WEEST ZUINIG MET PAPIER I Door schaarste aan materialen voor de papierfabricage is te verwachten, dat er moeilijkheden komen ten aanzien van de papiervoorziening en de kwaliteit van het papier. Weest er daarom zuinig mede, opdat zo lang mogelijk met de bestaande voorraad van goede kwaliteit kan worden doorgewerkt en eventueel de moeilijke tijd kan worden overbrugd. Met het oog op de a.s. Feestdagen zijn voor de loonbetaling de volgende regelingen ge troffen: De betaling van heden heeft op normale wijze plaatsgevonden. Op Vrijdag, 29 December 1950, zal een VOORSCHOT-LOONBETALING worden ge daan. De die dag uit te betalen bedragen zul len zoveel mogelijk een normaal weekloon be naderen. Eventueel teveel of te weinig zal met de loonbetaling van 5 Januari 1951 worden verrekend. De volledige specificatie van de week waarover voorschot werd betaald, zal in het loonzakje van 5 Januari 1951 worden bijge sloten. AFD. SOC. ZAKEN. WERKKAARTEN. In verband met het feit, dat er in de loon- week van 25 t.m. 31 December 1950 slechts drie dagen (Woensdag, Donderdag en Vrij dag) gewerkt zal worden, zal er voor die week één werkkaart verstrekt worden. Deze werkkaart dient dus bij wijze van uitzondering gebruikt te worden voor Woens dag, Donderdag en Vrijdag. Inlevering van bedoelde werkkaart moet'"* Vrijdag na het einde van de werktijd ge schieden. WILLY WILTON-FONDS. Ontvangen: 482,— van Centr. Magazijn, Schiedam; 47.05 van Machinefabriek, Schiedam; (beiden opbrengst verkoop klein materiaal). 5.N.N. Machinefabriek. Ondergetekenden verklaren, dat de kas van de Personeelsvereniging „De Pijp" bij con trole dd. 28 November 1950 in orde is be vonden. 396 A. Hazebroek. 9548 K. Rietdijk. 296 D. J. v. d. Merwe. RECTIFICATIE. In het Wilton-Fijenoord Nieuws dd. 1 dezer, nr. 21, staat abusievelijk vermeld, dat het m.s. „Ootmarsum'' wordt uitgerust met een 3 cilinder Wilton-Fijenoord Doxford-motor, dit moet zijn een 4-cilinder. WAT DE KERN BESPRAK. Vergadering directie met kembestuur dd. 12 December 1950. Verzoek om openstelling van cantines ge durende de schafttijd van 20 minuten. Dit verzoek betreft uitsluitend hen, die werken in de dokken en op open schepen. Overwogen wordt voor betrokkenen de noodcantine open te stellen. Werktijd nachtploegen voor Kerstmis en Oudejaar. De directie besluit, dat voor de nacht ploegen de werktijd op Vrijdag 22 en Vrijdag 29 December 1950 zal aansluiten op de werktijd van de dagploeg. Hierover zal een bekendmaking worden aange plakt. Warm waterbakken aan boord van schepen. De bakken zijn gereed, gewacht wordt nog op de verwarmingsapparaten. Overalls afschrijvers. Daar betrokkenen veel slijtage aan hun overalls hebben zal worden nagegaan of hier voorschoten voor hen kunnen worden gemaakt. Tewaterlating „Rijndam". Wind en weder dienende zal de stapelloop op 19 December tussen 1 en 1.15 uur plaatsvinden. Voor werknemers en familie leden bestaat de gelegenheid de tewater lating bij te wonen. Om half 2 moet ieder weer aan het werk zijn. EERSTE LUSTRUM W.F.-SINTF.RKLAAS- KINDERFEESTEN. Zes geslaagde voorstellingen. Geen stoute kinderen. „Het is vandaag een dubbele feestdag, beste jongens en meisjes. Wij vieren n.l. het Sinterklaasfeest voor de 5e maal". Deze woorden sprak de heer C. Keyzer, chef Sociale Zaken, die, na de gebruikelijke begroeting in zijn openingswoord er verder op wees, dat wij dankbaar waren, dat deze mogelijkheid ook dit jaar weer werd geboden en dat wij, dank zij de medewerking van velen, weer gereed staan om in 6 voorstellingen, verdeeld over Woensdag en Donderdag, aan 1800 kinderen en bijna evenveel ouders enkele gezellige uren aan te bieden. Dit is voor een niet gering deel tevens te danken aan de finantiële hulp van de directie van W.F. Na een korte uiteenzetting van het pro gramma wenste spreker alle aanwezigen een gezellig feest. Om te beginnen was het welbekende Mario nettentheater Bert Brugman weer versche nen en het blijkt overduidelijk, dat deze „kunstenaars met poppen" een zaal vol kin deren weten te boeienen de groten daarenboven. In het aardige sprookje „de Toverviool" ligt een stuk moraal verborgen: gulheid en goed- geefsheid wordt beloond. Telkens valt' bij deze spelers op, hoe goed en gemakkelijk zij de kinderen in hun spel weten te betrekken, hun doen meebeleven wat de poppen mee maken en daarbij nog door eenvoudige dialogen en samenspraken de inhoud duidelijker doen worden. Het gejuich bij vrolijke momenten klonk spontaan en de kleine rechters staken hun afkeuring ook niet onder stoelen en banken als zij ongerechtigheden bespeurden in de handelingen van hun poppenhelden. Na het spel kregen de kleinen een versna pering en toen was het grote moment aan gebroken: Sinterklaas met zijn knecht traden binnen en zij, die de oude Sint het vorig jaar hebben gezien, waren verbaasd, dat de voortgang der tijden totaal geen invloed schijnt te hebben op de altijd jeugdige en beminnelijke, rustige grijsaard met zijn schalkse maar scherpe ogen in het patriar chale gelaat. Zelfs tussen zijn toespraken in wist hij zich zo aan de moderne tijd aan te passen, dat hij de kinderen de voornaam ste regels van het stadsverkeer wist bij te brengen op de altijd rustige manier, ofschoon in zijn eigen domein op de hoge, hoge daken geen noemenswaardig verkeer is, Zwarte Piet bleek al heel goed Nederlands te spreken en de kinderen vonden hem „reuze". Zijn entree vanaf het dak, dóór de schoorsteen, óp het toneel was een gebeur tenis op zichzelf. Toen Sinterklaas het grote boek opende en enkele klachten liet voorlezen over sommige kinderen, bleek de Sint droevig gestemd en vermanend klonk zijn stem, aandringende op beterschap, terwijl Piet zich nog al eens op wond bij deze opgesomde ongerechtigheden. Toch werd roe, ketting noch grote zak ge bruikt en de ouders mogen dus tevreden zijn over hun kinderen: bij de W.F.-kinderen zijn geen stoute! Daarna volgde de uitdeling der geschenken. Voor iedere jaarklasse van 5 t/m. 9 jaar een apart cadeau en de werkers van W.F., die aan het totstandkomen daarvan hun krach ten en vrije tijd hebben gegeven, kunnen tevi'eden zijn: glundere kindergezichten over al en opgewonden afspraken over de weeg schaal. over de mecanodoos, over het roulette spel. de wals, de wandel wagen. Alle zes de voorstellingen hadden ongeveer hetzelfde verloop, waarbij de heer van Toor de onvermijdelijke korte hiaten wist op te vullen, door van zijn talent als dirigent over honderden zingende kleinen en groten een goed gebruik te maken. Het is zeer eenvoudig, al deze zinnen te schrijven, minder eenvoudig echter is de practijk en het zijn voor alle medewerkers (vrouwelijke en mannelijke) een paar druk ke dagen geweest. Iedereen heeft echter zijn plicht met opgewektheid en toewijding ver vuld en men was het erover eens, dat dit soort feesten zo dankbaar is voor hen, die met organisatie en uitvoering belast zijn: gelukkige en blijde kindergezichten is een beloning om nooit te vergeten. Alle Directieleden hebben een bezoek ge bracht aan dit feest, sommige vergezeld van hun echtgenote. Toen Donderdagavond de slotvoorstelling ten einde was en de heer Keyzer nogmaals het podium betrad, bleek een gelukkige en dank bare chef van Sociale Zaken het feest als geslaagd te mogen betitelen. Spreker zei o.m„ dat hij het jammer vond, dat vele kleinen en groten niet meer in Sinterklaas geloven. Spreker zelf blijft geloven daarin, omdat de oude Sint altijd een symbool blijft van het goede in de mens en deze gedachte op zichzelf is van grote waarde in het leven. Dan brengt hij dank aan de heer Brug man en diens medewerkers, waarbij Mevr. Brugman in de „blommen" wordt gezet, en wil niet eindigen zonder twee namen

Wilton Fijenoord Nieuws | 1950 | | pagina 8