JUBILEA 40 en 25 jaar VERENIGING W.F, mede namens zijn gezin hartelijk dank voor dat gene. dat gij gedaan hebt om 1G October 1950 te maken tot een dag, die nog lang bij hen in herinnering zal blijven. A. DE ZANGER. aan directie, chefs, bazen en collega's voor de belangstelling, en de schitterende cadeaux en aan de afd. Ketelmakerij voor het mooie bloem stuk, ontvangen ter gelegenheid van zijn 40- jarig jubileum. L. v. d. BURG. aan directie, chefs, bazen en collega's voor de vele blijken van belangstelling en de cadeaux. welke hij bij zijn 40-jarig jubileum mocht ont vangen. Ook namens vrouw en kinderen. H. BROOS. AFD. O. EN A. AMATEURS LATEN ZICH HOREN! In aansluiting op ons voorgaand berichtje delen wij onze leden mede, dat reeds enkele amateurs bereid zijn „zich te laten horen". Er zijn er echter nog niet genoeg. Wij mis sen o.a. nog zangnummers (heer, dame of beiden) accordeonnummers, enz. Wie volgt dames en heren? Zo geweldig als sommige amateurs zich voor de radio weren behoeft het niet te worden, maar nog beter. En dat kan zeer goed: Onder onze leden zwerven kunstenaars. Dit is bekend! Geeft U dus zo spoedig mogelijk op, want het is gauw Februari 1951. Diegenen, die het bestuur hebben gevraagd om de mogelijkheden van een amateurs avond te willen onderzoeken, hebben zich toch zeker allang als medewerker in het een of ander nummer opgegeven? Nog ongeveer 10 a 15 deelnemers zijn nodig om te komen tot een behoorlijk verzorgd program. Aan U de daad, leden van O. A. Bij te geringe deelname kan natuurlijk zo n avond niet doorgaan. HET BESTUUR. AFD. HANDBAL. 30 Sept. '50 Dames Z.M.C 1 Oct. '50 Afd. Rotterdam - dames I 1 Oct. '50 District 2 A - heren I 7 Oct. '50 Dames Z.M.C 7 Oct. '50 Heren Z.M.C 8 Oct.' 50 Afd. Rotterdam - dames II 8 Oct. '50 District 2A -heren I 14 Oct. '50 Dames Z.M.C 14 Oct. '50 Heren Z.M.C 15 Oct. '50 Afd. R'dam - dames 15 Oct. '50 Afd. R'dam - dames I 15 Oct. '50 District 2 A - heren I 21 Oct. '50 Heren Z.M.C 22 Oct. '50 Dames I - afd. R'dam 22 Oct. '50 Dames II - afd. R'dam 22 Oct. '50 Heren I district 2 A AFD. SCHAKEN. Ons le tiental heeft een joyeuze entree ge maakt in de 2e klasse door haar eerste wed strijd, in casu tegen Vlaardingen 2 te win nen met de schone cijfers 6'/2 Voor de zoete winstpunten zorgden de heren Bruikman, van Oyen (invaller notabene), v. d. Starre, Thijssen en den Uyl (natuurlijk). Remise maakten de heren van Baardewijk, J. G. Frank en Spruit en de bittere verlies- punten vielen ten deel aan de heren Stein- der en Vastenhout. Al met al een resultaat dat tot blijde voldoening en hoopvol ver wachten stemt. De wedstrijd Gusto I—W.F. 2 is momenteel nog onbeslist. Door de overwinning van Dhr. van Winden is de stand nu 4'/23/2 voor Gusto. Maandag 30 October speelt W.F. 2 tegen S.B.O. 2, vervolgens op 13 November krijgt W.F. I—H.V.O. I op bezoek en 21 Novem ber speelt W.F. 2 uit tegen E.S.S. 3. Voor wie het nog niet wisten zij meegedeeld, dat belangstellenden altijd welkom zijn, zowel bij wedstrijden als op de gewone speelavon den. Ook zijn wij gaarne bereid eventuele ideeën of opmerkingen, welke aan de bloei van onze schaakvereniging ten goede kunnen komen, in overweging te nemen. Het blijft ons streven om de goede naam van Wilton- Fijenoord in de scheepsbouwwereld, ook op geheel ander terrein in de schaakwereld te handhaven en te verstevigen. Ook U kunt daaraan medewerken door U Maandag a.s. onmiddellijk als lid op te geven bij de Secretaris J. VAN MEEUWEN. AFD. ZWEMMEN. De onderlinge zwemwedstrijd. Voor de bedrijfsestafette, als onderdeel van onze onderlinge zwemwedstrijd te houden op 9 December a.s., hebben zich als ploegleider reeds de volgende heren beschikbaar gesteld: A. J. van Alphen - afd. electrisch lassen. W.F.Katwijk 0— 4 A.D.O.—W.F. 0— 3 V.O.D.O.—W.F. 4— 7 D.O.S.—W.F. 0— 2 D.O.S.W.F. 18— 3 D.W.S. 3W.F. 6— 0 W.F.Wings 5— 4 W.F.Rouwkoop 4— 6 W.F.S.R. 3—13 W.F.Hion 1— 5 W.F.Westerkwartier 0— 8 PhoenixW.F. 6— 5 O.K.K.—W.F. 5— 3 SnelwiekW.F. 7— 1 W.F.Meeuwen 4— 0 W.F.H.V. 36 10— 8 H. Wessel - afd. timmerlieden. C. Zondag - afd. machinefabriek. D. A. de Wit - hoofdkantoor. J. Brands - bedrijfsschool. L. van Santen - scheepsbouwloods. K. Broeshart - werf Delfshaven. De bedrijfsestafette wordt gezwommen over 5 X 25 m. Iedere ploeg zal dus uit 5 per sonen bestaan. Aan de ploegleiders is nu de taak toegedacht om de sterkste zwemmers uit hun afdeling te groeperen. Nogmaals ver melden wij, dat een deelnemer aan de be drijfsestafette geen lid behoeft te zijn. Laten de deelnemers niet afgaan op de re sultaten van de voorgaande jaren en zeg gen: We zullen ons maar niet inspannen, want we hebben toch geen kans; de prijs gaat toch altijd naar de Bedrijfsschool. Dit laatste moet juist voor de zwemmers uit de andere afdelingen een stimulans zijn om hun beste krachten in te zetten en te tonen, dat zij het ook kunnen. Wij zijn ervan overtuigd, dat er uit ons bedrijf verscheidene goede ploegen gevormd kunnen worden, die elkaar in een nek-aan-nek-race kunnen bekampen. Figuurdrijven. Op onze zwemfeesten is voor de toeschou wers het figuurdrijven altijd weer één van de aantrekkelijkste nummers. Die aantrek kelijkheid bestaat hieruit, dat de aandacht van de toeschouwers op een andere wijze wordt opgeëist dan bij de vele voorafgegane wedstrijdnummers. Het verrassende ele ment speelt hierbij een rol. De meesten van ons hebben het weieens gezien. Een don kere zaal met schijnbaar wanordelijk door elkaar warrelende lichtjes, schitterend op het water, zich bewegend begeleid door muziek en zo nu en dan een fluitje van de leider. Dan houdt het bewegen der lichtjes op, een schijnwerper flitst aan en verlicht met zijn gekleurde stralenbundel het drijf- figuur. Het publiek, verrast door wat het te zien krijgt, applaudiseert. Niet alleen voor de toeschouwers, maar ook voor de deelneemsters heeft het figuur drijven zijn bekoring. Waaruit die bestaat weten wij niet, want wij als mannen kunnen niet meedoen en dus ook niet oordelen. Maar dat er ook voor hen iets in zit bewijst wel het gestadig groeiend groepje enthou siaste beoefenaarsters, dat op ons Maan- dagavond-clubuur onder leiding van de heer Garnaat zich hierop toelegt. Aan dit op het zwemfeest zo schijnbaar vanzelf lopende num mer gaat een serieuze training vooraf. K. Copy voor het eerstvolgende nummer inzenden vóór 10 Nov. 1950. D. Wensveen Bankwerker G. Th. Kleinwolt, Kalefater L. v. d. Burg, Mach. brander N. Broos Mach. schaver

Wilton Fijenoord Nieuws | 1950 | | pagina 4