DE REDACTIE. ERE WIEN ERE TOEKOMT. Aan alle medewerkers een vrolijk Kerstfeest en een gelukkig Nieuwjaar toegewenst door. de Directie. vinden, mits de ongeschiktheid tot werken meer dan de helft van het normale aantal uren van de werkweek bedraagt. Voor de berekening van het Ouderdoms-, weduwe-, wezen- en vervroegd pensioen komen maximum 52 achtereenvolgende we ken van Ziekte en/of Ongeval in aanmer king. Bij uittrekken volgens de bepalingen van de Ziektewet resp. Ongevallenwet, be staat de mogelijkheid de verplichte verzeke ring voort te zetten op vrijwillige basis tegen betaling van de volle bijdrage ad. 2, per week. Over weken, waarover minder dan dé helft van het normale aantal uren is gewerkt en daarover loon is ontvangen, wordt ook geen inhouding toegepast. Deze weken tellen niet mede voor de berekening van voren genoemde pensioenen. Schiedam, December 1950. SOCIALE ZAKEN. DOORLICHTING. Neen, het gaat ditmaal niet over doorlich ting van Uw body, maar we hebben om redenen, die hier niet ter zake doende zijn, een paar weken achtereen de oude, door U ingeleverde loonzakjes doorgelicht. Naast vergeten dubbeltjes en centen kwamen we een hele rits ziekenfonds-coupons tegen, die in het loonzakje waren blijven zitten. Of U die coupons wel of niet aan de loper van het Ziekenfonds afdraagt, gaat ons niet aan, maar toch voor de goede gang van zaken zouden wij U willen verzoeken in de vervolge goed na te gaan of Uw loon zakje wel helemaal leeg is. Met de doorlich ting stoppen we namelijk. BOEKHOUDING. Nog al te veel komen er reclames binnen over tarief-afrekening. Houdt daarom, evenals zovelen Uwer col lega's een boekje bij, waarin U de bijzon derheden dienaangaande aantekent. Maar als U dan ook afrekent, boek dit dan ook in Uw boekje af. Het voorkomt werkverschaffing; Uwerzijds behoeft ge dan niet naar kantoor te gaan om Uw reclame in te dienen, onzerzijds ver valt dan het opzoeken en aan U tonen van soms lang geleden ingeleverde loonzakjes. VAC ANTIE-OPSTEL-WEDSTRIJD. Eindelijk!! Zegt eens eerlijk, geachte inzenders, hebt U dit woord niet gemompeld of hardop ge zegd? Of misschien hele zinnen als: Luie Redactie daar bij het W.F.-Nieuws, of: Ze schijnen het nogal volhandig te hebben bij de krant, of: Zouen ze daar nou werkelijk ook weieens iets uitvoeren? Zeker, inzenders, ze hebben daar iets uit gevoerd. Ze hebben daar in „gemeen over leg" (zo luidt de officiële benaming, maar het heeft niets met gemeniteiten uitstaande hoor!), ze hebben dus in „gemeen overleg" (mooi woord!) vastgesteld dat: 1. de prijzen bestaan uit boekenbonnen; 2. aan de 3 prijzen een 4e als troostprijs is toegevoegd; 3. publicatie van het ingezondene niet kan plaats hebben, i.v.m. de ruimte in het W.F.-Nieuws. Daar gaat ie d n! Ie prijs: M. J. Hof eede, Qranjebocmstraat 149a, Rotterdam 2e prijs: H. Metaal, Rotterdamsedijk 209b, Rotterdam. 3e prijs: N. Kerkhol L. Costerstraat 28b, Schiedam. Troostprijs: Ria Komaat (12 jaar). Tevens bedankt voor de mooie foto's, Ria, die mis schien nog weieens worden opgenomen. De 4 winnaars kunnen bij de heer C. Keyzer, chef afd. Sociale Zaken, nader inlichtingen bekomen over de grootte van hun prijs en de wfjze van besteding. En dan maar tot de volgende keer, dames en heren. Op Vrijdag 1 December verloor de Heer J. Onder de Linden zijn polshorloge. Na aangifte bij de werf-politie volgde promp te terugbezorging door A. de Jong van het bootpersoneel. Hulde voor deze eerlijke vinder. Diploma-uitreiking AFZWAAIEN. Neen, niet uit de militaire dienst. Zij die thans daarin vertceven, worden nog wel een poosje vastgehouden. Het opschrift van dit verslag doelt op lichting 1948 van onze Be- drijfsschool, want in totaal maar liefst 60 recruten uitgerust met kennis en animo zijn onze W.F.-gelederen kernen verster ken. Zestig enveloppen met diploma en nog wat, lagen Vrijdag 1 December j.l. in de grote zaal van Musis Sacrum op uitreiking te wachten. Dat wachten duurde niet lang, want het „opperhoofd" van de school, de heer van der Jagt, opende de avond, heette directie, chefs, vertegenwoordigers van per- soneel-instanties, leermeesters, leerlingen en wie al niet, welkom, releveerde zeer in het kort de methode van opleiding en liet goed uitkomen, dat, naast de vakkundige opvoe ding die de leerlingen hadden genoten, ook aan het opvoedkundig element de nodige aandacht was besteed. Tevens deelde de heer van der Jagt mede, dat zo juist ook 28 „om- scholers" hun opleiding achter de rug had den, maar dat deze hun diploma later zouden ontvangen. De heer Römer nam toen de taak op zich de diploma's uit te reiken, deed dit met een hartelijk woord en een handdruk en liet nog eens uitkomen dat Wilton-Fijenoord trots was op het percentage geslaagden van haar school. Hij werd gevolgd door de heer Weber, de kern-voorzitter, die de jongelui nu ze bij de troep gingen dienen de nodige aanwij zingen gaf, aanwijzingen geput uit zijn rijke ervaring dienaangaande. Ten slotte dankte de heer Bal, een van de gediplomeerde leerlin-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1950 | | pagina 10