^r 4a &£NQ$& OHQEVAVVtkWpiBSÜAÜ AAN DE WERKERS VAN W.F. Eerst tien commissies, nu plus Waken ervoor, dat iedereen, Die hier zijn werk verrichten moet, Dit veilig doen kan en ook doet. Heer Sparreboom, die gaat hen voor, Hakt veel onveilige knopen door. In maandlijkse vergadering Brengt men naar voren menig ding, Dat anders, beter worden moet, Of werk, dat men onveilig doet. Men noemde onder andre op: Het hijsen met een touwen strop En stellingdraden, mensen o, U weet toch wel, dat mag niet zo! De leden klagen dikwijls: Och, Waarom gebruiken velen toch De middlen ter bescherming niet, Die ons bedrijf zo ruimschoots biedt. Er was bijv. menigeen, Die nog verwondde voet of teen, Wat toch niet nodig was geweest Voor iemand, die 't W.F.-Nieuws leest, Dus weten kan: een stalen neus Verdraagt wel duizend kilo, heus. En slijpen met het blote oog Dat hoeft toch zeker geen betoog Is uit den boze, draag een bril Als U nog langer kijken wil! Ook wordt nog vaak de klacht gehoord: Men werkt met slecht gereedschap voort! De Veiligheid is slechts gebaat Wanneer men dit vervangen laat, Want uitgesleten sleutels, wel. Beschadigden reeds veler vel. Kijkt men met wondjes te lang aan Om naar 't verbandlokaal te gaan, Dan komen meestentijds hierdoor Gevallen van infectie voor. Het gieten in de gieterij Is ook niet van gevaren vrij En menigeen beseft dit niet En doet alsof hij het niet ziet. En wat je altijd leert als kind: „Breng iets terug waar je het vindt", Bedenkt men dikwijls hier niet meer En gooit hier alles zomaar neer. Toch zakt het ongevallenpeil, De mensen en 't bedrijf tot heil! En daarom gaat men ongestoord Met d' aangevangen arbeid voort, Die heeft ten doel, dat binnenkort Ieder een veilig werker wordt En dat van W.F. kan gezeid; Daar heerst de grootste veiligheid. Met deze wens sluit rijmelaar: Een veilig en heel goed Nieuwjaar!

Wilton Fijenoord Nieuws | 1950 | | pagina 7