Op Zondag. 19-ll-'50, is een 24-tal leden, waarvan de meesten met dame, per autobus naar Eindhoven getrokken om de zustervereniging Philips te ont moeten in een tweekamp. Deze dag was een vol ledig succes. De service welke de Pers. Ver. van Philips onze dames en heren gaf was daaraan niet vreemd. Jammer dat niet meer leden konden mee gaan. De Eindhovense verzorging is voor onze leden een aansporing om bij de return-match hun beste beentje voor te zetten, niet alleen op het groene laken, maar ook daarbuiten, al weten we niet voor een even goede verzorging te kunnen instaan. Het afgelopen seizoen heeft overduidelijk aange toond welk een prettige clubgeest er heerst, want de sfeer, waarin een en ander plaats vond. was af. Enige leden van Philips' Pers. Ver. noemde de clubgeest tussen personen van zo verschillende af delingen en positie een „opvallend en prettig" verschijnsel. Dit moet een nuttige uitwerking hebben. Deze pluim plaatsen wij gaarne op de hoed van de bestuursleden. POMERANS. AFD. DUIVENSPORT. Als kampioen van de laatste africhting kwamen uit de strijd de navolgende heren: J. Breur le 12 prijzen. J. v. Linden 2e 10 prijzen. M. v. Eijk 3e 7 prijzen. Langs deze weg van harte gefeliciteerd met het behaalde succes. Dit geldt ook voor de kampioenen van de vorige africhtingen. Aan hen, die de autotrip meemaken naar Am sterdam, wordt verzocht op tijd op de afgesproken plaats aanwezig te zijn. D. v. AS, Secr. AFD. HANDBAL. Zondag, 5 November 1950 speelde het le Heren elftal zijn laatste wedstrijd in de eerste ronde van deze competitie en wel tegen zijn zwaarste legen- stander A.H.C. uit Den Haag. Tegen aller ver wachting in is dit toch een overwinning voor W.F. geworden. Het overwicht voor de rust bracht de Wilton-ploeg een 31 voorsprong. Doch direct in de tweede helft brak A.H.C. enige malen mooi door en al spoedig stond toen de stand 34 voor deze Haagse ploeg. Dit werd onze jongens te machtig en met de laatste krachten werd alles op alles gezet en werd het A.H.C.-doel met vele keiharde schoten bestookt, waarbij nog 3 maal de roos werd getroffen, zodat de einduitslag 64 werd in het voordeel van W.F. Het was een zeer harde, doch spannende wedstrijd. De standen in de 2e klas van District West B zijn thans Gesp. Gew. Gel. Verl. Pnt. Wilton-Fijenoord 6 5 1 10 A.H.C. 28 4 2 1 1 5 H.V. 36 4 2 1 1 5 Wings 4 2 2 4 Phoenix 2 1 1 2 V.O.D.O. S.C. 3 1—2 2 Rotterdam 4 4 Dezelfde dag verloor het le dameselftal van S.V.W. uit Gorinchem. Dit elftal heeft nu 6 punten uit 6 wedstrijden. Het 2e dameselftal deed het beter en won met 61 van Dynamo 3. Het Zaterdagmiddagelftal dames speelde tegen RouwVoop uit gelijk 11. Zaterdagmiddag heren verloren van Strijdt Ridder - lijck in Den Haag met niet minder dan 144. A. J. BOER. AFD. KLAVERJASSEN. Met de Klaverjasclub gaat het nog steeds voor de wind. De door Swarttouw uitgeschreven nederlaagserie was voor W.F. aanleiding om in te schrijven met twee tientallen. Het eerste tiental wist Swarttouw de grootste nederlaag toe te brengen, zodat de beker, die zeer groot van omvang is, in ons bezit kwam. Met het winnen van deze beker kwam onze eerste grote moeilijkheid. In onze prijzenkast was nog wel plaats voor een kleine beker, maar op zo'n knaap hadden we niet gerekend. Wat nu??? De tweekamp met Hoek's Machine- en Zuurstof- fabriek eindigde ook in een overwinning voor W.F. Deze twee wedstrijden waren voor onze leden lang niet gemakkelijk. Niemand van de leden van Hoek was precies op de hoogte met het bondsreglement, ook het bestuur niet. Er werd door Hoek gespeeld als op een naaikransje: het begrip „wedstrijd" was afwezig. Hadden onze le den gestraft zoals het behoorde, dan was het voor Hoek een nederlaag geworden om nooit meer te vergeten. Een tussen W.E.K., Swarttouw en W.F. te spelen driekamp is in volle gang. De stand is op het ogenblik: Gesp. Gew. Verl. Ptn. Swarttouw 2 1 1 73477 W.F. 2 11 71088 W.E.K. 2 1 1 69842 We zijn nu op de helft. A.s. Dinsdag komt W.E.K. bij ons op bezoek en, Woensdag, 13 December wordt de laatste wedstrijd van deze driekamp gespeeld: SwarttouwW.F. in de Seinpost te Schiedam. In deze twee wedstrijden moet nog veel goed gemaakt worden. H. BOGERD, Secr. Afd. Mannenzang. Het Mannenkoor W.F. geeft op Donderdag 14 Dec. 1950, 's avonds 8 uur, een Kerst-Concert, in de Nieuwe Kerk, aan de Oude Maasstraat te Schie dam, waaraan medewerken: de Gemengde Zangkoren „Het Westen". Schiedam en ..Con Amore" uit De Lier, Dirigent de Heer B. Verweel en de Chr. Muziek-Vereniging „Harpe Davids" Schiedam. Directeur J. K. C. Karseboom. Uitgevoerd zullen worden werken van Mendels sohn. Handel, Schubert en Mozart. Solist in dit Concert is Mevr. Lenie Hoogland Ouwenbroek (sopraan). Organist de Heer J. v. Zon. Kaarten voor dit Concert a 75 cent per persoon bel. inbegrepen, zijn verkrijgbaar bij de Heren: Gabrieel Timmerwinkel)Versluis (Scheepsb.n.b. buiten); Viehman (Klinkers); Molendijk (Scheeps- b.loods); Friedel, tarief-bureau Rotterdam. AFDELING O. A. Langzaam maar zeker komt er tekening in de voorbereiding van de leden-amateursavond, die - naar wij hopen - in Februari 1951 zal worden gegeven. De opgave van deelnemers en het soort van te brengen nummers is ongeveer voldoende om een behoorlijk programma samen te stellen. Er ontbreekt echter nog een accordeonspeler. Waar blijven onze leden-amateurs-accordeonisten? Haalt ons uit de brand en wij blijven U dankbaar. Spoedige opgave bij de Heer v. d. Broek, Sociale Zaken, is wel gewenst: In schafttijd of na werk tijd. Over de geprojecteerde tweedaagse O. A.-tocht naar België en Luxemburg zullen in het volgende nummer nadere mededelingen volgen, de kosten worden voorlopig geraamd op 33,per persoon. Degenen, die ernstig van plan zijn deze tocht mee te maken, doen verstandig zich nu al op deze kosten te bezinnen, daar die uiteraard hoger lig gen. dan wij gewoon zijn uit te trekken voor onze O. A.-tochtjes. Het zal voor velen onzer sparen zijn en het verdient aanbeveling daarmede nu al te beginnen. AFD. SCHAKEN. Op 28 October j.l. zijn 3 man van onze schaak vereniging aan het fuiven geslagen. Het waren de heren den Uyl, van Oyen en ondergetekende, welke als vertegenwoordigers van W.F. ter receptie togen naar Stokvis in verband met het 15-jarig bestaan van deze schaakclub. Alle hulde voor de organi satoren van dit jubileumfestijn, waarbij de directie van Stokvis zich niet onbetuigd heeft gelaten. Van de gehouden speeches werd genoten onder het ge lijktijdig genot van thee met gebak, een goed glas wijn en een beste sigaar, altemaal elementen om een echte feeststemming te kweken. En wat ons als schakers uiteraard nog meer verheugde, was dat niet minder dan He heren Dr. Euwe, van Schel- tinga. Kramer en Mühring in eigen persoon des avonds een simultaanwedstrijd ten beste gaven. Hierbij wist de heer van Oyen remise te spelen tegen Kramer, den Uyl idem tegen van Scheltinga terwijl ondergetekende van Scheltinga heeft laten winnen. Als aandenken kregen alle deelnemers aan dit toumooi een mooi glas met inscriptie- Hartelijk dank, Stokvissen! En nu ons eigen interne schaakleven. Ook dat mag zich in goede gezondheid verheugen. Ons 2e tien tal versloeg S B.O. 2 met 64 en het le tiental deed H.O.V. I in het zand bijten met 63 (voor lopig). Verder is er nog de wedstrijd E.S.S. III tegen W.F. 2 welke is afgebroken in de op voor ons gunstige stand van 3 2 aangezien echter 1 afgebroken partij practisch op verlies voor ons staat, is de definitieve uitslag nog onzeker. Thans het laatste nieuws: Mevr. Roodzant (mo menteel gelijk met Fenny Heemskerk dameskam pioene van Nederland) en bij alle schaakliefheb bers welbekend, heeft zich op verzoek van één onzerleden, die wij hiervoor hartelijk dank zeggen, bereid verklaard om op 18 December a.s. ten onzent simultaan te komen spelen. Dit wordt een hoogte punt in ons verenigingsleven, waarvoor zeer zeker veel belangstelling zal bestaan. Wie zich alsnog als lid aanmeldt heeft ook de kans om zijn krachten met Mevr. Roodzant (op schaakgebied natuurlijk) te meten. Kom maar op als je durft! J. v. M. AFDELING TONEEL. Zaterdag, 28 October j.l., heeft de afd. Toneel het seizoen geopend met een uitvoering in Musis Sacrum. De bedoeling was geweest de grote zaal te gebruiken, doch door een misverstand van de directie van Musis Sacrum was die avond de kleine zaal te onzer beschikking. Daardoor hebben wij zeer velen moeten teleurstellen, omdat wij met het uitgeven van toegangsbewijzen moesten stoppen. De avond werd geopend door de voorzitter S. Bongers. Voor een dankbaar publiek werd opge voerd „De Schaduw van het Verleden", een to neelspel in drie bedrijven. De regie was in handen van de heer H. Tieben, die op dit gebied zijn sporen wel verdiend heeft. Het was een stuk, ge grepen uit het leven, met vele ontroerende mo menten. Het geheel werd prachtig weergegeven, zodat er menig zakdoekje te voorschijn werd ge haald en het publiek van begin tot eind met het stuk geheel meeleefde. Het stuk speelt zich af in Zwitserland, waarbij de goed verzorgde costumes waren aangepast. Een dankbaar applaus beloonde spelers en regisseur voor het gebodene. Een gezel lig bal besloot deze geslaagde avond. Voor het geven van deze avonden hebben wij de steun nodig van leden en donateurs. Geef U daarom op als lid of donateur, waardoor U de afd. Toneel steunt en U zich tevens verzekert van enige gezellige avonden. Wie zich voor het toneelspel interesseert en ook eens op de planken wil staan, geve zich op als spelend lid. Onder de kundige leiding van regis seur H. Tieben wordt U opgeleid. Aanmelding kan geschieden bij het bestuur: S. Bongers. voorzitter, Cleyburgstr. 55, Rotterdam. N. Brouwer, secretaris, Spanjaardstr. 62c, R'dam. B. Verschuur, penningmeester, afd. Kokers, R'dam. J. Mak, commissaris van orde, Magazijn Machine fabriek, Schiedam. J. Dettmeyer, alg. commissaris, afd. Lassers, Schie dam. N. BPOUWER, Secr. ZWEMFEEST "SHELL". Op Zaterdag 18 Nov. j.l. hield de Zwemvereniging "SHELL" in het Sportfondsenbad te Schiedam haar jaarlijks Zwemfeest, waarbij verder waren uitgenodigd de verenigingen W.E.K., U.S.V., R.E.T. en W.F. Vijf grote Bedrijfszwemverenigingen met hun beste zwemmers en zwemsters aan de start om uit te maken, wie uiteindelijk de door de directie van de "Shell" aangeboden wisselbeker in ontvangst zou kunnen nemen. Het beloofde een spannende strijd te zullen worden en inderdaad op alle nummers werd fel om de eerste plaatsen gevochten. Het gevolg hiervan was, dat de meesten van onze zwemploeg hun beste tot nu toe ge maakte tijden aanmerkelijk verbeterden, wat tot resultaat had, dat 4 van onze clubrecords omlaag werden gebracht. Daar het krachtsverschil tussen de deelnemende verenigingen gering was, is dit een zeer geslaagde en enerverende vijfkamp ge worden. Onze vereniging beëindigde de wedstrijd niet alleen als eerste, doch kan tevens terugzien op één van haar mooiste successen, die tot dusver werden behaald. Ook onze dames hebben er dit maal voor gezorgd, dat aan de voor«orong d >or de heren behaald, geen afbreuk werd gedaan en zodoende hebben wij revanche kun nen nemen op de door ons geleden nederlaag in het zwembad van de R.D.M. in de afgelopen zomer. Onze figuurdrijfsters onder leiding van de Heer Gamaat, hebben eveneens het nodige ertoe bij gedragen deze avond te doen slagen. De gevormde figuren waren zeer geslaagd en vooral het als verrassing toegevoegde figuur, dat het woord SHELL uitbeelde, oogstte bij het publiek veel suc ces. Na afloop hield een der directeuren van de "Shell", Ir Buss, alvorens tot prijsuitreiking over te gaan een korte speech. Hij vertelde ondermeer, dat dit de eerste zwemwedstrijd was, die hy had bijgewoond en van het gepresteerde op deze avond genoten had. Voorts liet hij zich in waarderende woorden uit over het resultaat van onze vereni ging, in welke hulde ook de figuurdrijfsters be trokken werden, die door hem als „schoondrijfsters" werden betiteld. Misschien was het wel het uiter lijk van onze dames, dat hem er toe bracht dit woord te gebruiken!!!! Uitslag Vijfkamp: 1. W.F. 1046.6 pnt. 2. R.E.T. 1055.3 pnt. 3. U.S.V. 1055.6 pnt. 4. SHELL 1062.5 pnt. 5. W.E.K. 1115.8 pnt. Verbeterde clubrecords: Dames: Wisselslag-est. (Mevr. de WitL. BaxE. v. Tol) 2.17.6 sec. Heren: 50 M. rugslag: A. Verlinde 40.8 sec.; 50 M. vrije slag: B. Noordijk 30.6 sec.; Wisselslag-est.: (A. VerlindeM. C. OranjeB. Noordijk) 1.53.5 sec. ONDERLING ZWEMFEEST. Georganiseerd voor en door de Afd. Zwemmen en de Bedrijfsschool op Zaterdag 9 December a.s. in het Sportfondsenbad te Schiedam. Aanvang 19.45 uur. Zaal open 19.30 uur. Het gevarieerde programma zal geopend worden met een symbolische voorstelling van het zwem men in het verleden en het heden en zal behalve de wedstrijdnummers o.a bestaan uit: Handicap-nummers Gecostumeerde estafette voor dames. Familie-estafette. Figuurdrijven. Waterpolo-wedstryd. Kaartverkoop: Kaarten voor deze wedstryd zyn verkrijgbaar a 0.60 per stuk aan de Kassa van het Sportfondsenbad. Plaatsbespreken: (niet verplicht): Aan de kassa in het Sportfondsenbad vanaf 2 Dec. a.s. 0,10 per plaats. Voor allen in ons bedrijf, die de zwemsport een warm hart toedragen is dit een unieke gelegenheid een gezellige zwemavond by te wonen. Ook zy, die verstoken zyn van deze gevoelens en menen, dat het zwemmen alleen maar uitgevonden is om in geval van nood te trachten het hoofd boven water te houden, raden wy aan te komen. Zij zullen dan tot de conclusie komen, dat het zwemmen als sport vele mogelykheden biedt en ook zy zullen na afloop van deze avond voldaan huiswaarts keren. Copy voor het eerstvolgende nummer inzenden vóór 9 Dec. 1950.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1950 | | pagina 4