Het Hoofdbestuur der Vereniging ,wenst alle leden veel heil en zegen in het Nieuwe Jaar. gen, de directie van ons bedrijf en het „kader" van de school voor de genoten op leiding. En toen werd het feest! Voor de vijfde maal na de oorlog. „Het is weer feest" was de titel van de revue, die werd opgevoerd door de jongelui van de school, versterkt door het zwakke geslacht in de vorm van de ONI- balletgroep en bovendien door de bekende Hakkert-band. Het v/éT'. feest. Muziek, dans, schetsen, zang en clownerie, een hele avond lang. Was de keurige piccolo, welke de diverse nummers „aanplakte", een voorloper van onze por tiers-jongens? We zouden hier werkelijk een stunt mee maken! Critiek op het die avond gebodene? Natuur lijk een „pietsie", maar insiders, die weten hoe moeilijk het is met het in de school voorhanden zijnde materiaal zo'n avond samen te stellen een avond die op zijn beurt de voorgaande weer in de schaduw stelde die insiders waren „dik tevreden" en op hun beurt moeten de „stille werkers", die eerst tijdens de repetities en later achter de coulissen de gang er in zetten hetzelfde gevoel hebben gehad. Natuurlijk volgde er een gezellig bal en heeft de volle zaal zich de gehele avond best ge amuseerd. „Houwen zo!" B. De geslaagden zijn: Mach./bankwerkers: Bal. A. J. Bergwerff. M. Fellinger. L. J. Heshof. G. G. Jansen. B. A. Korpershoek. J. Korpel. J. F. Libregts. A. Pleysier. J. Schepen. C. Sloot. C. Springvloed. N. Teunissen. J. Troost. C. Verlinde. M. Vliet. A. van Wijnhorst. A. Zonneveld. G. Metaaldraaiers: Andeweg. J. N. Karstanje. M. Meulstee. M. Ritstier. H. Roctus. C. J. A. M. Steyl. J. A. Verwaal. G. Wit. C. Wolf. E. L. van de IJperen. J. van Zaken. H. van der Fraiser Noorland. C. Koperslagers: Aken. L. van Berg. C. W. van de Berge. A. van de Bruin. A. de Donks. B. Jong. I. de Nies. J. de Winter. A. de Plaatwerker: Sas. C. Scheepsbeschieters: Berberich. A. Drop. J. Dijkshoorn. H. Gunneweg. H. Noordijk. A. Reckweg. A. J. Roza. E. Rosendahl. H. Tuitel. A. Verlinde. A. Windt. L. van der Modelmaker: Noordijk. B. Vormers: Verhaas. R. Westendorp. W. El. lassers: Bontenbal. J. Dienaar. L. Nieuwkasteele. M. P. Nouwland. C. L. Rij. H. J. van Vink. B. Vlies. A. G. van der Van 18 December 1950 af is het bazenkantoor afd. Bouwbedrijf samegevopgd met het bazen- kantoor afd. Onderhoud-Bedrijf, telefonisch te bereiken onder no 220. In d' eindeloze rij van zegenrijke wenser Ook die van de W.F.-Redactie-mensen. Zij hopen, dat het nieuwe jaar voor allen In vele dingen beter en ook mooier uit ral vallen. En sluiten deze wens met nog te vragen: Zendt dikwijls Uw copie, het zal ons zeer behager. REDACTIE W.F.-NIEUWS. ons boven het hoofd te groeien en ten tweede en dat is de voornaamste reden doordat wij alle normen, welke behoren te gelden, over boord gezet hebben. Dit heeft ons in deze crisis gebracht en daar moeten wij weer uit. Om een betere wereld op te bouwen moeten wij terug naar de bron, religieus gezegd, naar de oude schat ten van Christelijk geloof en menselijkheid, waar de normen van trouw, barmhartigheid en naastenliefde weer gelden. Ieder mens heeft, al is het nog zo ver teruggedron gen, nog wel enig gevoel van naastenliefde in zich. Door ons geheel in te zetten voor veilig werken en dit te doen, gedreven door naastenliefde, kunnen wij een klein steentje bijdragen tot redding der mense lijkheid. Wij zien ons dan meteen geplaatst voor een hogere verantwoordelijkheid. Het stoffelijke raakt dan veel meer op de ach tergrond. Wij zien deze verantwoordelijk heid dan in een hoger licht, in het Eeuwig- heidslicht, dat in deze dagen in onze harten moge schijnen en ons kan doen voortgaan zonder angst naar een betere wereld. LET OP UW SAECK. Het gebeurt nog al eens, dat driften, kou beitels of metalen wiggen te hard zijn bij dat deel, waarop wij plegen te slaan. Elke vakman in de metaalindustrie weet dan wel wat daarvan het gevolg is: Er vliegen dan splinters in het rond gelijk bomscherven. Hierdoor zijn heel wat letsels toegebracht en verscheidene mensen moesten hierdoor een oog missen. U kunt natuurlijk aan de buiten kant niet zien, dat zo'n ding te hard is op die plaats, maar hebt U 't eenmaal geconsta teerd, breng het voorwerp dan terug in het gereedschapsmagazijn. IN GEEN GEVAL VERDER GEBRUIKEN, anders bent U een gevaar voor Uzelf en Uw omgeving. Goed gereedschap is het halve werk en U werkt dan ook veiliger. DOEN WE HET VEILIG? Cees Bouma is op deze foto bezig met het maken van draadstangen. Daar is hij om zo te zeggen specialist in. De bank is een uni versele sneldraaibank. Cees is nu bijna onaf gebroken 45 jaar in dienst van ons bedrijf. Hij gaat van zijn pensioen genieten, maar alle chefs, bazen en collega's zien hem met lede ogen gaan. Het is iemand met groot plichts besef, een heel goed vakman, een goed kame raad en vooral een voorbeeld voor de jon gere medewerkers in het bedrijf. Als Cees VEILIG WERKEN EN REDDING DER MENSELIJKHEID. Nu Kerstmis en de jaarwisseling weer zeer dicht naderen, worden wij stil en zetten ons tot bijzonder nadenken. Wij willen U deze keer geen cijfers voor toveren om daarmee aan te tonen „hoe heerlijk ver we het al gebracht hebben met veilig werken". Al zijn we dankbaar, dat we het afgelopen jaar heel laag waren in ongevallenaantal. Daarmee is dus aan vele mensen veel leed bespaard gebleven. Dat het ongevallencijfer voor ons bedrijf laag is zal ook te danken zijn aan het feit, dat de Werkveiligheids- commissies dit eerste jaar van haar bestaan uitstekend hebben gewerkt. Aanleiding tot het schrijven van dit arti kel over bovengenoemd onderwerp is, dat verschillende medewerkers zeggen: „Ach ja, Wilton verdient er dik aan als er minder ongevallen gebeuren." Niets is minder waar dan dat de financiële zijde voorrang zou moeten hebben. Dit is slechts een middel om tot het doel te geraken van veilig wer ken. Weer anderen redeneren: „Wat zul len wij ons nog druk maken over de veilig heid van de enkele mens. Straks komt wereldoorlog nr. drie en dan sneuvelen de mensen bij duizenden". Dit geloof aan het onvermijdelijke noodlot is zo verkeerd als het maar zijn kan. Het doodt elk initiatief, het belemmert U in Uw werk, kortom het vergalt een mens zijn leven. Het ergste is, dat we bezeten worden door angst en angst is wel de slechtste geleider zoals U weet. Er lopen helaas al heel veel mensen rond met angst. Hoe komt dat? Ten eerste, doordat de techniek bezig is

Wilton Fijenoord Nieuws | 1950 | | pagina 11