VERENIGING W.F. was gedaald, (in 1947 hadden wij n.l. 1028 onge vallen met arbeidsonderbreking en in 1948 waren dit er 965) in 1949 kwamen we weer tot een aantal van 1092. Daar deugt niets van vrienden. Als het goed was geweest had het aantal kleiner moeten zijn dan in 1948. Het aantal ongevallen met een meervoudige be handeling steeg ook naar verhouding. In 1948 was dit aantal 7188, in 1949 8245. Zoals wij boven al schreven: dit verhoogde percentage deugt niet, omdat uit het voor gaande jaar is gebleken, dat het wel beter kan, terwijl toen ons bedrijf toch ook in ruime mate van werk was voorzien. Wij doen dus een beroep op U allen om de vei ligheidsgedachten levend te houden. U weet toch wel, dat Uw gezonde lichaam Uw kapi taal is. Tast U dit aan, dan tast U Uw eigen bestaan aan. Wij plaatsen hierbij een grafiek van alle af delingen in het bedrijf. In 19 van de 35 af delingen is het aantal ongevallen gestegen. De goede hebben het terug weten te bren gen, voor hen onze waardering. Enkele on gevallen meer of minder kan pech of geluk zijn, maar er zijn erbij, die het toch al te bont maken. Denkt U hier vooral aan: het ongevallencijfer is een typische barometer, d.w.z. voor vergelijkbare afdelingen en be drijven is het toch zo, dat een goed geleid bedrijf een veilige bedrijf is, dus een goed geleide afd. enz. Waren we boven misschien wat pessimistisch of liever realistisch, er is toch ook wel reden voor wat optimisme. In sommige bedrijven in Nederland is na de laatste oorlog het on gevallenpercentage verdrievoudigd en in Zweden is het percentage van vóór de oorlog gestegen met 18%. Wij hadden in 1949 drie ernstige ongevallen met dodelijke afloop. Dit waren echter eigenlijk geen bedrijfsonge vallen in de ware zin des woords, want twee dezer slachtoffers werden gedood op weg van of naar het bedrijf, de derde is als dekknecht waarschijnlijk uitgegleden, overboord geval len en verdronken. In 1948 hadden we vier slachtoffers tengevolge van ernstige bedrijfs ongevallen. De oogletsels liepen ook flink terug. In 1948 hadden we 4470 gevallen. Hiervan bezoch ten er 998 de oogarts. In 1949 hadden we 3343 gevallen, waarvan er 557 de oogarts bezochten. Dit is een prachtig resultaat. De goede oogbescherming, welke er nu is, zal bij deze vermindering zeker een rol hebben gespeeld. Dit cijfer moet echter toch nog stukken omlaag vrienden. De ongevalsrap porten tonen aan, dat dit kan. Pas op het laatst van 1949 gingen de Werk- veiligheidscommissies functionneren, dus hebben we hoop, dat onze statistiek in 1950 een nog gunstiger beeld zal geven. De leden der Werkveiligheidscommissies vragen we: zet Uw beste beentje voor in het bedrijf, voor de veiligheid. Het gaat niet alleen om het gebruik van veiligheidsartikelen, want de Amerikaanse veiligheidstechnici zeggen het zo. Gebruikt Uw verstand en andere be schermingsmiddelen. Tenslotte geven wij U dit nog ter overden king: Sleur, lauwheid, onverschilligheid en traditie, de vrees om anders te zijn dan an deren, zijn de grote vijanden van de vooruit gang. Uw Veiligheidsprediker DANKBETUIGINGEN. Onderstaande personen betuigen hun dank: aan Mevr. Jansen en het Willy Wilton Fonds voor de morele en financiële steun en de zorg voor gezinshulp tijdens de ziekte van zijn vrouw ondervonden. Ook namens zijn vrouw M. G. HOFSTEEDE. aan directie, chefs en collega's voor de belang stelling op 4 dezer ter gelegenheid van zijn 25- jarig jubileum bij Wilton - Fijenoord en voor de hem aangeboden prachtige cadeaux en bloemen. De medewerking om deze dag voor hem tot een onvergetelijke feestdag te maken stelt hij op hoge prijs en hij zal daaraan steeds een aangename her innering behouden. Ook namens zijn vrouw FLECKEN aan directie, chef's, bazen en collega's voor de belangstelling bij zijn 25-jarig jubileum. Te vens dank aan de Ver. ,,De Pijp" voor het mooie cadeau. L. L. BEI JEE. aan directie, chefs en collega's voor de belang stelling en de cadeaux bij gelegenheid van zijn 30-jarig jubileum ontvangen. J. van OTTERLOO. aan de leden van het Jubileumfonds „Het Punt- ijzer" voor het cadeau en de bloemen ontvangen ter gelegenheid van hun 25-jarige echtvereniging. L. DIKMANS en echtgen. aan directie, chefs, bazen en collega's en het personeel van de afd. Onderhoud voor de vele blijken van belangstelling, de goede woorden en wensen, alsmede voor de stoffelijke bewijzen van erkentelijkheid in de vorm van enige mooie cadeaux. aangeboden bij zijn afscheid. W. P. van GENT en echtgen. aan het Willy Wilton Fonds voor de steun tijdens de ziekte van zijn vrouw. W. J. R. van HOEWIJK. aan Houten Scheepmakers afd. Reparatie voor het bezoek en de financiële steun voor de aan schaffing van versterkende middelen. Ook harte lijke dank aan afd. Sociale Zaken voor de belang stelling door bemiddeling van Zr. Bosschaert, en het fruit tijdens zijn ziekte ontvangen. Ook namens zijn vrouw A. ZWARTVELD. aan directie, bazen en collega's van de afd. Ge reedschapmagazijn en gereedschapwerkplaats Ma chinefabriek voor de blijken van belangstelling bij zijn 25-jarig jubileum ondervonden. TH. A. M. MOLKENBOER. Hiermede betuig ik mede namens mijn echtge note mijn hartelijke dank aan Directie, Chefs. Bazen, Bazenvereniging Magazijnpersoneel en verder aan allen, die hebben medegewerkt aan de prachtige cadeaux en bloemen mij geschonken bij mijn 25-jarig jubileum. W. S. HEY. Bs. Afd. Mag. Dienst IN MEMORIAM Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van: P. v. d. WAL, oud-werknemer, die de onderneming als mo delmaker heeft gediend. Overleden 2-5-'50. A. N. BARTO, oud-werknemer, die als koker bij W.F.iswerk- zaam geweest. Overleden 6-5-'50. J. W. de MAN, die 22 jaar als brander-boorder bij de onder neming gewerkt heeft. Overleden 12-5-'50. Hun nagedachtenis zal door ons in ere gehou den worden. H.H. DUIVENLIEFHEBBERS. De eerste africhting is reeds afgewerkt en nu verzoekt het bestuur hun, die in aanmerking den ken te komen voor een ereprijs, zo spoedig moge lijk de bewijzen in te leveren van de drie eerst geconstateerde duiven dezer africhting, opdat wij de prijswinnaars spoedig bekend kunnen maken. Met de tweede africhting is reeds een begin ge maakt en het bestuur heeft gemeend op dezelfde wijze te moeten doorgaan. De drie eerst gecon stateerde duiven, die natuurlijk op de prijslijst vermeld staan in de vereniging waarvan U lid bent, worden dus weer winnaar. Doet allen Uw best. dat het een felle strijd wordt. Tevens maakt het bestuur bekend, dat ons lid D. van Leeuwen de fabriek met pensioen heeft verlaten. Als gedachtenis is hem een plaquette ge schonken, waarop hij heel trots is en waarvoor hij de vereniging hartelijk dank zegt. Mochten we de steun van deze oude duivenmelker nodig hebben, dan is hij steeds bereid ons bij te staan. Dat hij nog lang moge leven en veel plezier met zijn dui ven moge hebben is onze wens. D. v. AS, Secr. AFD. HANDBAL. Nu de competitie ten einde is en wij een overzicht over onze elftallen hebben, blijkt, dat er over het geheel genomen niet slecht gespeeld is. Ons le dameselftal eindigde als 2e op de rang lijst. Het le herenelftal staat na een spannende strijd op de 3e plaats. Het Zaterdagmiddag-dameselftal eindigde eveneens als 2e met 2 punten verschil op de kampioen. Ons 2e herenelftal hebben wij met nog 4 wed strijden te spelen uit de competitie moeten te rugtrekken. Van de 11 spelers, die wij voor dit elftal hadden, hebben er 3 te kennen gegeven, dat zij de verdere Zondagen niet beschikbaar waren, daar zij de zomersporten gingen beoefenen. Zij vergeten, dat zij, door zo te handelen, en alleen aan hun eigen genoegen te denken, hun sportmakkers duperen. Een dergelijke houding kunnen wij onmogelijk goedvinden en het bestuur zal zich dan ook bera den, welke maatregelen in de toekomst genomen moeten worden om een herhaling te voorkomen. Heren-Zaterdagmiddag-elftal. De kans wordt steeds groter, dat wij het komende seizoen met een heren-Z.M.C.-elftal zullen uitkomen en binnen kort hopen wij hierover nader te berichten. Het bestuur heeft het plan op Zondag, 25 Juni a.s., een bustocht te organiseren naar Eindhoven en daar een wedstrijd te spelen tegen P.S.V. (Philips Sport Ver.). Vervolgens nemen wij hier een gedeelte over uit ..Handbal" het officiële orgaan van het Neder lands Handbal Verbond: ,,Het verheugt ons zeer te kunnen mede delen, dat, terwijl de ledentallen van ver schillende sportorganisaties een dalende lijn laten zien, het aantal leden en verenigingen van het N.H.V. nog voortdurend stijgt. Volgens de laatste telling heeft het Handbal Ver bond thans 14408 leden, 302 Verenigingen. Dit betekent in vergelijking met het vorig jaar een winst van 1081 leden en 16 Verenigin gen", aldus „Handbal". Het bovenstaande betreft ook onze vereniging. We zijn er echter nog lang niet en herinneren aan het spreekwoord „Hoe meer zielen, hoe meer vreugd". Dus sportlui van Wilton-Fijenoord, schaamt U niet en bezoekt eens onze trainingen. Wij ga randeren U, U komt dan vast de volgende week weer. De trainingen zijn onder leiding van onze emi nente trainer, de heer N. Vons en wel 's Woens dagsavonds 7 uur en 's Zaterdagsmiddags 3 uur. A. J. BOER HARMONIE FEESTAVOND IN DE RIV IER A-HAL, ROTTERDAM. Zaterdag, 20 Mei, omstreeks 7 uur. Zelfs in een wereldstad als Rotterdam is het te zien, dat er iets bijzonders gaat gebeuren, want verscheidene trams staan kennelijk in het teken van W.F., wat het aantal passagiers betreft. Vele werkne mers en oud-werknemers gaan naar de Rivièra- Hal om de feestavond van de Harmonie W.F. bij te wonen enmee te feesten. Toen dan ook omstreeks 8 uur de heer C. Keyzer als voorzitter der Personeelsvereniging W.F. met een korte toespraak de avond opende, bleek, dat W.F. door vele instanties, groepen, afdelingen en afzonderlijke leden van ons bedrijf was ver tegenwoordigd en het was inderdaad een afbeel ding van het gehele bedrijf. De heer Keyzer heet te allen welkom en in het bijzonder de Directie leden de heer> W. Wilton en de heer C. J. A. van Daalen en echtgenote, de oud-directeur, de heer J. D. Wilton en de oud-dirigent der Har monie, de heer C. Horsman. De spreker memo reerde zeer in het kort het feit, dat de Har monie W.F. met deze feestavond haar 25-jarig bestaan wilde vieren en hij meent, dat dit summa summarum het beste kan geschieden door de Harmonie zelf, althans vóór de pauze. Hij wenst alle aanwezigen een prettige avond toe. De heer W. Wilton neemt als oudste directeur het woord en biedt officieël na een geschiedkun dig overzicht van de wordingsperiode der Har monie de jubilerende afdeling een nieuw instru mentarium aan (dat inmiddels reeds werd be speeld). „Vele moeilijkheden zijn er geweest, maar overwonnen", zegt de heer Wilton en hjj wijst tenslotte op de belangrijkheid van sa menwerking in het bedrijf, maar ook in vrije tijd op basis van vrijwilligheid. Dat men dan met de nodige hulp iets kan presteren door ernstige studie en doorzettingsvermogen bewijst de Har monie. Met de hoop uit te spreken dat de vereniging nog veel zal mogen presteren en de weg, die naar de hoogste afdeling voert, zal mogen betreden, eindigt de heer Wilton. Ir. B. Wilton, het woord voerende als ere voorzitter der Harmonie W.F., dankt de directie voor de aangeboden instrumenten en legt dan de nadruk op drie belangrijke punten voor de ze vereniging. Ten eerste het nieuwe instrumen tarium, waarmede nu kan worden gewerkt, ten tweede het enthousiasme, waarmee dit werk zal moeten worden verricht om succes te bereiken en ten derde het zich gedragen weten door de morele steun van alle werknemers in het bedrijf. „De Harmonie W.F. heeft een taak in vreugde volle, maar ook in droevige gebeurtenissen, die in ons bedrijf voorvallen. Laten wij in de toe komst niet kunnen spreken van de Harmonie, maar van onze Harmonie". Met deze woorden eindigt Ir. B. Wilton en dan is de Harmonie zelf aan het „woord" om met een pittige mars het eigenlijke feestprogramma te openen. Tussen de nummers 1 en 2 krijgt de voor zitter van het corps, de heer Elich, de gelegen heid om de beide leden, de heren den Besten en Grevenbroek, te huldigen in verband met him 25-jarig lidmaatschap. Hij betrekt daarin ook de echtgenoten der heren en verzoekt dezen ten tonele te verschijnen, waarbij onze fotograaf niet, alleen de nodige foto's maakt, maar tevens galant als altijd de dames de nodige hulp biedt bij het beklimmen van de toneeltrap. Hulde! De heer Elich biedt beide heren een vulpen en -potlood aan van hun collega's-muzi kanten en Ir. B. Wilton spelt hun het zilveren W.F.-insigne op de borst, waarbij hij nog op merkt, dat de dames der jubilarissen toch eigenlijk minstens evenveel gefêteerd behoren te

Wilton Fijenoord Nieuws | 1950 | | pagina 7