JUBILEA 40 en 25 jaar ,i; De min of meer mislukte tobbevaart riep herinneringen op uit het verleden. Ook toen kon men niet „van de kant'' komen. Dan komt ons weer voor de geest de ko mische estafette voor dames vanaf „Opoe" tot „Baby". Onophoudelijk klikte de camera van onze fotograaf. Hij voelde zich blijkbaar in zijn element (het droge element dan, want zwemmen.... brrr!). Vooral scheen „Hawaï" bijzondere aantrekkingskracht voor hem te bezitten. Ook de nummers met kaars en emmer werk ten op de lachspieren, althans op die der toeschouwers, want de deelnemers hadden het niet prettig. Het valt niet mee dergelijke oefeningen tot een goed einde te brengen. Dit vergt meer dan louter zwemkunst alleen. Troost U echter, deelnemers, met het gezeg de, dat reeds het „pogen" edel is en „slagen" nu eenmaal niet voor iedereen is weggelegd. Dan zouden trouwens wedstrijden vrijwel overbodig en eentonig worden. En over wed strijden gesproken: hebt U de tweekamp als slotnummer goed gezien? Men spreekt wei eens van „als een snoek door het water schieten"! Welnu, al is dit beeld misschien overdreven bij de vergelijking van deze kamp, toch werd er een fraai stukje strijd „weggegeven" en gefeliciteerd hoor water ratten! Onwillekeurig zijn er enkele afzonderlijke beschrijvingen uit de pen gevloeid. Dit wil echter niet zeggen, dat eventueel niet-ge- noemde nummers minder van uitvoering waren. Er mag gerust gezegd worden, dat alle deelnemers zich aan de wedstrijden heb ben gegeven zoals het behoort en de alge mene indruk is wel, dat de zwemsport bij W.F. intens wordt beoefend en de clubgeest uitstekend is. Nederland heeft in de internationale zwem- wereld een goede naam door de opmerkelijke overwinningen en wij weten het dat uit de gewone, doodgewone zwemclub de keien kun nen voortkomen om onze naam bij al wat aan zwemmen doet, hier en in den vreemde hoog te houden. Ook om over dit thema te spreken, kreeg de heer Putto, directeur van het Sport- fondsenbad, enkele ogenblikken de gelegen heid en hij deed tegelijkertijd een beroep op het publiek om daadwerkelijke steun te verlenen, o.a. door middel van het kopen van de brochure: Wat is het Mr. Bieren broodspot-wedstrijd- en trainingsfonds. Tot slot van dit waterfestijn werd een polowedstrijd gespeeld tussen W.F. en R.W.V., die een geanimeerd verloop had en aan de gasten R.W.V. een verdiende overwinning bracht met eindstand 64. Wij willen gaarne nog even de aandacht vestigen op het vlotte verloop van de 21 gebrachte nummers, dank zij leiders, star ters en tijdopnemers, die zich uitstekend van hun taak hebben gekweten, al werd hun werk af en toe enigszins gehandicapt door de praatgrage jeugd. Zelfs meende ondergetekende te horen, dat het W.F. Zwembestuur overweegt om voor de vol gende wedstrijd van dit formaat een aantal „mondsloten" te bestellen, speciaal om dok tersreparatiekosten te voorkomen aan stem banden van het leidende (lijdende) gedeelte (starters, bestuursleden e.a.). Na afloop der wedstrijden heeft de heer C. Keyzer als voorzitter van het hoofdbestuur Vereniging W.F. met een kort toepasselijk woord de prijzen uitgereikt. Hij noemde het feest geslaagd en bracht dank aan het actieve bestuur en de leden van de Zwemclub W.F. G. Copy voor het eerstvolgende nummer inzenden vóór 5 Jan. 1951. J.E. v.d. Akker, Ketelmaker- plaatwerker 4 A: W. de Bliek, Kraandrijver N. J. M. Corveleyn Dokmachinist A. F. Horeman, Bankwerker P. C. Loopik, Scheepsbesch. J. Magielsen, IJzerwerker J. P. Rozing, Aanhouder 1. v. d. Stelt P. C. de Jager, le Sjouwer

Wilton Fijenoord Nieuws | 1950 | | pagina 16