VERENIGING W,F, derheid aan Chefs en Collega's afd. Teken kamer en de leden van de afd. Handbal, verder aan alle vrienden en bekenden. Fam. J. POOT. aan het Willy Wilton-Fonds voor de geboden hulp. C. A. ZANDBERGEN en echtgen. aan allen, maar in het bijzonder aan de leden van ,,De Pijp" voor het geschonken boek en de verrassing tijdens zijn ziekteperioden. Ook namens zijn vrouw. J. J. DE BRUYN Jr. aan het Willy Wilton-Fonds voor de financiële hulp, die hij via Zr. Bosschaert tijdens zijn ziekte en de nazorg daarvan mocht ontvangen. Ook namens vrouw en kinderen. J. F. J. WEERMAN, aan de heer v. Vliet voor de betoonde belang stelling. Ondergetekende keek zeer verrast toen hem Zaterdag 21 Jan. namens het personeel van de Vrijwillige brandweer een prachtige fruitmand werd aangeboden. Hij heeft nog een uurtje gezellig met de brengers zitten praten over hetgeen er ai zo op de werf te doen is geweest. Gaarne houdt hij zich een beetje op de hoogte. Ook ziet hij met verlan gen uit naar het W.F.-Nieuws. J. P. BOENDER, lid Vrijwillige Brandweer. BEZOEK AAN MUSEUM BOYMANS. Franse tekeningen zien. Met een vlotte onvermoeide leidster en leider heeft een klein gedeelte van O. A. (U miste zeer veel, af wezigen1een heel interessante tocht door „Boymans" gemaakt en zich kunnen vergasten aan de vroegere Franse tekenkunst. En zelfs als leek weet men, dat onze heden daagse tekenaars hun reeds overleden kunst broeders wel zullen waarderen, al stellen wij ons de taak van de beeldende kunstenaar mis schien in deze eeuw anders voor dan in vroe ger jaren. Voor de leek is de serie namen iets om te duizelen; men mist eveneens de tijd om vele bladen en tekeningen rustig te beschouwen en moet dus volstaan met het bezien van enkele goede uit vele. Gelukkig, dat de ter zake kundige gidsen ons wisten te wijzen op datgene, wat karakteristiek was. En al mogen al de namen: David, Watteau, Fragonard, Daumer. Manet, e.a. na verloop van enige tijd misschien weer een vaag begrip voor ons worden, toch blijft levend de herinnering aan iets schoons en wij hopen, dat bij dit soort van „ontwikkeling" de Afdeling O. A.. door veel meer leden vertegenwoordigd zal zijn, om dat men nu eenmaal deze belevenissen persoon lijk moet meemaken. Men kan met woorden niet datgene oproepen, dat men bij eigen aanschouwing en de nodige kundige explicatie van een goede gids er vaart. AFD. SCHAKEN. Wanneer ik dit stukje schrijf (2-2-1950) staan we aan de vooravond van een belangrijke wed strijd van ons le tiental. Morgenavond hopen we de strijd aan te binden tegen het sterke UNILEVER I en mocht het resultaat een over winning voor Wilton-Fijenoord worden, dan zijn we weer een flinke stap dichter bij ons streven: het kampioenschap van de 3e Klasse, groep F. We zullen ons niet aan voorspellingen wagen. Eén partij is reeds vooruit gespeeld met het resultaat y2. Dit is wat bevredigend, maar niet beslissend. We beloven U echter, lezers, dat we de tanden op elkaar zullen klemmen en met concentratie van al onze denkkracht zullen trachten de vijandelijke koningen (en allen die hen omringen) onschadelijk te maken. We mogen echter niet vergeten dat de Unilever-spelers krachtens hun beroep en vanwege hun prestaties ..gladde vogels" zijn; we zullen ons evenwel niet laten intimideren en doen alsof we „boter op ons hoofd hebben". EnU leeft toch zeker met ons mee? Dan geven we U verder voor ditmaal, overeen komstig onze belofte in het vorige W.F.-Nieuws, de standen in onze huishoudelijke competitie. GROEP I: van Meeuwen 9% uit 12xx Steinder 6 9 van Oyen 6 10 van Baardewijk 5 8 van Driel 4 8x van Dijken 3 7x Leemans 2 7 Hesselberth 2 10 van Winden 1% 6xx van Veen 1 3 GROEP II: den Uyl sy2 uit 9 Vastenhout 61/» 8x Kazenbroot 5 y2 13 van Tol 4 10 Dirks 4 llx van Leeuwen 2 y2 5 v. d. Starre 2 3 Vermey2 Sx P. v. d. Berghe 1% 2x Mevr. Leemans 1% 7 Naar aanleiding van het bovenstaande wil ik alleen opmerken dat dit naamlijst je voor een bedrijf als Wilton-Fijenoord eigenlijk veel te kort is en zeker tweemaal zo lang kon zijn. Dat is echter niet de schuld van hen wier namen hier boven prijken, doch van U, werkers bij W.F. die nog geen interesse hebben voor het schone schaak spel Ik aarzel niet te zeggen, dat dit voor U ongetwijfeld een gemis is, ook al bent U zich daarvan nog niet bewust. Wij wensen echter van harte, dat U zeer spoedig tot dit besef komen zult en verwachten daarom in de naaste toekomst een flinke aanwas van ons ledenaantal. Heus, het gaat bij ons nu eens om de dubbeltjes, doch we gunnen U allen een fijne, genotvolle Maandagavond. Hak de knoop nu eens door en waag er één avond aan. U zult daar beslist geen spijt van hebben (dan misschien hierom, dat U niet reeds eerder lid geworden zijt). We begin nen 's avonds kwart voor acht. Tot ziens dan! J. v. M. Noteert U vast: 6 Febr.: W.F. II—S.I.O. 3. 20 Febr.: W.F. I—Tediro 2. 3 Maart: S.C.S. 3—W.F. 2. 20 Maart: W.F. I—Gusto I. 27 Maart: W.F. II—Gusto II. AFD. TAFELTENNIS. Na een rustperiode van iy2 maand waarin de diverse verenigingen hun eventuele kampioens- of degradatiekansen onder de loupe nemen, de training weer intensief terhand vatten en waarin hun de gelegenheid wordt gegeven de bezetting van hun teams te wijzigen, zodat ze zo sterk mogelijk de tweede helft kunnen ingaan is het competitierad dan weer gaan draaien. Zal deze tweede helft Wilton-Fijenoord zijn twee vurig begeerde kampioenschappen brengen? Dat het eerste team, waarin de heer Bosch zijn oude plaats weer ingenomen heeft, het nog niet eens is met de tweede plaats, bewijzen de drie achtereenvolgende overwinningen op Carbon 4 (82) De Vries Robbé (64, uitwedstrijd 55) en T.T.T.C. (7—3). Op Donderdag 9 Februari moet dit team zijn wil op de bovenste plaats bewijzen, want dan volgt de match W.F. IService 2. Service 2W.F. I had als eindresultaat een gelijk spel 55, aan spanning zal het dus niet ontbreken. Wij voorspellen een 64 zege voor Wilton, waar mee dan deze beide verenigingen met een gelijk aantal punten aan de kop zullen gaan van afd. G. derde klasse. Ons tweede team, waarin de heer Bosman zijn plaats inruimde voor de heer Berends, wacht slechts op het ogenblik, dat zij zich kampioen 4de klasse afd. C. mogen noemen. Zij staan nu door een 64 overwinning op hun naaste concurrent Americano 2 met 4 punten voorsprong aan de kop, waardoor hun het kampioenschap niet meer kan ontgaan W.F. 2Holland Electro 2 100. W.F. 2De Vries Robbé 4 82. Wij heben om meerdere wedstrijdroutine te krij gen een 3de team de competitiestrijd ingezonden, bestaande uit de heren de Wolff, Maarssen v. d. Brink en Groeneweg. Hun eerste wedstrijd tegen Spateri bracht hun tevens de eerste nederlaag (100), maar in de daaropvolgende ontmoeting met C.B.T.A. herstelden zij zich en zorgden voor een keurige 64 zege. Nu zij eenmaal het zoet van een overwinning te pakken hebben, verwach ten wij, dat zij zullen bewijzen een niet te onder schatten tegenstander te zijn in afd. N. van de 4de klasse. AFD. VOETBAL. Nu de competitie reeds enige weken door regen en vorst stilligt is het misschien wel aardig om voor buitenstaanders eens een kort overzicht te geven van het tot stand komen van de wedstrij den. Omdat onze vereniging speelt in de afd. Rotterdam van de K.N.V.B. geven wij alleen cijfers en getallen over die afdeling. Voor de aanvang van de competitie deelt de competitie leider de verschillende elftallen in. Hierdoor ont staan weer afdelingen. Zo kennen wij in de afd. Rotterdam 3 klassen (le, 2e en 3e). De le en 2e klasse bestaat uit drie afdelingen (A, B en C). De derde (laagste) klasse bestaat uit 4 afdelingen. Als men weet, dat een afdeling bestaat uit ca. 9 elftallen, dat kan men uitrekenen, dat er ca. 90 verenigingen spelen in competities van de afd. Rotterdam. Dit betreft alleen de verenigingen, die op Zondag spelen. Voor de Zaterdagmiddagclubs -s dit weer wat anders. Daar bestaat de le klasse uit één afdeling van 10 clubs, de 2e klasse uit 2 afdelingen van ieder 9 clubs en de derde klasse uit 5 afdelingen van ieder 8 clubs, zodat ruw geschat ca. 68 verenigingen op Zaterdagmiddag spelen. Dit zijn dan alleen de eerste elftallen van die verenigingen. Hieronder hebben natuurlijk al die clubs hun reserve-elftallen. Deze worden in gedeeld in de 4e Reserve-klassen voor de Zondag en 3 Reserve-klassen voor de Zaterdagmiddag clubs. Hier worden dan ook ingedeeld de lagere elftallen van de K.N.V.B.-clubs. Om een voorbeeld te geven: het vijfde tot en met het veertiende elftal van de R.V. en A.V. Feijenoord. Zo bestaat de Reserve le Klasse uit 8 afdelingen, de Reserve 2e klasse uit 8. de Reserve 3e klasse uit 9 en de Reserve vierde klasse uit 21 afdelingen. Totaal dus weer 46 afdelingen, ieder bestaande uit 8 a 10 elftallen. Ruw geschat ongeveer 400 elftallen. Met de elftallen van de le, 2e en 3e klasse komen we dan tot een totaal van ongeveer 500 elftallen, die iedere Zondag de voetbalvelden van Rotterdam en omstreken bespelen. In de Zaterdagmiddag competitie bestaat de Reserve le klasse uit 2, de Reserve 2e klasse uit 3 en de Reserve 3e klasse uit 6 afdelingen. Totaal dus weer 11 afdelingen, ieder bestaande uit 8 a 10 elftallen. Met de 68 eerste elftallen van die clubs samen dus ongeveer 170 elftallen, die op Zaterdagmiddag spelen in de competities van de afd. Rotterdam. Op Zaterdag middag spelen dan ook nog de junioren van de diverse clubs. Dit zijn jongens van 12 tot 17 jaar oud, naar leeftijd en lengte ingedeeld in 3 klas sen (A. B en C). Als men rekent, dat in het seizoen 1948/49 de A-Klasse bestond uit 22, de B-klasse uit 14, de C-klasse uit 20 afdelingen en de G-(gemengde)-klasse uit 4 afdelingen dan komt men dus aan een totaal van 60 afdelingen. Iedere afdeling bestaat uit 8 a 10 elftallen. Reken U nu zelf maar uit, hoeveel junior-elftallen aan de competitie deel nemen. Reken U dan ook even uit hoeveel spelers er totaal in de afd. Rotterdam spelen, want ik doe het niet; ik word er duize lig van. Een volgende keer zal ik verder schrijven over promotie-degradatie enz. S. e ciJfers en getallen zijn overgenomen uit de bijlage, behorende bij het jaarverslag van de K.N.V.B., afd. Rotterdam, over het seizoen 1948/ 1949. AFD. ZWEMMEN. Onze Ledenvergadering. Hoewel niet overweldigend was de opkomst van leden voor de op Donderdag 26 Jan. j.l. gehouden Ledenvergadring bevredigend te noemen. Het be langrijkste punt van de agenda was het in het leven roepen van diverse werkcommissies. Deze werkcommissies krijgen elk een aparte taak. Als deze commissies hun taak naar behoren vervullen en hierbij voldoende gesteund worden door de leden, dan geloven wij dat dit ten zeerste ten goede van onze afdeling Zwemmen zal komen. De volgende commissies werden benoemd: Techn. Commissie: L. C. M. Schoon (Secr.) D. A. de Wit. Polo-Commissie: H. J. Tamminga. K. Broeshart. G. de Ronde. Figuurdrijfcommissie B. Zondag. Mevr. H. de Wit. Mej. B. van Tol. Mej. L. Bakx. ProD. en Feestcommissie: B. Zondag. N. Vons. Materialen-Commissie H. Erkelens. H. Rosendahl. A. Verlinde. Kas-Commissie: Mj. B. van Tol. W. H. Duchenne. De Heer Th. Koster, die vanaf Nov. 1946 in het bestuur op voortreffelijke wijze de functie van voorzitter heeft vervuld, trad als zodanig af (vol gens rooster aan de beurt van aftreden). De secretaris dankte hem voor al het werk, waar aan de Hr. Koster zijn beste krachten heeft ge geven. Ook Mej. T. v. d. Burg legde haar be stuursfunctie neer. Tot het bestuur trad toe de heer H. J. Tamminga, die bij acclamatie werd gekozen. Na enkele mededelingen door de voorzitter van huishoudelijke aard en de rondvraag, waarvan door enkele leden werd gebruik gemaakt, werd deze geanimeerde vergadering gesloten. De aanwezige leden bleven nog enkele uren ge zellig bijeen om te luisteren naar een feestpro gramma, dat hen werd voorgezet door amateur leden van de afd. Zwemmen. Ongemerkt was het half twaalf geworden en moest aan deze avond een einde gemaakt worden. Verslag Wedstrijd Rotterdamse Bedrijfs- zwem verenigingen. Zaterdagavond 28 Jan. j.l. Het vroor flink en iedereen kroop bij de kachel en dacht aan ijs- pret. Dat er nog zo iets als zwemmen bestond daar dacht men niet aan. De W.F.-zwemclub trok echter die avond naar het Oostelijk Zwembad, waar de jaarlijkse wedstrijd tussen de Bedrijfs- zwemverenigingen werd gehouden. In grote ge tale waren zwemmers en zwemsters bijeen geko- en om elkaar te bekampen. Het is een zeer aar dige wedstrijd geworden met veel spanning en een prettige sfeer. Onze zwemmers hebben hun uiterste best gedaan. Reeds het eerste programma-nummer bracht ons een overwinning en wel op de 40 x 50 m. borst- crawl estafette. Met 2 ploegen deden wij aan deze estafette mee. W.F. I in haar sterkste opstelling tikte het eerste aan met een grote voorsprong in de tijd van 2.14.9 sec. (nieuw clubrecord!) W.F. 2 was veel zwakker, maar kon toch nog als tweede eindigen. Wij zullen niet elk nummer apart ver melden. maar volstaan met onderstaand overzicht, waaruit voldoende blijkt dat de W.F.-zwemmers een zeer goed figuur hebben geslagen. HEREN: EstafettesOp elk van de 2 estafettes waren 2 prijzen uitgeloofd. Wij behaalden 1 eerste en 2 tweede prijzen. Persoonlijke nummers: Op elk van de 5 nummers waren 2 prijzen uitgeloofd. Hiervan behaalde W.F. 3 eerste en 2 tweede prij zen. DAMES: De 4 dames van W.F. deden het niet zo goed als de heren, hoewel hun tijden toch niet slecht waren. Wij moesten ons tevreden stellen met 1 tweede prijs, gewonnen door Mej. Plooy op de 50 m. rugslag. De organisatie van de wedstrijd lag in handen van de Z.R.O., die op voortreffelijke wijze voor een vlot verloop had gezorgd. S.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1950 | | pagina 4