VERENIGING W.F. Officiële mededelingen Sociale rubriek DANKBETUIGINGEN. Ondergetekende betuigt hiermede, ook namens vrouw en kinderen, zijn hartelijke dank aan directie, chef. bazen en collega's voor de hem betoonde sympathie en voor het mooie cadeau ontvangen ter gelegenheid van zijn 25-jarig dienstverband. J. HOEKSEMA. Hiermede betuig ik mijn hartelijke dank aan de directie en het personeel van Wilton-Fijenoord voor de vele blijken van belangstelling ondervonden bij mijn 25-jarig jubileum. Ook namens mijn echtgenote J. A. SCHEERS. Ondergetekende betuigt hiermede, ook namens zijn echt genote. zijn hartelijke dank aan directie, chefs, bazen en collega's voor de belangstelling en de cadeaux ter ge legenheid van zijn 25-jarig jubileum. M. F, BAGIJN. Ondergetekende betuigt hiermede zijn hartelijke dank aan de Directie en aan allen, die belangstelling hebben getoond bij zijn 25-jarig jubileum en aan de Vereniging ..De Pijp" voor het mooie cadeau. J. DE GIDS. Hiermede betuig ik mijn hartelijke dank aan directie, chefs en chauffeurs van Wilton-Fijenoord voor de vele blijken van belangstelling ondervonden bij mijn 25-jarig jubileum. Ook namens mijn vrouw en kinderen. J. P. BOESBERG. Hiermede betuigt ondergetekende, mede namens zijn vrouw, zijn hartelijke dank aan directie, chef, bazen en collega's voor de vele bewijzen van medeleven bij zijn 40-jarig jubileum ondervonden en voor de geschenken, die hij mocht ontvangen. H. A. v. d. LEEUW. Aan alle medewerkers van Wilton-Fijenoord. die de 13e September 1951 voor ons onvergetelijk hebben ge maakt, onze oprechte dank. M. C. DE WITTE en echtgenote. Ondergetekende betuigt hiermede, ook namens zijn vrouw, zijn hartelijke dank aan directie, chefs, bazen en collega's, voor de bewijzen van sympathie en voor de mooie cadeaux, ontvangen bij gelegenheid van zijn 25-jarig dienstverband. A. VISSER. WILLY WILTON-FONDS. Ontvangen van Machinefabriek, Schiedam, (opbrengst verkoop klein materiaal) ƒ41,95. WONINGRUIL. Aangeboden: te Rotterdam-Zuid: een étagewoning, bevattende: 3 flinke kamers ensuite keuken veranda zolder met grote slaapkamer. Huur 6,— per week. Gevraagd: een woning te Rotterdam, liefst Oud-Mathe- nesse of Blijdorp. Aangeboden te Rotterdam (Spangen) le étage-woning, bevattende: kamer keuken 3 slaapkamertjes veranda zolder. Gevraagd in de omgeving van Rotterdam of Schiedam: Huis. geschikt voor samenwoning. ECHT WAAR! Een jeugdig lezer (9 jaar) zag in ons W.F.-Nieuws de foto, waarop o.m. twee schilderstukken staan afgebeeld, die casco's voorstellen. ,,Dat zijn zeker walvissen, vader?" vroeg de onbarmhartige criticus HIJ wilde vooruit in de wereld en zijn werk was het afschrij ven van bonnetjes in een Rotterdams havenbedrijf; hoorde dat Wilton-Fijenoord afschrijvers kan plaatsen en pakte de telefoon om zich als zodanig aan te bieden; dacht afschrijven is afschrijven" en helemaal ongelijk had hij dus niet. Wat zegt een naam? VACANTIE-BELEVENISSEN. GRATIS REIZEN. Wie snel en goedkoop reizen wil, doe niet zo als die haan, Hij was heel eigenwijs en dom en liet zijn koffers staan. Geen adres of naam was bevestigd aan de koffer, Tot ergernis van iedereen en voor de chauffeur geen boffer. Want hoe hij vroeg of zocht, geen eigenaar die kwam. Teneinde raad nam hij ze mee. retour weer naar Schiedam. Maar haan en hen en 't kuikentje, die wilden toch logeren. Doch dat zou o zo moeilijk gaan. ze zaten zonder kleren. Toch liet hij hen en 't kuikentje vast naar 't pension toe gaan. Hij zelf bleef toen. wel uren lang. op het stationsplein staan. Hij belde hier. hij belde daar. de telefoon liep warm. De haan was heus ten einde raad. wat voelde hij zich arm. De avond viel en het werd tijd zijn koffers te gaan halen. Hij pakte toen kordaat de trein, daar moest hij voor betalen. Een enkele reis naar Rotterdam, het was een hele reis. Maar 't kippenhokje dat was leeg. dat vond hij wel wat grijs. Geheel alleen ging hij op stok, zijn kam was wit van nijd. Geen hen en kuiken vond hij daar, wat had die haan een spijt. Des morgens vroeg, voor dag en dauw, bij 't opgaan van de zon Ging onze haan alweer op stap, hij liep zo hard hij kon. Hij had geluk, een auto bracht hem gratis bij de portier. Daar zag hij toen zijn koffers staan; hij lachte van plezier. Met bus en tram en trein en bus kwam hij in 't dorpje aan. Wat had dat arme beest gesjouwd, 't was heus niets voor een haan. De moraal is deez', wie reizen gaat, al is 't nog zo'n ravage. Zorg altijd goed voor vrouw en kind, maar ook voor zijn bagage. GRAPJAS. BEDRIJFSFILMAVOND IN MUSIS-SACRUM. Voor een geheel gevulde zaal draaide op 18 en 26 September en 2 October een film, die de herstelwerk zaamheden aan Dok IV liet zien. Ongeveer 8 uur opende Ir. B. Wilton de eerste avond met een welkomstwoord, waarin hij er o.m. op wees. dat één der eerste daden om het bedrijf weer in zijn oorspronkelijke toestand te brengen, deze omvangrijke reparatie was. De spreker memoreerde het élan, waarmee alle werkers dit karwei hebben aangepakt en tot een goed eind brachten. In dit verband wilde hij uit de lange rij van namen er toch één naar voren halen, zonder de anderen dan ook maar in het minst te kort te doen, n.l. de heer Buitendijk. De bezielende leiding, die van deze uitging, stimuleerde mede anderen om hun beste krachten te geven. Hier werd inderdaad iets groots ver richt. moest worden gedaan: de trots van de W.F.-werf Dok IV moest herrijzen. De spreker kondigde aan, dat als voorfilm zou draaien de opname van Walcheren's ondergang en herstel in en na de laatste oorlog, een film, die volkomen paste in het raam van deze bijeenkomst. Spreker vroeg tenslotte clementie voor de mogelijke foutjes en onduidelijkheden in plaatjes en film, daar vaak onder zeer moeilijke om standigheden moest worden opgenomen, en gaf toen het woord aan de heer Aarnoudse, die aan de hand van lantaarnplaatjes een verklarende inleiding hield over de eigenlijke film, die na de pauze draaide. De voorfilm over Walcheren was goed en de soms indrukwekkende muziekbegeleiding onderstreepte en ver sterkte de op zichzelf reeds suggestieve beelden. Waar de film de vreselijke bombardementen en de stormloop van het binnenrazende water vertoonde, werd die bege leiding soms angstwekkend, hoewel niet overdreven. Ook hier tenslotte opbouw en herstel door de wil en het taai aanpakken van de stoere Zeeuwen, die de vernielde ..tuin van Walcheren" stuk voor stuk terugwonnen op de golven, getrouw aan hun sterk en moedgevend devies ..Luctor et Emergo". Het technisch verhaal van de heer Aarnoudse kan men maar moeilijk meer een inleiding noemen: het is een tech nische roman, vol met verrassende mededelingen. Talloze moeilijkheden werden terloops aangestipt, maar zelfs leken onder de bezoekers zullen begrepen hebben, dat de woor den van de inleider slechts een onvolledig beeld gaven van de werkelijkheid. Men repareert nu eenmaal bij W.F. niet dagelijks objecten van zulke afmetingen en onder zulke omstandigheden. D*e reus onder de W.F.-dokken, die in zijn sterke lichaam reeds zoveel grote stomers heeft geherbergd, moest weer hersteld op zijn oude anker plaats zijn taak gaan vervullen. Dit werd door allen begrepen en na al het voorbereidende werk begon op 1 April 1948 het eigenlijke herstel, dat onafgebroken duurde tot 11 April 1950. Tussen deze data dan, lezers, ligt de tijd. dat sectie voor sectie, losgemaakt in de tijdelijke rustplaats (de Waalhaven) werd overgebracht naar Schiedam. Op de plaatjes, de film, in de krant, zo heel erg eenvoudig voorgesteld, maar de nauwkeurigheid waarmee moest worden gewerkt zal enigszins een indruk kunnen geven van de te overwinnen moeilijkheden. Centimeter voor centimeter werden de gereedgekomen en versleepte secties weer ,.tot elkaar gebracht" en zo groeide het grote dok weer tot één geheel. Het maken en plaatsen van de dokpalen (meerstoelen). die de respectabele lengte hebben van 33 meter (diameter 5.40 m en voet 18 m) is weer een hoofdstuk apart en ook hier werd bewezen, dat men ,,zijn mannetje stond". Toen de heer Aarnoudse als slot van zijn inleiding nog enkele cijfers noemde, kon hij ervan overtuigd zijn, dat zijn toehoorders met zeer grote aandacht deze boeiende technische .roman" hadden beluisterd en ervan hadden genoten. De spreker werd hartelijk beapplaudiseerd. Na de pauze volgde de film over het herstelwerk en bleek, dat de vrij lange inleiding van zeer groot nut was: verschillende gebeurtenissen werden zo duidelijk als het gesproken woord alleen niet vermag te doen. Ook hier weer een mooi aaneensluitend geheel, waarbij de tegenspelers in de film moeilijkheden, tegenslagen, kopzorgen voor outsiders niet of niet gemakkelijk te zien waren. Het gehele gebeuren glijdt kalm aan de ogen voorbij, alsof dit gigantische werk vanzelf" is gegaan. Zij. die echter de verantwoording droegen en de wer kers, die het karwei uitvoerden, weten wel, dat het niet ..vanzelf" is gegaan en dat volharding, doorzicht, vakkennis dit resultaat hebben gebracht: een geheel hersteld, vernieuwd en verjongd dok IV, dat, naar wij. hopen, nog vele jaren zal dienen om W.F. tot zo mogelijk nog groter bloei te brengen. Het opnemen in het dok van de ..Nieuw Amsterdam" was de proef op de som cn daarmede was officieel het grote dok" weer in ere hersteld. Hier volgen nog enige interessante cijfers: 2.697.102 kg. materiaal vernieuwd. 617.523 kg. materiaal af en aan. 500.000 nagels vernieuwd. 200.000 m2 tanktop ontroest 50.000 m2 tanktop ontroest en geverfd. 1.000.000 arbeidsuren. 2 jaar 200 arbeiders vanaf 1 April 1948 tot 11 April 1950. Onze operateurs, de heren de Wit en Kienhuis, waren met hun pracht toestel zeer in hun nopjes en dank zij hun paraatheid verliep de voorstelling foutloos. Als deze heren nu nog meer zouden wensen om hun prachtige uitrusting te completeren, dan kunnen het niet anders dan kleinigheden zijn. Tenslotte maken wij van de gelegenheid gebruik, de directie te danken voor de geboden avond en als het niet te brutaal istot wederziens op eenzelfde golf lengte. G. EEN MOOIE AVOND VOOR DE SCHAAKCLUB. Fenny Heemskerk speelt simultaan. Op 24 September speelde Fenny Heemskerk een simul- taan-wedstrijd tegen 31 borden, nadat de Voorzitter van de Schaakclub, de Heer Steinder, haar van harte had verwelkomd en een prachtige vaas als aandenken schonk. De spreker hoopte op een sportieve en aangename wed strijd en verzekerde Mevr. Heemskerk, dat W.F. zijn. uiterste best zou doen. Direct hierna begon de wedstrijd, die voor de vereniging zeker onvergetelijk zal zijn. De prestaties die geleverd werden, waren enorm, zowel van Fenny Heemskerk als ook van de leden der schaakclub, die met taaie wils kracht bleven doorzetten, zelfs al was verlies onver mijdelijk. Om echter van half acht tot half twee aan één stuk. door geest en lichaam zo in te spannen als de speelster deed, moet men wel over bijzondere capaciteiten beschik ken. En dan uiteindelijk nog 70 van het aantal punten in de wacht te slepen1 Laten wij eens in globale cijfers de wedstrijd realiseren. Eén rondgang langs alle borden was meer dan 30 meter. Per bord ongeveer 30 zetten, d.w.z. de afgelegde af stand is 10 km. Dit lijkt verdacht veel op prestaties van een andere bekende Nederlandse, die luistert naar de naam: Fanny. Het eindresultaat was tenslotte: 18 partijen geronnen door Fenny, 7 verloren en 6 remise. Dit is voor beide partijen een mooie uitslag, hoewel de kampioene ons aan het eind van de zeer lange strijcT nog toevertrouwde, dat zij wel enkele blunders had begaan. Is dat zo wonder lijk bij zulk een inspanning van geest en lichaam? In het algemeen gesproken hebben de jongeren onder de spelers opmerkelijk goed gespeeld en zeker wel d.e kleinste onder hen. Deze partij werd remise en Mevr. Heemskerk had blijk baar schik in de felle tegenstand van de jonge schaker. Hij was heus niet bang. al zou zijn naam Haas andere gedachten wekken. De wedstrijd mocht zich tevens verheugen in de belang stelling van de hoofdbestuursleden, de heren Bergh, Keyzer en Maassen—Van den Brink en dit onder ons gezegd als het bestuur van de schaakclub uit breiding en versterking van deze vereniging werkelijk wil. dan kan het de nodige krachten recruteren uit het hoofdbestuur: daar zitten ze! Een armetierig verslaggevertje terloops even inmaken T Gewoon onvergeeflijk! Al met al kan Vf.F.'s schaakclub op een prachtige simultaan-wedstrijd terugzien, waarin op duidelijke wijze is aangetoond, dat onder hun leden goede krachten schuilen. Gefeliciteerd, dames en heren enbij gelegenheid! G. Aan dit realistisch verslag van het ..armetierig" verslag gevertje behoeft niet veel te worden toegevoegd. Ook hij heeft een pluim verdiend, immers, in plaats van rusteloos rond te speuren tijdens de wedstrijd, was hij reeds aan stonds zo onder de bekoring van Caïssa gekomen, dat hij op de hoek van het biljart verwoede pogingen deed om een hoofdbestuurslid (eveneens gefascineerd door het edele schaakspel) te verslaan. Of hem dat gelukt is, weet ik niet, wel weet ik dat het mij (nog) niet gelukt is. hem als lid van onze vereniging in te schrijven. Arme Giphart! Maar om op Mevr. Heemskerk terug te komen: zij won 18 partijen, verloor van de heren v. Baardewijk. Bruikman. de Bruyn, van Dyken. Essenbaggers, van Oyen en Thijssen en speelde remise tegen de heren Baart, de Bruin. Tony Haas (14 jaar), van Leeuwen, van Meeuwen en van Tol. Slot conclusie: een pracht avond (nacht). J. v. M- Copy voor het eerstvolgende nummer inzenden vóór 12 Oct. 1951.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1951 | | pagina 4