VERENIGING WJP, Op Zaterdag, 14 dezer, vond de gecombi neerde jaarvergadering plaats van hoofd- en afdelingsbesturen der Vereniging. In verband met zijn benoeming tot directeur heeft de heer Ir. B. Wilton zijn functie als hoofdbestuurslid neergelegd. In zijn plaats werd gekozen de heer J. Aarnoudse, zodat het hoofdbestuur thans als volgt is samen gesteld: C. KEYZER, Voorzitter. P. BERGH, Penningmeester. J. AARNOUDSE W. MAASSEN-v. d. BRINK lid. J. UYTERLINDEN AFD. HANDBAL. Uitslagen: Zondag, 8 April 1951: Wilton-Fijenoord 1Snelwiek (dames): 12 Wilton-Fijenoord 2U.V.G. 1 (heren): 2— 7 Zaterdag, 14 April 1951: MaasdijkWilton-F. Z.M.C. (dames): 13 Wilton-F.—D.O.S. Z.M.C. (heren): 3—12 Zondag, 15 April 1951: WingsWilton-Fijenoord 1 (heren): afgek. Wilton-Fijenoord 2Vires et Ceieritas (heren): 65 Wilton-Fijenoord 1Dynamo (dames): 010 vriendschappelijk. Woensdagsavonds 7 uur: training heren. Donderdagsavonds 7 uur: training dames. A. J. B. HARMONIE WILTON-FIJENOORD. De Harmonie gaf einde vorige maand haar jaarlijkse muziekuitvoering en wel ditmaal in de grote zaal van „Lommerrijk". De avond werd - in zijn kwaliteit van ere-voorzitter - geopend door onze directeur de heer Ir. B. Wilton, die alle aanwezigen welkom heette: directie-leden, hoofd- en afdelingsbesturen van de personeelsvereniging, donateurs, jubi larissen en anderen, velen vergezeld van him dames. Hierna kwam er letterlijk en figuurlijk muziek in de zaak en het programma bood voor elk wat wils: marsen, wals, ouvertures, suites. Het was de eerste maal, dat de Har monie een openbare uitvoering gaf met haar nieuw instrumentarium en het zij gezegd - dirigent en leden hebben eer gehad van hun studie. Vooral nummer 4 van het pro gramma was uitmuntend, De twee Slavische Dansen No. 108 van Ant. Dvorak (arr. Joh. F. Pala) werden uitstekend ten gehore ge bracht, zo uitstekend, dat de dirigent, die niet gemakkelijk is en nimmer royaal met complimentjes, de leden liet delen in het ge volgde applaus, Na de pauze „variété": een zingende optimist, verder kunstenaars op velerlei soorten xylophoons, zelfs haalden zij muziek uit met water gevulde glaasjes. En Carla met haar sprekende poppen lieten de zaal lachen en ver steld staan. Het was een goede avond! Opmerkingen? Dóórgaan zo, Harmonie, ook al ben je uitgebreid met een vrouwelijk lid en een knaap van een contra-bas. Wel kwam door de hoogte en de tijdelijke uitbreiding van het toneel speciaal voor de vooraan- zittenden de muziek soms niet tot haar recht. Wat Bronbeek en Sonsbeek betreft, beiden zijn eerbiedwaardige instellingen, maar de eerste verschaft inwoning aan meest heel oude KNIL-militairen, terwijl de tweede, het bekende prachtige park, vooral 's zomers- avonds, één en al levenslust is. Ten slotte zij medegedeeld, dat er bij de Harmonie nog leerling-tamboers geplaatst kunnen worden, dusliefhebbers voor! B. AFD. SCHAKEN. ONTLUIKEND NIEUW LEVEN. Eerder dan in de natuur heeft zich in de schaakvereniging nieuw leven geopenbaard. Ik zal U vertellen hoe. Maandag, 16 April, stapte ik om 10 voor acht onze zaal binnen endaar zaten reeds een 5-tal jongeren plus nog enige ouderen ver diept in het edele spel. Een blik op de klok overtuigde mij er van, dat ik toch ruim schoots op tijd aanwezig was. Daar klonk plotseling uit een hoek de muziek van een fluitketel; het theewater kookte reeds. Keurig stonden de kopjes klaar van suiker voorzien. Kortom alles, was gereed voor de ontvangst der heren schakers. En dat, terwijl het nog geen acht uur was! Dit was een prettige verrassing, bijzonder te danken aan één onzer leden, die on bekend wenst te blijven, doch die zich een „goed knecht" heeft betoond. Ik geef U te raden, hoe dit geacht lid heet (prijzen zijn hieraan niet verbonden). Na afloop der wedstrijden beijverden de leden (van hoog tot laag, jong en oud) zich om het speelmateriaal netjes in de kast op te bergen. Hierdoor is bewezen, dat schakers voor opbouwende critiek een open oor heb ben en dat zij het op prijs stellen een goede clubgeest te bevorderen. De rozen beginnen te ontluiken! Intussen zijn we aan een nieuwe zomer competitie begonnen (wie zich nu als lid opgeeft kan nog meedoen) en we hebben elkaar beloofd om zo trouw mogelijk des Maandagsavonds aanwezig te zijn. Over het verloop van deze wedstrijd hoop ik U later nog wel in te lichten. Voor ditmaal was het mij een genoegen, U in kennis te stellen van het nieuw ontluikend leven in onze af deling. Wie weet komt er nu ook nog be weging in de niet-leden en weten zij zich te bevrijden van hun afzijdig staan. Leve de afdeling schaken! 19.4.1951. J. v. M. P.S. Een plan wordt voorbereid om bijv. in Juni op een Zaterdagmiddag een wedstrijd in Amsterdam te gaan spelen tegen de N.D. S.M. Is dit ook iets voor U? AFD. ZWEMMEN. Zoals wij reeds in ons vorige W.F.-Nieuws mededeelden, zal zeer binnenkort een con tact-avond worden gehouden en wel op 19 Mei a.s. in het gebouw „Musis Sacrum" te Schiedam. Aanvang 19 uur bal na tot 2 uur. Het belooft, zoals wij in onze afdeling ge wend zijn, weer een gezellige avond te wor den. Het programma zullen we zo spoedig mogelijk bekend maken. De kaarten voor deze avond zijn binnen kort voor de leden gratis verkrijgbaar in het Sportfondsenbad Schiedam. Daar de voorraad beperkt is, raden wij U aan, de kaarten tijdig af te halen. Voor hen die de weg naar de afd. Zwem men nog niet gevonden hebben, vermelden wij nogmaals dat onze cluburen gehouden worden op: Zaterdagen van 12.0013.30 uur en voor de gevorderde zwemmers op Maandagen van 17.3018.15 uur. Bovengenoemde tijden zijn „watertijden". Zwemonderricht krijgt U bij ons geheel gratis dus neem een, kloek besluit en meld U in het Sportfondsenbad Schiedam op de cluburen. K. Copy voor het eerstvolgende nummer inzenden vóór 4 Mei 1951.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1951 | | pagina 8