m.t-s. „SCHERPENDRECHT" 13e Jaargang 8 September 1950 No 15 ORGAAN VAN EN VOOR HET PERSONEEL_JVAN WILTON-FIJENOORD, SCHIEDAM Redactie-commissie: L. Giphart, C. Keyzer, J. Koppe, J. W. Weber. Redactie-adres: Afd. Sociale Zaken Steeds opnieuw is het een evenement van betekenis, indien een schip, aan de totstand koming waarvan zovele nijvere handen ge durende maanden hebben gewerkt, de werf gaat verlaten voor het houden van de offi ciële proeftocht. De laatste dagen vóór het vertrek moet er als regel nog heel wat ge beuren om het schip op de dag van de proeftocht gereed te hebben en het moet wel een grote voldoening zijn voor allen, die hun beste beentje hebben voorgezet om dat te bereiken, indien zij op dat moment kun nen zeggen: „Ziezo, dat hebben we 'm weer eens fijn geflikt'1. Zo was het ook weer met de grootste tot nog toe door onze onderneming gebouwde motortanker „Scherpendrecht" toen deze op 28 Augustus j.l., om half elf, met de werf- vlag in top, de Wilton-haven werd uitge sleept en op eigen kracht naar zee voer om aan de rederij vóór de overname-plechtig heid nog eens te bewijzen, dat alles tot in de puntjes in orde was. Hoe dikwijls men de Nieuwe Waterweg ook op- of afvaart, het blijft een boeiend schouwspel. Van.it de brug van het schip heeft men een prachtig gezicht over de lage lan den, onderbroken door stedebouw en mach tige fabrieksinstallaties. De kortgeleden opengestelde Maasboulevard in Vlaardingen, deed het aardig in het zonlicht. Even te voren passeerde de „Scherpendrecht" haar kleinere zuster „Duivendrecht" en de we derzijdse begroeting klonk echt en zuiver. Het weer was zo mooi als het voor een proefvaart maar zijn kan en de stemming aan boord scheen daarmee te wedijveren. Het grote aantal genodigden toonde veel in teresse voor de door de werf geleverde prestaties en toen dan ook een eind buiten de pieren de heer S. van West het woord nam om het schip aan de rederij aan te bieden, was het een dankbaar auditorium, dat vol aandacht zijn uiteenzetting volgde. Namens de Rederij sprak daarop de heer Mr. C. C. Gischler, die het schip gaarne aanvaardde en o.a. de wens uitsprak, dat de „Scherpendrecht" in de moeilijke tijden, welke ongetwijfeld nog zullen komen, de naam van Nederland op de wereldzeeën zal hooghouden. Nadat het commando aan de kapitein, de heer E. Teensma, was over gedragen, werd de werfvlag gestreken en ging de rederij vlag in top, ten teken, dat het schip door Phs. v. Ommeren's Scheep vaartbedrijf N.V. te Rotterdam was over genomen. De heer L. Brusselman, bestuurslid van onze fabriekskern, feliciteerde namens het gehele personeel de beide Directies en sprak de hoop uit, dat het schip steeds een behou den vaart zou mogen hebben. De bouw van de „Scherpendrecht" is voor

Wilton Fijenoord Nieuws | 1950 | | pagina 1