WILTON-FyENQDE 14c Jaargang 2 Maart 1951 No 4 ORGAAN VAN EN VOOR HET PERSONEEL VAN WILTON-FIJENOORD, SCHIEDAM WEEKTABEL LOONBELASTING Officiëlc mededelingen Sociale rubriek Redactie-commissiei L. Giphart, C. Keyzer, J. Koppe, J. W. Weber. Redactie-adres: Afd. Sociale Zaken Hoewel in nagenoeg alle dagbladen de tabel voor de loonbelasting, welke met ingang van 1 Januari j.l. van kracht werd, is ver schenen, lijkt het ons niet overbodig dat ook het W.F.-Nieuws hiervan een afdruk weergeeft. Alvorens de tabel te raadplegen, dient de gebruiker ervan met enige factoren reke ning te houden. Allereerst moet hij van de bruto-verdien- WAT DE KERN BESPRAK. Bespreking directie met kembestuur d.d. 30 Januari 1951. Snipperdagen 1951. Naar aanleiding van het voorstel van de directie om dit jaar als vaste snipperdagen te bepalen de Zaterdag voor de aaneengeslo ten vacantie en de Maandagen voor Kerst mis en Nieuwjaar, verzoekt het kembestuur alleen de beide Maandagen vast te stellen. Zal worden bekeken. Tariefregeling Fijenoord. De directie deelt mede, dat de tarieven in de gieterij gebaseerd worden op de tarieven, die in Schiedam worden toegepast. Dit is een individueel stelsel en het hangt van de arbeiders zelf af of zij het tarief collectief willen verrekenen. Aan het personeel van gieterij en modelmakerij zal worden uiteen gezet wat de bedoeling is. Bespreking directie met kembestuur d.d. 12.2.1951. Snipperdagen. Dit jaar zullen de Maandag voor Kerstmis en Maandag (oudejaarsdag) als vaste alge mene snipperdagen gelden. Overuren. De directie zegt toe, dat er maatregelen zullen werden genomen om eventuele uit wassen tegen te gaan. Overwerk arbeiders onderaannemers. Er wordt over geklaagd, dat er arbeiders van onderaannemers zijn, die te lang werken, waardoor de veiligheid in het gedrang zou kunnen komen. Zal worden onderzocht. Omscholing. Door een misverstand tussen Bedrijfsschool en Bedrijfsleiding Scheepsbouw zijn enkele jongelieden, die tot lasser waren omge schoold, na het beëindigen van de cursus op sten, d.i. het op de loonslip voorkomende bedrag hetwelk loon bijbetalingen aanduidt, enige bedragen aftrekken. Daartoe behoren o.a.: premie Ziektewet, Pensioenfonds, eventuele rente R.V.B. en Ouderdomsrente. Ook de event, in het bruto bedrag berekende betalingen, welke niet voor loonbelasting vatbaar zijn, zoals vergoe ding reisgeld, terugbetaald spaargeld, on kosten, enz., moeten worden afgetrokken. De aanspraak waarop U wekelijks ingevolge de Kinderbijslagwet recht hebt, moet echter worden bijgeteld. Vanzelfsprekend dienen degenen, die een de werf aan werk gezet, waarbij zij het ge leerde niet in practijk konden brengen. Voor zover momenteel mogelijk hebben zij thans echter laswerk gekregen. Getracht zal wor den herhaling in de toekomst te voorkomen. Er zal ook meer aandacht besteed moeten worden aan de jongens, die na hun opleiding in de bedrijfsschool in het bedrijf worden geplaatst. Beoordeling vuil werk. Binnenkort volgt hieromtrent een nadere mededeling. (NOOT: Voor belangstellenden zal een exem plaar van de regeling op de Tariefbureaux ter inzage worden gelegd). Berekening gratificatie naar uurinkomen i.p.v. naar uurloon. Op de vraag van het kembestuur hiervoor by de Rijksbemiddelaars toestemming te vragen, zegt de directie, dat dit geen kwestie voor W.F. alleen is. Vergadering tarief commissies. Deze zal binnenkort gehouden kunnen wor den. Vervoer naar werf. Bekeken zal worden, welke kosten een ver voer als de kern voorstelt, voor het bedrijf meebrengt. Van het Kembestuur ontvangen verslag van de vergadering van de gehele kern op 10 Fe bruari j.l. waaruit het navolgende wordt ge publiceerd: Mededeling van de voorzitter J. W. Weber. De kernleden kunnen de cursus over „De zedelijke waarde van de arbeid", inleider Dr. v. Biemen, welke tijdens het weekend van 1011 Maart te Bentveld zal worden gehou den, meemaken. Ook de bedrijfsleiding is zeer welkom. Vacantie en snipperdagen. De voorzitter vertelt, dat de directie had voorgesteld als vaste snipperdagen te bepa len: de Zaterdag voor de vacantie, de Maandag voor Kerstmis en de Maandag voor Nieuw jaar. door de Inspecteur der Belasting toegestane vermindering in hun bezit hebben, hiermede rekening te houden. Eerst het hierna verkregen resultaat kan op onderstaande tabel worden toegepast. Ten einde te kunnen bepalen, hoe groot de aanspraak Kinderbijslag is, volgt hierna een overzichtje, (zie bijlage oppag. 4) Het zal wellicht opvallen dat de daarin vermelde bedragen lager zijn dan de door U ontvangen Kinderbijslag. Na bekrachtiging van het hierop betrekking hebbende wetsontwerp, zal de voor de Loonbelasting geldende Kinderbijslag dien overeenkomstig worden verhoogd. Over dit onderwerp volgt een discussie, waarna de voorzitter zegt, dat het voor de arbeiders in het algemeen gewenst zou zijn, dat de twee Maandagen worden vastgesteld als snipperdagen en dat de overige snipper dagen worden vrijgelaten. De gehele kem stemt hiervoor, behoudens de groep Scheepsbouw-binnen, die de ar beiders de vrije beschikking over alle snip perdagen wil laten. Overwerk. Dc voorzitter bespreekt het overwerk over de vijf weken in het nieuwe jaar. Het aantal uren, dat wordt ingehaald, is te gering om binnen 4 weken door de overuren heen te komen. De kem vraagt het bestuur er bij de directie op aan te dringen, aan het in halen van de overuren de volle aandacht te besteden. Rondvraag. Er geven zich 16 sprekers op. De volgende punten komen ter sprake: Vervoer van de werf naar de Koemarkt (naar aanleiding van het bericht in de pers betr. besprekingen met Gemeentebestuur van Schiedam en R.E.T.i Men is het erover eens, dat het aan deskundigen moet worden overgelaten hoe dit moet worden ter hand genomen, doch dat een belangrijk bedrijf als het onze zéker zijn stem in deze ook dient te laten horen, daar de arbeiders met een beter vervoer gebaat zijn. Mededelingen in het W.F.-Nieuws inzake werf Rotterdam. Verzocht wordt ook de vragen die betrek king hebben op de werf Rotterdam in het W.F.-Nieuws te vermelden. Ketelpakken houten scheepmakers. Verzocht wordt de ketelpakken voor de hou ten scheepmakers van zakken voor het op bergen van gereedschap te voorzien en er voor te zorgen, dat de pakken ook inder daad in deze afdeling worden uitgegeven. W.C.'s bij de opritten van dok 4 en 5. Gevraagd wordt deze W.C.'s schoon te maken en te houden en niet als kleedlokaal te ge bruiken.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1951 | | pagina 1