dat het voor ons een prachtavond wordt, staat vast! Ons ledental beweegt zich gelukkig weer in stijgende lijn, momenteel 29. Zouden we in 1951, wanneer we ons le lustrum hopen te vieren, 3 tientallen op de been kunnen brengen? Het moet kunnen, immers: bij Wilton-Fijenoord kan alles! Inmiddels bedankt voor de belangstelling en namens de afd. Schaken wens ik alle scha kers, alle zuster-verenigingen, het Hoofd bestuur en tenslotte héél de W.F.-gemeen- schap een in elk opzicht gelukkig 1951 toe. Dat ondergetekende als secretaris vele nieuwe leden zal mogen inschrijven! J. VAN MEEUWEN. 11.12 1950. AFD. TONEEL. Zoals gebruikelijk doe ik U toekomen een kort verslag van de afd. Toneel over het jaar 1950. In dit jaar zijn gehouden vier bestuurs- en vier ledenvergaderingen. Vier uitvoeringen werden gegeven in „Musis Sacrum" te Schiedam en wel in Januari, Mei, Juli en October, waarvan drie toneelavonden en één cabaretavond. Wij voerden blijspelen op en hebben op veler aanvrage een toneel spel gebracht, met groot succes. Nieuwe leden en donateurs gaven zich dit jaar cp, zodat het komende jaar zich voor onze afdeling gunstig laat aanzien. Het bestuur is dit jaar voltallig geworden, zie het laatste W.F.-Nieuws. De regie is in andere handen overgegaan, zodat er een gehele vernieuwing van de leiding tot stand is gekomen. De bedoeling is om op 6 Januari 1951 een voorstelling te geven in de grote zaal van „Musis Sacrum" met het toneelspel in vier bedrijven „De Heks". Een prachtig stuk, hetwelk in Den Haag door het beroepstoneel de vorige maand met veel succes opgevoerd werd. Voor toegangsbewijzen en eventueel vervoer per tram, geve men zich op aan de bekende adressen. Het bestuur wenst prettige Kerstdagen en een gelukkig en voorspoedig 1951 toe aan de directie van Wilton-Fijenoord, het Hoofd bestuur van de Ver. W.F. en aan leden, donateurs en begunstigers. N. BROUWER, Secr. AFD. ZWEMMEN. Jaarverslag 1950. Het einde van het jaar is in zicht en dan is het een goede gewoonte om een blik te werpen op wat het jaar heeft gebracht. Wat de afd. Zwemmen betreft doen wij dit met genoegen omdat 1950 een goed verenigings jaar is geweest. Eigenlijk behoeven wij dit niet te vermelden, want na een bezoek aan het Sportfondsenbad tijdens een van onze goed bezochte cluburen zal U dat zonne klaar zijn. Over de prestaties van de wed strijdzwemmers, waterpolospelers en figuur - drijfsters kunnen wij meer dan tevreden zijn. Wij zullen achtereenvolgens deze groe pen onder de loupe nemen. Wedstrijdzwemmen. Aan de meeste wedstrijden georganiseerd in Z.R.O-verband hebben wij deelgenomen. En over 't algemeen kunnen wij zeggen dat wjj bij die wedstrijden een goed figuur heb ben geslagen. Al hebben wij dan bij de Vierkamp in het bad aan de Heijplaat onze meerdere moeten erkennnen in de andere deelnemende verenigingen, dit werd ruim schoots vergoed door onze eclatante over winning in de Shell-Vijfkamp van 18 No vember j.l. De prachtige beker die wij toen wonnen, was een waardevolle aanvulling voor onze prijzenkast. Bij deze wedstrijd hebben enkele leden zich zelf overtroffen door bijzonder goede tijden te maken. Ook bij enkele langeafstandszwemwedstrijden waren wij vertegenwoordigd. Goede resul taten hierbij werden behaald door de heren Schoon en van Santen en Mevr. Vroeginde- wfj. Waterpolo. In de zomercompetitie bereikten onze Wa terpolospelers een beter resultaat dan in die van het vorig jaar. Ook kwamen wij voor het eerst met een tweede zevental uit, hoe wel de resultaten van dit zevental nog niet zo best waren, maar dit is te wijten aan gebrek aan wedstrijdroutine. Bij het afslui ten van het zomerseizoen hebben wij deel genomen aan een waterpolo-tournooi, geor ganiseerd door de Merwede uit Dordrecht, waarbij wij ondanks het koude water een bevredigend resultaat hebben behaald. We zijn toen met de tweede prijs naar huis ge gaan. Lang geen slecht resultaat. Van de wintercompetitie kunnen wij nog weinig zeggen, daar er slechts enkele wedstrijden gespeeld zijn en de krachtsverhoudingen tussen de diverse verenigingen nog niet zijn te overzien. In het afgelopen jaar hebben vele nieuwe waterpolospelers zich aange meld, dank zij de energieke leiding van de heer A. Mout. Figuurdrijven. Onze eerste oefenavond was Maandagavond 19 Dec. 1949, met 7 dames. Dit aantal is in de loop van het jaar gegroeid tot 28 leden (dus dit is niet slecht). We hebben het met de eerste 7 dames stevig aangepakt en kon den met een volledige ploeg (18 dames) voor het eerst uitkomen op de Tweekamp R.D.M.W.F. op 17 Juni j.l. waar we ons eerste succes behaalden en tevens propa ganda hebben gemaakt want op 24 Aug. j.l. werd er door de R.D.M. een vierkamp geor ganiseerd en daar kwamen de dames van de R.D.M. zelf met een figuurdrijfploeg uit. Op 28 October 1950 kwam W.F. Figuurdrij ven uit op het Afzwemfeest van het Sport fondsenbad en op 18 November voor de Shell, dat op laatstgenoemde datum zo in sloeg, dat de Directeur van de Shell er geen woorden voor kon vinden en het „Schoon- drijven" noemde. Op 9 December, ons Jaarl. Onderl. Zwem feest, hebben onze dames bewezen, dat ze niet alleen kunnen figuurdrijven, maar dat ze ook gevoel voor humor hebben. (Her innert U zich het komische No. nog). En dan is er nog de grote groep waarvan wij zo weinig weten, de mensen die gebruik maken van een douche, een teen in het water steken en weer verdwijnen. Te oor delen naar de aria's die zij ten beste geven in de douche-cellen, zouden we zeggen, dat ze zich wel amuseren op onze cluburen, wat voor ons de hoofdzaak is. Ons ledental is vooral in de tweede helft belangrijk toegenomen, zo zelfs dat wij het nog nooit bereikte aantal van 300 leden ruimschoots hebben overschreden. ONDERLING ZWEMFEEST W.F.-CLUB IN HET SPORTFONDSENBAD TE SCHIEDAM. Zaterdagavond, 9 December, even na 8 uur, opende de heer C. Zondag, voorzitter van de W.F.-Zwemclub, met een korte toespraak, waarin hij alle aanwezigen en in het bijzonder de Directieleden met hun dame van harte welkom heette. Spr. hoopte, dat dit feest zou slagen en dat de krachtmeting tussen verschillende afde lingen van W.F. op sportieve wijze zou wor den uitgestreden. Hij dankte allen, die door medewerking in één of andere vorm, het hadden mogelijk gemaakt dit feest te doen plaats hebben. Daarna heeft de heer Woltjer als lid der Directie enige woorden gespreken en begon zich min of meer te beklagen, dat hij slechts toeschouwer moest blijven, want gaarne zou hij ook deze avond het natte element hebben gekozen. Evenwel was spreker ervan over tuigd, dat hij straks zou genieten van het gebodene en was eveneens overtuigd, dat deze avond zou slagen. „Ik durf zelfs zo ver te gaan om het Bestuur nu al geluk te wensen". Hiermede was het officiële gedeelte afgelo pen en kenden de wedstrijden beginnen. Het is niet de bedoeling stap voor stap het pro gramma te volgen en hier te „verslaan". Wij kunnen en mogen o.i. volstaan met een al gemeen beeld van deze op sportieve wijze uitgestreden kamp te geven, daar de meeste nummers naast een deel persoonlijke strijd, voor een nier gering deel te-miqeest vooronder stellen en dit moderne woord met zijn oer oud en degelijk begrip in vele nummers een voorname rol speelde. Als daarenboven zulk een goede clubgeest nog wordt gedemon streerd door een groot aantal jeugdige men sen uit één bedrijf, dan mogen wij toch wel even trots zijn op hetgeen door training van deelnemers en toewijding van leraars en door een actief bestuur en wedstrijdleiding, als stimulans, kan worden bereikt. Met „wij" worden dan bedoeld allen, die belangstellen in de verrichtingen van de Zwemclub W.F.. als onderdeel van de grote vereniging. Gaarne zouden wij ons eenmaal ingenomen standpunt verlaten om enkele der gebrachte nummers eens voor het voetlicht te brengen, maar hoe zouden wij dat klaarspelen zonder anderen weer tekort te doen? Moeten wij toch in dit geval genade voor recht laten gelden, dan zou genoemd moeten worden het figuurdrijven van onze dames, dat mede door de wijze van verlichting sprookjesachtig aandeed en zelfs in staat bleek te zijn allen minutenlang te doen zwij gen, en dat wilde heel wat zeggen. Dames figuurvormsters-te-water, het was af en de heer Garnaat kan eveneens tevreden zijn. En dan weer de bedrijfsschool! Wat een sportieve strijdlust! Ook de bedrijfsestafette tussen „inkt", „hout", „ijzer" enz. zowel dames als heren was een evenement op zich zelf en de jeugdige en oude deelnemers aan de familie-estafette deden het weer goed.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1950 | | pagina 15