Officiële mededelingen Sociale rubriek Werf, kantoor en werkplaats van de werf zijn grote belangstelling hadden. In verband met het bereiken van de 65-jarige leeftijd in November j.l. heeft hij per 31 December 1950 zijn functie neergelegd. 50-JARIG JUBILEUM Hr. W. WILTON. Overhandiging Personeelsgeschenk. Op 20 December heeft de heer Muilwijk namens het gehele personeel, hetwelk was vertegenwoordigd door afgevaardigden van Ambtenaren Arbeiders cn Bazen in de Oireclie- kamer het gezamenlijk geschenk overhandigd. De spreker memoreerde, dat hetgeen is gekocht uit de bijdragen van medewerkers uit het gehele bedrijf en thans ter gelegen heid van het 50-jarig ambtsjubileum werd geschonken en overhandigd, een keuze is van de jubilaris zelf en wel een prachtig gestyleerd Delftsblauw bc-rd van groot for maat, met beide karakteristieke jaartallen 1900 en 1950 op de rand en de woorden: het gezamenlijk personeel. De heer Muilwijk, die zo lang met de jubilaris heeft samengewerkt, noemde hem de stuwende kracht van het bedrijf, die in voor- en tegenspoed dezelfde bleef. Slechts weinigen onder ons beleven zo'n heugelijk feit als dit en de spreker wenste de heer Willy dan ook van harte geluk en bood hem het genoemde geschenk aan, vergezeld van een enveloppe met inhoud. De jubilaris beantwoordde, zichtbaar ont roerd, de eerste spreker en erkende, dat hij enigszins was aangedaan door de geste van het gezamenlijk personeel in de vorm van zulk een mooi cadeau. Tevens legde hij er de nadruk op, dat niet alleen het personeel hem, maar spreker omgekeerd zijn mede werkers dankbaar is voor de medewerking ondervonden in deze reeks van jaren. Hieruit heeft hij altijd de kracht kunnen putten om te doen wat gedaan moest wor den en op de wijze waarop het door hem is verricht. Het geschenk onder couvert zal een sociale en nuttige bestemming krij gen. Aan het slot van deze receptie nam Me vrouw W. Wilton het woord en dankte allen voor de steun en de medewerking, die haar echtgenoot steeds in zo ruime mate is ge schonken. Zij hoopte, dat, als straks het afscheid van de werf is gekomen, de echte Wilton-geest en -verhouding, waarover haar echtgenoot zo menig keer enthousiast had gesproken, zal blijven voortbestaan en zij zou geen vrouw geweest zijn, als zij niet op het gemoed wist te werken van haar gehoor: zij deed een beroep op allen om ten opzichte van haar man niet de houding te willen aannemen alsof deze voorgoed uit hun leven was verdwenen. Zij hoopte, dat hij ook in de toeknmsr de steun van zijn mede werkers zal mogen blijven ondervinden. Hiermede was deze korte receptie teneinde en de deuren gingen wederom open voor de beambten en het werfpersoneel om de jubilaris geluk te wensen. Hiervan werd zeer druk gebruik gemaakt en wij kunnen ons voorstellen, dat de heer Willy menige oude kennis met enige weemoed de hand heeft gedrukt, want tenslotte is een 50-jarig dienst betoon aan een zaak, die feitelijk als een levenswerk gezien mag worden van hem en zijn familie, niet iets, dat men zo opeens van zich kan schuiven. Wij wensen de straks scheidende jubilaris nog een lange periode van welverdiende rust toe. G. Hartelijk dank voor alle goede wensen, die wij persoonlijk en als directie mochten ont vangen, ter gelegenheid van de jaarwisse ling. DE DIRECTIE. Het is mij een behoefte langs deze weg uiting te geven aan mijn gevoelens van dank voor de belangstelling bij mijn afscheid en voor het cadeau, hetwelk mij dagelijks aan Wilton-Fijenoord en haar medewerkers zal herinneren. M. J. RÖMER. Hiermede betuig ik mijn oprechte dank voor de belangstelling bij mijn 50-jarig jubileum en ter gelegenheid van mijn afscheid, waar van zo velen hebben blijk gegeven. Tevens dank ik allen hartelijk voor het geschenk, dat ik bij mijn jubileum en afscheid mocht ontvangen. W. WILTON. Voor de bijeengebrachte gelden ter gelegen heid van het 50-jarig jubileum van de heer W. Wilton, diens afscheid en het afscheid van de heer Ir. M. J. Römer, is aan beide heren een Delftsblauw bord ter hand gesteld, waarin verwerkt is, dat het afkomstig is van het gezamenlijk personeel. Bovendien is aan de heer W. Wilton een geschenk onder couvert overhandigd, hetwelk hij zal besteden voor sociale en nuttige doel einden. DE COMMISSIE. WILLY WILTON-FONDS. Ontvangen: 0.25 van V. S. 56.van Machinefabriek Schiedam; 276.05 van Centraal Magazijn Schiedam; (beide opbrengst verkoop klein ma teriaal). In de maand November 1950 werd aan 90 leden van ons personeel in totaal 2105,27 uitgekeerd. In de maand December 1950 werd aan 85 leden van ons personeel in totaal 1760,84 uitgekeerd. WAT DE KERN BESPRAK. Bespreking directie met kembestuur dd. 21-ll-'50. Hierin wordt door de directie nog medege deeld, dat zij zich in verband met een ver plichte controle of de tarieven in overeen stemming zijn met de geleverde prestaties, in verbinding heeft gesteld met een Efficien cy-bureau, dat zeer binnenkort zijn werk zaamheden zal aanvangen. VERGADERING KERN IN HET CLUB GEBOUW OP 4 JANUARI 1951. Nadat de voorzitter de vergadering had ge opend en alle leden der Kern een voorspoe dig nieuwjaar had toegewenst, werd over gegaan tot de bes uursverkieztr g. Het bestuur werd als volgt samengesteld: J. W. WEBER, voorzitter, Schiedam. J. VLOT, secretaris, Schiedam. L. BRUSSELMAN, Schiedam. A. DE JONG, Rotterdam. J. J. v. d. KEUR, Fijenoord. Daarna werd door de directie afscheid geno men van de oud-kernleden en de nieuwe kern geïnstalleerd. DE VOORZITTER. Op 4 Januari 1951 is door de directie bij monde van de heer Van West afscheid ge nomen van de afgetreden kernleden waarbij zij bedankt werden voor het werk dat zij als kernlid hadden verricht. Vervolgens werd de nieuw gekozen kern geïnstalleerd. Van deze gelegenheid maakte de heer Van West gebruik de heer Bartel Wilton, die per 1 Januari 1951 is benoemd tot directeur bij de kern te introduceren. De heer Weber dankte de heer Van West voor zijn welwillende woorden tot de kern en het bestuur gericht en wenste de heer Wilton namens de kern geluk met zijn be noeming. In verband met de verkiezing van J. v. d. HEIDEN tot kernlid, zal hij zijn functie als lid van de tarief-commissie afd. Schavers en Stekers Machinefabriek neer leggen. Als zijn opvolger treedt op: V. BRAKEL. PERSONALIA. De heer F. F. Mattern is met ingang van 1 Januari 1951 benoemd tot Chef Werktuig bouw. De afdelingen Machinefabriek Schie dam, Werktuigbouw werf Rotterdam, Sme derij, Geschutfabricage en -montage enz. en de Gieterij Fijenoord zullen onder de Chef Werktuigbouw ressorteren. De heer G. Sterkman, Hoofdingenieur Werktuigbouw, zal zich speciaal belasten met de navolgende afdelingen: Constructiebureau's: a) Machinebouw, b) Onderhoud, c) Bewapening, d) Research, Metallografisch laboratorium en Proefstand. Als assistent bedrijfsleider in onze Machine fabriek is per 1 Februari a.s aangesteld de heer J. Kortlandt, terwijl de heer D. Griese thans tekenaar-constructeur van de gereed- schap-tekenkamer Machinefabriek is over geplaatst naar het bedrijfsbureau van de Machinefabriek. Tot onderhoofd afd.-Bewapening is per 1 Januari 1951 benoemd de heer W. N. van de Poll, die bij ontstentenis van de heer L. F. Klaassen deze zal vervangen. In verband met het plotseling overlijden van de heer P. F. v. d. Thoorn is aan de heer T. Kuipers opgedragen de functie van Chef afd. Electriciteit tijdelijk waar te ne men, totdat in deze vacature zal zijn voor zien. Met ingang van 1 Januari 1951 is aangesteld als onderbaas afd. Magazijn A. v. d. Tuijn. TEWATERLATING S.S. „RIJNDAM". Door welke invloed dan ook waren de weer goden, na toornige tijden, eindelijk het mensdom weer eens gunstig gezind en een grote menigte toeschouwers had zich op 19 December te 1 uur 's middags verzameld bij helling 6 om getuige te zijn van de stapel loop van het s.s. „Rijndam", in aanbouw voor de H.A.L. De weinige ogenblikken, die het schip nodig had om het droge met het natte element te verwisselen, waren voorafgegaan van enkele enerveerende weken voor staf en personeel en het korte tijdsverloop doet misschien bij buitenstaanders nooit de gedachte opkomen, wat er al zo aan voorafgaat. Integendeel „men" zal zo'n gebeuren wellicht als een zeer gewoon iets beschouwen en vooral wan neer er een zo „geslaagde" afloop plaats heeft als met de „Rijndam". Mevrouw Tjarda van Starkenborgh-Stac- houwer-Marburg, die de doopplechtigheid ver richtte, had nau welijksdedoopformule uitgesproken of het schip schoof met snelle vaart naar de rivier, alsof het genoeg had van het ge dwongen stilliggen. Op de door rivier- politieboten afgezette Maasstroom werd de gedoopte opgevangen door de W. F. sleep boten en naar de afbouwligplaats gebracht. Een paar pittige nummers muziek van onze gewaardeerde Harmonie brachten de nodige afleiding in de korte wachttijd. Na de stapelloop gingen de honderden toe schouwers in goede orde „de weg terug". Als wij spreken van honderden is dit zeker niet overdreven, aangezien het gehele per soneel tot half twee de gelegenheid had ge kregen deze tewaterlating bij te wonen en zeer velen daarvan hebben gebruik ge maakt. Tijdens de receptie in het Hoofdkantoor sprak Ir. J. E. Woltjer als lid van de direc tie namens deze in het Nederlands en voor de buitenlandse gasten in het Engels een begroetingswoord en wendde zich toen tot de aanwezige directieleden van de H.A.L. Spreker wees in zijn rede op de

Wilton Fijenoord Nieuws | 1951 | | pagina 2