellen: Gis teren drie en vandaag drie. Gistermorgen hebben de eerste driehonderd kinderen hun beurt gekregen. En zozeer hebben zij van het schitterende programma genoten, dat zij om twaalf uur met verhitte gezichten en glinsterende ogen Musis Sac rum verlieten. Zij waren nog vol van wat zij gezien en ge kregen hadden. Het schitterende marionet tenspel van Bert Brugman had voor hen twee wilde spelen van Buffalo-Bill opge voerd, waar zij gewoon „weg" van waren geweest. Daarna was Sinterklaas op het ta pijt verschenen en hadden ze hem toe mogen zingen en als klap op de vuurpijl kregen zij aan de uitgang nog ieder een prachtig ca deau en een zak vol lekkers mee naar huis. De cadeaux waren geen goedkope prulletjes, doch degelijke dingen, die met liefde door de Wilton-arbeiders waren gemaakt. Het wa ren voor de jongens naar de leeftijd een houten trein, een vliegtuig, een jeep, een tekendoos of een boekenplank; voor de meisjes een schommel met poppetje, een ledikant met bedje, een strijkplank, een for nuisje en een boekenplank. Wij hebben zo de indruk, dat de arbeiders van Wilton volgend jaar gerust iets anders kunnen maken, want het is beslist uitgeslo ten, dat dit stevige speelgoed dan al versle ten is.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1949 | | pagina 3