14e Jaargang 19 October 1951 No 16 ORGAAN VAN EN VOOR HET PERSONEEL VAN WILTON-FIJENOORD, SCHIEDAM Officiële mededelingen Sociale rubriek Redactie-commissie! L. Giphart, C. Keyzer, J. Koppe, J. W. Weber. Rcdactie-adrcst'Afd. Sociale Zaken BEKENDMAKING. Betr: Electriciteitsbeperking gedurende de winter Van de Minister van Economische Zaken ont vingen wij wederom het verzoek mede te werken aan de electriciteit-piekbestrijding in de ochtend- en avonduren gedurende de a.s. win termaanden en na ampel overleg zijn thans voor de winter 19511952 de volgende werk tijden voor de normale dagploeg vastgesteld: Maandag 12 November t/m Maandag 31 December 1951 van 7.3012.uur en 12.30—16.45 Zaterdag 7.30 11.45 De schafttijd wordt dus gedurende deze weken teruggebracht tot een half uur en het einde van de werktijd een kwartier vervroegd. Woensdag 2 Januari t/m Zaterdag 2 Februari 1952 van 8.3012.uur en 12.30—17.15 Zaterdag 8.3012.30 In deze maand begint het werk dus een uur later dan normaal, de schafttijd blijft een half uur en het einde van de werktijd is om 17.15 uur, Zaterdags 12.30 uur. Het halve uur, dat gedurende die periode per dag minder dan normaal is gewerkt, zal inge haald worden door van 4 Februari t/m 6 Maart 1952 als volgt te werken: van 7.3012.uur en 12.30—17.15 Zaterdag 7.3012.— Voorts is door ons aan de autoriteiten toe gezegd, dat door het niet gebruiken van elec- trische verwarming, zware machines zoals de smeedpers, het hydraulisch systeem in de scheepsbouwloods Schiedam en op de werf Rotterdam en gedeeltelijke uitschakeling der luchtcompressoren, stroom bespaard zal worden van 8 tot 9 uur des morgens en van 4 uur tot einde werktijd des middags. Wij roepen de hulp van allen in om door uitschakelen van electrische verwarmingstoestel len en beperking van het lichtverbruik mede te werken aan deze stroombesparing. DE DIRECTIE. BEKENDMAKING. (voor kantoor) Analoog aan de stroombesparingen, welke zijn vastgesteld voor de werf, zal het ook op de kantoren en tekenkamers noodzakelijk zijn het gebruik van electriciteit van 12 November 19512 Februari 1952 zoveel mogelijk te be perken. Daarom wordt bepaald, dat de ver lichting van kantoren en tekenkamers niet in geschakeld mag worden vóór 8.30 uur en dat deze in de periode van 12 November1 Ja nuari zal moeten zijn uitgeschakeld om 16.45 uur. Deze tijd zal ingehaald moeten worden van 2 Januari t/m 14 Februari 1952 tot 17.15 uur. De werksters zullen niet vóór 18 uur mogen beginnen, terwijl het gebruik van electri sche kachels of verwarmingstoestellen geduren de genoemde spitsuren verboden zal zijn. DE DIRECTIE. HERHALINGSOEFENINGEN. Voor gehuwden en kostwinners, die voor het deelnemen aan herhalingsoefeningen in werke lijke dienst worden opgeroepen, heeft de directie de volgende regeling getroffen: ,,Het militaire inkomen zal worden aan gevuld tot 90 van het normale inkomen uit de burgerbetrekking." Belanghebbenden dienen daartoe een officiële verklaring af te geven op Afdeling Sociale Zaken, waaruit duidelijk blijkt hoeveel het mili taire inkomen heeft bedragen. KINDERBIJSLAG De betaling van kinderbijslag over het 3e kwar taal 1951 geschiedt bij de loonbetaling van heden. Zij, die in het bezit zijn van een kinderbijslag boekje, niet afgegeven door Centraal Beheer, ontvangen hun kinderbijslag per postwissel van de betrokken Raad van Arbeid of Bedrijfs vereniging. Aanvraag kinderbijslag voor het jaar 1952. Alle werknemers, die blijkens onze administra tie voor het jaar 1952 recht op kinderbijslag hebben, ontvangen in hun loonzakje tevens een aanvraagformulier. Aan de voorzijde van dit formulier moet nog worden ingevuld: a. gehuwd met b. sedert c. vraag 5, 6, 7 en 8, aan de achterzijde van het formulier nog in te vullen: d. namen enz. der kinderen. e. de vraag betr. het genieten van wezen rente enz. Na invulling en ondertekening moet het for mulier zo spoedig mogelijk worden ingeleverd bij de afdeling Sociale Zaken, resp. Tijdcon- tröle te Schiedam, Rotterdam en Fijenoord. Voor de kinderen van 16 jaar en ouder, die nog schoolgaand zijn, wordt tevens een scho lierenverklaring bijgevoegd, welk formulier na invulling en ondertekening door het hoofd van de betrokken school eveneens zo spoe dig mogelijk moet worden ingeleverd bij een der bovengenoemde afdelingen. BEKENDMAKING. Met ingang van 1 October 1951 is bevorderd tot onderbaas Afd Electriciteit Zwakstroom de heer B. Junius, terwijl benoemd is tot chef kraanmachinist de heer W. Don, tot wiens taak in de eerste plaats zal behoren de werkver deling onder de kraanmachinisten en de con trole op de electrische hijskranen. De heer Don zal telefonisch te bereiken zijn aan de Afd. Onderhoud, toestel 220, waar verzoeken om trent bediening van kranen ook bij afwezigheid van de heer Don kunnen worden afgegeven. Schiedam, 29 September 1951. DE DIRECTIE. TARIEFCOMMISSIE. Als vertegenwoordigers in de Tarief commissie Timmerlieden (binnen) zijn op 21/22 Sep tember 1951 gekozen: A. v. d. Most en J. Polderdijk, terwijl G. J. Vermeulen als reserve fungeert. WAf DE KERN BESPRAK. Spertijd. Ook deze winter zal er tijdens de piekuren moeten worden bezuinigd op het electriciteits- verbruik. Er is daarom voor fabriek en kan toor een regeling getroffen, waarover in dit blad een mededeling is opgenomen. Fabrieksreglement. Het kernbestuur dient enkele amendementen in op het fabrieksreglement. dat zij als druk proef ter inzage heeft ontvangen. Deze amen dementen zullen door de directie worden be keken. Aanvullingsfonds. De directie gaat er in principe mee accoord, dat er een aanvullingsfonds wordt gesticht. Over enkele principiële zaken zal nog van ge dachten worden gewisseld. Ideeënbus. Naar aanleiding van klachten welke er zijn over de lange periode welke er soms verloopt na het indienen van een idee voordat men het resultaat verneemt, wordt opgemerkt, dat ernaar wordt gestreefd het resultaat zo spoedig mogelijk bekend te maken, doch dat men er rekening mee moet houden, dat er tijd nodig is om te bekijken of een idee waarde heeft en hoe groot deze is. Broekschorten voor revolverdraaiers. Bekeken zal worden of aan dit verzoek kan worden voldaan. Verzoek om verhoging vergoeding voor schoolbezoek. Nagegaan zal worden of de bestaande rege ling voor verandering in aanmerking komt. Gieterij. Medegedeeld wordt, dat ruiten en goot ge repareerd zullen worden. Over de afzuiging van de koperoven zal nog overleg worden gepleegd.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1951 | | pagina 5