JUBILEA 25 jaar VERENIGING W.F. ~sü 25-JARIG JUBILEUM. Op 1 Februari j.l. jubileerden de tekenaars Afd. Scheepsbouw: L. M. L. CORBET. E. T. VAN DER VELDE. AFDELING O. A. RUBBERAVONDEN 7 EN 15 FEBRUARI. Zo buigzaam, lenig en uitrekbaar de moderne rubber gefabriceerd kan worden, zo lenig, uitrek baar en soepel waren voordracht en films van en door de Heer de Wijs over dit product. Wellicht hebben velen zich voorgesteld, dat O. A. nu eens met een droog, wetenschappelijke voordracht en film over rubber zou komen, als een soort slaapmiddel. De Heer de Wijs heeft op overtuigende wijze aangetoond, dat over dit onderwerp een volle avond gesproken en gefilmd kan worden zonder ook maar één seconde de aandacht van zijn pu bliek te verliezen. Natuurlijk speelt de gave als verteller een grote rol om de „rubbersmaak" aangenaam te doen wor den en daar weet genoemde heer wel weg mee. Humor in Rubber. Rubber in humor. Rubber overal, maar nergens wordt rubber een middel tegen slapeloosheid. Toen dan ook de Heer de Wijs om kwart voor elf het publiek de keuze liet tussen vroeg of laat naar huis, bleek niemand bereid de benen te nemen en het werd dan ook half twaalf. Vooral de Canadafilm is mooi en suggestief. Het is maar goed, dat de zaal slechts scheepsbouwers en aanverwanten bevatte, want boeren hadden zeker emigratieplannen gekregen, wanneer zij de wijdheid van het Canadese landschap op deze film hadden kunnen bewonderen. Misschien dat de amateur tuinierders onder onze leden ook al gedroomd hebben van de machtige machines in hun tuintje. De beelden waren er suggestief ge noeg voor. Het „uitsmijtertje" motorrennen in heuvelge- bied is een leuk spannend filmpje, dat duide lijk laat zien. waartoe de mens en zijn machine in staa* zijn. als alle onderdelen van sterke kwali teit zijn. Dat geldt dan natuurlijk ook voor de banden van rubber. Technici en andere ingewijden op rubbergebied zullen van deze avonden niet zoveel opsteken, maar de leek en dat zal wel bijna elk O. en A.- lid zijn krijgt in grote trekken iets te zien dat nuttig kan zijn om te onthouden. De proef van de Heer de Wijs of het gehoorde inderdaad gehoord en onthouden was, bewees dat onze leden intensief hadden geluisterd en enkelen werden beloond voor hun knapheid met o.a. een werpring (van rubber), een stoelkussen (van rub ber), een popje (van rubber!!) en een.... baby (van rubber natuurlijk). Naar ons gevoelen is ook deze avond weer ge slaagd te noemen. Van deze gelegenheid maken wij nog gebruik om onze leden te verzoeken om op de aangegeven dagen de toegangskaarten af te halen. Het Be stuur kan dan behoorlijk over beide avonden de kaarten verdelen en zodoende zorgen dat de plaatsruimte op beide avonden goed verdeeld is. U behoeft niet op de eerste avond als 't ware een klein gedeelte als pioniers af te vaardigen om de zaak te verkennen want: Wat O. A. doet Is goed. FILMAVOND OP 8 EN 16 MAART 1950. Voorprogramma Beroemde symphonieën. Philharm. Orkest speelt de onsterfelijke wals van Johann Strauss ,,An der schonen blauen Donau". Gekleurde tekenfilm „Don Quichotte". Muziekfilm „Rhumba Conga". Hoofdfilm: „Jamaica Inn". AFD. SCHAKEN. Dat had mij bijna het leven gekost! Het feit, dat de drukker van het vorige W.F.-Nieuws uit het door mij opgegeven stukje één simpel woordje heeft weggelaten. Ik had n.l. geschreven „dat het bij ons nu eens niet om de dubbeltjes ging, doch om U een fijne, genotvolle avond te geven". Dit belangrijke woordje NIET is door de zetter ver geten (abusievelijk of als humor? met het nood lottige gevolg dat reeds direct na het verschijnen van het W.F.-Nieuws diverse personen een aanval deden op ondergetekende met de uitroep: wat is dat voor een snertclub, welke het om de ping-ping te doen is. Dan worden we natuurlijk geen lid. Is dat nu de manier om propaganda te maken? En nog veel meer dergelijke fraaiigheden werden naar mijn in dit geval onschuldig hoofd geslingerd! Beste lezers, U zult het nu wel begrijpen dat het niet aan mij lag, indien U uit het vorig stukje de indruk kreeg alsof wij „geldwolven" zouden zijn. En als de corrigerende hoofdredacteur toevallig niet even geslapen had, zou het artikeltje zonder fouten zijn verschenen (ook die mag toch wel eens rusten! Redactie). M. M. J. KUIPERS, Brander. J. W. LAMMERS, Baas Buiten-Bankwerk. T. VERSCHOOR. Traceur. Enfin, uit de redactie van verschillende lezers is mij gebleken, dat ook niet-leden belang stellen in de lotgevallen van de Afdeling Schaken en dat doet ons deugd. We kunnen slechts hopen dat deze belangstelling zal uitgroeien tot een actieve deelname aan onze vereniging. Wellicht bent U benieuwd (wanneer U het ten minste nog niet wist) naar het resultaat van de ontmoeting Unilever IW.F. I. Apropos, wat een pracht-kantoor en een lekkere koffie hebben die boter-bazen! Het verheugt ons zeer u te kunnen mededelen dat W.F. I met 7—3 de overwinning heeft behaald na een fraaie, spannende strijd. Daardoor staat W.F. I nog altijd aan de kop van haar afdeling en heeft derhalve nog de beste promotiekansen Maar op Maandag, 20 Februari komt het sterke Tediro 2 op bezoek, dat Gusto met 7%2 in het zand deed bijten. Slagen wij er in deze ploeg te verslaan, dan zijn we voor 90 zeker van het kampioenschap. Enfin, we doen ons best. Ons 2e tiental verloor van het sterke S.I.O. 3 met 73. En al zijn hier momenteel geen kam pioensaspiraties in het geding, we hadden liever een beter resultaat gezien. Misschien kan méér oefenen verbetering brengen. Geacnte Wiltonnezen, u weet het dus: het gaat bij ons NIET om de dubbeltjes in de eerste plaats, maar ons doel is en blijft voor onze leden een mooie avond van ontspanning door inspanning. U kunt nog meedoen! 16-2-1950. J. v. M. AFDELING TENNIS. De vorige maal hebben we reeds de lof gezongen over 't tennissen op onze W.F.-banen. Hierop kwam een aantal aanmeldingen binnen, waarvan echter de meeste van dames afkomstig waren! Waar blijven de heren? Zijn onder de ca. 6000 mensen die op onze werf werken geen heren meer die onze gelederen willen komen versterken? Wacht niet te lang met inschrijven, mensen. Onze club breidt zich gestadig uit en straks zou het wel kunnen gebeuren dat we de nieuwe leden op een wachtlijst moeten plaatsen. We raden daarom alle geïnteresseerden aan zich in ieder geval vóór 10 Maart a.s. op te geven bij W. van der Ende, Westkousdijk, Rotterdam. J. Hoogendoorn. Fitterij, Schiedam. E. Smit, Tekenkamer Mach.fabr. Schiedam. Mej. T. Verburg, Boekhouding, Schiedam. AFD. VOETBAL. In het vorige W.F.-Nieuws hebben wij geschre ven over het aantal elftallen en de indeling van die elftallen in de Afd. Rotterdam van de K.N. V.B. Thans hebben wij het jaarverslag van de K.N.V.B. afd. Rotterdam eens opgeduikeld. Tus sen twee haakjes, dat jaarverslag is een 63 blad zijden tellend boekwerkje. Hieruit blijkt, dat aan de verschillende competities in het seizoen 1948/49 precies 1186 elftallen deel namen, als volgt ver deeld Zondagafdeling 538 elftallen. Zaterdagafdeling181 Juniorafdeling467 Als wij dan rekenen, dat wij als vereniging W.F. met onze 4 senior- en 1 junior-elftal deelnemen, is ons aandeel hierin nog niet in hele procenten uit te drukken. Maar ongetwijfeld zal die tijd eens komen, want onze deelname wordt steeds groter en verliep in de jaren van ons bestaan als volgt: seizoen 1946/47 1 Seniorelftal seizoen 1947/48 2 Seniorelftallen (beide kampioen) seizoen 1948/49 3 Seniorelftallen en 1 juniorelftal seizoen 1949/50 4 Seniorelftallen en 1 juniorelftal. U ziet vanaf het begin heeft er een stijgende lijn in gezeten en ongetwijfeld zal dit voorlopig wel zo blijven, want nog steeds schrijven wij nieuwe leden in. Ook voor U staat die gelegenheid nog steeds open. Maar wij zijn zo enigszins van ons onderwerp afgedwaald. U zult begrijpen, dat het vaststellen en regelen van al die honderden wedstrijden per week ontzettend veel werk vraagt. Voor al die genoemde afdelingen is een competitieleider aan gesteld. Deze stelt de programma's vast, waarbij altijd. wij weten het uit ervaring zoveel mogelijk rekening wordt gehouden met de ver langens en wensen van de verenigingen. Als wij dan nog de grote terreinennood in Rotterdam en omgeving kennen, dan begrijpen we misschien een klein beetje voor welk werk zo'n competitie leider zich iedere week geplaatst ziet. Hiernaast werkt weer een scheidsrechter scommissie, die voor al die wedstrijden iedere week de scheidsrechters aanstelt. Deze commissie heeft weer haar scheids rechters-adviseurs die rapport uitbrengen over de verrichtingen van de scheidsrechters (ook scheids rechters kennen promotie en degradatie). Het pro gramma vastgesteld door de competitieleider, als mede de namen der scheidsrechters voor die wed strijden. aangewezen door de scheidsrechters-com- missie, worden gepubliceerd in de wekelijkse „Officiële Mededelingen" van de K.N.V.B. Afd. Rotterdam. Zo weet iedere secretaris van iedere vereniging welke wedstrijden haar elftallen hebben te spelen. Aan het eind van de competitie zijn natuurlijk de kampioenen en de ondersten van iedere afdeling bekend. De kampioenen hebben dan het recht om promotie-wedstrijden te spelen tegen de laagst ge plaatsten in een hogere klasse. Hoe deze promotie/ degradatie -competities worden samengesteld en gespeeld, wordt beslist door het Bondsbestuur. De volgende keer hoop ik U weer eens wat van onze elftallen te kunnen mededelen. O.a. is dan gespeeld de voor de bovenste plaats zo belang rijke competitiewedstrijd W.F.R.K.W.I.K. Van de uitslag van deze wedstrijd zal het afhangen of wij voorlopig nog blijven meedoen in de strijd om het kampioenschap. Wij zullen er het beste van hopen. S. AFD. ZWEMMEN. In het vorige nummer van het W.F.-Nieuws is bij de door ons opgegeven samenstelling van de Techn. Commissie de naam van de Heer Garnaat weggevallen. Ter correctie delen wij mede dat de T.C. bestaat uit de leden: L C. M. Schoon, D. A. de Wit en Garnaat. Samenstelling Nieuw Bestuur. Op de laatstgehouden bestuursvergadering werden de functies der bestuursleden als volgt verdeeld: Voorzitter: C. Zondag. 2e Voorzitter: M. Platje. Secretaris: L. C. M. Schoon. 2e Secretaris: J. H. Tamminga (tevens polo-secr.K Penningmeester: A. K uiper. 2e Penningmeester: C. Zondag. Commissaris: H. Erkelens (Materialen-comm.). Inschrijving nieuwe leden. Zij, die lid van onze afd. Zwemmen wensen te worden, kunnen zich als zodanig laten inschrij ven tijdens het clubuur op Zaterdag. Als men de zwemkunst nog niet machtig is, kan men gratis zwemles ontvangen door bekwame instructeurs. S. Copy voor het eerstvolgende nummer inzenden vóór 3 Maart 1950

Wilton Fijenoord Nieuws | 1950 | | pagina 8