JUBILEA 25 jaar Tafeltennis: Secretaris: J. van Rooy, Afd. Bedrijfsboekhouding, Club-uren: Dinsdaj en DonderdaJ 20—22.30 uur, Clubgebouw. Werf Schiedam. Tennis: Secretaresse: Mcj. T. Verburg. Afd. Boekhouding. Toneel: Secretaris: pa. J. Magielscn, afd. Scheepsbouw Rotterdam. Repetitie: Woensdag 20—22.15. Kantoor Rotterdam. Voetbal: Secretaris: W. Speksnijder, Afd. Bedrijfsboekhouding. Zang: Secretaris: J. Gabreëls, afd. Timmerwinkel. Repetitie: Donderdag 20-22 uur in .De Seinpost Broersvest Schiedam. Zwemmen: Secretaris: L. C. M. Schoon. Club-uren: Zaterdags 1213.30 uur in het Sport- fondscnbad Schiedam. AFD. ZWEMMEN. Verslag Buitengewone Ledenvergadering dd. 23-5-'50. Dank zij de afd. Biljart: die het Clubge bouw op haar clubuur aan ons afstond, waren wij in staat om op Dinsdag 23 Mei j.l. een Buitengewone Ledenvergadering te houden. Als tegenprestatie bieden wij alle biljarters een gratis zwembad op ons club- uur aan. Gaarne zullen wij hen op Zaterdag 17 Juni a.s. ontvangen. Deze ledenvergadering werd nu niet zo zeer gehouden omdat we veel belangrijks te be spreken hadden maar meer met het doel om het contact tussen de leden te bevorderen. Grote besluiten zijn er dan ook niet genomen en waren ook niet aan de orde. Aandachtig hebben we geluisterd naar een interessante lezing van een onzer trainers, de heer Gar- naat. Op duidelijke wijze gaf hij een over zicht van de ontwikkeling van het zwemmen, wees op het nut ervan, besprak verder de verschillende zwemslagen om te besluiten met het eigenlijke sportzwemmen. Het har telijke applaus bewees dat deze lezing door de leden op hoge prijs werd gesteld. Na dit min of meer ernstige gedeelte van de avond volgde de luchtige noot, zodat we met genoegen op deze avond kunnen terug zien. Examen K.N..Z.B.-diploma's 1 en 2. Voor de 25 candidaten die op 25 Mei j.l. ge reed stonden om de proeven af U leggen voor de K.N.Z B.-diploma's, was dit een be langrijke dag. Belangrijk omdat het er toen om ging of zij na de maandenlange oefeningen in staat waren de proeven volgens de ge stelde eisen af te leggen. Geen wonder dat er enkelen niet zonder examenvrees waren. De leeftijden der candidaten liepen sterk uiteen. De jongste candidaat was 8 jaar en de oudste 40 jaar. Tot ons genoegen consta teerden wij dat er ditmaal zoveel oudere candidaten waren. Wij hopen dat dit feit een stimulans zal zijn om het goede voor beeld na te volgen bij het volgende examen, dat over ong een half jaar zal plaats vinden. Over de uitslag kunnen we zeer tevreden zijn, nj.: Diploma 1: 20 geslaagden en 2 afgewezen. Diploma 2: 18 geslaagden en 1 afgewezen. Na afloop van het examen overhandigde onze voorzitter de diploma's aan de geslaagden en complimenteerde hen met het behaalde suc ces. Aan onze zweminstructeurs, die de can didaten hiervoor opleidden, is een woord van dank voor het door hen gegeven onderwijs zeker op zijn plaats. KLACHTEN ZWEMMEN. Het stukje over de verdwijning van stukjes zeep tijdens onze cluburen werd in de rubriek van de afd. Zwemmen in één van de vorige nummers van het W.F.-nieuws geplaatst buiten medeweten van het bestuur der afd. Zwemmen. Uit dit stukje zou men de gevolgtrekking Kunnen maken dat er geen enkel voorwerp meer veilig is om even te laten liggen. Niets is minder waar. Tot dusverre bereikte ons nog geen enkele klacht van diefstal of ver dwijning van iemands eigendommen. Mocht zich evenwel zo'n geval voordoen, dan lijkt het ons de aangewezen weg om deze klacht bij het bestuur in te dienen dat deze klacht kan onderzoeken en zo nodig maatregelen kan nemen. Wij keuren dan ook de plaatsing van bedoeld stukje af. Laten we niet beginnen om on nodig wantrouwen onder onze leden te zaaien. Dient daarom steeds eventuele klachten bij het bestuur in, S. AFD. SCHAKEN. Wilton-Fijcnoord contra Ned. Dok- en Scheepsbouw Mij. 16'/211 /i Zaterdag, 20 Mei 1950, zal in de schaak- annalen van Wilton-Fijenoord als een bijzon der prettige dag geboekstaafd blijven. Immers, des middags om 4 uur arriveerden aan ons Clublokaal met 2 werfautobussen (waarom kan dat bij ons niet?) 28 stuks Mo- kumse schakers uit de Amsterdamse scheeps- bouw-wereld (geen „onderwereld", hoor) met het voornemen om op sportieve wijze Wilton- Fijenoord een lesje te komen geven. Dank zij de goede zorgen van ons Hoofdbe stuur werden de eventueel door de reis ver loren gegane krachten weder opgewekt met een smakelijk kopje thee en in de beste con ditie zetten de 56 spelers zich schrap achter hun stukken, gereed tot de aanval. Het sein hiertoe werd gegeven door de voor zitter van de Wilton-Fijenoord schaakclub, die op de hem eigen wijze een welkomstspeech afstak. Aangezien wij als vereniging nog geen 28 spelers ter beschikking hebben, waren voor deze speciale gelegenheid hulptroepen uit ons bedrijf gerecruteerd, die thans ook hun hart aan de schakerij konden ophalen. En dat heb ben ze gedaan ook. Hierbij is echter gebleken, dat onze eigen spelers in het algemeen betere prestaties leverden dan de invallers, waaruit dus geconcludeerd mag worden, dat schaken in clubverband het spelpeil ten goede komt. Enfin, het spel was nog geen twee minuten oud, of allerwegen ontwaarde men slechts gebogen hoofden, al of niet door één of twee armen ondersteund en hier en daar begonnen zweetdroppels te verschijnen om de activiteit der hersenen te demonstreren. Schier ongemerkt had onze foto-artiest positie gekozen om dit merkwaardige tafereel op de gevoelige plaat te vereeuwigen. Zelf ongevoe lig voor de voelbare spanning onder de schaakenthousiastelingen, sloop Dhr. Kramme als een kat door de zaal, loerend vanuit welke hoek hij de meest geslaagde aanval met zijn camera kon doen op de haar omge ving vergetende en slechts even verder dan haar neus kijkende schaakschare. Ik heb zo het idee, dat de fotograaf in deze ogenblik ken dacht: „is dat even een droge beweging, geef mij maar liever een ouweDoch des te meer respecteer ik de bereidwilligheid van Dhr. Kramme om deze middag dit schaakfestijn met zijn illuure aanwezigheid op te luisteren. Intussen werd de stille stage strijd van ko ningen en dames met hun trawanten steeds feller 10 voor Wilton!! dit goede begin danken we aan Vastenhout, die zijn tegen stander reeds in 11 zetten (meen ik) mat gevoerd had. Successievelijk kwamen meer partijen tot beslissing en Wilton bleef in het voordeel. Toen dan ook om 7 uur de wed strijd beëindigd werd, bleek de eindstand W/2~lV/2 in het voordeel van Wilton- Fijenoord te zijn. Ook de jongste deelnemer, de 16-jarige van Holten Jr. had een punt voor Wilton gescoord. Het is een prettige, sportieve ontmoeting geworden, waarbij de spanning zeker niet ontbrak. Jammer, dat meerdere Wiltonnezen niet op het einde van de wedstrijd konden wachten, omdat zij tijdig naar de Jubileumuitvoering van onze Harmonie moesten (tussen 2 haakjes, dat was ook een mooie avond). Enfin, nadat onze gasten de inwendige mens weder hadden versterkt en een invitatie tot een revanche wedstrijd in Amsterdam hadden achtergela ten, vertrokken zij met de langdurige her innering aan een fijne schaakmiddag. Moge dit voor ons als schaakvereniging een goede propaganda zijn, zodat we bij een volgende ontmoeting met minstens 40 eigen leden (dus zonder hulp van invallers) kunnen uitko men. Wie geeft zich op?? J. v. M. Copy voor het eerstvolgende nummer inzenden vóór 16 Juni 1950 J. F. Bitter Plaatwerker N. v. d. Spek Electr. lasser

Wilton Fijenoord Nieuws | 1950 | | pagina 4