i IDEEËNBUS. 14e Jaargang 2 Februari 1951 No 2 ORGAAN VAN EN VOOR HET PERSONEEL VAN WILTON-FIJENOORD, SCHIEDAM Officiële mededelingen Sociale rubriek Redactie commissie. L. Giphart, C. Keyzer, J. Koppe, J. W. Weber. Redactie adres. Afd. Sociale Zaken Van onderstaande personen werd een idee ontvangen, hetwelk voor beloning in aan merking kwam: van de heer W. Los voor opmerking betr. personenvervoer op de werf (beloning ƒ25.—); van de heer A. v. d. Ende voor opmerking betr. verbetering aan mangatdeksels (beloning 50, van de heer J. P. Snijders voor opmerking betr. doorsteekpluggen (beloning 25, AFSCHEID EN INSTALLATIE KERN OP 4 JANUARI 1951. Nadat de heer v. West, mede namens zijn collega's, de aanwezigen een gelukkig Nieuw jaar had toegewenst en daarbij de hoop had uitgesproken, dat het bedrijf in het nieuwe jaar voor grote schokken gespaard mag blij ven, introduceerde hij de heer B. Wilton, die met ingang van 1 Januari 1951 tot directeur van de onderneming is benoemd. Zich tot de scheidende kernleden richtend, bracht spreker o.a. naar voren, dat hij de fabriekskern, die de grootste groep werk nemers in ons bedrijf vertegenwoordigt, als een belangrijke schakel in het bedrijf ziet. Haar taak is uitermate verantwoordelijk en zeker gedurende de laatste jaren niet een voudig geweest. Spr. heeft altijd de op bouwer de critiek zeer op prijs gesteld en hij hoopt, dat de scheidende kernleden, nu zij als vertegenwoordiger terugtreden, het geen zij als zodanig aan ervaringen hebben opgedaan onder hun collega's zullen uit dragen, opdat ook dezen zich nog meer be wust zullen worden van wat er in ons bedrijf omgaat, niet alleen in hun vak, maar ook in het algemeen, vooral wat de sociale kant betreft. De nieuwe kernleden zullen deze taak van hun scheidende collega's als vertegenwoor diger overnemen. Het moet volgens spr. zo gezien worden, dat de taak van de kern eigenlijk verder reikt dan de plm. 6000 werknemers, die zij vertegenwoordigen. Spr. wees erop, dat de kernleden niet uitsluitend de belangen van de werknemers mogen behartigen, doch daarbij ook steeds de belangen van het bedrijf in het oog moeten houden. De kern, die het vertrou wen van de werknemers in ons bedrijf geniet, kan ervan verzekerd zijn ook het vertrouwen van de directie te hebben. Spr. hoopt, dat de kern wederkerig haar vertrouwen aan de directie schenkt. Niet altijd zal er volledige eensge zindheid bestaan, doch indien bij de bespre kingen de wil tot samenwerking aanwezig is, kan het niet anders of deze zullen uitein delijk vruchten afwerpen. Spr. heet het nieuwgekozen bestuur welkom en hij hoopt, dat ook in de toekomst de be langen van de onderneming en alle daarbij betrokkenen in het oog zullen worden ge houden. De voorzitter van de kern, de heer Weber, heeft daarna de heer v. West bedankt voor de waarderende woorden ten opzichte van de kern gesproken. Namens de gehele kern feli citeerde hij de heer Wilton met diens benoe ming en hij is ervan overtuigd, dat de kern op dezelfde wijze met de heer Wilton zal samenwerken als met de andere leden der directie. Tot slot dankte de heer Wilton voor de woorden, die door de heer Weber tot hem zijn gericht. Hij vertrouwt, dat hij met allen die samenwerking zal kunnen krijgen, welke hij thans reeds met enkelen der kernleden heeft. WAT DE KERN BESPRAK. Vergadering directie met kembestnur dd. 16 Januari 1951. Berekening belasting over loon laatste week 1950. Met ingang van 1 Januari 1951 zijn er nieu we tarieven voor de berekening van loon belasting van kracht geworden. Het loon, dat in de eerste week van Januari is be taald, was echter verdiend in de laatste week van 1950 en dus is daarop de toen geldende loonbelasting in mindering ge bracht. Op het loon over de week van 1—7 Januari 1951 is de loonbelasting inge houden, berekend volgens het nieuwe tarief. Havenkant Machinefabriek. Vermoedelijk zal het graafwerk aldaar aan het eind van deze week voor een tijd ge reed zijn en zal de weg schoongespoten worden. Kemreglement. Aan de kernleden zal een kemreglement worden verstrekt. Toestand bij centrale prikklokken. Er wordt in de nabije toekomst gezorgd voor goede drainage. Meer publiciteit in het W.F.-Nieuws. Aan dit verzoek zal zoveel mogelijk tege moetgekomen worden. Toestand personeelsboot. Deze aangelegenheid zal nader worden be keken. Tijdinhalen. Heeft voortdurende aandacht. Kleedgelegenheid A, B, C en D. Hier staan de kastjes te dicht bij elkaar. Er zal een dubbele rij kasten worden uit gehaald. Ketelpakken. De kwestie ketelpakken loopt nog steeds. Aan de klachten zal zoveel mogelijk wor den tegemoetgekomen. Warmwaterbakken. Deze zijn in aanmaak. Een aantal is al gereed en aangebracht. Oorspronkelijke werktijd. Met ingang van 29 Januari 1951 zal de oude werktijd weer van kracht zijn. Signaal onderzeeloods. Dit zal op het dak geplaatst worden. Kleedhokken scheepsbouw. Wat de klacht betreft, dat de kleedhokken te smal zijn, zodat men, indien men zijn vuile ketelpak erin hangt het kastje zelf vuil maakt, waardoor de kleding, die men er dan later weer in opbergt ook vuil wordt, wordt opgemerkt, dat het de be doeling is, dat vuile ketelpakken in het kastje worden neergelegd. Licht in W.C. Onderzocht is of het licht in de W.C. uit gaat zodra het werk is begonnen, doch dit blijkt niet het geval te zijn. Sloven voor de afschrijvers. De thans in gebruik zijnde sloven zouden niet deugen. Men blijft hiermee achter de platen zitten e.d. Men zou een broek met galgen moeten hebben. Een schetsje hier van is inmiddels gemaakt. Heeft familie na overlijden van een arbeider recht op winstuitkering. Tot nu toe is de gratificatie aan de familie verstrekt. Berekening winstuitkering naar uurinkomen, i.p.v. naar uurloon. Bij beschikking van de Rijksbemiddelaars is bepaald, dat de jaarlijkse gratificatie moet worden berekend naar uurloon. Hulp bij ongevallen. Als er Zondags en Zaterdagsmiddags veel gewerkt wordt, zal ervoor gezorgd worden, dat steeds hulp aanwezig of nabij is. Leerlingen modelmakerij. De jongens in de modelmakerij zouden aan hun lot worden overgelaten. Dit zal wor den onderzocht en zo nodig zal verbete ring worden aangebracht. Prikklokken bij schilderswinkel. Deze zouden overbelast zijn en zo laag liggen, dat het water naar binnen loopt, Dit zal worden bekeken. Ratten. Er zullen scherpere maatregelen ter be strijding van ratten worden getroffen. Onderhoud rijwielstalling. In de vorstperiode was het in de rijwiel stalling gladder dan elders. Gestrooid is er in het geheel niet. En als het regent ligt het daar vol plassen. Een beter on-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1951 | | pagina 1