Officiële mededelingen Sociale rubriek HET BESTUUR GOED GEREEDSCHAP IS HET HALVE WERK succes is te danken aan samenwerking en toewijding van dirigent en leden en hij hoopt nu ook, dat met de nieuwe mogelijkheden de weg naar de hoogste afdeling in Nedei - land de Vaandelafdeling kan worden betreden. Uit naam van het hoofdbestuur der perso neelsvereniging overhandigde de heer Keyzer een enveloppe met inhoud voor de aankoop van een nieuwe partituur. Dan memoreerde hij het feit, dat de heren Grevenbroek en den Besten beiden 25 jaar lid zijn en res pectievelijk 23 en 20 jaar bestuurslid. Na mens het hoofdbestuur overhandigde hij deze jubilarissen een aansteker met inscriptie. Met de hoop uit te spreken, dat het korps onder de eminente leiding van de heer Pala en met medewerking en toewijding van alle leden tot in lengte van dagen de kunst mag blijven dienen en aldus doende een voor beeld zal blijven voor allen, die samenwer king als een der voornaamste peilers van onze maatschappij zien, besloot de heer Keyzer zijn welkomst- en felicitatierede en gaf het woord aan volgende sprekers. Achtereenvolgens werden gelukwensen uit gesproken door de Heer de Leur onder voorzitter der Nederlandse Federatie namens deze, door de heer de Waal als voorzitter der Schiedamse Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen. De heer v. d. Werken sprak als adviseur der Harmonie Kapel v. d. Kon. Rotterdamse Lloyd. De heer Velle- koop vertegenwoordigde „Liora uit de 1 ri'r en de heer Boer sprak namens „Crescendo uit Sliedrecht. Maassluis' Harmonie zond als afgevaardigde de heer Kats en de heer Kamp sprak als bestuurslid der Oranjevereniging Schiedam. Tenslotte sprak de heer Plaisier enige gevoelvolle woorden als oud-voorzit ter der Harmonie W.F., welke nog steeds een grote plaats in zijn hart inneemt. Alle goede woorden te memoreren zou ons te ver voeren, maar wij mogen vaststellen, dat de Harmonie W.F. als muziekgezelschap bij al de sprekers en hun verenigingen goed staat aangeschreven. En dit is helemaal geen verwonderlijk iets, want spreekt men in de Kunst niet altijd van „Kunstbroeders"? Voor één opmerking verlenen wij echter gaarne gastvrijheid in ons personeelsblad. Eén der sprekers, blijkbaar goed op de hoog te, vergeleek de zgn. burgerlijke en de per soneelsverenigingen en hij kwam tot de con clusie, dat men maar niet altijd kan zeg gen: Och, die personeelsvereniging redt het wel. De directie zal daar wel voor zorgen. Zo is het niet, want de verhouding in de personeelsvereniging en juist bij W.F. brengt mee, dat alle onderafdelingen en dus ook de Harmonie IV .F. in eerste instantie het hoofd bestuur moeten interpelleren en slechts via deze schakel de directie al of niet kunnen be reiken. Tenslotte weten vele burgerlijke ver enigingen zich meestal gedragen door een gedeelte vaak groot der burgerij en zulk een vereniging doet langs verschillende wegen daarop een beroep. Zoiets is uitgeslo ten bij personeelsverenigingen. Die hebben geen supporters, waarbij zij eventueel kun nen aankloppen. Nu was het de taak van de ere-voorzitter der Harmonie W.F., Ir. B. Wilton, om al de sprekers dank te zeggen voor woorden en gaven. Met verwonderlijk gemak had de heer Wilton uit al de redevoeringen de kern ge licht en vatte deze aan om een persoonlijk dankwoord te spreken tot ieder der rede naars afzonderlijk en op de hem eigen wijze vertolkte de heer Wilton de gedachten der jubilerende verenigingsleden. Ernst, met ter afwisseling af en toe een grapje, maakte zijn lange redevoering tot een geheel, waaruit duidelijk bleek, dat het ere-voorzitterschap geen sinecure zonder meer voor hem is, doch een belevenis. Tenslotte hoopte ook hij, dat de Harmonie W.F., onder leiding van haar dirigent en door intense studielust der leden de hoogste afdeling zal mogen binnentreden, binnen afzienbare tijd. Als slot van deze gezellige en vlot lopende receptie werden nog de nodige foto's geno men en Harmonie W.F. mag nu terugzien op een mijlpaal in haar geschiedenis die alleen maar een stimulans kan zijn om voort te gaan op de ingeslagen weg. Zo spraken verschillende muziekkenners en -liefhebbers, zo spreekt ook de Redactie W.F., die ook haai' gelukwensen aanbiedt en de hoop uitspreekt, dat ons Harmonie-gezel schap zich in steeds grotere mate mag ver heugen in de populariteit in en buiten de werf. G- WILLY WILTON-FONDS. Ontvangen: 833.05 v. Centraal Magazijn (opbrengst verkoop klein materiaal). 85.10 v. Machinefabriek (opbrengst verkoop klein materiaal). 15.90 v N.N. EERVOL ONTSLAG WEGENS GEVORDERDE LEEFTIJD op 8-5-'50 T. Dahlhaus, machinist. 23-5-'50 D. van Leeuwen, voorm. ijzerw. l-6-'50 W. P. van Gent, baas afd. Onderhoud. GEVONDEN VOORWERPEN. Duimstokken. Sleutelbossen. Aanstekers. Portemonnaie met inhoud. Polshorloge en Enig geld. Te bevragen bij de afd. Politie. BEKENDMAKING AAN DE LEDEN VAN „DE PIJP". Op 24 Juni 1950 wordt de 2e bestuursjaar vergadering gehouden. Dan treden af de heren: W. Barendregt, voorzitter; H. Bezemer, le penningmeester; H. Versluis, alg. adjunct. Zij stellen zich herkiesbaar. maar we moeten natuurlijk allemaal eraan meewerken, dat dit te krijgen is. En dat doen we niet wanneer we het ongebruikt in de kist laten liggen. Daar zijn de collega's niet mee gebaat. Wanneer we om gereedschap komen dan moet dit in het magazijn liggen, dan behoeven we niet teleurgesteld te wor den en werken we vanzelfsprekend ook ge makkelijker. Niemand is er mee geholpen, wanneer het gereedschap in de kist blijft liggen. J. VEENENDAAL, Kernlid afd. Boorders. WAT DE KERN BESPRAK: Verslag van de op 29 April gehouden verga dering van de volledige kern. Nadat de voorzitter de vergadering had ge opend werd de volgende mededeling gedaan: Door de directie is naar aanleiding van het ingebruiknemen van dok IV een fonds ge sticht, groot 50,000,met het doel kin deren van personeelsleden van W.F., die middelbare of hogescholen bezoeken, finan cieel te helpen. (Zie officieele toelichting van de Directie hieronder). In verband met klachten betr. kleedlokalen A, B, C en D, schaftlokalen, dak fitterij, enz. zei de voorzitter, deze klachten herhaalde malen aan de directie te hebben doorgege ven. De keirn sprak haar teleurstelling erover uit, dat er zo weinig nota werd ge nomen van deze klachten, en zij hoopt dat in het vervolg vlugger de nodige reparaties zullen worden uitgevoerd. 2. 3. Vervolgens kwamen van een kernlid 3 voor stellen in bespreking, t.w.: 1. 5 Mei de gehele dag vrij met behoud van loon. 1 Mtei de gehele dag vrij met behoud van loon. Kernverkiezingen. Aangezien na veel overleg overeenstemming kon worden bereikt betr. een halve dag en de organisaties in deze actief zijn, werd be sloten aan de directie te verzoeken bij nieuwe besprekingen over de 5e Mei haar medewerking te verlenen tot het verkrijgen van een he'e dag vrij met behoud van loon. Daar de beide andere punten meer voor de tribune bestemd waren en de voorsteller dit ook inzag, werden deze ingetrokken. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voor zitter de vergadering. J. W. WEBER Voorzitter. Vergadering directie met kernbestuur op 2 Mei 1950. De voorzitter van de kern vraagt om spoe dige afwikkeling van enkele nog lopende gevallen, o.a. kleedlokalen A, B, C en D, waarvan de daken lekken. Verder verzoekt hij de directie bij de eerst volgende besprekingen betr. 5 Mei een voor stel te willen doen, geen halve maar een hele dag vrijaf te geven. Vervolgens wordt nog naar voren gebracht: dat er aan de binnen- en buitenkant van de scheepsbouwloods stukken beton naar bene den zijn gevallen; dat op de balken in de nieuwe cantine veel stof ligt; terwijl tenslotte wordt gevraagd of het de bedoeling is, dat het kantoorpersoneel aan de linker- en de arbeiders aan de rechter kant van de weg de werf verlaten. De directie deelt hierop het volgende mede: Wat de kleedlokalen A, B, C en D betreft, deze zullen na het gereedkomen van de „Diemerdijk" onder handen worden geno men. De lekkage van de daken zal zo spoe dig mogelijk worden verholpen. Nationale feestdag. Er is een vraag geweest om de nationale feestdag vast te stellen op de eerste Zaterdag na de 3e Mei. Hierop is men niet ingegaan en thans is afgesproken voor 1950 en 1951 de middag van de 5e Mei vrijaf te geven. Verschillende banen beton in de scheeps bouwloods zijn reeds nagezien. Een verder onderzoek zal worden ingesteld. Nieuwe cantine. Wat het stof in de nieuwe cantine betreft zal worden nagegaan hoe dit kan worden verholpen. Vermoedelijk zal hier voor een voorziening aan het dak noodza kelijk zijn. Verkeer. De bedoeling is, dat al degenen, die vanuit het hoofdkantoor de werf verlaten de linkerkant van de weg nemen en allen die van de werf afkomen de rechterkant. Hierdoor wordt voorkomen, dat de weg onnodig over gestoken wordt. Het ligt geenszins in de be doeling een scheiding tussen ambtenaren en arbeiders te maken. Ook ambtenaren, die op de werf zitten moeten dus de werf aan de rechterkant van de weg verlaten, terwijl arbeiders die om 5 uur nog op kantoor zijn geweest de werf links verlaten. Tijdinhalen. Hierover had een algemene be spreking plaats. Tarief bedrijfsschool. Deze aangelegenheid zal nader met de chef van de bedrijfsschool wor den opgenomen. Wat de fluit in de Machinefabriek betreft is men reeds bezig hierin voorziening te treffen. Op de vraag wanneer de 65-jarigen de dienst gaan verlaten wordt medegedeeld, dat dit vermoedelijk per 1 Juli a.s. zal zijn. Zij zul len daarvan tijdig bericht krijgen. De regeling voor de nachtploeg op Hemel vaartsdag zal dezelfde zijn als die in 1949 is toegepast.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1950 | | pagina 2