Werf, kantoor en werkplaats nodige zorg en accuratesse dient te geschie den en dus ook de nodige tijd vergt. Sommige kassen zijn erg gemakkelijk te completeren, maar andere des te bewerke lijker. Er zijn er bij waarin alle afdelingen zijn vertegenwoordigd, denkt U b.v. alleen maar eens aan de nachtploeg. De Tijdcontröles Fijenoord, Rotterdam en Schiedam dragen zorg dat de nummers van hen, die op speciale kassen moeten worden betaald (nachtploeg, enz.) ter kennis van de betaalmeester worden gebracht. Richt U zich dus nooit zelf tot deze, maar altijd tot de Tijdcontröle, dat voorkomt dubbele opgave en alles blijft in één hand. Er zijn in ons bedrijf meer of minder „zie ken" en „ongevallen" die hun loon door een col hem laten meebrengen. Accoord, daartegen is helemaal geen bezwaar, men zorge dat het oude loonzakje plu« volmacht present lijn. dan krijgt de gemachtigde het loonzakje van de machtgever achter z'n eigen loonzakje on verschillig hoe of waar deze betaald wordt. Alleen.... men zorge, dat een en ander op Donderdag, uiterlijk 12 u. 30 bij de Tijdcon tröle is opgegeven. Er moet ergens een grens zijn, anders wordt de administratie van de betaalmeester door „alsmaar veranderen" een knoeiboel. Het verzoek „loon bij een ander te doen (alleen in geval van ziekte of onge val, tenzij het onderstand betreft) behoeft slechts eenmaal te geschieden, zolang de af wezigheid duurt, wordt het loonzakje dan aan de collega medegegeven. Hetzelfde geldt voor hen die door afwezigheid hun loonzakje te Delfshaven of Fijenoord willen ontvangen, maar ook. opgeven voor Donderdag 12 u. 30! Afgezien van het bovenstaande kan het toch gebeuren dat door bijzondere omstandighe den het loonzakje niet op de normale kas aanwezig is. Neemt iemand die op „karwei" werkt en inplaats van in Rotterdam (waar zijn loon is aangevraagd) in Schiedam „afgaat zonder dat dit tijdig aan Tijdcontröle ter kennis is gebracht. Een ander geval: Men is in de nachtploeg en verlet door welke oorzaak dan ook de Donderdagnacht. De Tijdcontröle geeft dan aan Betaalmeester op „dat en dat num mer moet van de nachtploeg worden afge voerd". Maar komt betrokkene de Vrijdagnacht weer te werk, dan is Zaterdag v.m. 5.30 u. zijn loon niet in de trommel van de nachtploeg, hetgeen bij thuiskomst wel eens aanleiding kan geven tot zeer vroege meningsverschil len. Het loon zal dan uiteraard later op de dag moeten worden gehaald. Stel dus in zo'n geval van te voren de Tijd contröle van een en ander op de hoogte en ge voorkomt dergelijke onaangenaamheden Iets anders: Personeel niet tot de Machine fabriek behorend, maar wel aan die zijde werkend en prikkend, ontvangt daar het loon. Het kan echter gebeuren dat men in de loop van Vrijdagmiddag weer terug gaat naar de andere zijde. Er is natuurlijk, ook wat de tijd betreft, voor Betaalmeester een einde aan het veranderen der lonen van de ene kas naar de andere en zo kan het wel eens gebeuren dat in zo'n geval het loon niet aanwezig is op de juiste plaats. Verder: hoe dikwijls laten we alleen maar nemen na de bevrijding is er al be kend gemaakt dat de loonbetaling uitslui tend op Vrijdag geschiedt? Uitgezonderd dan in de zomerse dagen dat van de va- cantiegangers. En dat men, wanneer men door een ander loon laat halen, deze van een behoorlijk in gevuld e volmacht moet zijn voorzien? Er zijn er heel wat die zich aan het eerste niet storen, schijnbaar in de mening ver keren dat zij hun loonzakje te allen tijde kunnen komen omwisselen en er niet aan denken dat zulks extra moeite en arbeid kost. Overal moet orde en regel zijn, vraag maar eens aan de oudjes met Ouderdoms- rente-Noodvoorzienning. Slechts eenmaal in de maand, op een vaste dag en dan nog voor 12 uur. Niet geweest? Een volle maand wach ten! Dat is, we zijn het direct met U eens, een strenge in dit geval zeer strenge maatregel, om van de sociale zijde van het geval maar te zwijgen. Orde en regel, Vrijdags betaaldag, Vrijdags loonhalen. Hoe zouden de laatkomers zélf reageren als zij, Vrijdags op tijd zijnde, zou den horen „kom Maandag of zo maar eens terug?" En wat de volmachten betreft, U voelt wel die maatregel is niet voor niets en zuiver in Uw eigen belang genomen. Ook hier is duidelijk genoeg op gehamerd. Toch komt het b.v. vrij regelmatig voor dat er iemand ziek is en daar ergens achter Charlois woont. Op tijd even waarschuwen zijn loonzakje te zenden naar Delfshaven of Fijenoord, dat is hem te veel moeite. Hij stuurt z'n vrouw naar Schiedam dat is veel gemakkelijker schijnbaar. Kosten, tijd en het slechte weer in de winterdag laten we maar buiten beschouwing. Maar als dat vrouwtje eindelijk in Schiedam is gearriveerd heefl ze geen volmacht en het is absolute waarheid dat ze te voren nog aan haar man vroeg: „moet ik geen volmacht"? „Nee," die vriend, „dat loon krijg je zo wel!" Zulke gevallen komen vrij regelmatig voor en zijn voor beide partijen uiterst vervelend. Ten slotte: houdt er rekening mede dat de loonbetaling eerst Vrijdagmiddags 3 uur n m. kan aanvangen dit geldt ook voor hen die snipperen, voor zieken en voor ongevallen. Alles kost tijd. Het afschrijven van een plaat, het draaien van een as, het opsto ken van een stoomkraan. maar ook het in orde maken van de loonzakjes. Sommigen verkeren in de mening dat zij op elk door hen gewenst tijdstip maar even op de knop behoeven te drukken om net als voor een warme croquet bij een automaat hun nieuwe loon in handen te hebben. Accoord, maar.... Vrijdags na 3 uur. B. VERPLAATSING Met ingang van Maandag, 6 Februari, wordt de afd. Expeditie en Terreintransport ver plaatst naar BARAK „B", ingang tegenover garage. Huistelefocn-No.: Afd. Expeditie 247 en 501. Terreintransport 390 en 402. Van bovengenoemde datum af moeten aan vragen voor vervoer op de werf, vervoer van en naar karweischepen en vervoer van en naar de werf Rotterdam uitsluitend tele fonisch worden ingediend bij de afd. Ter reintransport. DE DIRECTIE. CONTROLE Bij de jaarlijkse controle op de in- en uit gaven van de „Vlamboog" is alles in goede orde bevonden door: 7045 de Ridder. 6998 de Ligt. 7031 Wetsteijn. DE PIJP. Kort Verslag van ons werk in 1949. In 1949 kon onze vereniging jegens 38 zie ken haar plicht vervullen. Zij schonk een cadeau aan: zeven gehuwden: vijf 12,/2 jaar gehuwden; drie 25 jaar gehuwden; één jubilaris (50 jaar); één collega, die de dienst wegens gevor derde leer:lid verliet Twee jongelui traden in militaire dienst en kregen een mooi aandenken van hun col lega's. Ook werden drie collega's die een ongeval hadden gehad niet vergeten. Het is voor onze vereniging een voorspoedig jaar geweest. Zij groeide van 55 tot 265 leden. Maar, collega's, er zijn nog enkelen onder ons, die niet aan dit mooie en nuttige werk deelnemen. Schudt hen wakker en helpt hen te doen begrijpen hoe nodig het is om ook lid te worden van „De Pijp". Op 1 Februari werd de kas in orde be vonden door: 393 A. Hazebroek. 9548 K. Rietdijk. 107 C. M Verburgh. Namens het bestuur. J. BEZEMER. TARIEFCCMM1SS1E De Tariefcommissie voor de afd. Bankwer kers te Rotterdam is samengesteld uit: 6496 W. Put. 3158 P. Sjouken. De Tariefcommissie voor de afd. Bouwbedrijf is samengesteld uit: 2144 A. Jansen. 9022 L. Vloot v. Vliet. PERSONALIA. Op 28 Januari 1950 heeft J. HAGENDIJK, baas Opslagloods, de onderneming met pensioen verlaten. Met ingang van 2 Januari 1950 vonden de navolgende benoemingen plaats:: Onderbaas Schonenberg, C. L., bevorderd tot Baas Mach. Fabr. Bankw. Onderbaas Harmsen, B. H., bevorderd tot Baas Afd. Onderhoud. 6863 Houwelingen, J v., benoemd tot On derbaas Afd. Geschut. 6877 Haaij, M. J. de, benoemd tot Contro leur Afd. Geschut, Rang O.B. 8179 Kemming J, A., benoemd tot Contro leur Mach. Fabriek. Rang O B. 3904 Overheul, G„ benoemd tot Onderbaas Afd. Bikkers. 8024 Veldkamp, P. L„ benoemd tot Contro leur M. Fabr. Rang O.B. 6504 Velzen, J. S van, benoemd tot Onder baas Afd. Bankw. Rep. 8500 Zevenbergen, P. A.. benoemd tot On derbaas Ger. Mag. M. Fabriek. HET LEERTJE. (historisch) Er kwam een tanker de haven binnen. Drie sleepboten manoeuvreerden hem tegen de kade bij de Machinefabriek. Nadat de ver- haalploeg hem vastgemaakt had kwamen de bankwerkers en sjouwers aan boord. Het motorschip had geen groot karwei maar wel haast. Drie cilinderkoppen af- en drie zui gers uitnemen voor inspectie en 1 voering trekken. De dagploeg had al spoedig de kop pen af- er. zuigers uitgenomen de nachtploeg zou de voering uitnemen. Knevels, draad stangen en pomp waren al aan boord. Nadat alles gemonteerd was kon men met pompen beginnen maar het water spoot tussen de wartelmoer en leiding uit en men kreeg geen druk. De sjouwersbaas had het al spoedig bekeken: het leertje, dat de leiding afsloot was stuk. Hij riep aan Hein, die er boven stond, dat hij zo vlug mogelijk een nieuw leertje in het hok moest halen. Na een halfuur kwam Hein terug; op zijn rug torste hij een trapleer. Hij riep naar beneden; „Baas heb je hier wat aan? Ik kon niets anders vinden dan een 15 sport-lcer, kleiner zijn ze er niet." Wat er toen is gebeurd, dat weet ik niet meer, maar het schip was op tijd klaar. HdR. MIJMERING BIJ EEN TEWATERLATING. Bij hei aanschouwen van de foto op de voorpagina van ons fabrieksblad d.d. 13 Januari j.l. over de tewaterlating van het t.s. „Diemerdijk", heb ik mij trachten te realiseren, wat dit beeld mij meer te zeggen had dan alleen het wegglijden van een schip in zijn element.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1950 | | pagina 2